Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

záruka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: záruka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 8:53:30
Odpovědět s citátem

Pekný deň, celkom ma zaujala diskusia o tom či mačičku s PP alebo bez. Ja osobne mám rezervované mačiatko s PP a chcela by som sa opýtať ako to je v prípade, že si domov donesiem mačiatko, ktoré mi (nedajbože) umrie Exclamation na nejakú vrodenú chorobu, alebo na najaký vírus čo si donesie už z chovnej stanice... aký je potom postup? Mám nárok na vrátenie peňazí, alebo na novú mačičku?? Question

Ďakujem za každú odpoveď a radu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 9:00:20
Odpovědět s citátem

Satinko, já mám doma dvě mačiatka Very Happy (sorry, ale mně se ta slovenčina tááák líbí) s PP a musela bych se podívat do smluv... Takhle z hlavy to nevím a myslím si, že to záleží na tom, co dá chovatel do smlouvy...

Kouknu a dám vědět, pokud to ještě bude aktuální a neodpoví Vám někdo rychleji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: záruka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 9:00:32
Odpovědět s citátem

Satinka napsal:
Pekný deň, celkom ma zaujala diskusia o tom či mačičku s PP alebo bez. Ja osobne mám rezervované mačiatko s PP a chcela by som sa opýtať ako to je v prípade, že si domov donesiem mačiatko, ktoré mi (nedajbože) umrie Exclamation na nejakú vrodenú chorobu, alebo na najaký vírus čo si donesie už z chovnej stanice... aký je potom postup? Mám nárok na vrátenie peňazí, alebo na novú mačičku?? Question

Ďakujem za každú odpoveď a radu Wink


Na tyhle otázky by vám měla dát jasnou odpověď chovatelka, od které si kotě kupujete. Na co ona konkrétně poskytuje "záruku" a také problémem bývá, jak dokázat, že kotě bylo opravdu v nepořádku už při převzetí ...

Mám však pocit, že záruka, dle občanského(?) na živé zvíře je tuším 6 týdnů .... ale to bych ještě musela hledat další informace .... a týká se to českého zákoníku.

Nicméně narazila jsem už párkrát na příspěvky, kdy se stalo, že kotě s PP mělo nějaký "problém" a se zárukou to nebylo až tak žhavé ... ale opravdu záleží jen na domluvě a na přístupu konkrétního chovatele.

A.

P.S.: Ještě doplním, podobný problém se řešil na ifauně ... a je to opravdu "zapeklitá" věc ... http://www.ifauna.cz/diskuse/vypis.php?thema=170213&o=8#171270
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 20. 1. 2006 9:06:05, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 9:03:52
Odpovědět s citátem

Ono je to těžké... Představte si, že koťátko bude v pořádku, nebude jevit žádné příznaky nějaké nemoci... A třeba bude mít vrozenou vadu srdíčka a třeba po několika měsících zemře...

Na jednu stranu - Vy budete chtít peníze zpět (pokud Vám to nervy a svědomí dovolí) a na druhou stranu - jak tohle mohl chovatel vědět?


Naposledy upravil Olivka dne 20. 1. 2006 9:24:13, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 9:09:52
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:
Ono je to těžké... Představte si, že koťátko bude v pořádku, nebude jevit žádné příznaky nějaké nemoci... A třeba bude mít vrozenou vadu srdíčka a třeba po několika měsících zemře...

Na jednu stranu - Vy budete chtít peníze zpět (pokud Vám to svědomí dovolí) a na druhou stranu - jak tohle mohl chovatel vědět?



No tak se dá domluvit na vrácení třeba poloviny ,že jo. Já bych k tomu měla jen malý dodatek.Když nám zemřel Kulíšek a vet řekl, že z 99 % je to FIP, byla jsem nezkušená, vyděšená, zmatená a prostě jsem nenechala dělat pitvu, tudíž jsem na to neměla žádný papír a tudíž jsem nemohla dokázat chovatelce,na co vlastně zemřel-stejně bych na žádný tahanice asi neměla nervy.Tím chci jen říct, že vám přeji zdravé a pohodové koťátko,ale kdyby něco a chtěla jste to potom řešit, všechno musíte mít písemně doložené od veta.A jinak se domluvte s chovatelem a ev. můžete po vzájemné dohodě nějakou poznámkou smlouvu o prodeji doplnit. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Satinka



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2006 16:04:53
Odpovědět s citátem

Ďakujem za Vaše rady... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top