Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sphynxí kůže


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: Sphynxí kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2007 14:05:18
Odpovědět s citátem

Jsou pihy na sphynxí kůži normální ? můj klučina se rád vyhrívá na okně na sluníčku a pár jich má . Také je tmavší . Je to opálení ? Jak má ty faldíčky tak je teď takovej pruhovanej . Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Pihy
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 12:59:16
Odpovědět s citátem

Cronimu se také dělají na sluníčku pihy, je tmavšího zbarvení... Naopak Sébovi se pihy nedělají a má větší tendenci ke spálení. Na sluníčko je raději moc nepouštím.
Co se týká opálených faldíků, to je normální. Vypadá to dost legračně...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 13:46:54
Odpovědět s citátem

Z okna ho dostanu dost těžko . Má černou barvu s bílými znaky a pihy se mu dělají jen na levém boku je to pro mě zvláštní mám ho poměrně krátce .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: odřenina
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2010 14:05:30
Odpovědět s citátem

zdravím Wink
mám malé kotě, a podařilo se mu - nevím o co, jestli o škrabadlo, ale odřel si přední tlapičku z vnitří strany Sad
máte s tím nějaké zkušenosti, že by se vám odřela číča? mazali ste to něčím, nebo nechali "volně dýchat" ?
Ránu má - prostě sedřenou kůži, vedle má stroupek, jinak odřeninku sem mu akorád omyla a usušila, kontroluji jestli se mu tam nazachytí nějakej bordýlek, aby to bylo čisté, ale ničím sem to nemalaza ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: odřenina
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2010 16:32:32
Odpovědět s citátem

Petruska napsal:
mazali ste to něčím, nebo nechali "volně dýchat" ?
Ránu má - prostě sedřenou kůži, vedle má stroupek, jinak odřeninku sem mu akorád omyla a usušila


Já bych jen kontroloval, zda to nezačíná mokvat a hnisat (pokud ano, bylo by to vhodné ošetřit něčím antibakteriálním, třeba mastičkou Baktroban). Jakmile to zaschne a udělá se stroupek, je to v pohodě Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odřenina
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2010 19:12:18
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Petruska napsal:
mazali ste to něčím, nebo nechali "volně dýchat" ?
Ránu má - prostě sedřenou kůži, vedle má stroupek, jinak odřeninku sem mu akorád omyla a usušila


Já bych jen kontroloval, zda to nezačíná mokvat a hnisat (pokud ano, bylo by to vhodné ošetřit něčím antibakteriálním, třeba mastičkou Baktroban). Jakmile to zaschne a udělá se stroupek, je to v pohodě Wink



A nevadí třeba, že si to olizuje ( né teda pořád, ale jak si myje tlapičky, tak to bere vše Smile ) ? To místo nemokvá, trochu se dělá už i stroupek, ale jak má ten hrubej jazyk tak aby si to nedřel jak si to olizuje...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2010 19:35:32
Odpovědět s citátem

To je kočičí přirozenost, myslím že to stačí hlídat aby to nehnisalo. Tak ať to dobře dopadne Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petruska



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2010 19:39:04
Odpovědět s citátem

Tak moc díky za radu Wink
snad se to píďánkovi zahojí co nejdřív Smile ...
kočičku mám vůbec poprvé ( pokud nepočítám jednu obyč vesnickou chlupatku co sem měla u baráku :- ) ) měla sem vždy pejsky a i mám dva pejsky tak číču pořád sleduju a sem ze všeho taková "vyplašená" Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2010 21:44:19
Odpovědět s citátem

Petruska napsal:
Tak moc díky za radu Wink
snad se to píďánkovi zahojí co nejdřív Smile ...
kočičku mám vůbec poprvé ( pokud nepočítám jednu obyč vesnickou chlupatku co sem měla u baráku :- ) ) měla sem vždy pejsky a i mám dva pejsky tak číču pořád sleduju a sem ze všeho taková "vyplašená" Very Happy


Na rány je dobrý Tenazym-je v tubě, je to směs antibiotik a emzymů, může se podávat i vnitřně i mazat s tím rány, takže vůbec nevadí, když to kočičák olíže, naopak. Mně se to velice osvědčilo.

Nůj devon se najednou zbláznil a Adama chce zabíjet, jakmile se k němu dostane Evil or Very Mad . Musím je tedy držet odděleně. No a nedávno mi pacholek utekl, při rvačce Adama kousl. Nebylo to vidět, ale najednou se Adamovi začal dělat vedle ocásku obrovský otok-jak slepičí vejce. Dostala jsem na to od veta mastičku na otoky, zdálo se to krapet lepší a najednou v neděli večer se mu tam objevily dvě hnusné rány. Tak jsem začala mazat Tenazymem, i jsem mu to dala spolknout. Druhý den jsem jela k vetovi-první pomoc schválil, vymačkal mu kýbl hnisu, dal Convénii, ještě jsem to dál potírala Tenazymem, no a zahojilo se to tak, že to ani nebude vidět Smile . A to to vypadalo tak strašně, že jsem se obávala, že mám kocoura poznamenaného navždy.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (38x)
2
RSS kanály (38x)
3
HCM u koček - program PawPeds (23x)
4
Debakl (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
7
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top