Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

sžívání dvou kocourů


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: sžívání dvou kocourů
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 8:29:39
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
vím, že tento dotaz tu byl již několikrát, ale přesto se zeptám a poprosím o radu. Máme 9 měs. britského nekastrovaného kocourka. Pořídili jsme mu kamaráda, taky britského 4 měs. kocourka. První týden byly klasické bitky, nechala jsem je, dnes je situace v tomhle směru lepší. Občas se poperou, většinou to vyprovokuje mladší, ale starší na něj při rvačkách už nevrčí, tak jako na začátku (sice má vykousaná místa v srsti), ale už to moc neřeším. Problém vidím spíš v tom, že starší byl velký mazel. Po příchodu mrňouse jsem se mu snažila (podle rad) přednostně věnovat více než mrňousovi. Mou péči a mazlení ale striktně odmítá (odstrkuje mne, při pohlazení odchází, nereaguje na zavolání, výjimky v mazlení jsou za 1 měsíc asi jen dvě). Když už se nechá trochu pomazlit, přijde mrňous, kterého mám jako pejska pořád v patách a který je neodbytný a starší jde okamžitě ode mne pryč. Mladšího nenapadá, prostě smutně odejde. Takže když třeba přijdu domů, pohladím prvně staršího, který ale odchází a o mazlení nestojí, tak pak mazlím malého, který si to naopak vynucuje a já to neumím ignorovat (mám pocit, že pak by nebyl vymazlený, kdybych ho po této stránce šidila). Starší na to kouká z dálky a vidím mu na očích, že je moc smutný. Naštěstí zatím neřešíme čůrání mimo záchůdek a podobné věci, ale i tak mi tahle situace vadí a staršího, který není tak průbojný a drzý, je mi líto. Budu vděčná i za doporučení nějaké litaratury, samozřejmě není nad osobní zkušenosti chovatelů.
Díky moc za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 11:51:20
Odpovědět s citátem

U nás to bylo podobné. Wyuška spala s námi každou noc v posteli, ráda si se mnou hrála. Po příchodu mrňouska ale přestala. Malá Jess byl pořád se mnou a pokud u mne byla, Wyuša odcházela. Chtěla si hrát, ale jakmile ťukla hračka o podlahu, přiletěla Jess a Wyuša znechuceně odešla. Když přišla za mnou do postele, většinou už tam byla malá a tak hned také odešla. Je to podle mě normální chování. Už to není nejmladší (ve vašem případě jediný) člen domácnosti. I když se mu věnujete, je to změna. Všechno je jinak. I když společně si kočky hrály a dováděly. Neměly spolu žádný problém. Jiné to bylo jenom ve vztahu k dvounožcům. Ale nebojte se, čase se to srovná. Holky už klidně spí spolu v posteli a hrají si se mnou společně. Chce to čas. Nebude to nikdy úplně stejné jako dřív, ale zase se k vám váš kocourek vrátí Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
levka



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 13:45:49
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za radu.
Jsem ráda, že se to snad uklidní. Ale stejně je člověku líto, když v těch kočičích očích vidí výčitku typu "tak teď máš malého a já už nejsem dost dobrý". A to člověka zamrzí. Za jak dlouho se situace změnila k lepšímu? Jinak malý je hrozný drak, všude se nacpe dřív než ten starší, když jim dám krmení (každý do své misky) tak si ze svého dvakrát uzobne a jde baštit ke staršímu, kterého drze vystrčí a on protože je trohu takový trouba (nebo rozumnější ustoupí?) tak ho nechá skoro sežrat své krmení a pak jde malý zase na svoje. Prostě v lidském světě takový vyčůránek. A mám pocit, že u toho staršího chvílemi vidím, jak je totálně znechucený a jelikož je mi sympatičtější povaha staršího, tak je mi ho líto, že je takhle utiskovaný. Krmení už řešíme zvlášť a malého hlídám, aby tohle nedělal, ale týká se to samozřejmě všeho. Přesně to, co jste popsala, jakmile přijde malý, starší odchází...
Tak snad se vše v dobré obrátí, nechci se ani k tomu malému obracet zády nebo se mu méně věnovat, aby věděl, že je u nás vítaný a máme ho rádi Rolling Eyes
Ještě jednou díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2010 15:03:46
Odpovědět s citátem

Přesně tak. Prcek je všude dřív, všude první a děsně rychle. Tak to přesně bylo u nás. Nám to trvalo docela dlouho, několik měsíců než se situace ustálila, ale každá kočka to snáší jinak, takže čas se může lišit. Když jsem si přivezla druhou kočku tak se v podstatě nic nedělo. Ta první se nám nevěnovala, ale jenom proto, že měla lepšího parťáka na hraní. Takže pokaždé je situace jiná. Nemůžete se na to dívat, že je kocour smutný a že jste mu ublížili. Oni v sobě najdou kámoše a super parťáky na kočičí hry. A pak bude rád, že ho má. Držím palce, aby se to vylepšilo co nejdříve.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top