Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koupání Britské modré

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: Koupání Britské modré
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 9:35:25
Odpovědět s citátem

Zdravím

a další z amatérských dotazů: jak koupat kočku už vím, sice nevím jestli se mě to vůbec podaří ale teoreticky vím jak na to. Má otázka zní zda vůbec koupat čistě bytovou Britskou modrou kočku před výstavou a pokud tak prosím o radu cca kolik dní předem a hlavně čím? Pár diskuzí na téma šampónů se tu vedlo, ale už jsou starší a ty stránky třeba už nefungují a nebo jsou nějaké novinky. Opět předem děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 10:20:58
Odpovědět s citátem

S koupáním neporadím, my se u peršanek a exoťákům bez pravidelných koupelí a lazní neobejdeme, je to třeba i na vyplavení mrtvých chlupů, ale u britek nevím.
Pokud ale budete hledat nějaký vhodný šampón/kondicionér, doporučuji web stránku www.profivzorky.cz . Dají se tam objednat na zkoušku 30 ml vzorky. Nám nejvíc vyhovují šampóny od 1 ALL SYSTEMS.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: Re: Koupání Britské modré
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 17:33:15
Odpovědět s citátem

tomm napsal:
Zdravím

a další z amatérských dotazů: jak koupat kočku už vím, sice nevím jestli se mě to vůbec podaří ale teoreticky vím jak na to. Má otázka zní zda vůbec koupat čistě bytovou Britskou modrou kočku před výstavou a pokud tak prosím o radu cca kolik dní předem a hlavně čím? Pár diskuzí na téma šampónů se tu vedlo, ale už jsou starší a ty stránky třeba už nefungují a nebo jsou nějaké novinky. Opět předem děkuji za odpověď.


Ahoj,
moje chovatelka mi doporucila koupat alespon 14 dni pred vystavou.
Ja ale nekoupu, prijde mi to zbytecne, na nasem britakovi to neni poznat, jestli se koupal nebo ne.
Jestli se o koupel pokusite, preji co nejmene drapu zarytych v zadech Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 18:58:36
Odpovědět s citátem

Já bych se asi poradila s chovatelkou, od které kočička bude. Někteří chovatelé koupou již koťata, ta jsou pak zvyklá a jejich koupání není žádný problém.
My když koupeme, tak poslední koupel před výstavou je středu/čtvrtek (když jdeme v sobotu).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tomm



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2010 20:48:03
Odpovědět s citátem

Zatím jenom sbírám informace, než mě svěří kotě do péče. Jestli se nechá koupat to je zatím teoretická otázka, jde mě spíš o to jestli je to kvůli výstavě nutnost a nebo to kotě zvládne samo. A jak vidím už se nám čas rozchází 4-14 dnů takže to vypadá že tak týden předem a jde o to čím. Návrh už se objevil jde o to jestli pro modrou kočku není něco konkrétního, někde v diskuzích se již objevilo, že jsou šampony podle barvy.
_________________
T.H.
http://www.stavedlo.cz
--------------------------------------
Kitty
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2010 8:39:36
Odpovědět s citátem

Chovám britky a jezdím s nimi po výstavách už 15 let a koupu je opravdu jen vyjímečně. Určitě nekoupu kotě, tam to určitě není potřeba. Kočku obvykle vykoupu pouze před první výstavou po odchování a odkojení koťat, jinak si vystačím jen s občasným česáním a pudrováním a těsně před výstavou nebo přímo na výstavě použiji texturizér. Kocourům se mastí ocas, takže u těch je koupání potřebné častěji, ale určitě kocoura nekoupu před každou výstavou, obvykle stačí koupat jednou za dva nebo tři měsíce. Jak dlouho před výstavou a jaký šampón použít je otázka, kterou vám nikdou nezodpoví. Každá kočka má trochu jiný typ srsti, liší se jak podle barvy srsti i podle dědičných linií, takže se určitě poraďte s chovatelem od kterého budete kočičku mít jaký šampón používá a jak mu vyhovuje. Jak dlouho před výstavou vykoupat si nejlépe vyzkoušíte tak, že kočku zkušebně vykoupete v době kdy žádná výstava v plánu nebude a budete sledovat jak se bude srst měnit a za jak dlouho po koupeli bude vypadat nejlépe. Šampóny rozlišené podle barev jsou spíš pro černou nebo bílou srst, na modrou srst zřejmě nic speciálního nebude. Já mám více koček v různých barvách a pro všechny mám jen jeden šampon.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top