Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jaterní dieta u šestiměsíčního kotěte


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Merxík



Založen: 12.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: Jaterní dieta u šestiměsíčního kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 12:46:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám doma šestiměsíční kotě, které bylo minulý týden hospitalizováno se žloutenkou. Čím byla způsobená není zcela jasné, původní podezření na FIP se naštěstí nepotvrdilo, v úvahu tedy dle vetky připadá hepatitida nebo to, že chytil nějaký vir/bakterii, která mu napadla i játra (k čemuž se přikláním, protože ve stejné době jsem já onemocněla ošklivým zánětem průdušek).
Ať už bylo důvodem cokoli, koucourek se naštěstí den ode dne lepší, máme ho již tři dny doma, je čím dál tím živější, na záchod chodí normálně, pije a chuť k jídlu má.
Nicméně tím, že měl strašně vysokou hodnotu bilirubinu, který se mu odbourával přes játra, ještě při propouštění z veteriny měl špatné jaterní testy. Dostali jsme tedy domů antibiotika na doužívání, Legaphyton 50mg na čištění jater a jaterní dietu od Hill´s l/d.
A na to bych se právě ráda - jaterní dietu dělá jen Hill´s, jsou to buď granulky nebo konzerva, takže výběr veškerý žádný (narozdíl od ledvinové diety, tam je to o hodně lepší). Konzerva našemu kocourovi vůbec nechutná, je tedy ty tři dny co ho máme doma pouze o těch dietních granulích, kterých zbaští poměrně dost (chodí chroupat i v noci).
Jenže na obale píšou, že tato dieta není určena pro dlouhodobé podávání koťatům...
A vzhledem k tomu, že nám bylo řečeno, že než se hodnoty jaterních testů srovnají, bude to trvat tak měsíc a na kontrolní testy nás objednali za tři týdny, chtěla bych vědět, jestli kocourkovi nebude ve stravě něco chybět.
Přeci jen, je to ještě kotě ve vývinu, které potřebuje hodně bílkovin a tuků a v téhle dietě jsou právě tyto dvě složky omezené....
Je mi jasné, že ta játra se musí šetřit než se zregenerují, ale na druhou stranu mi přijde, že měsíc je dost dlouhá doba, na to aby jedl pouze tyto granule....
Kdyby to byla dospělá kočka, tak to asi tak neřeším, ale tady se fakt bojím, aby to na něm nezanechalo nějaké následky, co se vývoje týká....
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jaterní dieta u šestiměsíčního kotěte
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 15:24:34
Odpovědět s citátem

Měsíc, myslím, vůbec není extrémně dlouhá doba. Navíc, i kdyby měl být na dietě půl roku, rok, tak prostě nic nezmůžete a musíte se přizpůsobit, nebo riskovat zdravotní komplikace. Ostatně nemyslím si, že by ta dieta nepokryla potřebu kotěte, možná tam jsou nějaké složky omezené, ale jsem si jistá, že kotě dostane to, co potřebuje, byť holt nebude krmené přímo kotěcí stravou.

Jinak jaterní dietu má ještě výrobce Trovet.
http://www.veterinarnipece.cz/trovet-kocka-hld-2170.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merxík



Založen: 12.07.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 15:50:51
Odpovědět s citátem

Díky za odpovědi, docela jste mě uklidnily. Asi to moc řeším, ale po tom, co jsme si zažili minulý týden se mi asi není co divit. Kocourek je hubený, vypelichaný, nožičku oholenou a rozpíchanou od kanyl.... tak bych prostě chtěla, aby už mu bylo dobře po tělíčku, nic mu nechybělo a rychle se mi zotavil....
April děkuji za tip, na veterině mi řekli, že vysloveně jaterní dietu dělá jen Hill´s a musím si to chodit kupovat k nim na recept. Je tedy fakt, že ani na netu jsem nic jiného než ten Hill´s nenašla. Takže díky moc, vyzkouším konzervu, protože ty co od nich máme mu fakt nejedou (a ani se mu nedivím, konzistenci i barvu to má jako obsah plenky kojeného miminka Rolling Eyes ).
Co se týká vitamínů a preparátů na posílení imunity, slyšela jsem dobré reference na Sanicell, ale teď máme ještě ta antibiotika a Legaphyton (což je extrakt z ostropestřce mariánského na podporu regenerace a čištění jater), tak až to všechno dobereme a budeme mít výsledky z krve, poradím se o něm s vetkou.
Ještě jednou díky Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2010 18:28:52
Odpovědět s citátem

Veterinární diety bez receptu za lepší ceny než u veta najdete tady:

http://www.svetkrmiv.cz/travici-trakt-a-jaterni-poruchy-3/
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Mňoukání a štěkání (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top