Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocka a kralik??


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: Kocka a kralik??
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 19:17:51
Odpovědět s citátem

dobry den,
mate prosim nekdo zkusenost se souzitim kocicky a kralicka?takoveho toho zakrsleho?tak me napadlo,ze bych nasi koculde poridila kamarada.mame malinky bytecek,tak s druhou kocickou by to asi neslo,ale nevim jestli s kralickem to neni hloupy napad.jestli se budou snaset,jestli on z ni nebude uplne na nervy??asi bych mu poridila nejakou vetsi klec a obcas ho vypoustela a hlidala,aby neprekousal snury od pocitace a tak:)tak prosim o rady nebo aspon nejake tipy,co treba znate z doslechu:)dekuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kocka a kralik??
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 19:55:33
Odpovědět s citátem

martika napsal:
dobry den,
mate prosim nekdo zkusenost se souzitim kocicky a kralicka?takoveho toho zakrsleho?tak me napadlo,ze bych nasi koculde poridila kamarada.mame malinky bytecek,tak s druhou kocickou by to asi neslo,ale nevim jestli s kralickem to neni hloupy napad.jestli se budou snaset,jestli on z ni nebude uplne na nervy??asi bych mu poridila nejakou vetsi klec a obcas ho vypoustela a hlidala,aby neprekousal snury od pocitace a tak:)tak prosim o rady nebo aspon nejake tipy,co treba znate z doslechu:)dekuji!
když bych kočičce chtěla pořídit kamaráda tak rovnou kočičího,čičinky nepotřebují moc místa,tak radši kočičku,budou dvě a to je to nejlepší
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 20:56:00
Odpovědět s citátem

Já si taky myslím že druhá kočka by byla lepší. Zabere rozhodně méně místa než prostorná klec pro králíčka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 21:53:03
Odpovědět s citátem

jenze druhou kocicku si fakto dovolit nemuzeme.zijeme na 19m2 a s kocickou jezdim casto na chajdu,a to uz jejich 4,5 kg mi da zabrat..tak jeste jezdit s druhou..nevim no.do budoucna urcite,mozna i pejska..ale jeste par let budeme takhle,tak jsem si rikala,co kdyby nejaky mensi kamarad?:)mys a potkanek asi neee:))jeste me napadla zelvicka,ale to by si asi moc nerozumeli:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 22:48:14
Odpovědět s citátem

martika napsal:
jenze druhou kocicku si fakto dovolit nemuzeme.zijeme na 19m2 a s kocickou jezdim casto na chajdu,a to uz jejich 4,5 kg mi da zabrat..tak jeste jezdit s druhou..nevim no.do budoucna urcite,mozna i pejska..ale jeste par let budeme takhle,tak jsem si rikala,co kdyby nejaky mensi kamarad?:)mys a potkanek asi neee:))jeste me napadla zelvicka,ale to by si asi moc nerozumeli:)
no jestli už je kočička dospělá tak aby králíčka nebrala jako kořist,kočka je přeci jenom dravec,mohl by to být potom problém
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2007 23:51:09
Odpovědět s citátem

toho se prave taky bojim,aby mu neublizila,rovnou nezakousla:(budou ji 2 roky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 0:04:51
Odpovědět s citátem

Králík ani potkan se ke kočce moc nehodí. Dvě kočky nezaberou v bytečku víc místa než jedna - záchůdek jim stačí jeden. Moje kamarádka má v garsonce 3 kocoury a je to v pohodě. Drobný hlodavec musí mít klec a ta zabere dost místa, navíc pokud máte jednu místnost nemůžete ho v době vaší nepřítomnosti od kočky oddělit a to je dost riskantní. Moje dcera má pískomila, ale do jejího pokoje kočky bez dozoru nesmí. Pokud budete mít dvě kočičky a na chatu jezdíte na víkend tak není žádný problém nechat je spolu doma samotné a netahat je s sebou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 16:16:39
Odpovědět s citátem

asi dam na vas a popremyslim opravdu o druhe koculde:))diky za reakce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 16:55:43
Odpovědět s citátem

a jeste jeden dotazek..jestlli je lepsi ke kocicce kocicka nebo kocourek?:)kocici miminka neplanujem-cicka je vykastrovana.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2007 17:29:49
Odpovědět s citátem

martika napsal:
a jeste jeden dotazek..jestlli je lepsi ke kocicce kocicka nebo kocourek?:)kocici miminka neplanujem-cicka je vykastrovana.

Je to celkem jedno - dobře se snáší jak dvě kočky tak kočka s kocourem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mourovatá



Založen: 09.11.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Kočka a králíček
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 10:03:21
Odpovědět s citátem

My s kotětem normálně chodíme na návštěvu ke známým, kteří mají králíčka. Je to bez problémů. Nekoušou se, ale ani si spolu nehrají. Spíš se respektují a ignorují. U starší kočky bych válala. Pokud by to měl být společník kočičky v tom smyslu, aby se necítila sama, tak to nebude nejlepší volba. Přimluvila bych se také za další kočičku, než králíka.
Máme ročního kastrovaného kocourka a dvouměsíční kotě-holčičku, je to v pohodě. Víc si spolu vyhrají, než když byl kocourek sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Kočka a králík
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 11:20:23
Odpovědět s citátem

Králík nemůže být celé dny zavřený, musí se nechat dostatečně proběhat - i několik hodin denně. Pro vykonání potřeby si skočí sám zpět do ohrádky. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že je mnohem větší devastátor než kočka, obzvlášť mládě. Rozhryzané pantofle, ohryzaná omítka, vykousané díry v úplně nové sukni a úchylná záliba v hryzání kabelů (nikdy nám nepřekousl fázi) to je jen tak namátkou, co si vzpomínám. Veškeré vodiče nutno zalištovat do výšky min. 60 cm! Kočka mi provedla pouze selekci květníků na okně v zápalu honu na hmyz.
Je s ním taky legrace, ale s kočkou si rozumět nebude.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
martika



Založen: 08.11.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 11:59:42
Odpovědět s citátem

Tak jste me presvedcili:)uz se poohlizim po kotatku.s tim kralickem by to bylo asi fakt peklo,kabelů mame spoustu.
diky vsem,pekny den!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
čičucha



Založen: 01.08.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 10:46:26
Odpovědět s citátem

Ahojky,

my jsme si naopak ke dvouletému králíčkovi pořídili kočičku a vše je bez problémů. Musím ale říct, že naše bríťa si nechá líbit cokoliv a zajda je tak trochu "pruďas" Laughing Nemá tendenci ho lovit, spíš si spolu hrají nebo se ignorují. Povrzuji, že se zajícem je daleko víc práce, než s vychovanou číčou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 11:04:28
Odpovědět s citátem

Já jsem ještě před Kubíčkem měla také zakrslého králíčka a taky mohu potvrdt, co už zde bylo řečeno, že s králíčkem je opravdu dost práce. Už jen to čištění kotce...navíc celkem smrděl, ale to je případ od případu:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ewvita



Založen: 03.08.2009
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2009 20:04:24
Odpovědět s citátem

Já mám taky králíka a občas ho vezmu k mamči, kde jsou dvě kočky a musím říct, je vždy sranda.. Kočky se z něj mohou zbláznit! Pošťuchujou ho, očichávají se navzájem, honí se, kralda je někdy tak drzý, že ležící micce přeleze přes bříško Laughing ,ta ho v zápětí vyfackuje. Králík si z toho nic moc nedělá a kočka očividně taky ne, protože si opět lehne a králíček přez ní ,,šplhá,, znova a celý ,,děj,, se opakuje Laughing .. u nás tedy žádný problém mezi králíkem a kočkou nikdy nebyl.. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 8:02:55
Odpovědět s citátem

Ja bych ke kocce take nekupovala kralicka, pro Vas je to sice roztomile zviratko, ale kocka i kdyby ho nebrala jako korist, ho podle me jako kamarada brat nebude...Myslim, ze by jste si ho mela poridit v pripade, ze ho chcete Vy a ne pro kocku.
Jinak do bytu, ktery ma 19 m bych si dve kocicky urcite neporizovala...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 13:11:17
Odpovědět s citátem

No a já bych si zase i do malého bytu klidně druhou kočku pořídila-rozhodně radši než králíka. A jak tu už bylo řečeno, když by byly čičiny dvě, mohou zůstat o víkendu společně samotné doma a není nutno je někam tahat. Záchod stačí jeden větší. A smradu a práce je určitě méně s dvěma čičinama než s číčou a králíkem. Nehovoře o potřebě místa. Kočka se složí na postel-a že se jich tam vejde! Obzvlášť když se jedná jen o mazlíky, a ne chovné kočky.

Já se přimlouvám za druhou kočku, a je fuk, jestli je to on či ona-z důvodu snadnější i lacinější kastrace bych volila kocoura.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 13:14:34
Odpovědět s citátem

Kralilcka jsem mela osm let a je s nim opravdu daleko vetsi prace nez s kocickou,ale zase tim, ze byl v kleci a behal po byte jen dvakrat denne tak jsem nemela vsude tolik chlupu.
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 13:52:31
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
Kralilcka jsem mela osm let a je s nim opravdu daleko vetsi prace nez s kocickou,ale zase tim, ze byl v kleci a behal po byte jen dvakrat denne tak jsem nemela vsude tolik chlupu.
pavla


S kočkou taky chlupy být nemusí-devon rex, cornish rex nebo sphynx chlupy nenadělí Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 17:54:23
Odpovědět s citátem

To vite, ja mam britku, ta ma chloupku az az.
Sphynx je na me az mooc ,,zvlastni,, nejvice se mi libi Vas Claudik Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2009 22:59:05
Odpovědět s citátem

PAVITA napsal:
To vite, ja mam britku, ta ma chloupku az az.
Sphynx je na me az mooc ,,zvlastni,, nejvice se mi libi Vas Claudik Smile


Mě taky. Ale Adamíšek taky nemá chybu! Stačila by půlhodinka u nás a názor byste změnila Wink !
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 6:29:25
Odpovědět s citátem

Když už jednu kočku doma máte tak už je to celkem jedno, chlupy máte stejně všude. Moje první kočka byla peršanka a mám pocit že mých sedm britek mi nenechává po bytě tolik chlupů jako tenkrát tahle jedna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2009 10:59:41
Odpovědět s citátem

Emmicka letos lina uz ctyri mesice,asi je to tim pocasim nebo co,docela me to stve, prijdu z prace domu a vsude po podlaze litaji chomacky chloupku :(ale stejne ji miluju!
Ja vim, ze dve kocicky na 19 metrech byt muzou, ale myslim, ze kdybych mela takto omezeny prostor spokojila bych se s jednou...
pavla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CherryAnn



Založen: 10.11.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2010 13:55:17
Odpovědět s citátem

Máme doma 2 kočky a králíčka a je to naprosto v pohodě - s králíčkem se kamarádí jen jedna, ta druhá ho spíš ignoruje, ale nestalo se, že by ho lovili - jsou ale velikostně dosti podobní. Často se k sobě tulí a hrají si. Potvrzuji, že králík je demolátor a svéráz Laughing, nicméně já osobně můžu kombinaci kočka/králík doporučit, jestli kočičák není přílíš velká šelma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Pojištění koček (18x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
9
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top