Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

B.A.R.F.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 15:01:44
Odpovědět s citátem

A fakt oceňuji, že se už před příchodem chlupatého pána domu se snažíš zjistit co nejvíc a chystáš se na jeho příchod zodpovědně - kéž by takoví byli všichni , kteří se chtějí stát vlastněnými kočkou. Very Happy[/quote]

Souhlasím.


Podle mě je celkem jedno jestli krmím kvalitními výběrovými krmivy, nebo kvalitním masem u B.A.R.F. ( můj osobní NEodborný názor ).
Myslím si že výrobci kvalitních granulí mají svoje receptury za ty roky perfektně vychytané a B.A.R.F. je taky dobrá metoda krmení. Každému vyhovuje něco jiného a hlavně uvidíte co vaše kočky.
Já jsem si například představovala, jak své Meg budu v klídku plnit misky granulkama a hups nesnáší granule Sad - průjmuje po nich a jsme teď na B.A.R.F a průjmy jsou pryč.
Teď chystám porcičky do mražáku. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 15:17:12
Odpovědět s citátem

[quote="Anna H."]

Velmi sa tesim ze je dalsi BARFista, aj ked nie celkom dobrovolne Wink Psickarov je uz hrozne vela co takto krmia, opatrovnikov maciek je malo.

Mozem sa opytat, co tie granule pre fredky, nepomohli?
Mate pre mna nejaky typ ako este BARFovanie vylepsit? Pripadne nejaku literaturu na doporucenie?
To ze sa zazivanie macicke zlepsilo na surovom masku, tomu sa vooooobec necudujem Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 15:29:12
Odpovědět s citátem

Emily, máte spočítané, cca na kolik peněz měsičně vás vyjde takto krmit 1 kočku? Dost by mě to zajímalo.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2010 15:59:36
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]

Veruze to nemam spocitane Mr. Green
Stale sa to chystam spocitat ale nedari sa mi to.
Lebo robim tie balicky priebezne a potom uz neviem ktore boli tie nove a ktore tie stare. Pripadne sa priatel rozhodne, ze kralik je jeho a nie kocurova pod.
Ale chcem to zistit a budem sa viac snazit.
Ale nemyslim ze by to bolo ovela viac ako ked niekto krmi "kvalitnymi" granulami, aj ked ja vlastne neviem kolko stoji mesacne krmenie granulami. Kolko?
No a teraz mam druheho kocurika a ten este papka aj granulky, nechcem ho hned previest na BARF, lebo mal trosku hnacku, tak to vezmem pomaly.
Ale no krky a vnutornosti su velmi lacne, aj ked musim najst iny zdroj, lebo ked kupim 7 tacok krkov, 7 tacok zaludkov atd srdiecok.... tak je z toho strasne vela odpadu co sa mi nepaci. Lepsie by bolo pre mna kupit kilo toho, kilo toho a tak. Lenze neviem kde to mam zohnat.
Maso je jasne ze drahsie, ten vychvalovany Globus nemam blizko a nemam ani auto, takze vlacim v rukach z Billy alebo z Tesca.

Toto mimo temu. Tatiano prosim Vas ked nafotim svojho maleho kocura, posudite mi ho prosim? Ja si totiz myslim, ze nevyzera celkom ako devon. Ma male oci a ani ta lebka podla mna nie je taka aka by mala byt. Jasne ze sa mi paci, inak by som ho nechcela a ja nejdem chovat, takze to pre mna nie je tragedia, ale zaujimalo by ma co si o nom myslite Vy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anna H.



Založen: 28.08.2009
Příspěvky: 14
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2010 9:03:13
Odpovědět s citátem

[quote="Emily"]
Anna H. napsal:


Velmi sa tesim ze je dalsi BARFista, aj ked nie celkom dobrovolne Wink Psickarov je uz hrozne vela co takto krmia, opatrovnikov maciek je malo.

Mozem sa opytat, co tie granule pre fredky, nepomohli?
Mate pre mna nejaky typ ako este BARFovanie vylepsit? Pripadne nejaku literaturu na doporucenie?
To ze sa zazivanie macicke zlepsilo na surovom masku, tomu sa vooooobec necudujem Mr. Green



Emily,
Granule pro fredky požívám jen v případě, když vím, že se vrátím domů hodně pozdě. Megan dává přednost masu a granule si vezme až když ji hlad donutí Smile . Opravdu Meg kočičí granule nemůže - mám to opakovaně vyzkoušené.
O BARFu literaturu nemám, vše co vím jsem četla tady.
Nějaký speciální typ taky nemám, jen že já nepoužívám mořské řasy, ale listy špenátu. Dají se koupit mražené a některé jsou i nasekané na malé kousky. Špenátové listy se pěkně přilepí k masu a Meg ho musí sníst. ( narozdíl od ostatní zeleniny, která zůstává v misce ).
Co se ceny týká - kuřecí krky, játra, žaludky, srdíčka a pod. nejsou nijak drahá a k tomu ještě samozdřejmě hovězí a kuřeí či krůtí maso - mě to celé stojí cca 100 - 120 Kč na týden. No, ale Megí není moc velký jedlík - rozhodně se moc nepřejídá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2010 12:24:29
Odpovědět s citátem

Ani moj kocur teraz velmi neje. Myslim ze to mozu byt hormony, netrpezlivo cakam, kedy bude mat rok a pojdeme kastrovat. Ked rastol tak jedol kvanta. Teraz mam druheho malickeho a ten papka aspon za dve macky!
Ten spenat je dobry typ, ja som raz skusila rukolu ale kocur bol znechuteny. Osvedcilo sa mi aj do mletych krkov dat pomletu alebo rozmixovanu ci nastruhanu zeleninu. To potom kocur nema sancu vytriedit. Ked mal zeleninu nakrajanu, povyberak maso ako popoluska a zeleninu samozrejme nechal.
Musim sa aj ja posnazit spocitat kolko my to stoji, ale velka suma to nebude, lebo to nepocitujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabec



Založen: 01.03.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: BARFuji taky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2010 13:23:00
Odpovědět s citátem

Ahoj,
neda mi to nepřispět. Vesměs u všech příspěvků narážím stále dokola na to samé - obavu z toho, že krmení BARF je cenově a časově náročné. Já krmím ke granulím (jsou k dispozici pořád) 2x denně BARF a opak je pravdou. Když si spočítáte, kolik stojí dražší kapsičky (cca 14 - 25 kč za 100g), tak na tolik vás v žádném případě nevyjde krmení pomalu svíčkovou...i běžná cena kuřecího řízku se pohybuje pod touto cenou...já krmím směsí jater, žaludků, srdíček, svaloviny, kuřecích krků, ryb, lupení (špenát, pampeliška, cokoliv zeleného + mrkev, celer cokoliv co je k mání), cenu za 100g odhaduji na cca 5-6kč. Vše jednou za měsíc nakrájím na drobnější kousky (zejména ze začátku není zvíře zvyklé žvýkat) a zamrazím do pytlíků nebo do plastových krabiček (dřív v tom bývala tuším kyselina citronová). Pak si jen vždy při předcházejícím krmení vyndám další várku do ledničky a vše je stejně rychlé jako s kapsičkami a konzervami...krájení zabere max. hoďku...takže časově to 1x za měsíc není tak hrozné...a u mě BARF vede i cenově...jen granule nemám to srdce dávat, kapsičky mi v poměru k množství masa na 100g příjdou nadražené a kocouřisko vypadá nádherně...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: BARFuji taky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2010 14:52:43
Odpovědět s citátem

Veď ja to stále tvrdím, že to nie je náročné Laughing

Náročnejšie ako nasypať granule a otvoriť konzervu, tak to áno.
Ale inak.... Ja dokonca aj meliem na masovom mlynceku a mixujem zeleninku s ovocim a krajam masko take ci onake, ale mesacne mi to zaberie max tri hodiny. Co to je? Dva blbé filmy v telke. Treba trošku praxe a nebyť zhnitý a nevyhovárať sa na totálnu zaneprázdnenosť.

A k financiám, konečne mám aký taký odhad.
Ráno dávam 150g balíček, kde je 110 g pomletych krkov, 15g ovocia a zeleniny a zvysok vnútornosti. Kúpila som 6 kg kuracích krkov, a po kile žalúdky, játra a srdiečka v BIO kvalite - český chov. Stálo ma to 530 korúun a kocúrom to vystačí ako raňajší prídel na 54 dní. Masko na vecerný prídel: kura, morka, rybka, jazyk, hov.srdce, králik .... ma stojí plus minus 500 korún mesačne. Je to maso pre ludsku spotrebu.
Čiže mesačné náklady sú 294 ranajky + 500 večera = necelých 800 korún na dvoch kocúrov.
Neviem ale ako to vychádza v porovnaní s granulami.
Nerátam do výpočtu ešte zeleninu a vajicka, pripadne jogurt a tak ale to je malilinka suma. Ešte dávam vitamínky, velmi hruby odhad je 50 korun mesacne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2010 19:43:26
Odpovědět s citátem

Emily, vy ale nedáváte granule, jen maso, zeleninu, ovoce+vitamíny, viďte. To je krmení metodou BARF.

Já s tím koketuju už hodně dlouho, ale jestli vy říkáte, že přípravou jídla strávíte cca 3 hodiny, tak u mých 10 koček (bez koťat) by to bylo hodin cca 20, a to už je moc. Proto pořád ještě zůstávám u granulí a konzerv. Víc nakupuju hovězí a to melu nahrubo a pak dávám zmrazit, no a to milují ze všeho nejvíc. Vyjma mých devonů, ti jsou prostě tvrdohlaví granulkožrouti a nic jiného nebudou.

Gabec-jakmile jsou v tom granule, BARF to není. BARF je prostě styl krmení, JEN a POUZE syrové všechno. To je jako u lidí, buď jsou všežravci, nebo jsou vegetariáni či vegani, a pak maso nejedí ani omylem. Takže při metodě BARF kočka nebo pes nedostává granule, ale jen tu syrovou přirozenou stravu s přídavkem minerálů a vitamínů.

http://www.grada.cz/zdrava-vyziva-pro-stareho-nebo-nemocneho-psa_5667/kniha/katalog/?newsletter=1

Tady je knížka o BARF pro nemocné psy, zcela jistě by šla aplikovat i na kočky. Jedna knížka o tom už vyšla.

Teď jsem objevila třetí-linky uvádím.

http://www.grada.cz/zdrava-vyziva-pro-psa_5321/seznam/katalog/

http://www.grada.cz/zdrava-vyziva-pro-stenata-a-mlade-psy_5471/seznam/katalog/

Všechny vydalo nakladatelství GRADA.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2010 9:07:29
Odpovědět s citátem

Tatiana 10 stálych mačiek + mačiatka to by bolo na ručnú prípravu masaker. To bez debaty.
Ja by som si tiež rada mletie uľahčila. Predávajú sa, zatiaľ som našla len v USA špeciálne mlyvčeky na BARF ale sú dosť drahé. Napr. tu: http://www.northcoastmarines.com/barf_hardware.htm keď kliknete na click to play, prehrá video.
Proste mať ten mlynček je moj sen, malý, skladný, lahko sa zloží a melie perfetne.
Neviem ale či by to fungovalo aj v našej elektrickej sieti, prípadne čo by ma stála doprava.

Ja hovadzie bohužial nedávam, respektíve dávam len jednemu kocurovi. U druhého som zistila, že má naň asi alergiu, proste ho alebo vyvracia alebo ma šialenú hnačku.
Všeobecne sa radí, podávať čo najširšie spektrum druhov masa, jednak z roznych zvierat a jednak z roznych častí zvieraťa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gabec



Založen: 01.03.2010
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: Mlýnek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 7:42:40
Odpovědět s citátem

No při nejmenším by na ten mlýnek byla potřeba redukce do sítě. Normální mlýnky na maso by nestačily? Je tam problém kvůli kostím? Nezkoušeli jste to někdo? Tohle by byla vážně rychlovka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: Mlýnek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 8:33:27
Odpovědět s citátem

Gabec napsal:
No při nejmenším by na ten mlýnek byla potřeba redukce do sítě. Normální mlýnky na maso by nestačily? Je tam problém kvůli kostím? Nezkoušeli jste to někdo? Tohle by byla vážně rychlovka Smile


Presne presne, v nasej sieti by to neslo. Dalsia nevyhoda je, ze ten mlynček je hrozne ťažký.
Ale jedna veterinárka z USA čo propaguje surovú stravu, odporúča tento mlynček:

http://www.onestopjerkyshop.com/tasin-ts108-electric-meat-grinder-p-47.html

Nie je ťažký, je malý a pritom si vraj vynikajúco poradí s kosťami. Vraj ho má už roky rokúce. A cena je tiež oveľa príjemnejšia. Len zase je to z USA a tu by to nefungovalo.
Lenže tento mlynček nie je priamo určený na mletie kostí, takže predpokladám, že aj u nás by si tie lepšie celokovové mlynčeky s kosťami poradili. Snažím sa nájsť nejaký typ na konkretny mlynček od ľudí čo kŕmia svoje zvieratá surovou stravou a sú Európania, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo Sad
A moc sa mi nechce dať 3 či 4 litre za strojček ktorý sa mi hneď pokazí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bertík



Založen: 26.04.2010
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 8:48:06
Odpovědět s citátem

Emily, tak redukce do zásuvky stojí pár korun, loni jsem si z USA objednávala MP4 přehrávač a redukce k nabíječce mě stála deset korun v elektře, to není zase tak velký problém Smile, v podstatě na koncovku, co se strká do zásuvky, přiděláš druhou Smile.
_________________
Hanka a Bertík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 8:55:31
Odpovědět s citátem

Moje kočky mi nechtějí jíst syrové drůbeží maso, jediné, co jim chutná je hovězí mleté maso. Kupovala jsem hovezí - výběr, pak jsem se zozhodla, že jim maso namelu sama, aby měly stravu bez antioxidantů, které do kupovaného masa přidávají. Ovšem obě kočky odmítly toto maso jíst. Podotýkám, že bylo kvalitní, čerstvé (před mletím a zmražením). Tak teď nevím - že by jim chutnaly éčka?? Máte takovou zkušenost?
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 9:25:45
Odpovědět s citátem

Emily, zapomeňte na mlýnky z obchodu pro lidskou stravu. Možná tak dívat se v gastroobchodech, pro velké provozy. Já se už dívala-tam ale cena pod 10000 nejde-vychází to zhruba stejně jako z USA. Ovšem šlo by to bez problémů do naší sítě. Spotřebiče od nich nebrat, tady by nefungovaly.

Já jsem si koupila mlýnek na maso za cca 2300 Kč, je sice kovový, ale maso musím stejně krájet a kosti bych si tam mlít netroufla-leda tak kuřecí krky. Je s tím dost práce-maso nakrájet na menší kousky a pak teprve mlít... kdybych začala zcela vážně uvažovat o BARF, při mém počtu zvířat by tohle bylo dost zásadní. Kdyby se vám na něco v Evropě (Německo, Rakousko...) povedlo narazit, hoďte to sem Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 9:42:59
Odpovědět s citátem

Tatiano a mate prosim link na tie gastroobchody? Maju www stranky? Keby to bol mlyncek rozumnej velkosti a vahy a mala by som istotu ze sa mi nepokazi, bola by som ochorna zaplatit aj vacsie peniaze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 11:51:35
Odpovědět s citátem

Som tie mlynčeky na maso hladala zle.... Keď som zadala klúčove slovíčko GASTRO hneď ich našlo plnú stránku Smile

A vyzerá to dosť sľubne, lebo toto je ten mlynček z USA, čo je odporúčaný BARFistami:
http://www.onestopjerkyshop.com/tasin-ts108-electric-meat-grinder-p-47.html

a tento som našla že predávajú tu:

http://www.gastrocentrum-pisek.cz/detail.php?id=3303&druh=33_1

A sú si teda dosť podobné. Napísala som dotaz, ale pochybujem, či mi budú vedieť povedať či to pomelie kuracie krídla a krky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2010 13:37:33
Odpovědět s citátem

http://search.seznam.cz/?q=maso%C5%99ezka%20gastro&sourceid=web&thru=spell&sId=8UQLTLuXwARJpoPYqLOj

Emily, podívejte na tohle-dala jsem "masořezka gastro"

Ten stroj za skoro 7000 je slabý, nesmí tam být nic plastového. Jen kov.

Třeba tohle: http://www.gastro-jesenik.cz/detail-zbozi/masorezka-prumer-70mm----600w--slozeni-enterprise-%28jednoduche%29--hl---g-12-ss-akce-do-31-12-2009-hl---g-12-ss-mp-01999/topakce

http://www.gastrocentrum-pisek.cz/detail.php?id=3974&druh=33_1

http://www.gastrocentrum-pisek.cz/detail.php?id=715&druh=33_1

http://www.gastrocentrum-pisek.cz/detail.php?id=1920&druh=33_1

http://www.chevron-gastro.cz/Zpracovani-potravin/Rezacky-masa/Rezacky-masa/HL-G-12-SS/

Všechno to jde nad 10000, co je silné.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2010 14:06:28
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]

Tak dnes som objednala tento:

http://www.nakupuj.com/mlynek-na-maso-kenwood-pro-2000-mg-700-hlinik/z148717/

Modlím sa aby to vydržal. Je lacný, má vysoký príkon, nie je plastovy a najma je lahky.
Lebo neviem ako by som prenasala a manipulovala s 30 kg obludou.
O par tyzdnov idem zase pripravovat balicky tym mojim pokladom, tak dam vediet ako to vypalilo Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top