Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie nebo blechy?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: Alergie nebo blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2010 10:14:44
Odpovědět s citátem

Dobrý den, nedávno jsem tady psala o alergii naši kočky na Stronghold. léčila se ATB a Prednisonem, na ránu jsem dávala uhlíkovou mřížku a krásně se to zahojilo a začala růst srst. Ke vší smůle jsem si ale možná z výstavy od veta nebo kdoví odkud přinesla domů virozu a postupně to dostaly všechny kočky. Jenže ta s Prednisonem to odnela nejvíc asi kvůli efektu snížení imunity a stále kašle. Po dobrání Prednisonu dostala další ATB na tu virozu, je to sice lepší, ale určitě ještě není zdravá, máme čekat do konce týdne jak to s ní bude. Jenže dnes do rána si vyškrábala nový flek o kus výš než ten původní co jsme mysleli, že má po Strongholdu. Teď mám pochybnosti po čem to má, protože jsme na blechy od té doby této kočce nic nedávali. Napadlo mě jestli to není alergie na bleší kousnutí, ale nenašla jsem žádnou blechu a nevidím ani bleší trus. Ostatní kočky se také někdy škrábou hlavně kolem uší, ale taky jsem u nich nic nenašla a jsou stříkány Frontlinem. Uši mají všechny čisté, tak svrab tam nebude, měly před tou alergií Stronghold všechny.
Taky mě napadla další věc, která by mohla souviset. Při prvním vyškrábáním chlupů byla krátce po mrouskání a nyní kdy se opět rozškrábala zrovna také dobíhá říje. Mohl by být problém v hormonech?
Už nevím jak kočce pomoct, nechci dávat stále nové ATB a kortikoidy, už jen z toho musí být nemocná. Nenapadá někoho něco? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Alergie nebo blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2010 19:06:57
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Dobrý den, nedávno jsem tady psala o alergii naši kočky na Stronghold. léčila se ATB a Prednisonem, na ránu jsem dávala uhlíkovou mřížku a krásně se to zahojilo a začala růst srst. Ke vší smůle jsem si ale možná z výstavy od veta nebo kdoví odkud přinesla domů virozu a postupně to dostaly všechny kočky. Jenže ta s Prednisonem to odnela nejvíc asi kvůli efektu snížení imunity a stále kašle. Po dobrání Prednisonu dostala další ATB na tu virozu, je to sice lepší, ale určitě ještě není zdravá, máme čekat do konce týdne jak to s ní bude. Jenže dnes do rána si vyškrábala nový flek o kus výš než ten původní co jsme mysleli, že má po Strongholdu. Teď mám pochybnosti po čem to má, protože jsme na blechy od té doby této kočce nic nedávali. Napadlo mě jestli to není alergie na bleší kousnutí, ale nenašla jsem žádnou blechu a nevidím ani bleší trus. Ostatní kočky se také někdy škrábou hlavně kolem uší, ale taky jsem u nich nic nenašla a jsou stříkány Frontlinem. Uši mají všechny čisté, tak svrab tam nebude, měly před tou alergií Stronghold všechny.
Taky mě napadla další věc, která by mohla souviset. Při prvním vyškrábáním chlupů byla krátce po mrouskání a nyní kdy se opět rozškrábala zrovna také dobíhá říje. Mohl by být problém v hormonech?
Už nevím jak kočce pomoct, nechci dávat stále nové ATB a kortikoidy, už jen z toho musí být nemocná. Nenapadá někoho něco? Díky.


Dobrý večer,
nemají vaše kočky větší výskyt lupů??? Takhle mi to připadá jako dravčík. Na kočce nenajdete nic kromě více lupů, hlavně kolem hlavy, krku, uší a ocasu. U člověka se dravčík může taky vyskytnout a to se pozná podle štipanců jako od komára, ale většinou velmi blízko u sebe a hlavně na vnitřních stranách rukou a stehen, na břiše a v podbřišku...ale může to být jen na kočkách.
Na dravčíka je vhodný NEOSTOMOSAN - ALE POZOR, pro kočky je toxický, nesmí ho pozřít!!! Ideálně udělat lázěn a do ní kočku na chvíli namočit. Dravčíka by ale vet měl rozpoznat při stěru, také je dobrá pipeta ADVOCATE, netuším, zda je na dravčíky, ale mě to kdysi na kočkách zabralo.

Hormony by to být mohly, ale pouze u jedné kočky a jak píšete, že se často škrábou, jistě bych na to mrkla pod mikroskopem.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2010 18:31:38
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, děkuji za odpověď. Žádné nadměrné lupy jsem nenašla u žádné kočky, všechny mají nádhernou lesklou srst. Na sobě také nic nepozoruji a kočky se mnou spí v posteli, ven žádná nechodí, tak nevím kde by to mohly chytit, ale asi ten Advocate vyzkouším. Jen mám obavy, aby na to zase některá kočka neměla takovou reakci jako na ten Stronghold, i když to možná po něm vůbec nebylo. Když to nezabere tak chci zkusit eliminační dietu na potravinové alergie. Nemá někdo z některou zkušenost, já bych asi zvolila Hils Z/D Dry Low Alergen, poradím se taky s vetem. Jenže oni dávají nejradši prášky a pořád by do kočky šťourali, už jsme s ní absolvovali několik odběrů a testů, 5 druhů ATB, masti, kapky, biopssi, histologii, rentgeny, několik měsíců léčby prednisonem, já už jí žádnou chemii pokud možno dávat nechci, už jen z těch prášků musí být nemocná a ani se nedivím, že se nějaká alergie u ní objevila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Alergie nebo blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2010 15:44:25
Odpovědět s citátem

Ajnoka napsal:
Dobrý den, nedávno jsem tady psala o alergii naši kočky na Stronghold. léčila se ATB a Prednisonem, na ránu jsem dávala uhlíkovou mřížku a krásně se to zahojilo a začala růst srst. Ke vší smůle jsem si ale možná z výstavy od veta nebo kdoví odkud přinesla domů virozu a postupně to dostaly všechny kočky. Jenže ta s Prednisonem to odnela nejvíc asi kvůli efektu snížení imunity a stále kašle. Po dobrání Prednisonu dostala další ATB na tu virozu, je to sice lepší, ale určitě ještě není zdravá, máme čekat do konce týdne jak to s ní bude. Jenže dnes do rána si vyškrábala nový flek o kus výš než ten původní co jsme mysleli, že má po Strongholdu. Teď mám pochybnosti po čem to má, protože jsme na blechy od té doby této kočce nic nedávali. Napadlo mě jestli to není alergie na bleší kousnutí, ale nenašla jsem žádnou blechu a nevidím ani bleší trus. Ostatní kočky se také někdy škrábou hlavně kolem uší, ale taky jsem u nich nic nenašla a jsou stříkány Frontlinem. Uši mají všechny čisté, tak svrab tam nebude, měly před tou alergií Stronghold všechny.
Taky mě napadla další věc, která by mohla souviset. Při prvním vyškrábáním chlupů byla krátce po mrouskání a nyní kdy se opět rozškrábala zrovna také dobíhá říje. Mohl by být problém v hormonech?
Už nevím jak kočce pomoct, nechci dávat stále nové ATB a kortikoidy, už jen z toho musí být nemocná. Nenapadá někoho něco? Díky.



S alergií na blechy jsme zápasili také - počáteční problémy s kůží jsme řešily jako potravinovou alergii - jednalo se o krvavé defekty,které si číča sama způsobila drbáním.Logický závěr zněl - něco jí strašně svědí,ale blechy vidět nikde nebyly a to po nich naše veterinářka vysloveně šla,protože tvrdila,že je alergie na blechy vcelku častá.Metodou chyb a úspěchů jsem postupně došli k tomuto - po dietní stravě žádné zlepšení, po Strongholdu /který vet.nasadila už jen pro vyloučení jakýchkoli cizopasníků ze hry/ skoro dva měsíce klid,pak opět krvavé defekty na kožní léčbu sice reagující,ale kočka si vydrbávala další a další.
Závěr - přítel "vozil" od svých příbuzných blechy.Mají totiž velmi chlupatého psa a když jsmem mu poslala antiparazitální obojek,tak problémy ustaly.Samozřejmě že byla nutná i deratizace příbytku,pelíšků,koberců a podobně,ale to snad ani nemusím zmiňovat.
Pokud jsem vám svým příspěvkem pomohla,tak budu ráda - faktem je,že to byla detektivní práce zejména proto,že blechy nebyly nikde vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2010 19:59:03
Odpovědět s citátem

i.rena - děkuji za odpověď. Napadení celé domácnosti blechami už jsme zažili před 7 lety, ale to jsme byli taky pokousaní. Teď je to jiné, nikde žádné stopy. Je teda fakt, že psy máme taky, je možné, že už jim třeba nefungují obojky, hlavně nám k vratům chodí žebrat pes našich romských spoluobčanů a blechy to jsou jeho nejbližší kamarádky, když je tam vysype můžeme je asi klidně donést domů, tomu ale nijak nezabráním. Dietku jsem nasadila, kočičce naštěstí chutná, jenže mám strach jí dát nějaký spot-on, když nevím jestli ta reakce náhodou nebyla po Strongholdu. Je mi jí hrozně líto, musela jsem jí dát límec a na zádech má nasazený pruban a ještě ji musím zavírat kvůli dietě. Snad na to co nejdříve příjdeme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top