Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak se pozna zacervene kotatko?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: Jak se pozna zacervene kotatko?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 5:18:39
Odpovědět s citátem

Mam doma Elinku, o te jsem uz psala. Poridila sem ji kamosku, ktera je o tyden mladsi, ale zato vetsi.
Elinka vazi 1200g a narodila se 9.7. Šarlotka ma 1600g a narodila se 17.7. U Elinky mi rekla chovatelka, ze byla odcervena, dala mi dokonce nalepku Drontal. U Sarlotky mi to ti lide rekli taky, ale nic mi nedali a kdyz sem dva dny po odberu kotatka psala panovi sms, cim vlastne byla odcervena, ze to bude asi chtit pak vet vedet, tak mi uz neodepsal..
No a Sarlotka se mi zda celkem tlusta.. Ma takove napapane brisko, ale jako zase zadny extrem, ze by bylo nafoukle jak buben...
Jinak je cila, basti, holky si hrajou, kaka normalne a v hovinkach sem nic neobjevila..
Bohuzel nastala situace, ze budu mit penize az tak za tyden-14 dni, takze driv se k vetovi nedostanu..
Da se koupit nejaky odcervovaci prostredek v lekarne volne prodejny?
Nejdriv bych je chtela odcervit poradne, abych mela jistotu, ze obe jsou a pak je nasledne nechat naockovat..
Jak se vubec pozna zacervene kotatko?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak se pozna zacervene kotatko?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 6:18:15
Odpovědět s citátem

Odčervovací tabletka stojí pár fufňů, to určitě ještě v peněžence vydolujete. Vůbec nemusíte kočku tahat k veterináři, podat tabletku zvládnete (ve foru je i pár návodů, jak na to). V některých lékárnách prodávají odčervovací přípravky, chce to hledat takovou.

Jinak není důležité, čím bylo provedené předchozí odčervení, prostě odčervíte znovu nějakým komplexním přípravkem na škrkavky i tasemnice ( http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1005 ), přípravky se stejně mají občas obměnit. Jinak začervení se pozná podle toho, že začervení je vidět v trusu, v horším případě je zamoření větší a to kočka kašle či zvrací škrkavky přímo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 7:45:47
Odpovědět s citátem

Díky,
já právě vůbec nemám představu, kolik to odčervení může stát:) Ono to zní, jak kdybych byla fakt extra chudá, ale tenhle měsíc se to nějak blbě sešlo, měla sem hodně nečekaných výdajů..Sad
Hlavně že mám plnou ledničku kapsiček pro kočky Laughing , vždycky radši budu jíst suché rohlíky, hlavně aby čičiny se měly dobře..
Už sem koukala na to téma o odčervovadlech, zkusím si sehnat tu pastu Banminth, protože se obávám, že s tabletamy bych sváděla velký boj, protože ty moje jsou pěkné vzteklivky:-D
Příští týden zkusím něco sehnat.

edit - teď tam čtu, že Banminth je pouze na škrkavky? Takže přece jen bude lepší ten Drontal, abych měla jistotu, že nemají i tasemnice..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2010 9:36:53
Odpovědět s citátem

Vitaminthe pasta je i na tasemnice, takže zkuste shánět tu.
Ono nejdražší jsou spot-ony, nejlevnější tablety, ta pasta je tak mezi.

Tak nějak trochu ceny jsou přiblíženy tady: http://www.zvirecileky.cz/index.php?strana=obchod&sekce=2&sub=31&setpage=100
s tím, že tablety jsou dávkovány na hmotnost (např. Drontal - 1 tableta na 4 kg), stejně tak pasta ... spot on má váhové kategorie.
Důležité je, pokud to nevezmete přímo od veta, tak si přečíst příbalový leták a kočky zvážit a podle toho podávat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2010 14:07:01
Odpovědět s citátem

Tak sem koupila ten Drontal, jeste nam jeden prasek zbyl na dalsi aplikaci. Do kocek jsem ho dostala vcelku v pohode, strcila jsem jim to az do krku, nakonec to polkly.
Sarlotka asi cerviky mela, protoze ma ted brisko splasklejsi. Staci tedy za 14 dnu dat dalsi davku, abych mela jistotu, ze obe kocicky jsou v poradku a ja to od nich nechytla? Teda doufam, ze sem to od nich nechytla Confused mam proste blby zlozvyk jim obcas do kozisku dat pusinku.,, Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top