Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Druhá vyplašená kočička


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Radka (Bono a Stela)



Založen: 12.09.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: Druhá vyplašená kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2010 7:37:59
Odpovědět s citátem

Našemu briťáčkovi je rok a 4 měs a tak krutě jsem přemlouvala, až jsem muže ukecala na druhou číču. V tom se objevil inzerát Stelinky, 8týdenního miminka, kříženečka ragdolla a angorky. V tu chvíli jsem prostě cítila, že je to ONO. Předání bylo zvláštní. Ani jsme ji nepřebírali v jí známém prostředí, ale na ulici před domem Sad Když jsem ji viděla, jak byla malounká, brečela jsem dojetím jak kráva. (Jestli se ptáte proč nám ji paní dávala tak brzy, tak odpověď je, že odjíždí do zahraničí a když bychom si ji nevzali my, vzal by někdo jiný, případně šla do útulku) Bylo vidět, že paní není zlá, Stelinku milovala, taky brečela, chtěla si zrovna ji nechat na mazlíka a její muž byl proti, prý, že její rodiče (zmiňovaný ragdollák a angorka) stačí. Budiž. Předání pominu, ač se mi nezdá úplně ok.
Paní se dušovala, že malá chodí normálně na wc i škrabadlo. Máme ji doma od včerejších 12hod, tzn. asi 20 hodin. Za tu dobu byla pořád jen zalezlá v přepravce nebo schovaná pod polštáři na gauči pokud jsme ji nevyndali. Jejich první seznámení zde http://www.youtube.com/watch?v=tMrRIlbLE8w . Stelinku jsem několikrát dávala k mističce s kapsičkou, vodou i granulkama. Nic. Několikrát jsem ji dávala na škrabadlo. Nic. Několikrát jsem ji dávala na záchod. Taky nic. Starší Bono na ni syčí průběžně celý den. Malá se samo bojí, takže se neustále třepe. Večer před spaním jsem ji na ten záchod dala zase. Opět nic. Pak jsem ji přendala k nám do postele, kde se mi minutu na to počůrala.
Celou noc nespím, furt přemýšlím, jestli bylo dobré rozhodnutí si ji vzít. Teď ráno mi zase odmítla žrát i na wc nechce. Momentálně je furt zalezlá v přepravce a Bono za ni čas od času přijde, zasyčí a odejde. Včera byli i sami doma, asi 4 hodiny večer. Přežili ve zdraví. Bono na škrabadle, malá se vydrápala na gauč.
Jinak to Bono snáší myslím dobře. Kromě toho syčení. Jen si hraje na uraženou hérečku. Kdykoliv si ho teď chováme (a chováme hojně), tak vříská stylem "Jdi si za ní, když ti nejsem dost dobrej". Jsem fakt nešťastná, dnes ještě k tomu i nevyspalá a nevím co tedy dál. Malá je vyplašená, že nežere a počůrala se v posteli? Nebo to na wc neumí a paní lhala? Je to takové miminečko droboučké.... Achjo...
Ještě dodám, že to tak prožívám možná proto, že když jsme si přivezli tehdy Boníka (12 týdnů), tak problémy žádný prostě nebyly. Den se rozkoukával, druhej den už řádil. V životě nevykonal potřebu mimo záchůdek. Škrabal o 106. Baštil.
Bojím se, aby muž nebyl pro "vrácení" kočičky, pokud se to čůrání bude opakovat. Je i dost fixovaný na Bona a dost ho mrzí, že je teď Boník takovej odtažitej a nemluví s námi. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2010 8:48:28
Odpovědět s citátem

Dobré ránko,
v prvé řadě je problém, že odešla od mámy tak brzo. Je třeba si uvědomit, že kotata v osmi týdnech teprve začínají poznávat svět a učí se všemu od mámy, když se kotě odebere v tomto věku, je třeba počítat s tím, že budou komplikace, že kotě je ještě mrňousem se vším všude a jeho uvykání novému prostředí bude složitější. Proto ani kotě nemusí umět používat wc na 100%, nebot ho to ještě řádně nestihla máma naučit.
Chování kocoura je naprosto přirozené, kočky nejsou psi, aby se seznamovaly s vrtícím se chvostem, prostě na sebe syčí a někdy i několik týdnů...
Takže zkuste začít znovu - dejte kotě do přepravky nebo bezpečné krabice ve které bude mít utočitště a skrýš, kam mu dejte polštář či plyšového medvěda. Nedovolte kocourovi aby na kotě syčelo, ideální je nechat jej první dny odděleně od kocoura. Kotěti dejte k přepravce misky s jídlem a wc, aby mělo vše mimino po "tlapce"... nikam ho netlačte a nestěhujte, dejte mu možnost si vše prohlédnout samo. Hodně na něj mluvte, dejte mu k dispozici hračky. S krmením bude taky asi problémek, neb kotě je v tomto věku ještě převážně kojeno - nabídněte mu mleté maso, konzervičky pro kotata, doporučuji CALOPET pastu /u veterináře/, pribináčky...

Je třeba vždy zvážit, vzít si kotě takhle maličké a počítat s komplikacemi, neb je to opravdu ještě kojenec s potřebou veliké péče... Ne nadarmo dávají chovatelé kotata nejdříve ve 13ti týdnech, někdy i v 16ti...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka (Bono a Stela)



Založen: 12.09.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2010 12:56:29
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Dobré ránko,
v prvé řadě je problém, že odešla od mámy tak brzo. Je třeba si uvědomit, že kotata v osmi týdnech teprve začínají poznávat svět a učí se všemu od mámy, když se kotě odebere v tomto věku, je třeba počítat s tím, že budou komplikace, že kotě je ještě mrňousem se vším všude a jeho uvykání novému prostředí bude složitější. Proto ani kotě nemusí umět používat wc na 100%, nebot ho to ještě řádně nestihla máma naučit.
Chování kocoura je naprosto přirozené, kočky nejsou psi, aby se seznamovaly s vrtícím se chvostem, prostě na sebe syčí a někdy i několik týdnů...
Takže zkuste začít znovu - dejte kotě do přepravky nebo bezpečné krabice ve které bude mít utočitště a skrýš, kam mu dejte polštář či plyšového medvěda. Nedovolte kocourovi aby na kotě syčelo, ideální je nechat jej první dny odděleně od kocoura. Kotěti dejte k přepravce misky s jídlem a wc, aby mělo vše mimino po "tlapce"... nikam ho netlačte a nestěhujte, dejte mu možnost si vše prohlédnout samo. Hodně na něj mluvte, dejte mu k dispozici hračky. S krmením bude taky asi problémek, neb kotě je v tomto věku ještě převážně kojeno - nabídněte mu mleté maso, konzervičky pro kotata, doporučuji CALOPET pastu /u veterináře/, pribináčky...

Je třeba vždy zvážit, vzít si kotě takhle maličké a počítat s komplikacemi, neb je to opravdu ještě kojenec s potřebou veliké péče... Ne nadarmo dávají chovatelé kotata nejdříve ve 13ti týdnech, někdy i v 16ti...



Moc děkuji za radu. Sjeli jsme pro druhý záchůdek a nacpali ho do koupelny. Malá je v přepravce, má tam svou deku z původního domova a plyšáky. Dali jsme jí tam mističky se vším (suchý, mokrý, voda), tak snad se rozbaští, miláček. Ale mám z toho opravdu nervíky a muž je na nervy z kocoura, že mu prý ubližujeme, tím, že jsme si přivedli Stelu. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2010 23:50:43
Odpovědět s citátem

Hm...Předání na ulici je opravdu VELMI nestandardní! neboli - ani jste neměla možnost vidět, v jakém prostředí kotě vyrůstalo...neviděla jste rodiče kotěte . Je asi zbytečné psát, že to byla chyba, sama to naznačujete, já jen dodám, že za těchto okolností bych si kotě nevzala, protože bych problémy víc než předpokládala. Dalším problémem je, jak píše Reg, nízký věk kotěte. Z něj nepochybně pramení problémy, které řešíte, včetně nečistotnosti a ustrašenosti. Dobře socializované kotě se obvykle v novém domově zabydlí hned , přesně, jak popisujete u Bona.
Kotě už máte, co se stalo, nejde odestát, takže: především, nechte kotěti úplnou volnost. Nikam ho nedávejte, nic mu nevnucujte. Nechte kotě, aby si nový domov samo prohlédlo a získalo trochu jistoty. Je dobře, že má svůj klidný koutek, kde se může postupně rozkoukat. Snažte se na kotě mluvit tiše, vlídně, pozor na prudké pohyby nebo věci, které kotě nečeká a mohly by je vyplašit. Snažte se přesvědčit manžela, aby o kotěti nemluvil s despektem nebo vyčítavě, i tak malé kotě velmi vnímá tón, odstín hlasu... a negaci vycítí. Tím, že jste přinesli Stelu, kocourovi určitě neubližujete, naopak...kocour bude rád, že má kámošku na kočkoblbnutí, honičky a společné hry... Zatím pouze kocour reaguje na změnu situace, samozřejmě, ale zvykne si a bude to ok, chce to jen trpělivost.

Držím moc palce, aby sžívání bylo brzy bez komplikací.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2010 7:28:20
Odpovědět s citátem

Souhlasím se vším co je napsáno výše. Jen bych koťátku dávala Tatru Grand trošku naředěnou vodou (já to dělám tak, že ji mám v lednici a pak naředím horkou vodou). Je ještě maličké a mlíčko potřebuje. I malinká koťátka se jí dokrmují. Držít palce. Chce to čas Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka (Bono a Stela)



Založen: 12.09.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2010 8:56:34
Odpovědět s citátem

Luci + 4 napsal:
Hm...Předání na ulici je opravdu VELMI nestandardní! neboli - ani jste neměla možnost vidět, v jakém prostředí kotě vyrůstalo...neviděla jste rodiče kotěte . Je asi zbytečné psát, že to byla chyba, sama to naznačujete, já jen dodám, že za těchto okolností bych si kotě nevzala, protože bych problémy víc než předpokládala. Dalším problémem je, jak píše Reg, nízký věk kotěte. Z něj nepochybně pramení problémy, které řešíte, včetně nečistotnosti a ustrašenosti. Dobře socializované kotě se obvykle v novém domově zabydlí hned , přesně, jak popisujete u Bona.
Kotě už máte, co se stalo, nejde odestát, takže: především, nechte kotěti úplnou volnost. Nikam ho nedávejte, nic mu nevnucujte. Nechte kotě, aby si nový domov samo prohlédlo a získalo trochu jistoty. Je dobře, že má svůj klidný koutek, kde se může postupně rozkoukat. Snažte se na kotě mluvit tiše, vlídně, pozor na prudké pohyby nebo věci, které kotě nečeká a mohly by je vyplašit. Snažte se přesvědčit manžela, aby o kotěti nemluvil s despektem nebo vyčítavě, i tak malé kotě velmi vnímá tón, odstín hlasu... a negaci vycítí. Tím, že jste přinesli Stelu, kocourovi určitě neubližujete, naopak...kocour bude rád, že má kámošku na kočkoblbnutí, honičky a společné hry... Zatím pouze kocour reaguje na změnu situace, samozřejmě, ale zvykne si a bude to ok, chce to jen trpělivost.

Držím moc palce, aby sžívání bylo brzy bez komplikací.


Moc děkuji všem za rady a uklidnění. Od nedělního rána jsme ji vyhradili koupelnu se vším co potřebuje. Chytla se mi včera na tatru s vlažnou vodou rozmíchanou, pak začala baštit i kapsičku jak divá a nakonec se i vyčurala do wc..
A kolem páté odpoledne si sama začala mňoukat (no, ona vlastně moc nemňouká, jen tak skřehotá Smile ), že chce pustit ven. Nevěřili byste jak moc ji na sebevědomí dodalo to, že má ten svůj malý prostor (koupelnu). Jakmile vyšla ven, byla jak šílená Smile Zbrkle lítala po bytě, nadšeně vrtěla ocáskem, všechno zvědavě očuchávala, zkoušela si osahat. Bono jí byl neustále v patách, ale už nesyčel. Ten malej drobek šel dokonce k Bonovi na wc (má ten s tou boudou, s dvířky a sám Bono měl ve 12týdnech problém se naučit do něj lézt skrze ty dveře, tak se učil bez nich), zato Stela je u něj na wc pečená vařená! Drze mu začala brát jeho hračky a má z něj velký kulový, spíš na něj doráží Smile Dnes spolu spali v obejváku, nevím, co se dělo, ale ráno po ní Bono chňapal, ale už to nevypadalo nijak zle, spíš opravdu jako hraní Very Happy
Dnes jsou spolu sami až do šesti, tak jsem zvědavá, v jakém stavu je najdu. Mám hroznou radost!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2010 11:31:32
Odpovědět s citátem

Radka (Bono a Stela) napsal:
Luci + 4 napsal:
Hm...Předání na ulici je opravdu VELMI nestandardní! neboli - ani jste neměla možnost vidět, v jakém prostředí kotě vyrůstalo...neviděla jste rodiče kotěte . Je asi zbytečné psát, že to byla chyba, sama to naznačujete, já jen dodám, že za těchto okolností bych si kotě nevzala, protože bych problémy víc než předpokládala. Dalším problémem je, jak píše Reg, nízký věk kotěte. Z něj nepochybně pramení problémy, které řešíte, včetně nečistotnosti a ustrašenosti. Dobře socializované kotě se obvykle v novém domově zabydlí hned , přesně, jak popisujete u Bona.
Kotě už máte, co se stalo, nejde odestát, takže: především, nechte kotěti úplnou volnost. Nikam ho nedávejte, nic mu nevnucujte. Nechte kotě, aby si nový domov samo prohlédlo a získalo trochu jistoty. Je dobře, že má svůj klidný koutek, kde se může postupně rozkoukat. Snažte se na kotě mluvit tiše, vlídně, pozor na prudké pohyby nebo věci, které kotě nečeká a mohly by je vyplašit. Snažte se přesvědčit manžela, aby o kotěti nemluvil s despektem nebo vyčítavě, i tak malé kotě velmi vnímá tón, odstín hlasu... a negaci vycítí. Tím, že jste přinesli Stelu, kocourovi určitě neubližujete, naopak...kocour bude rád, že má kámošku na kočkoblbnutí, honičky a společné hry... Zatím pouze kocour reaguje na změnu situace, samozřejmě, ale zvykne si a bude to ok, chce to jen trpělivost.

Držím moc palce, aby sžívání bylo brzy bez komplikací.


Moc děkuji všem za rady a uklidnění. Od nedělního rána jsme ji vyhradili koupelnu se vším co potřebuje. Chytla se mi včera na tatru s vlažnou vodou rozmíchanou, pak začala baštit i kapsičku jak divá a nakonec se i vyčurala do wc..
A kolem páté odpoledne si sama začala mňoukat (no, ona vlastně moc nemňouká, jen tak skřehotá Smile ), že chce pustit ven. Nevěřili byste jak moc ji na sebevědomí dodalo to, že má ten svůj malý prostor (koupelnu). Jakmile vyšla ven, byla jak šílená Smile Zbrkle lítala po bytě, nadšeně vrtěla ocáskem, všechno zvědavě očuchávala, zkoušela si osahat. Bono jí byl neustále v patách, ale už nesyčel. Ten malej drobek šel dokonce k Bonovi na wc (má ten s tou boudou, s dvířky a sám Bono měl ve 12týdnech problém se naučit do něj lézt skrze ty dveře, tak se učil bez nich), zato Stela je u něj na wc pečená vařená! Drze mu začala brát jeho hračky a má z něj velký kulový, spíš na něj doráží Smile Dnes spolu spali v obejváku, nevím, co se dělo, ale ráno po ní Bono chňapal, ale už to nevypadalo nijak zle, spíš opravdu jako hraní Very Happy
Dnes jsou spolu sami až do šesti, tak jsem zvědavá, v jakém stavu je najdu. Mám hroznou radost!


Tak to jsou samé super zprávy!!! Tak hodně štěstí a radosti Very Happy
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Druhá vyplašená kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 15:36:57
Odpovědět s citátem

Radka (Bono a Stela) napsal:

Tak vidíte, to je super, vlastně si zvykla rychle Smile Bude jim spolu zaručeně dobře. Není dobré, že byla eni ne dvouměsíční, ale to zvládnete láskou a mazlením. Já jsem před lety vychovávala dvě koťátka od dvou týdnů, syn je našel v popelnici. Nevěděla jsem o kočkách nic, ani jsem netušila, že kravské mléko se nemá dávat. Koťátka byla asi lepší než já, protože tu péči zvládla. Na záchod se naučila prakticky hned. Vyrostly z nich šikovné kočky a dělaly nám pak na chalupě radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (69x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
6
Kočičí jména (24x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top