Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Potíže s okem, neustále

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Potíže s okem, neustále
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 15:40:59
Odpovědět s citátem

Zdravím,
mám problém, který sice nevypadá vážně, ale mně to štve a myslím že by za tím mohlo něco být - tudíž.
V listopadu 2009 měla naše kočička červené oko.Druhý den jsme jeli k vetovi, dal nám kapky Garasone, oko po 5-6 dnech v normálu.Prosinec 09, opět červené oko, tenktokrát druhé - opět k vetovi, bakteriologie negativní, podezření na chlamydie, nasazen Ronaxan na 20 dní.
Březen 2010, opět červené oko, jdeme k vetovi, testy na chlamydie i bakteriologie negativní, kapeme 10 dní Maxitrol. V červnu 2010 kočička očkována RCPCH FeLV.
Před cca 2 týdny opět červené oko, kapu Maxitrol, po 5 dnech ok, pak druhé oko, opět kapu, po 2 dnech v pořádku.

Jako fakt nevím, byla jsem s ní dvakrát na bakterce, jednou na chlamydiích, po negativních chlam. jsem ji naočkovala a pořád má tak jednou za 3 měsíce to oko červené. Nevím čím to je, zda zajet za dr. Beránkem do Pardubek, nebo ji něco dráždí v prostředí (ale zdá se mi to moc pravidelné a hlavně jsem nepřišla CO byl jí vadilo).
Nesetkal jste se s tím někdo, případně co mi radíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2010 22:26:50
Odpovědět s citátem

Nepíšete jestli chodíte s čičinou ven.Někdy mívají čičiny podrážděné oči od trávy.Také prašné stelivo některým čičinám vadí.To vypadá na nějakou alergii,zkuste vypozorovat.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 8:04:27
Odpovědět s citátem

Co píše bětka s tím stelivem je fakt, u našeho prvního kocourka jsme taky pozorovali zčervenání oka občas (při stelivu Cats best oko plus) a vyřešila to výměna steliva.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 11:27:17
Odpovědět s citátem

S číčou ven občas chodíme, na vodítku - ale proč by to měla už tehdá v tom listopadu a prosinci? To jsme ven nechodili.
Stelivo pravda, používám Biokats (Natural,Micro nebo Bianco),klasický bentonit, myslíte, že pomůže přechod třeba na peletky Nature Gold?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 12:31:37
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
S číčou ven občas chodíme, na vodítku - ale proč by to měla už tehdá v tom listopadu a prosinci? To jsme ven nechodili.
Stelivo pravda, používám Biokats (Natural,Micro nebo Bianco),klasický bentonit, myslíte, že pomůže přechod třeba na peletky Nature Gold?


No to asi nikdo z nás nebude vědět,zda pomůže změna steliva:-)))).To musíte vyzkoušet vy:-)

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 14:32:16
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
myslíte, že pomůže přechod třeba na peletky Nature Gold?


Ideální by bylo přejít na zkoušku na stelivo silikagelové, které je úplně bezprašné. Tam se vyloučí vliv i možného drobného prachu z peletek.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 18:43:51
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ideální by bylo přejít na zkoušku na stelivo silikagelové, které je úplně bezprašné. Tam se vyloučí vliv i možného drobného prachu z peletek.


My jsme z tohoto důvodu jednou Silikagel koupili a prach z toho byl...a navíc takový děsně nepříjemný, že to dráždilo ke kašli i mě. Hrozně to vysušovalo sliznice. Kočka se rozkašlala pokaždé, když tam vlezla. Navíc ji málem trefil šlak z těch kuliček, když v nich začla hrabat, tak to během pár hodin celé letělo do koše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2010 21:46:21
Odpovědět s citátem

Smeny napsal:
My jsme z tohoto důvodu jednou Silikagel koupili a prach z toho byl...a navíc takový děsně nepříjemný, že to dráždilo ke kašli i mě. Hrozně to vysušovalo sliznice. Kočka se rozkašlala pokaždé, když tam vlezla. Navíc ji málem trefil šlak z těch kuliček, když v nich začla hrabat, tak to během pár hodin celé letělo do koše.


My máme silikagel teď především tedy kvůli mně, + náš Damián byl zvyklý na silikagel od chovatelky. Používáme konkrétně ze zoohitu Fresh'n'Easy, granule (jsou i perličky/kuličky, ty ale byly po celém bytě). Nemůžu si stěžovat, trochu to zapráší když sypu do záchodku nové stelivo, ale to je vše. Sem tam, když náš mladej hodně hrabe, se trochu práší, ale je to zanedbatelné oproti např. Cat's Best Öko, co jsme měli s prvním kocourkem.

Ještě proč píšu konkrétně ze zoohitu - např. u Cat's Best Öko jsem od majitelů koček zaslechla rozdíly, mezi balením z českého eshopu a zoohitu. Myslím, že zmínka o tom padla i někde v DF, ale nejsem si jistá, kde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2010 9:44:46
Odpovědět s citátem

Na K-O mi holky ještě navrhují herpes, to snad ne proboha - jako malá byla očkovaná Biofelem PCH, a teď přeočkovaná PUREVAXEM RCPCH FeLV.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
stekna



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2010 10:11:52
Odpovědět s citátem

Ještě proč píšu konkrétně ze zoohitu - např. u Cat's Best Öko jsem od majitelů koček zaslechla rozdíly, mezi balením z českého eshopu a zoohitu. Myslím, že zmínka o tom padla i někde v DF, ale nejsem si jistá, kde.[/quote]

Zdravím, výše uvedená poznámka mě zaujala jako uživatele daného steliva. I já jsem totiž měla povit, že v balení zakoupené v zoohitu bylo stelivo jemnější (mám na mysli menší peletky) a naopak zakoupené v českém obchodě bylo stelivo hrubší.

Máte stejný problém, nebo jde jen o můj dojem?

Velice děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2010 10:15:52
Odpovědět s citátem

Tak jako otestováním se nic nezkazí, alespoň by se vyloučilo, že herpes to není.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top