Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zkušenosti z furminatorem

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: Zkušenosti z furminatorem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 10:13:55
Odpovědět s citátem

Ahoj všem. Laughing
Už si nevím rady se svým zaplstěným dlouhosrstým kocourem a tak jsem si obědnala ten "slavný" furminátor a jsem zvědavá jestli nám to nějak pomůže při vyčesávání. Jestli s tímto výrobkem máte nějakou zkušenost tak napište ať vím jestli to funguje.Díky
Pár odkazů pro ty co neví o co gou:

http://www.furminator.com/
http://www.youtube.com/watch?v=_3jg0_8MTC0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hjXYgn27quc&feature=related
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 12:30:04
Odpovědět s citátem

Naďo, myslím, že budete zklamaná. Na dlouhosrsté kočky mi nepřipaddá vhodný a vůbec už ne na cucky. Já ho používám na krátkosrsté britky a i na psy a je super, protože vybere mrtvou, uvolněnou podsadu, ale neškube srst. Má velmi kraťounké zoubky, takže do dlouhosrstého kožichu se s ním prakticky nedostanete.
Dlouhá srst se musí česat, česat, česat... Cucky rozplést opatrně s pomocí kovového hřebenu, pak rozčesat kovovým drátkovým kartáčem. Péče o dlouhou srst britek je podobná jak u peršanů, poněvadž mají dost podsady, já jsem předtím měla tureckou angoru, kde nebylo nutné tak často česat, protože turci nemají podsadu. Ale stejně tak 3x týdně jsem česala, moje britky když nevyčešu měsíc, nic se nestane, jen budu mít víc chlupů po bytě...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zkušenosti z furminatorem
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 17:21:00
Odpovědět s citátem

S dlouhou srstí zkušenosti nemám, ale co jsem tak četla, tak ne každý byl s furminátorem spokojený a že u dlouhosrstých bylo spíše zklamání.
Ale všeobecně u našich tří krátkosrstých, z nichž každý má úplně jinou srst, jsme spokojení. Maxíšovi to opravdu vybere podsadu (jen se nesmí v průběhu česání rozběhnout, jinak se kolem něj rozletí vyčesané chlupy), Rubce "osvěžil" srst, je víc jemná a lesklá, a překvapivě i z bezpodsadové Auriši jsme něco málo vyčesali. A máme i o něco málo míň chlupů v posteli a po bytě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 18:33:57
Odpovědět s citátem

Sama jsem totiž zvědavá protože na tom prvním odkazu na furminátor jsem zahlédla originál přístroje zvlášť na dlouhosrsté kočky i psy. Alespoň z těch stránek se mi zdá,že na tu dlouhou srst jsou ty "nože" delší,což jsem v česku nikde v obchodech a na netu nenašla. Všechny ty typy mi připadají stejné,což je divné, stejný kartáč na krátkou i dlouhou srst ? Moje mamka která žije v Anglii to zase hledala tam a nakonec ho budu mít někde s Ameriky.Vyjde mě asi na 350 kč. Tak sem moc zvědavá jestli to nějak půjde.Vím,že i lidé s dlouhosrstými psy to nijak nechválí, právě proto, že se ten kartáč nedostane tam kde má.Hned jak ho vyzkouším budu informovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 18:53:55
Odpovědět s citátem

Jen jsem chtěla ještě napsat,že ten můj kocour je vlastně hlavně chodící brutálně hustá podsada Laughing .Váží asi 4,5 kg ale vypadá tak na 10 kg ale hlavně do šířky.Kdyby to alespoň trošku pomohlo bude to super. Jde totiž o to,že já jsem ho koupila v osmi měsících když byl nějakou dobu už ostříhaný a tak sem stále čekala a čekala kdy mu to doroste ale ono to pořád rostlo a rostlo až je z něho fakt chlupatá koule. Rolling Eyes Nebudu ani popisovat jak snáší česání ,když ho ti předtím raděj ostříhali Shocked Nějaké rozplétání dredů? Myslím,že než bych to rozmotala z druhého konce bych mohla začít znovu.A když to už pak nepůjde jinak ,budu ho muset ostříhat a začít s tou péčí od začátku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2010 21:41:23
Odpovědět s citátem

Furminátor mám na labradora, a je to úžasné, doba línání se zkrátila ze tří měsíců na cca 2 týdny, takže jsem nadšená. Ale s dlouhosrstou kočkou zkušenosti nemám, já mám doma naháče a nelínající plemena. Zkoušela jsem ho na své dva domácí kocoury, tak tam fungoval taky dobře. Ale ti nejsou dlouhosrstí...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2010 17:07:06
Odpovědět s citátem

Ahojte
Mam furminator a souhlasim s tim, ze delka linani se zkrati na dva nebo tri tydny.
Mame britaka a ragdollku, takze kratka srst a polodlouha.
U nas funguje uzasne. Ale zde jedna nevyhoda je, nesmi se cesat moc dlouho na jendom miste, vznikaji pak mista, kde nejsou skoro chlupy.
Takze opatrne.
Jinak ty chlupy samozrejme dorostou Smile

Furminator se da koupit i u nas(za tech 350) a videla jsem i na ceskych strankach ten set pro dlouhosrste kocky, ale bohuzel uz nevim kde to bylo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Basalka



Založen: 10.09.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 9:09:35
Odpovědět s citátem

zdravím, nemám zkušenosti s Furminatorem, ale mám doma různé typy srstí u psů a taky jednu britskou kočičku. Furminator mi připadá velmi podobný trimovacímu noži. Když jím jen češu - čili ho použiju jako hřeben ne jako trimovací nůž - tím se škube), pak normálně skvěle vyčesává podsadu u krátkosrsté (ne hladko) až polodlouhé srsti s podsadou. Podobně funguje i pilka na železo (samozřejmě se musí zacházet opatrně, s citem).
O dlouhou srst s tendencí k plstnatění je dobré pečovat především kvalitní kosmetikou. Dobrý kondicionér dokáže zázraky. Mrkněte na profi kosmetiku pro psy - stačí zadat do vyhledávače.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2010 11:40:37
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za své zkušenosti.S furminátorem přímo z USA to vidím ještě na dlouho,protože není snadné to do ČR doručit.Ale jak zmiňujete tu kvalitní kosmetiku, tak jsem nedávno taky objevila stránky o kvalitní kosmetice a žasla jsem co všechno dokáže se srstí udělat.Asi si taky něco objednám jsem nadšená Very Happy
Tady je ten odkaz pro všechny zoufalce ze zaplstěnou srstí:


http://www.profikosmetika.cz/index.php?section=poradna&page=10
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 13:24:47
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Děkuji všem za své zkušenosti.S furminátorem přímo z USA to vidím ještě na dlouho,protože není snadné to do ČR doručit.Ale jak zmiňujete tu kvalitní kosmetiku, tak jsem nedávno taky objevila stránky o kvalitní kosmetice a žasla jsem co všechno dokáže se srstí udělat.Asi si taky něco objednám jsem nadšená Very Happy
Tady je ten odkaz pro všechny zoufalce ze zaplstěnou srstí:


http://www.profikosmetika.cz/index.php?section=poradna&page=10


Na zaplstnatělou srst mělo přímo zázračný účinek krmivo Brit care pro dlouhosrsté kočky-ověřeno od 2 lidí, co se vůbec neznají.

Jinak si myslím, že na tenhle problém furminátor není řešení-ten zkracuje dobu línání tím, že vyčesává padající podsadu, ale na plsť bych to tedy neviděla ani náhodou. To spíš to krmení a kosmetiku. No a ty největší chuchvalce holt ustříhnout.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 14:43:10
Odpovědět s citátem

Teď už je pozdě na všechno.Příští týden se jde kocour stříhat strojkem dohola a začnem od začátku.Jen mi bylo řečeno, že musí během stříhání do narkozy což mě trošku štve ale jinak to asi nepůjde.
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2011 11:19:01
Odpovědět s citátem

Dámy, konečně si chci objednat ten zázračný Furminátor, protože už mi s kupamu chlupů po bytě ubývá trpělivost. Jenže narazila jsem na dva druhy, každý vypadá trochu jinak a oba dva jsou ,,zaručeněn ten pravý furtminátor" - který je ten správný? Nechci koupit nějaký šmejd, nebo je to jedno?

http://aukro.cz/furminator-small-4-5cm-pro-vase-mazlicky-i1807114180.html#gallery

nebo


http://www.lekarna.cz/images/products/z/224207.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2011 11:42:04
Odpovědět s citátem

Furminátorů je několik druhů.
Jsou pro koně, psy a kočky.
Ten nejmenší psí je prakticky stejný jako ten kočičí, jen ten kočičí je dražší.

Dále je možnost, že je na nich takové tlačítko, po jeho zmáčknutí vypadne z furminátoru srst.(to je ten fialový, druhý odkaz, co jste poslala) Tyto furminátory jsou dražší než klasické.

A poslední typ je pro dlouhosrstá zvířata, u nás jsem ho zatím neviděla, jen na anglicky mluvících videích. Můžeme očekávat, že i u těchto pro furminátoru pro dlouhosrstá zvířata vytvoří skupinu s tlačítky.

Osobně bych si vybrala na aukru takový, u kterého je nejvíc informací a hlavně fotka krabičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2011 11:49:40
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:


Osobně bych si vybrala na aukru takový, u kterého je nejvíc informací a hlavně fotka krabičky.


Právě na aukru jsou samé ty verze bez tlačítka - tak asi budu lehce ,,snob" a koupím te s tlačítkem, originál z nějakého e-shopu. Nemám nějak moc k aukru a podobným důvěru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 9. 2011 12:03:35
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Eewee napsal:


Osobně bych si vybrala na aukru takový, u kterého je nejvíc informací a hlavně fotka krabičky.


Právě na aukru jsou samé ty verze bez tlačítka - tak asi budu lehce ,,snob" a koupím te s tlačítkem, originál z nějakého e-shopu. Nemám nějak moc k aukru a podobným důvěru.


Mě to tlačítko příjde zbytečné, koukněte na videa. Stejně jim to z toho moc dobře nevypadává. Doporučuju malej modrej psí. Mám ho doma je v pohodě Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Moniička



Založen: 12.11.2013
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeň

Předmět: Agrese při česání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 12. 2013 20:19:14
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,koupila jsem si furminátor pro kočky na našeho 8měsíčního kocourka. Já jsem s ním velice spokojená,už nejsou všude chlupy a usnadňuji tak i pěči o srst našemu kocourkovi.. Jenže on s ním asi spokojený není Sad když furminátor vyndám tak ho očuchává,ale jak ho začnu vyčesávat tak na mě zaútočí,ale fakt hnusně,tak ho chytnu za flígr a zas položím,mezitím ho i hladím a mluvím na něj,potom už drží,ale furt mlátí ocasem a je připraven k útoku.. Jak skončím,a chci ho ještě pohladit tak na mě opět fakt hnusně zaútočí a uteče se schovat.. Nevím jestli to dělám špatně a nebo se mu to prostě nelíbí Sad nechci aby to pro něj bylo utrpení,ale chlupy všude taky mít nechci.. Vadí mu asi i když ho beru přes páteř u ocásku,protože tam to bere spoustu chlupů ať ho tam vezmu kolikrát chci,tak nevím jestli to bere jen podsadu a má jí tam tolik,což mi nepřijde,nebo to bere i vrchní chlupy které to brát nemá.. Poraďte Prosím Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Agrese při česání
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2013 8:35:26
Odpovědět s citátem

Mně Rubka útočí na pilník na nehty když si je piluju Smile

Stejně tak útočí na furminátor, když se jí snažím vyčesat, musím jí jednou rukou vyčesávat a druhou "nabídnout" něco k lovení. Nemyslím si, že by to Vašemu kocourkovi vadilo, jen z nějakýho divnýho důvodu to v nich probouzí lovící akci Smile Zkuste ho druhou rukou zaujmout něčím k lovení a uvidíte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: Agrese při česání
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 12. 2013 16:22:37
Odpovědět s citátem

April napsal:
Mně Rubka útočí na pilník na nehty když si je piluju Smile

Stejně tak útočí na furminátor, když se jí snažím vyčesat, musím jí jednou rukou vyčesávat a druhou "nabídnout" něco k lovení. Nemyslím si, že by to Vašemu kocourkovi vadilo, jen z nějakýho divnýho důvodu to v nich probouzí lovící akci Smile Zkuste ho druhou rukou zaujmout něčím k lovení a uvidíte.


mám to stejně...Merlin se ještě jakštakš nechá,ale Vigoušek bojuje Smile, přesně jak píše April...jednou rukou se snažím vyčesat, druhou ruku nabídnu hru...
_________________
Lidé, kteří nemají rádi kočky, se v příštím životě narodí jako myši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ripleyová



Založen: 03.10.2016
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Zkušenosti z furminatorem
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2016 20:41:07
Odpovědět s citátem

Za mě úplně stačí vyčesávat kartáčem s nerezovýma štětinama, tenhle je určený i pro dlouhou srst: http://www.petamour.cz/kosmetika/153-univerzalni-kartac-pro-kocky.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2016 8:24:29
Odpovědět s citátem

Furminátor na dlhosrsté mačky nepoužívam a to mám peržanov viac. Furminátor trhá podsadu, ktorá na mačke ostať má.
Zvládli by ste ho okúpať? Mojich peržanov viac, ako raz za týžden česať naozaj netreba, napriek tomu, že to milujú.... Srsť sa im nemotá a je hebká.
Viac by mu pospel pravidelný kúpeľ v ozaj kvalitnej kozmetike. Kúpaním sa ľahšie odstránia staré chlpy - to sú presne tie, ktoré pĺznu a robia "bordel" a vďaka nim sa robia dredy. Podsada sa totiž do nich zachytáva. Z podsady bude časom stará srsť... a tak dokolečka....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top