Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kýchání kotěte

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 12:49:13
Odpovědět s citátem

Dobrý den,mám dotaz,už se tady vícekrát opakoval,ale jen dotazy a odpověď jsem nikdy nenašla.Koupila jsem 8týdenního sejšelského kocourka,nádherný modrý kukadla a největší z vrhu.Doma mi po týdnu začal kýchat,zalepilo se mu očíčko,dostal antibiotika,očíčko je v pořádku ale kýchání zůstalo.Už ho mám 2 měsíce a prcek je hyperaktivní,papá jako kyselinka ale kýchá cca 1x za hodinu stále.Jsem z toho nervozní jestli není bacilonosič.Veterinář na něm nic nenašel,jen měl ze začátku průjem.
Mám totiž ještě jednu kočičku( 1,5 roku starou ocicat), která to od něj chytla a dostala ošklivý zánět obou očíček a po deseti dnech léčení antibiotiky se jí to po týdnu klidu zase vrátilo.Tak dostala silnější antibiotika a jiné kapky do očí a já už jsem z toho pěkně nervozní,protože chudinka vůbec nevidí jak má očíčka nateklý.Nemá s tím někdo dlouhodobou zkušenost?Myslím s tím,jestli mu kočka kýchá pár měsíců,roků a jinak je zdravá??Vlasta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 13:58:23
Odpovědět s citátem

No jo, to je tak, když se koupí kotě v osmém týdnu a evidentně bez PP.
Ale soudit Vás nebudu.

Co jste měla za antibiotika? Takhle by se mohly projevovat chlamydie, nechal veterinář dělat nějaké testy? Doporučuji u obou koček udělat stěry na chlamydie, za předpokladu že máte bakteriologii negativní a vyloučili jste bakteriální infekci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2010 15:06:14
Odpovědět s citátem

Bude to mít ten správný učinek když kotě bylo léčeno antibiotiky, mě vet. řekl že se test muže skreslovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 5:33:39
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Dobrý den,mám dotaz,už se tady vícekrát opakoval,ale jen dotazy a odpověď jsem nikdy nenašla.Koupila jsem 8týdenního sejšelského kocourka,nádherný modrý kukadla a největší z vrhu.Doma mi po týdnu začal kýchat,zalepilo se mu očíčko,dostal antibiotika,očíčko je v pořádku ale kýchání zůstalo.Už ho mám 2 měsíce a prcek je hyperaktivní,papá jako kyselinka ale kýchá cca 1x za hodinu stále.Jsem z toho nervozní jestli není bacilonosič.Veterinář na něm nic nenašel,jen měl ze začátku průjem.
Mám totiž ještě jednu kočičku( 1,5 roku starou ocicat), která to od něj chytla a dostala ošklivý zánět obou očíček a po deseti dnech léčení antibiotiky se jí to po týdnu klidu zase vrátilo.Tak dostala silnější antibiotika a jiné kapky do očí a já už jsem z toho pěkně nervozní,protože chudinka vůbec nevidí jak má očíčka nateklý.Nemá s tím někdo dlouhodobou zkušenost?Myslím s tím,jestli mu kočka kýchá pár měsíců,roků a jinak je zdravá??Vlasta


V prvé řadě bych se chtěla vyjadřit k věku kotěte - je to stále dokola, kdy mi tu stále opakujeme jak je to s těmi kotaty bez pp a ještě odebranými v takovém věku!!!!! A už je to tu opět a zase. Jestliže je chovatel schopný kotě tohoto plemene, pokud je to ovšem kotě čistokrevné, neb toto plemeno je u nás zatím ojedinělé, prodat v osmi týdench, kdy kotata se teprve socializují a vše učí jej prodat, nečekejte, že bude mít i potřebnou imunitu!
Tak to co jste ušetřila na pořizovací ceně, to nyní vrazíte do veterináře, nehledě na fakt, že Vám nejkrásnější časy s kootětem pokazí starosti o jeho zdraví a život. Pak chovatelé koček s PP udajně prodávají drahá kotata ato, že jsou u chovatele minimálně o měsíc déle nikdo neřeší!!!!

A jinak k problému - když pominu, že jeho imunita asi nebude zrovna ideální, zvažte i jaké máte stelivo, neb i to může způsobovat kýchání a rýmu, která může být pozdději chronická! Také bych pouvažovala nad podporou imunity a také z vyšetření stěru z nosu, musí vet zjistit oč jde. Jinak skvělé kapky do očí jsou TOBREX a vždy našim kočkám hned zabraly. Je třeba i vyšetřit kočky na chlamidie!!!!
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 6:31:03
Odpovědět s citátem

taky se přimlouvám za test na chlamýdie a i tu změnu steliva,já vyměnila jen jednou stelivo za jiné a 2 z koček měli do 3 dnů výtoky z očí i nosu a kýchaly,jakile jsme se vrátila ke starému stelivu,byl klid...ale testy bych udělalav každém případě,vysadit na 2 dny léky a,aby to nezkreslovalo výsledek a pak udělat stěry a do laborky s nima.pak budete vědět,že to není o tom,že atb na týden ,dva zaberou,ale zase se to potom vrátí,jestli to chlamýdie jsou,musí to být atb na ně....jinak se toho nezbavíte a potáhne se to dál a víc a jestliže to chlamýdie budou,je jasné,že už je kotě mělo od..paní,coprodávala..chovatelka bych jí ennazvala,pokud prodá kotě v 8 týdnech....takže bych jí aspon oznámila,v jakém to má pořádku v tom svém "chovu"
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 6:44:43
Odpovědět s citátem

já osobně jsem něla kotata s PP koupené ve 13 měsících na mojí osobní žádost a chlamky jsme si přivezi ,kotata očka na světle mžourali testy jsem nechala udělat hned druhy den.u cuovatele jsem stim neuspěla, tak proč furt to je bez pp jak je vidět muže marodit každá kočka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: Kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:23:57
Odpovědět s citátem

Nechci tady řešit proč jsem si kotě vzala už v osmi týdnech,chtěla jsem ho později ale chovatelka byla v zátopové oblasti a měli sami co dělat se sebou.Není nezodpovědná.Kotě je jinak v naprostém pořádku jen mi tak jednou za hodinu kýchne.Tady to píše spoustu lidí,že jim kýchá kotě,ale mě zajímá,jestli to ty kotata samo přešlo časem,třeba za pár měsíců.
Stelivo mám Biocats,dost drahé ,první měsíc jsem ho měnila 4x kvůli kýchání ale nepomohlo to.Takovéhle základní věci mi také napadly.Sama jsem alergik na prach,tak mám doma hodně čisto,tak z toho to taky nemůže mít.A na chlamydie jdu s druhou kočkou příští týden,ted má očíčka tak nateklý,že jí nebudu vysazovat léky.Bere samozřejmě Ronaxan-ten je přímo na chlamydie.Ale malej měl jen malý zánět ze začátku,pomohl mu tobrex a je v pořádku,jen kýchá a nosánek i očíčka má čistý.Určitě to nebude chovatelem nebo tím,jestli má kotě papíry.To je opravdu nesmysl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:46:40
Odpovědět s citátem

samozřejmě to enní vždy jen chovatelem a nebo tím,jestli má,nebo nemá pp,ale prostě bylo malinké,když jste si ho brala a tím víc náchylné na cokoli z venku i z domova a nechci nikomu nic vyčítat a nikoho hanit,prostě bych udělala testy na chlamýdie a měla bych klid,když by to ony nebyly,pak bych to řešila dál,ale zohle bych dělala,jako první,měly jsme je taky a taky to vypadlo,že ej to jen zánět,či alergie an něco a jak jsme psala,léčilo se nejdřív atb a ustalo to ,ale za 2 týdny se to vrátilo zpět a bylo jasné,že to není jen tak a nemůže se u kočiček zkoušet jedno atb za druhým a ta týden,dvy klidu znova,je to dost velký zásah pro ně,ale je to na vás,co uděláte a co ne,já píšu jen svou radu,o kterou jste tu žádala,jako ostatní,co si z toho vyberete a nebo ne,je už jen na vás...a k atb...sice může být to vaše an chlamýdie,ale také nemusí,je jich několi verzí a každá chlamýdie má na sebe jiné atb...takže až podle rozboru se stejně pozná,která z nich to je a podle toho se dává atb...
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ivi.ik



Založen: 05.05.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: Děčín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:48:34
Odpovědět s citátem

ještě takový malý dodatek,prvotní znak,že se u nás chlamýdie objevily,bylo to,že když jsme čistým papírovým kapesníkem vytřela číče oči,byl to vínové a zabarvené..né čistý výtěr
_________________
ze začátečníka se stala hrdá majitelka 6 úžasných kočičích kožíšků,jednoho psíka a 2 želviček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: Kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:50:33
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Nechci tady řešit proč jsem si kotě vzala už v osmi týdnech,chtěla jsem ho později ale chovatelka byla v zátopové oblasti a měli sami co dělat se sebou.Není nezodpovědná.Kotě je jinak v naprostém pořádku jen mi tak jednou za hodinu kýchne.Tady to píše spoustu lidí,že jim kýchá kotě,ale mě zajímá,jestli to ty kotata samo přešlo časem,třeba za pár měsíců.
Stelivo mám Biocats,dost drahé ,první měsíc jsem ho měnila 4x kvůli kýchání ale nepomohlo to.Takovéhle základní věci mi také napadly.Sama jsem alergik na prach,tak mám doma hodně čisto,tak z toho to taky nemůže mít.A na chlamydie jdu s druhou kočkou příští týden,ted má očíčka tak nateklý,že jí nebudu vysazovat léky.Bere samozřejmě Ronaxan-ten je přímo na chlamydie.Ale malej měl jen malý zánět ze začátku,pomohl mu tobrex a je v pořádku,jen kýchá a nosánek i očíčka má čistý.Určitě to nebude chovatelem nebo tím,jestli má kotě papíry.To je opravdu nesmysl.


No, nesmysl to tak úplně není, protože prostě kotě, kor snowshoe, tj. ,,šlechtěné" (rozumějme s imunitou jinde než u venkovních koťat) je v osmi týdnech malé na to jít od mámy - je vůbec očkované? Pak by to mohl dělat komplex kočičí rýmy, protože PRÁVĚ kolem toho osmého týdne jaksi končí imunita z máminy mlíčka a v devátém týdnu se kotě očkuje. Ovšem to by muselo kotě tu rinotracheitis někde chytnout, a nenapadá mně kde, leda snad u chovatelky, vy máte doma kočku asi očkovanou.
Zkuste chlamydie, dělá se stěr z oka a výtěr z nosu, výsledky jsou do týdne. Jestli nemáte očkováno, zkuste se zeptat i na tu kočičí rýmu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:50:33
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Nechci tady řešit proč jsem si kotě vzala už v osmi týdnech,chtěla jsem ho později ale chovatelka byla v zátopové oblasti a měli sami co dělat se sebou.Není nezodpovědná.Kotě je jinak v naprostém pořádku jen mi tak jednou za hodinu kýchne.Tady to píše spoustu lidí,že jim kýchá kotě,ale mě zajímá,jestli to ty kotata samo přešlo časem,třeba za pár měsíců.
Stelivo mám Biocats,dost drahé ,první měsíc jsem ho měnila 4x kvůli kýchání ale nepomohlo to.Takovéhle základní věci mi také napadly.Sama jsem alergik na prach,tak mám doma hodně čisto,tak z toho to taky nemůže mít.A na chlamydie jdu s druhou kočkou příští týden,ted má očíčka tak nateklý,že jí nebudu vysazovat léky.Bere samozřejmě Ronaxan-ten je přímo na chlamydie.Ale malej měl jen malý zánět ze začátku,pomohl mu tobrex a je v pořádku,jen kýchá a nosánek i očíčka má čistý.Určitě to nebude chovatelem nebo tím,jestli má kotě papíry.To je opravdu nesmysl.


To určitě je je fuk, jestli má kotě rodokmen nebo nemá, to není záruka na zdraví a i mezi chovateli s |Pp je třeba řádně vybírat. Proto já zastávám názor - vyhledat kotě od DOBRÉHO CHOVATELE. Já třeba kočky a kotata na chlamidie očkuji rovnou. A když jsme nedávno řešili kýchání bylo v tom stelivo. Kupovala jsem cats best, ale hodně prášil a sfinxové mi kýchali. tak jsme změnili na cats best oko plus a už je vše ok. Jen jiná struktura steliva a už je vidět změna. Je třeba zvářit vše, i možné aviváže či deodoranty v zásuvkách, kočky jsou velice citlivé. Uplně nejlíp by bylo udělat stěry z nosu a udělat testy spolu s těmi chlamidiemi. Aby se pak s jistotou vedělo oč jde.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kýchání kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 7:59:29
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
wanesaa napsal:
Nechci tady řešit proč jsem si kotě vzala už v osmi týdnech,chtěla jsem ho později ale chovatelka byla v zátopové oblasti a měli sami co dělat se sebou.Není nezodpovědná.Kotě je jinak v naprostém pořádku jen mi tak jednou za hodinu kýchne.Tady to píše spoustu lidí,že jim kýchá kotě,ale mě zajímá,jestli to ty kotata samo přešlo časem,třeba za pár měsíců.
Stelivo mám Biocats,dost drahé ,první měsíc jsem ho měnila 4x kvůli kýchání ale nepomohlo to.Takovéhle základní věci mi také napadly.Sama jsem alergik na prach,tak mám doma hodně čisto,tak z toho to taky nemůže mít.A na chlamydie jdu s druhou kočkou příští týden,ted má očíčka tak nateklý,že jí nebudu vysazovat léky.Bere samozřejmě Ronaxan-ten je přímo na chlamydie.Ale malej měl jen malý zánět ze začátku,pomohl mu tobrex a je v pořádku,jen kýchá a nosánek i očíčka má čistý.Určitě to nebude chovatelem nebo tím,jestli má kotě papíry.To je opravdu nesmysl.


No, nesmysl to tak úplně není, protože prostě kotě, kor snowshoe, tj. ,,šlechtěné" (rozumějme s imunitou jinde než u venkovních koťat) je v osmi týdnech malé na to jít od mámy - je vůbec očkované? Pak by to mohl dělat komplex kočičí rýmy, protože PRÁVĚ kolem toho osmého týdne jaksi končí imunita z máminy mlíčka a v devátém týdnu se kotě očkuje. Ovšem to by muselo kotě tu rinotracheitis někde chytnout, a nenapadá mně kde, leda snad u chovatelky, vy máte doma kočku asi očkovanou.
Zkuste chlamydie, dělá se stěr z oka a výtěr z nosu, výsledky jsou do týdne. Jestli nemáte očkováno, zkuste se zeptat i na tu kočičí rýmu.


Víte, já třeba kotata neočkuji v osmém týdnu, očkuji je až po desátem, většinou až kolem 13.týdne, neb si myslím, že přirozená imunita je nejideálnější. Ale než jde kotě od mámy je očkované. Jinak u koček žijících jen doma je prostě problém kdy při převozu domů vyleze ven a "ofoukne" je čestvý vzduch. také se může kotě nachladit cestou domu v autě při puštěné klimatizaci nebo větřáku. Ale nejlepší je udělat test, protože jen taK ČLOVĚK PŘESNĚ VÍ NA ČEM JE a nezkouší líčbu pokusem - omylem.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 10:34:38
Odpovědět s citátem

A myslíte,že mám kotěti dělat stěry na chlamydie když pouze kýchá?.Já už měnila i avivaž,taky mě to napadlo.Většinou kýchá když se něčeho dotkne čumáčkem,třeba leze pod deku a tak.
A s velkou samozřejmě ty testy určitě udělám,ta byla úplně zdravá,než přijel malej.Takže to má od něj.Malej se z toho za týden dostal a velká to má už 2x za sebou.Samozřejmě ,že jsem chtěla už velkou Nelinku nechat naočkovat na všechno,jenže jsem nevěděla,že když chci 5tikombinaci,že si jí musím předem objednat.Tak když jsem s ní přijela na očkování,tak dostala jen to základní.A očkování je až po roce,to znamená ,že tak koncem září může dostat 5tikombinaci.Doufám,že do té doby bude zdravá, chudinka.Jinak když jí utírám očíčka,má tam žlutý hnis.Nic červeného jsem zatím nenašla.Ale očíčka jí tak slzí a má je úplně skleněný.je mi jí hrozně moc líto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 10:39:21
Odpovědět s citátem

Jinak kotě je samozřejmě naočkované v devátém týdnu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 11:59:47
Odpovědět s citátem

Já bych počkala až jak dopadnou stěry na chlamky u velké kočky, pak můžeme vymýšlet podle výsledku co dál Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2010 12:29:43
Odpovědět s citátem

Asi to bude nejlepší.Zítra jdu s velkou Nelinkou na kontrolu,zatím se nelepší,bere antibiotika od úterý,tak uvidím co mi řekne můj veterinář.Jinak děkuji za názory.Strašně se o ty dva bojím.Dávám jim obou Imunoglukan na podporu imunity už 14 dní a probican pastu,když už brali ty antibiotika,tak at mají střeva v pořádku.Samozřejmě pro ně udělám všechno.Jsou to moje zlatíčka.A i když jsou to papíráci,já je mám pro radost a ne na výstavy ani na chov.Prostě se mi líbí krátkosrsté,upovídané kočky,a to jsou oba:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top