Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour s koťátky spolu?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: Kocour s koťátky spolu?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 10:03:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den.Dlouho jsem hledala ale nenašla odpověď.Může být kocour(otec) spolu se svými koťaty od narození pohromadě?Slyšela jsem,že v přírodě je to tak,že když kocour najde cizí koťata,tak je hned zabije.Čekáme naše první a nerada bych něco podcenila.Pozná vůbec kocour,že je jejich otcem? Wink Poraďte někdo....Dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kocour s koťátky spolu?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 10:11:19
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Dobrý den.Dlouho jsem hledala ale nenašla odpověď.Může být kocour(otec) spolu se svými koťaty od narození pohromadě?Slyšela jsem,že v přírodě je to tak,že když kocour najde cizí koťata,tak je hned zabije.Čekáme naše první a nerada bych něco podcenila.Pozná vůbec kocour,že je jejich otcem? Wink Poraďte někdo....Dík


Dobré ránko,
za 15 let chovu se mi nestalo, že by kocour kotata napadl - což se mi třeba u posledního vrhu nedalo říct o kočce.
V přírodě to tak u šelem chodí, ale mám dojem, že on nezabíjí kotata svá, nýbrž ktata cizích kocourů. Myslím že v jakési jejich hierarchií pozná se kterou kočkou se pářil a se kterou ne... kdoví jak to mají "domluvené" :--D

Já to dělám tak, že první den po porodu nechám kočku i s kotaty v přepravce zabezpečené, aby se k nim nedostal nikdo, ale druhý den kočky s kotaty seznámím - kočky většinou na ně prskají, koucour se k nim má, očichává je a zajímají ho. Párkrát se i s kočkou střídal v tom kdo s nimi bude ležet a mýt je a taky kotata cucala kcourovi špeka a ona u nich hrdě ležel.
Takže u posledního vrhu, kdy mi kočka sežrala dvě vlastní kotata jsem nakonec já krmila a kocour masíroval bříška a dělal mámu Smile

každopádně se nemusíte obávat, ale seznemujte je pod dohledem, když uvidíte že nemá tendence utočit, je vše ok. Já každopádně ale kotata vždy když nejsem doma či nemůžu mít nad nimi dohled uavírám s kočkou do velké přepravky, aby je ani ona nemohla někde nosit, neb se mi stalo několikrát, že si vzala jedno kotě, odnesla pod postel či jinam a na ostatní se vyprdla. Proto velkou přepravku a v ní jsou. Ted máme nově kočárek na kočky a tak kotata byla v něm a je to moc fajn věc Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 10:36:43
Odpovědět s citátem

Jéééé...Díky za tak rychlou odpověď,to sem ani nečekala. Dám na tvoje rady,teprve začínám s chovem a každá rada se mi moc hodí. A co jsi dělala,když je zabila?Myslíš,že to udělá znova,nebo to neriskneš? Třeba to udělala protože věděla,že jsou nemocné? Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 10:52:13
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Jéééé...Díky za tak rychlou odpověď,to sem ani nečekala. Dám na tvoje rady,teprve začínám s chovem a každá rada se mi moc hodí. A co jsi dělala,když je zabila?Myslíš,že to udělá znova,nebo to neriskneš? Třeba to udělala protože věděla,že jsou nemocné? Crying or Very sad


No, hodně jsem to studovala - ono totiž my měli od jiné kočky z dřívějšího vrhu poslední kotě a ona jak začala být březí a mít ty mateřské pudy jej vzala za své, kojila jej, umývala, chodila všude s ním... No a jak se mimina narodila asi za dva dny na to jsem jí našla v tom kočárku s jedním úplně sežraným a z druhého zbylo jen torzo hrudníku. Když jsem nad tím pátrala po netu, dělávají ty prý šelmy, když mají starší mládě, které ještě není zabezpečené - dospělé a tím že by se starala o novorozenata, by jej mohla ohrozit před jiným predátorem... Takže raději zabije ty maličké, než aby ohrozila to jetšě nezaopatřené kotě. Ikdyž teda nebylo její, ale vzala jej za své...

At se nám to líbí nebo né - jsou to prostě šelmy a ikdyž s námi spí na gauči, stále v nich koluje krev dávných šelmiček...
Proto i dnes po X letití domestikaci i domácí kočky zahrabávají své výkaly v písku, aby zametly stopy před predátorem, málokteré kočka spí na zemi v pelíšku - u nás teda žádná a mnoho koček přetahuje svá kotata po celou dobu koejní, neb má zakoženěné v mozku, že na jednom místě by jí predátor mohl najít... A s říjí? Proč kočky málokdy mrouskají napodzim, aby nepřivedla kotata do mrazivých měsíců, když bydlí v bytě??? Samozřejmě když kočka má říji co měsíc, tak se trefí i do porodu na zimu, ale mě se u peršanů tohle nikdy nestalo, kotata se rodila nejdříve v březnu...

Je to tak, jsou to malé šelmičky Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 20:45:59
Odpovědět s citátem

Taky bych se toho nebála, mít otce s matkou a koťaty pohromadě. Dva dny po porodu jsem mámu s koťaty odstěhovala k otci koťat-mám je také ve velikánské kleci, kterou můžu v případě potřeby zavřít, není zatím důvod-no a tam si chodí lehat a potomstvo opečovávat i jejich otec. Chová se k nim hezky. A nenapadají je ani jiné kočky.

V přírodě samec zabije koťata cizího kocoura, ne svá vlastní. Pozná to.

Ale rozhodně seznamování otce s bezmocným potomstvem musí probíhat pod dohledem a samotné je nechat až po tom, co získáte jistotu, že je vše v pořádku.

Reg-ta dvě koťata také nemusela být v pořádku-kočka to pozná a ještě jako novorozeňata je zabije. Moje mi to jedno udělala taky-zůstala jen hlava-a já věděla, že to kotě nebude v pořádku, tak ona se postarala sama........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 7. 2010 20:53:10
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Taky bych se toho nebála, mít otce s matkou a koťaty pohromadě. Dva dny po porodu jsem mámu s koťaty odstěhovala k otci koťat-mám je také ve velikánské kleci, kterou můžu v případě potřeby zavřít, není zatím důvod-no a tam si chodí lehat a potomstvo opečovávat i jejich otec. Chová se k nim hezky. A nenapadají je ani jiné kočky.

V přírodě samec zabije koťata cizího kocoura, ne svá vlastní. Pozná to.

Ale rozhodně seznamování otce s bezmocným potomstvem musí probíhat pod dohledem a samotné je nechat až po tom, co získáte jistotu, že je vše v pořádku.

Reg-ta dvě koťata také nemusela být v pořádku-kočka to pozná a ještě jako novorozeňata je zabije. Moje mi to jedno udělala taky-zůstala jen hlava-a já věděla, že to kotě nebude v pořádku, tak ona se postarala sama........


I to je možné..těřko se člověk dopátrá co se jim v těch hlavičkách honí. Divné bylo, že když jsem jí i po 14ti dnech pustila k těm dvěma zbylým, chtěla je kdykoliv napadnout taky - ovšem i ta nakonec umřela.... takže opravdu, kdoví čím to bylo...příroda je mocná...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2010 20:17:43
Odpovědět s citátem

Ještě bych k tématu dodala. Teď mám další koťata peterbaldů, a tentokrát jsem březí kočku nechala pořád ve smečce s ostatními včetně kocoura. Chodil se dívat, když mi rodila v posteli, narozená koťátka olizoval a od samého jejich narození se o ně vzorně staral společně s kočkou. A stará se dodnes. Zahřívá je, čistí, masíruje bříška. Stejně jako máma kočka. Často všichni spí společně - kocour, kočka i koťata-někdy se k nim nakvartýruje i jejich starší synek Bivoj. Líbí se mi to, jak žijí rodinným životem. A taky jak koťata společně vychovávají. A jak je máma kočka brání, když si myslí, že jim je ubližováno. Baldík-táta-si hrál drsněji se synkem Bivojem, ten vykvíkl, máma Šántí vylítla jak střela od malých koťat a Baldíkovi naflákala-odlítl od Bivoje a jen koukal jak vyvoraná myš. Mohlo mě to strhnout, to mi věřte Laughing . Je to krásné pozorovat je.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 23:20:34
Odpovědět s citátem

Tak to je úplně úžasné,nikdy bych neřekla,že se kocour bude takhle starat o miminka.Ale nabízí se tu ještě jedna otázka! Co když kočku nechám nakrýt cizím kocourem a ten doma to pozná? Nebo nepozná? To by mě taky moc zajímalo jak to je...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2010 7:50:26
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Tak to je úplně úžasné,nikdy bych neřekla,že se kocour bude takhle starat o miminka.Ale nabízí se tu ještě jedna otázka! Co když kočku nechám nakrýt cizím kocourem a ten doma to pozná? Nebo nepozná? To by mě taky moc zajímalo jak to je...


U nas doma to tak je. Mam doma kocku a kocoura ruzne rasy, takze jsem kocku odvezla ke kocourovi jeji rasy.
Nas kocour poznal, ze byla jinde, ale nijak extra mu ti nevadilo.
Kocour byl u porodu, ale bylo to tak nudne, ze usnul. Na kotata se chodil divat, kdyz byla jeste mala a neumela chodit. Kdyz uz se batolila tak je pozorval, dnes kdyz mi utecou z pokoje, tak mi je pomaha chytat, coz se mi hodi Smile Kotata si s nim chteji hrat, ale on nechce, takze je ignoruje. Prckum by asi neublizil, ale samotne je nenechavam.

Jinak v prirode treba u lvu to chodit takto. Kdyz stary samec lva prijde o harem, tak jeho naslednik zabije vsechna kotata lvic, ale nektere lvice kotata ukryji a kotata se vrati treba za 4 dny, novy lev je bere jako sva a nazabije je. Protoze si mysli, ze jsou jeho, protoze predtim tam prece nebyla Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2010 13:14:04
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Jinak v prirode treba u lvu to chodit takto. Kdyz stary samec lva prijde o harem, tak jeho naslednik zabije vsechna kotata lvic, ale nektere lvice kotata ukryji a kotata se vrati treba za 4 dny, novy lev je bere jako sva a nazabije je. Protoze si mysli, ze jsou jeho, protoze predtim tam prece nebyla Smile




Dobrá finta Smile Však my ženský vždycky vymyslíme jak ty chlapy očůrat Smile
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top