Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočka odmítající granule


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2010 16:45:10
Odpovědět s citátem

Připadám si tak trochu jako "bílá vrána",nebo "černá ovce",ale co naplat - mám prostě doma mazlíka,který odmítá granule.Jistě nemusím zmiňovat hrozící zdravotní komplikace a ani příliš líčit všechny fígle a obchvaty,které jsem použila na obelstění miláčka.Jedná se o roční britku Fionku,jinak velmi,ale opravdu velmi žravou mladou dámu.Je tady někdo,kdo má či měl podobný problém a kdo by mi třeba i dodal nějaké další fígle???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 10:45:57
Odpovědět s citátem

i.rena napsal:
Připadám si tak trochu jako "bílá vrána",nebo "černá ovce",ale co naplat - mám prostě doma mazlíka,který odmítá granule.Jistě nemusím zmiňovat hrozící zdravotní komplikace a ani příliš líčit všechny fígle a obchvaty,které jsem použila na obelstění miláčka.Jedná se o roční britku Fionku,jinak velmi,ale opravdu velmi žravou mladou dámu.Je tady někdo,kdo má či měl podobný problém a kdo by mi třeba i dodal nějaké další fígle???


Prvně bych zvážila jestli jí třeba nevadí tvrdost těch granulí a možného zánětu dásní, kdy jí prostě může krmení granulemi bolet. Navíc pokud prostě kočka ví, že dostane něco jiného, tak granule jíst nebude. Já dávám našim kočkám, resp. koťatům granulky namočené a do nich dám tvaroh nebo jogurt, případně kapsičku Viyo a oni je pak líp ty mrnata sní než suché. Jinak já bych navrhovala řešení drastickou ale nejučinější metodou - jen granule /hlavně teda kvalitní/ a nic jiného. Kočka přežije i 10dní bez potravy, takže až bude mít opravdu hlad, tak je sní - hlady neumře, tomu věřte. Jen nesmíte vyměknout vy. Toto je jedinné řešení.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Granule
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 12:19:02
Odpovědět s citátem

A jaké granule jí dáváte. Zkuste když tak jinou značku. Já krmím záměrně obojetně (konzervy + granule), ale poslední dobou se mi zdá, že má šelmice začíná dávat přednost granulím před konzervou (dříve to bylo naopak). Začalo to poté, co jsem koupil granule "Porta 21 Feline Finest Sensible ". Předtím měla z granulí nejraději rybí nebo kachní granule Mastery nebo Royal Canin Exigent. Ale každá kočka je svým způsobem originál, takže to chce zkoušet a zkoušet, které druhy krmiva jsou pro ni přijatelné a co nikoliv. (Z neúspěšných pokusů se pak radují kočky v útulku.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: granule...!!
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 13:24:37
Odpovědět s citátem

Děkuju za rady,každopádně granulek jsem vyzkoušela už neuvěřitelné množství /i ty,co jste mi doporučili/,namáčené,suché,smíchané s "mokrým",schované v sýru,v oblíbených vitamínových pastách, a pochopitelně jsem nechala té vopici i vyšetřit dásně /zatím problém nemá,ale asiže brzo mít bude,když nejí nic tvrdého/.V současné době dostává kapsičky Bozzita půl napůl s granulkami RC Exogent /ani je neusím počítat,vím,že v misce zbydou všechny/.
Zdá se mi,jakoby si postavila hlavu,protože nepomohla ani čtyřdenní hladovka /v té době jedla především mé milované kytky a klidně i suchý rohlík,který ukradla dítěti ze školní aktovky/.Kousat něco tvrdého /byl to rohlík velmi dlouho zapoemnutý/ evidentně umí.
Tak tedy zkusím ještě delší hladovku - držte mi palce ,to noční stepování po mém hrudníku a okusování nosu si ještě pamatuji z minula!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 15:50:38
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
... Kočka přežije i 10dní bez potravy, takže až bude mít opravdu hlad, tak je sní - hlady neumře, tomu věřte. Jen nesmíte vyměknout vy. Toto je jedinné řešení.


Reg, nevím, kde jste vzala, že kočka přežije i 10 dní bez potravy. Možná přežije, ale s nenávratně poškozenými játry. Já osobně jsem vzala na vědomí, že jedna moje kočina prostě na granule nebude, i kdybych se rozkrájela. Dostává syrové maso smíchané s instantními rýžovými vločkami a zeleninou, doplněné vitamíny, dále pak vařené maso a kvalitní konzervy. Prostě naznala, že granule jsou pro ni nepřirozené a nevezme je za žádnou cenu, nerozmočené, rozmočené, zamíchané do syrového masa, prostě ani granuli. V mletém mase je pozná a nesní nic. A než riskovat její zdraví při dlouhodobější hladovce, to jí radši servíruju extra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 15:54:52
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Reg napsal:
... Kočka přežije i 10dní bez potravy, takže až bude mít opravdu hlad, tak je sní - hlady neumře, tomu věřte. Jen nesmíte vyměknout vy. Toto je jedinné řešení.


Reg, nevím, kde jste vzala, že kočka přežije i 10 dní bez potravy. Možná přežije, ale s nenávratně poškozenými játry. Já osobně jsem vzala na vědomí, že jedna moje kočina prostě na granule nebude, i kdybych se rozkrájela. Dostává syrové maso smíchané s instantními rýžovými vločkami a zeleninou, doplněné vitamíny, dále pak vařené maso a kvalitní konzervy. Prostě naznala, že granule jsou pro ni nepřirozené a nevezme je za žádnou cenu, nerozmočené, rozmočené, zamíchané do syrového masa, prostě ani granuli. V mletém mase je pozná a nesní nic. A než riskovat její zdraví při dlouhodobější hladovce, to jí radši servíruju extra.


Bylo to myšleno obecně, je mi jasné, že nikdo nebude kočku úmyslně trápit hlady do selhání organismu.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucbic



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Písek

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2010 18:39:30
Odpovědět s citátem

Alena má pravdu, s tou hladovkou bych byla opatrná. To mi říkal i vet, že třeba pes hladovku jakž takž snese, ale kočce to vyloženě škodí. Mám kočku, co granuli jako malá nevzala do tlamy, tím pádem se u nás rozjely záněty a ve finále jsme přišli o skoro všechny zuby. Pak jsem pořídila druhou kočinu, co granule jíst uměla, a ta opice bezzubá byla tak přesvědčená, že ten nový vetřelec dostává něco lepšího, že se na granule vrhla a dneska je schopná s těmi svými třemi zuby spráskat půlku misky. U nás teda nejvíc frčí RC pro maincoony a RC pure feline rybí. Ale jak říkám, žádné triky nezabraly, až pak bohapustá závist Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 8:27:53
Odpovědět s citátem

Óóóóó, škoda, že nemám až tak závistivou kočku jako lucbic! Taky mám kočku, co granule nemusí. Pokud sežere deset granulí, dělá u toho ksichty týrané kočky a raděj mě hypnotizuje, abych ji přece jenom dala něco poživatelného. Už od mala preferovala "mokrou" stravu akdyž byla sama, stačilo mi 40 dkg granulí na dva měsíce...
Doporučuji pravidelnou kontrolu chrupu (zadní zuby jsou náchylnější!) a při výskytu zubního plaku jí nechte zuby vyčistit u veterináře.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: granule ....
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 6. 2010 9:26:59
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za mázory i rady,zaběhla jsem mezitím k vet a opravdu mi tak dlouhou hladovku "kdo z koho"nedoporučila,sama mě varovala ohledně pravděpodobných potíží s chrupem.Už delší dobu používáme do vody na pití roztok proti plaku a kameni,co víc - prostě se smířit s tím,že číča slupne granule jen omylem ,ale ani omylem ji Crying or Very sad nerozkouše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 7:53:13
Odpovědět s citátem

Ireno,nejedná se náhodou o Fionku s čokoládovými odznaky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 7:55:55
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Ireno,nejedná se náhodou o Fionku s čokoládovými odznaky?


Jejda,nejedná,ta naše je modrá a maminku má v Třebíči Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 7:58:49
Odpovědět s citátem

i.rena napsal:
Aélinnel napsal:
Ireno,nejedná se náhodou o Fionku s čokoládovými odznaky?


Jejda,nejedná,ta naše je modrá a maminku má v Třebíči Smile .


Já že znám taky jednu Fiušku,která nepapala granulky Smile
Myslím že nejvíc pomůže co Vám tady řekly holky,a to servírovat dámě extra,když granule nebude,tak nebude..naše zase nejí konzervy a kapsičky ani kdyby měla umřít hlady s hlavou v plné misce s ShanyCattkou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 6. 2010 16:12:22
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
i.rena napsal:
Aélinnel napsal:
Ireno,nejedná se náhodou o Fionku s čokoládovými odznaky?


Jejda,nejedná,ta naše je modrá a maminku má v Třebíči Smile .


Já že znám taky jednu Fiušku,která nepapala granulky Smile
Myslím že nejvíc pomůže co Vám tady řekly holky,a to servírovat dámě extra,když granule nebude,tak nebude..naše zase nejí konzervy a kapsičky ani kdyby měla umřít hlady s hlavou v plné misce s ShanyCattkou...


Taky je ještě jeden názor,který tu nezazněl - to krmit Barf,myslím,že to zkusím,zní to docela logicky a pro dásně a zuby by to mohlo být dost přínosné,no však víte - zkusit to mohu,ale Fionka si k tomu řekne svý Rolling Eyes !!Ono mi asi nejvíc pomohl fakt,že v tom "nejedu"sama a že tu a tam má někdo z vás podobného samorosta!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
i.rena



Založen: 13.06.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Brno

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2010 7:37:44
Odpovědět s citátem

i.rena napsal:
Připadám si tak trochu jako "bílá vrána",nebo "černá ovce",ale co naplat - mám prostě doma mazlíka,který odmítá granule.Jistě nemusím zmiňovat hrozící zdravotní komplikace a ani příliš líčit všechny fígle a obchvaty,které jsem použila na obelstění miláčka.Jedná se o roční britku Fionku,jinak velmi,ale opravdu velmi žravou mladou dámu.Je tady někdo,kdo má či měl podobný problém a kdo by mi třeba i dodal nějaké další fígle???


Tak vážení,poslušně hlásím,že kočička malinko obelstěna /ale fakt jen tak trochu/.Poctivě jsem naštudovala BARF /krmení přirozenou stravou,čiže syrovým masem/,opatrně rozmrazila kuřecí krčky a světe div se Shocked ,milá Fionka se na to vrhla a schroustala celou porci zvící tří kusů!Ostatní holky /zbylé dvě,ale asi to nebude konečné číslo/ se dívaly značně nedůvěřivě,opatrně přičichly a zahrabaly Smile .Nemyslím,že máme vyhráno,ale pokud alespoň občas něco TAKHLE POCTIVĚ pokouše,tak má zoubky i dásně trošku promasírovaný!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2010 8:17:16
Odpovědět s citátem

Isteže ak budete kŕmiť surovou stravou, starosti o chrup odpadnú.
Je to to najlepšie čo možete mačke dať.
Ak si poradíte s AJ odporúčam zohnať si a prečítať knihu od Ian Billinghurst:Barf Diet For Cats And Dogs, je to najlepšia publikácia na dané téme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2010 8:48:10
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Isteže ak budete kŕmiť surovou stravou, starosti o chrup odpadnú.
Je to to najlepšie čo možete mačke dať.
Ak si poradíte s AJ odporúčam zohnať si a prečítať knihu od Ian Billinghurst:Barf Diet For Cats And Dogs, je to najlepšia publikácia na dané téme.


A pro toho, kdo neumí anglicky, vyšla tato knížka:

http://www.baron.cz/kocka/prirodni-medicina-pro-psy-kocky-8931-k-KK000016.html

Také Grada vydala v češtině knihu o metodě krmení Barf.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2010 9:12:27
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"][quote="Emily"]



Ano, Prirodni medicina... je vynikajuca knižka, prinuti cloveka pozriet sa na vec z ineho uhlu. Aj ked co sa stravy tyka, s tym mnozstvom obilovin nesuhlasim.

Knižka od Grady: http://www.martinus.sk/?uItem=60432
je fajn ako nejaký úvod.

Ale v porovnaní s tou anglickou je to slabý odvar. Bohužiaľ tá anglická asi tak skoro v Čechách nevyjde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2010 20:22:59
Odpovědět s citátem

[quote="Emily"][quote="tatiana"]
Emily napsal:





Knižka od Grady: http://www.martinus.sk/?uItem=60432
je fajn ako nejaký úvod.

Ale v porovnaní s tou anglickou je to slabý odvar. Bohužiaľ tá anglická asi tak skoro v Čechách nevyjde.


jj to je ona
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea G.



Založen: 30.07.2009
Příspěvky: 13

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2010 6:42:29
Odpovědět s citátem

Dobrý den, hloupě se zeptám, ta výše uvedená kniha od Grady je jen pro psy a existuje i vydání pro kočky, nebo je to určené i pro cicinky? Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: kočka odmítající granule
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2010 12:44:44
Odpovědět s citátem

Andrea G. napsal:
Dobrý den, hloupě se zeptám, ta výše uvedená kniha od Grady je jen pro psy a existuje i vydání pro kočky, nebo je to určené i pro cicinky? Děkuji.


Je to primárně pro psy, ale modifikovat pro kočku není problém!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
alishka



Založen: 11.07.2009
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2010 17:30:54
Odpovědět s citátem

Je nejaka sance, ze se mi kote rozezere granuli? Mam doma pres mesic dve, kazde z jine rodiny. Jedno zere vse, maso, kapsicky, konzervy, granule. Druhe jen maso, kapsicky a konzervy, granuli se nechce dotknout.. Nebyl by pro me problem davat jen maso, ale casto jezdim na vikend pryc a prece jen maso jim nandat nemuzu, v tomhle jsou granule praktictejsi. Zkousela jsem jim tam nechat jen granule, tri dny chodila, nezrala, pak jsem to psychicky neunesla. Zkousela jsem to namacet do vyvaru, nic...
tak nevim Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tobísek



Založen: 07.07.2010
Příspěvky: 48

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2010 18:16:41
Odpovědět s citátem

No my máme doma kocourka, který se teprve postupem času naučil jíst granulky, ale před ním jsme měli kočičku, co granulky nevzala do pusy ani za mák a to jsme zkusili opravdu všechno... Naštěstí kocourka jsme "zlomili" a teďka baští hrozně rád granulky od Brti Care. Tak jsme spokojení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (47x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (20x)
6
Pojištění koček (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (19x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top