Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

ragdoll, poradí někdo?

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
katkka D
Anonymní





Předmět: ragdoll, poradí někdo?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 12:30:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme 4 měsíční koťátko ragdolla.
První věc je, že je dost divoký a to už od začátku. Asi to bude silnější povaha. koupili jsme ji na 3 měsících a trvalo jí jen týden, než si zvykla. Že je divočejší mi připadá normální. Jen si nejsem jistá, kdy by mělo kočičce dojít, co si může a nemůže dovolit-např kousání, někdy kouše a kope opravdu hodně. Naše malá má pěkně poškrábaný nožičky, protože jí přes ně kočka občas přeběhne. Jinak jsme poškrábyný všichni, protože naše číča si občas na někoho vyskočí a zasekne se drápkama, nebo si chce hrát.
Jsem kočičí začátečník. Naše číča se moc nemazlí, nikdy se neotírá o nohy, vůbec se neotírá, hlazení moc nemusí, jen občas našlapává a žužlá, hlavně když jsem přikrytá chlupatou dekou. někdy jí hladim, přivírá oči, vrní a nejdou zaklopí uši dozadu, zakousne se a začne kopat. připadá mi to dovný. A není to tim, že by jí něco bolelo, nebo že bych byla neopatrná. Nutno dodat, že právě v těhle chvílích kouše opravdu hodně.
A není to tím, že by k nám neměla vztah, nebo se bála. Fakt je, že když něco provede(např dneska nám zničila úplně nový žaluzie), tak jí plácnu, nebo ji trochu vytřepu za kůži na krku-nic jinýho na ní neplatí, když je to jen nějaká drobnost jako např. demolice vánočního stromečku, stačí pohrozit prstem. Ale každý ráno nás v posteli budí vrněním, to je opravdu příjemná. Rozhodně se nebojí.
Nevím, co si o tom mám myslet, o ragdollech jsem měla trochu jinou představu Smile vybrali jsme si ji pro údajně velice milou, přátelskou a klidnou povahu.

Další dotaz se týká výstav:
v životě jsem nebyla na výstavě koček, ale z výstavního řádu mám dojem, že probíhají úplně jinak než výstavy psů. Vůbec nevím, co s sebou na výstavu vzít, musím mít přenosku? A musí, nebo měla by se kočkám pudrovat srst? měly by být vykoupané? A měla by být kočička nějak připravená(např. na nějaké prohmatávání, na otevírání tlamičky-no jo, jsem zvyklá na psy Smile )? měla by mít naučený nějaký postoj? Rozhoduje předvedení?
A další věc-kotě soutěží jen ve třídě pro koťata, nebo i v jiných?
Klece jsou přiděleny na výstavě, není potřeba si ji nějak zajišťovat?

Budu vděčná za jakoukoli odpověď.
Odpovědět 
Andrea.



Založen: 14.07.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 12:45:22
Odpovědět s citátem

Kočička kouše asi proto, že se jí mění zoubky a ona potřebuje, aby jí ty staré vypadly. Když vás začně kousat, tak stačí říct rázné Ne! a pohrozit. Za nějaký ten den se jí zoubky vymění a přestane kousat.
_________________
Andrea. (Kissy a Twix)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katka D
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 12:50:39
Odpovědět s citátem

ještě bych chtěla dodat, že zábavy má rozhdně dost. Má velký šplhadlo, válí se tady spousta bordelu naší malý dcerky, se kterým, si hraje, ještě pořád nacházím umělohmotné vánoční kouličky a s naší malou si pěkně hrajou. taky začínáme chodit na vodítku ven. Nezdá se mi, že by byla taková potvůrka proto, že by se nudila.
Odpovědět 
katka D
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 12:53:02
Odpovědět s citátem

Andrea. napsal:
Kočička kouše asi proto, že se jí mění zoubky a ona potřebuje, aby jí ty staré vypadly. Když vás začně kousat, tak stačí říct rázné Ne! a pohrozit. Za nějaký ten den se jí zoubky vymění a přestane kousat.

Ale ona kouše celej ten měsíc, co ji máme. Naštěstí už míň. Ze začátku kousla i do krve. Dost jsem pochybovala o tom, že má v tý tlamičce vůbec nějakej cit. Ale jsem optimistka a mám pocit, že už je to lepší, už si dává větší pozor.
Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: vystava
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 16:13:41
Odpovědět s citátem

Našla jsem na netu pěkný "návod" jak vystavovat kočičku. Very Happy
http://www.psi-kocky.cz/Kocky---vystavy---zaciname-vystavovat
Pokud budete mít ještě další otázku, tak napište.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Joja



Založen: 01.08.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Český Těšín

Předmět: vystava
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2006 16:38:21
Odpovědět s citátem

Přepravku musíte určitě mít Smile
My máme britky. Ty by se před výstavou neměly koupat (mají pak moc jemnou srst). Většinou se ani nepudrují, posuzovatelé to nemají moc rádi. Nevím ale, jak to je u Radgolla Sad
Kočička nemusí umět žádný postoj. Jen vy se musíte naučit kočičku pěkně držet. Každé plemeno se totiž drží jinak. Musite okoukat, jak jiní vystavovatelé drží Ragdolly.
Pokud je kočka velmi divoká, škrábe a kouše posuzovatele, může být i diskvalifikovaná.
Ještě bych doporučovala výstavní klec nejdříve vydesinfikovat (např. spray Desident).
Kotě soutěží jen ve třídě koťat.
_________________
www.felis-silesiana.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ragdoll



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Pardubice

Předmět: Ragdoll
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2008 11:15:19
Odpovědět s citátem

Ahoj, no já mám doma taky povahově nestandartní ragdollku:-D
Zkus se podívat na můj web;-)
www.freewebs.com/ofangeleyes
Wink
ragdoll@atlas.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top