Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nádor na děloze

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fraktura



Založen: 25.10.2010
Příspěvky: 4

Předmět: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2010 12:44:02
Odpovědět s citátem

Ve čtvrtek 21. 10. jsme byli na kastraci s naší dvouletou kočičkou. Když nám ji vet po operaci předával, řekl, že na vaječnících a na děloze byly cysty a na děloze navíc i nádor. Neví prý, jestli je zhoubný nebo ne, muselo by se to poslat na histologii. Na můj dotaz, co v případě, že by byl zhoubný, prohlásil, že prognóza by byla velmi špatná. Tak jsem se rozhodla, že to nechci vědět. Kočička je čtvrtý den po kastraci celkem v pořádku, papá i vyměšuje, zajímají ji ptáci za oknem, rozběhne se za kuličkou, i když je ještě opatrná. Ale já pořád musím myslet na ten nádor.
Prosím, nemáte někdo zkušenost za jak dlouho a jakým způsobem by se zhoubný nádor mohl projevit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2010 13:06:37
Odpovědět s citátem

[quote="fraktura"]Ve čtvrtek 21. 10. jsme byli na kastraci s naší dvouletou kočičkou. Když nám ji vet po operaci předával, řekl, že na vaječnících a na děloze byly cysty a na děloze navíc i nádor. Neví prý, jestli je zhoubný nebo ne, muselo by se to poslat na histologii. Na můj dotaz, co v případě, že by byl zhoubný, prohlásil, že prognóza by byla velmi špatná. Tak jsem se rozhodla, že to nechci vědět. Kočička je čtvrtý den po kastraci celkem v pořádku, papá i vyměšuje, zajímají ji ptáci za oknem, rozběhne se za kuličkou, i když je ještě opatrná. Ale já pořád musím myslet na ten nádor.
Prosím, nemáte někdo zkušenost za jak dlouho a jakým způsobem by se zhoubný nádor mohl projevit?[/quo


Nepíšete zda jí vet ten nádor odoperoval,pokud ano,chtěla bych znát výsledek z histologie.Potom by se mohla čičina případně podrobit další léčbě.Jinak zhoubné nádory bují poměrně rychle,stejně jako u lidí v případě neléčení se metastázy rozbují v celém organizmu.....No je to vaše volba.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fraktura



Založen: 25.10.2010
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2010 15:33:00
Odpovědět s citátem

Beta1
Při kastraci byly vyoperovány vaječníky i děloha. Pochopila jsem to tak, že pokud byl nádor nezhoubný nebo zhoubný v raném stadiu, vyřešila to právě kastrace. Pokud by byl zhoubný a začaly se rozvíjet metastázy, nedalo by se už nic dělat. Proto jsem se rozhodla neposílat vzorek na histologii. Teď ale nevím, za jak dlouho se asi může nemoc projevit, pokud už bylo tělo napadeno. Měsíc? Půl roku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2010 17:35:22
Odpovědět s citátem

fraktura napsal:
Beta1
Při kastraci byly vyoperovány vaječníky i děloha. Pochopila jsem to tak, že pokud byl nádor nezhoubný nebo zhoubný v raném stadiu, vyřešila to právě kastrace. Pokud by byl zhoubný a začaly se rozvíjet metastázy, nedalo by se už nic dělat. Proto jsem se rozhodla neposílat vzorek na histologii. Teď ale nevím, za jak dlouho se asi může nemoc projevit, pokud už bylo tělo napadeno. Měsíc? Půl roku?


Tak na tuto otázku vám asi neodpoví nikdo,to záleží na hodně faktorech.Jedním asi z hlavních bude asi imunitní systém.Pokud to byl nádor,ten horší,a pouze ten jeden a byl vyoperován,nemusí čičina onemocnět vůbec.No myslím,že se můžete jenom modlit,aby byla čičina v pořádku,což jí z celého srdce přeji i já.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2010 17:47:10
Odpovědět s citátem

Dobrý večer u člověka po operaci při stavu metastáze to jde rychle s kopce u zvířat to podle mě dude hodně podobné a velmi rychlé , pokud vaše kočička je hravá veselá , dobře žere tak to je určitě dobré znamení hlavně se nenervujte to by nepřidalo na zdraví ani Vám ani Vaší kočičce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2010 11:25:03
Odpovědět s citátem

fraktura napsal:
Ale já pořád musím myslet na ten nádor.
Prosím, nemáte někdo zkušenost za jak dlouho a jakým způsobem by se zhoubný nádor mohl projevit?


Asi takhle, histologii jste udělat nenechala, tudíž vůbec nemá cenu na ten nádor teď myslet, teď už stejně nic nevymyslíte a nic se nedozvíte.

Ta histologie by minimálně napomohla tomu, abyste zbytečně nepanikařila - kdyby to byl nezhoubný, byla byste v klidu. Kdyby zhoubný, mohla byste sledovat, zda se neprojevují nějaké neobvyklé příznaky. Budiž proto toto poučením pro ostatní - histologii vždy!

Teď už je tedy zbytečné se nervovat. Kočku sledujte, ale nehledejte za vším metastáze.

Spíše vnímejte, pokud by kočka začala rapidně hubnout, zhoršovala by se jí srst a celkově by vypadala nedobře, měla by nějaké neobvyklé chování např. náhlá nečistotnost (ať už při stolici či při čůrání, přičemž by byl vyloučený klasický problém typu zánět močových cest, nebo obecnější problém se stelivem), až po třeba záchvaty (neurologické, atp.).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fraktura



Založen: 25.10.2010
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 13:27:12
Odpovědět s citátem

Teď teprve vidím, jak jsem byla blbá, že jsem nenechala udělat tu histologii. Já nevím, byla jsem už tak dost vynervovaná z té kastrace, bála jsem se, abych se nedozvěděla to nejhorší. Jenže teď je to tak, že Lejlinku pořád podezřívavě sleduju, myslím, že už mě začíná mít plné zuby.
Já jsem kočičí laik a vlastně jsem kočku ani nechtěla, jenže někdo nám ji hodil do zahrady, byla tak malá, že se ani nedokázala sama najíst. Krmila jsem ji stříkačkou a naředěným tatra mlíkem. Když začala papat paštičky, neuměla si zpočátku umýt obličej, měla slepené chloupky a vypadala strašně. Maminka ji prostě nestačila nic naučit. Odjakživa byla bázlivá a ze strachu i agresivní. Neuměla mňoukat, byla tichá, dokonce i při mrouskání jen tak kňourala. Jedině když měla strach, tak vrčela a syčela, to jí šlo dobře. Vybíravá v jídle, váží jenom dvě kila. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem tak dlouho odkládala kastraci - pořád jsem čekala, že ještě přibere.
No teď teda šest dnů po kastraci papá i pije normálně, normálně vyměšuje, běhá za kuličkou, "loví" ptáky za oknem a leze zase do výšek - na sprchový kout, na skříň atd. Na nás je naštvaná, nechce se nechat hladit a bručí na nás, jenom večer nás vezme na milost, nastěhuje se k nám do postele jako vždy, přešlapuje mi na břiše a přede.
Co mi teda přijde jako nežádoucí, je to, že si několikrát denně honí ocásek. Dělávala to občas i jako malá, ale teď je to fakt často a nepřipadá mi to jako hra, protože u toho vztekle vrčí a syčí. Stačí, že s ním třeba švihá do stran a jakmile ho koutkem oka zahlédne, naštve se a jde po něm. Nebo třeba sedí na okně, kouká na ptáky a špičkou ocásku bouchá o parapet. Začne ho pozorovat jako nějakou věc, co chce ulovit a když se ulovit nechce nechat, syčí a vrčí. Je ale fakt, že si ho nekouše. Když se jí ho podaří připlácnout packou, jenom ho olíže. Ocásek jsem prohmatala, nic divného na něm není a blechy nemá.
Příští týden jdeme vytahovat stehy, tak uvažuju, že požádám veta, jestli by jí nevyšetřil mozek. Nevím, jak se na to bude tvářit, jestli si nebude myslet, že jsem blázen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 15:12:42
Odpovědět s citátem

To s tím ocáskem není nic až tak neobvyklého ... pokud si do něj nehryže, ocásek není zraněný, nevylysává a vypadá jinak normálně, tak kočinu nechte a netrapte jí vyšetřením mozku; nemyslím, že by jí něco bylo a navíc ani nějak nevím, jak by to vyšetření vet dělal, na to by už asi byla třeba i nějaká specializace, takže asi byste musela kočku stejně vzít k nějakému odborníkovi ... jediné, co mě tak napadá, že se dá u kočky vypozorovat, je reakce zorniček.

Ale lovení ocásku není symptom Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2010 23:29:11
Odpovědět s citátem

Lovení ocásku je celkem běžná kočičí kratochvíle, je i dost možné, že kočičku před operací mohlo trápit přemrouskávání nebo i bolestivé cysty a neměla náladu si hrát, nyní se jí ulevilo , takže "loví" kořist - ocásek.

Nechat vyšetřit mozek kvůli lovení ocásku ...pochybuji, že by nějaký vet toto vyšetření realizoval.


Symptomem případných metastáz na mozku by byly, jak píše April, rozšířené zornice, záškuby, problémy s koordinací pohybu, záchvatovité stavy...

Neodeslání tkáně na histologii byla chyba, pokud by tkáň byla maligní, lze některé typy bujení léčit....

No, už se stalo. Pokud chcete zdravotní stav kočičky mít pod kontrolou, domluvte se s vetem na odběru krve a testu na přítomnost / nepřítomnost onkomarkerů, které zhoubné bujení v těle signalizují.

Moc držím tlapy, aby kočička byla zdravá.....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fraktura



Založen: 25.10.2010
Příspěvky: 4

Předmět: Nádor na děloze
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2010 15:42:08
Odpovědět s citátem

Děkuji všem, už jsem trochu klidnější, kočičce se snad daří dobře. Už se na nás asi nezlobí, přestala bručet a sama za námi zase chodí, ze zálohy nám skáče na nohy a vůbec provokuje k hraní. Spí méně než před kastrací, asi má víc energie, dnes v noci třeba pěkně dlouho honila pod postelí papírovou kuličku, dřív prospala celou noc. Taky se jí změnily chutě, před kastrací jedla skoro výhradně konzervy a kapsičky, granulky jen semtam zobla, teď je to naopak.
Je fakt, že byla chuděra přemrouskaná, poslední dobou mrouskala týden, týden byla v klidu a než se stačila vzpamatovat, už to na ni zase přišlo. Byl docela problém určit termín kastrace, aby zrovna nemrouskala. Vyčítám si, že jsem ji nenechala kastrovat už dřív, bála jsem se, že nepřežije narkózu, když je tak drobná.
O těch odběrech si určitě promluvím s vetem, až půjdeme ve středu vyndávat stehy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Kočičí jména (23x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
5
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
7
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
8
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top