Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastrovaný kocour čůrá mimo záchod


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: kastrovaný kocour čůrá mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2010 20:50:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím zkušenější o radu, i když jak jsem pročítala fórum, asi nebude jednoznačná odpověď. Máme dvouletého kocourka a roční kočičku. S mladším synem jsem teď byla týden na dovolené - doma zůstal manžel a starší syn, takže kočičky měly postaráno. Včera mi manžel hlásil, že kocourek čůrá po bytě, nikdy nic podobného neudělal, nevím jestli to může být třeba onemocnění ledvin nebo změnou režimu Sad ? Jestli třeba značkuje - dnes jsem se vrátila a našla jsem jedno místo docela nacucané Crying or Very sad . Po úklidu jsem to nastříkala "protikočičím" sprejem. Je pravda, že kocourek je takové starostlivé, bojácné stvoření - oproti kočičce. Při návštěvách se schovává a setrvává celou dobu v úkrytu. Nevím co si počít, pokud se to neupraví asi se vypravím na veterinu, ale přivítám vaše nápady.
Děkuji moc Monika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrovaný kocour čůrá mimo záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 7:50:12
Odpovědět s citátem

Odchytit čůrání a odnést na veterinu. Po vyloučení zdravotních problémů, ozkoušet něco z toho, co se doporučuje v jiných vláknech.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 18:56:08
Odpovědět s citátem

Tak jsme dnes s kocourkem navštívili veterinu, dostal injekčně antibiotika. Moč nechtěli, snad se to tedy zlepší, kocourek je ze mě už asi na hlavu, pořád ho pronásleduju, původně tedy kvůli odběru moči, ale to jsem vůbec neodchytla. Tak nám držte palce a děkuji za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2010 19:54:13
Odpovědět s citátem

nemmoni napsal:
Tak jsme dnes s kocourkem navštívili veterinu, dostal injekčně antibiotika.

Dělali na veterině kocourkovi nějaké vyšetření? Proč mu dali antibiotika?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 16:47:41
Odpovědět s citátem

No žádné speciální vyšetření to nebylo, doktor mu prohmatal bříško a prý nemá zvětšený močový měchýř, takže indikoval zánět v močovodu. Já doufám, že to bude v pořádku, dnes už jsem našla jen dvě kapičky moči, furt ho chudáka pronásleduju Rolling Eyes . Máme ještě kočičku, nevíte někdo kolikrát tak kočka chodí denně na malou? Přiznám se, že jsem to nikdy nepočítala, teď to tedy sleduju a cca 6 kouliček na dvě kočky.
Kočička pije dobře, kocourek trošku míň, ale myslím, že v normě.
Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 17:40:36
Odpovědět s citátem

nemmoni napsal:
nevíte někdo kolikrát tak kočka chodí denně na malou?

Mám šestikilového briťáka, hrudek je za den až pět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 22:19:41
Odpovědět s citátem

Znovu tady pročítám příspěvky, kočičáci mají na balkoně malou zahrádku, kde můžou být i v noci, takže je možné, že kocourek mohl nastydnout? Jsou to bytové kočky, chtěli jsme jim dopřát vzdoušek, ale vidím, že v chladu jim asi budeme muset zavřít lítačky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2010 23:42:14
Odpovědět s citátem

nemmoni napsal:
Znovu tady pročítám příspěvky, kočičáci mají na balkoně malou zahrádku, kde můžou být i v noci, takže je možné, že kocourek mohl nastydnout? Jsou to bytové kočky, chtěli jsme jim dopřát vzdoušek, ale vidím, že v chladu jim asi budeme muset zavřít lítačky.

Osobně se spíše držím zásady bytovému kocourovi moc venek neukazovat. Na co ho zbytečně dráždit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2010 5:56:50
Odpovědět s citátem

nemmoni napsal:
takže je možné, že kocourek mohl nastydnout?


Je to možné a z vlastní zkušenosti vím, že nikterak neobvyklé. Každopádně po nasazení antibiotik by se situace měla během pár hodin srovnat.

Osobně hrudky nepočítám, při třech kouscích jsme už ztratili vodítko, kolik má kdo na svědomí. Ale - pokud nastanou problémy s močákem, pro mě je ukazatel, že se v záchůdku místo klasických hrudek velikosti pinpongáče začne objevovat víc hrudek velikosti lískového oříšku (velikosti orientační, nicméně je rozdíl velmi patrný).

Každopádně - je nutné do kocoura lít vodu, i když ho vidíte pít, je vhodné mu vnutit o pár mililitrů vody víc ... při zánětu je důležité, aby měl CO čůrat a tím se močové cesty proplachovaly.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2010 7:23:52
Odpovědět s citátem

Také jsem nikdy hrudky nepočítala - až teď co marodíme, je to naše první onemocnění, takže jsme z toho všichni vyplašení. Dojedu do lekárny pro injekci, snad mi to prodají, nikdy jsem to nesháněla. Zkusím ho trošku víc zavodnit. Jinak jdeme dnes na druhou injekci, myslím, že to pomohlo - nechci to zakřiknout. Existuje nějaká domáci pomoc při těchto problémech - při podezření na zánět? Nebo se musí k doktorovi vždy?
S tím venkovním výběhem - bydlíme v domku na vsi, už takhle jsme považováni za blázny jelikož máme kočičky venku na zahradě na vodítku a nebo v balkonovém výběhu. Jsme samozřejmě často venku a když je nevezmeme, tak doma brečí.Tady jsou všichni psí a kočky tu jsou jen na myši. Sousedi mají psy dva - k tomu asi 8 koček, z toho většina kočiček a jsou momentálně březí. Bylo mi jich líto - jsou vyhublé, vypelichané, začla jsem je krmit, koupila odčervovací pastu, kočky se nám nainstalovaly ke garáži. Jenže mám pocit, že ty naše z domova žárlí, původně jsem myslela, že ty čůrací problémy můžou být následek mého kontaktu s přeběhlíky. Se sousedy žádná řeč není a nebude.Teď jsem se tedy trochu šprajcla - hlavní jsou pro mě naši mazlíci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 20:14:45
Odpovědět s citátem

Tak vás opět zdravím, je to týden od návštěvy veteriny, kde jsme dostali antibiotika. Maxík občas udělá loužičku, začínám se obávat, že jde spíš o značkování. Je vykastrovaný, nikdy se o značkování nepokoušel Smile . Docela mě to zaskočilo, je pravda, že po posouzení situace - kolem domu lešení, dělníci - asi to bude ten pravděpodobnější problém. Nikdy jsem ho nenachytala, ale podle čuchu to bude spíše on než kočička. Poraďte mi prosím, jak ho to odnaučit, mám felliway, s tím jsem postříkala okolí zásahu Razz . Máme velký dům, kočky přístup všude, doufám, že neoznačkuje celé území. Ještě koupím v lékarně pro jistotu zde zmiňované pásky a nechám ho na to vyčůrat. Snad se mi to podaří, na záchodě jsem ho ještě neodchytla, vždycky, když se za ním plížím odejde a vykoná potřebu když nejsem ve střehu. Spíš mě trápí, že bude asi psychicky rozhozený, od nás má mazlení a vše ostatní v plné míře. Je možné mu v tom značkování nějak zabránit? Budu ráda za všechny rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nemmoni



Založen: 22.06.2009
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 20:34:14
Odpovědět s citátem

Ještě mi došlo, jak jsem už psala na začátku, začali jsme na jaře krmit ty tulačky. Kočky okolo baráku byly odjakživa, ale je možné, že ty naše vycítily, že se tulačkám také věnujeme, krmíme a také hladíme. Některé statečné se nám promenují po terase a tady také může být kámen úrazu. Je pravda, že před týdnem jsem tomu nepřikládala takovou váhu, jak říkám, kočky se tu potulovaly vždy. Ale jak tak prohledávám internet, přijde mi to nyní všechno jiné. Teď spíš jak uklidnit našeho strašpytlíka. Kočičí křehká dušička, snad jen mazlit, mazlit Laughing ???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top