Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

hlídání v bytě+cizí kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rumik



Založen: 06.11.2010
Příspěvky: 2

Předmět: hlídání v bytě+cizí kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2010 18:57:23
Odpovědět s citátem

Ráda bych poprosila o radu Smile . Všude jsem našla hlídání o dovolené, ale nikde jsem neobjevila hlídání když opravdu není zbytí a musí kocourek z bytu. Jde mi to: Budou se nám měnit okna v bytě a je opravdu nemyslitelné, že by náš kocourek zůstal doma (kvůli hluku, bouchání, vrtání, atd). A taky máme malý byt a všechno je tu slyšet ( panelákový ).
Ještě nikde u nikoho doma na výletě nebyl. Máme prvního kocourka, je mu 15měsíců, je to mainská mývalí a je kastrovaný. Je hodný, umazlený, ale trošku "plašan"....Bude nám ho hlídat kamarádka a ta má doma taky kocourka kastrovaného, asi 3 roky starého. Může mi někdo z vás poradit, aby to proběhlo co nejlíp pro všechny zúčastněné? Teda hlavně pro kocourky. A mám sebou brát i toaletu? A nebo bude náš kocourek chodit do cizí? Moc děkuji za rady....Jsem z toho docela nervózní jak to bude.... Romana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2010 8:48:29
Odpovědět s citátem

S hlídáním či cestováním našich koček do cizího prostředí sice zkušenost nemám, ale ve Vašem případě bych kocourkovi WC určitě vzala a také misky s jeho oblíbeným jídlem. A pokud by to bylo možné, tak bych je u kamárádky dala do oddělených místností - přece jen jsou to dva dospělí, i když kastrovaní, kocouři a ten "domácí" bude mít Vašeho za vetřelce.
S kompletní výměnou oken v bytě ovšem zkušenost mám. Měla jsem velké obavy, jak to naše kočky budou snášet, ale přežily to celkem v pohodě. Oni ti "oknaři" jsou sehraná parta - náš byt má 4 velká okna a za půl dne bylo vše hotovo včetně úklidu. Kocouři toho půl dne vydrželi zavření v koupelně, kde měli všechno, co potřebovali, a když asi po hodině zjistili, že si otevření dveří nevymňoukají, tak "vyklidili" poličky a prospali se. S kočkou to bylo o něco horší, je to plašanka a jak cítí, že se děje něco neobvyklého, tak zmizí někam do výšin a stane se nepolapitelnou. Takže toho půl dne strávila v pokoji na knihovně za velkým květináčem a slezla teprve až jsem umývala podlahu Savem.
Nevím, co bude pro Vašeho kocourka větší stres, jestli cesta do cizího prostředí, kde s ním s největší pravděpodobností nebudete, nebo doma s Vámi a několika cizími lidmi, kteří Vám v bytě udělají nepořádek.
Ať už zvolíte kteroukoli možnost, přeju, aby to dobře dopadlo a všichni zúčastnění to přežili ve zdraví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2010 11:04:22
Odpovědět s citátem

Přesně jak píše Eva. Výměna oken je skutečně rychlá záležitost. S největší pravděpdobnostá ten den budete stejně v bytě, takže pokud máte jednu zavíratelnou místnost kam kocourka můžete zavřít, jistě to vydrží a bude to pro něj podle mě menší stes než ho stěhovat do cizího prostředí, mezi cizí lidi a k cizímu kocourovi, abyjste ho hned večer zase stěhovala zpět. Dokonce i pokud nemáte v bytě dveře, lze to vyřešit. Tento nápad není můj, ale myslím, že by vám mohl pomoci. Vymyslela ho Milena a Leemet ho s úspěchem vyzkoušela. Do otvoru kde bývají dveře našroubujete háčky a na háčky zavěsíte síť. Takže celý otvor bude "uzavřen" sítí a kocourek nebude moci místnost opustit. Stejně si podle mě někam zaleze a nevystrčí ani chloupek dokud nebude klid Smile
Držím palce ať všechno zvládnete.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: Re: hlídání v bytě+cizí kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2010 13:33:52
Odpovědět s citátem

rumik napsal:
Ráda bych poprosila o radu Smile . Všude jsem našla hlídání o dovolené, ale nikde jsem neobjevila hlídání když opravdu není zbytí a musí kocourek z bytu. Jde mi to: Budou se nám měnit okna v bytě a je opravdu nemyslitelné, že by náš kocourek zůstal doma (kvůli hluku, bouchání, vrtání, atd). A taky máme malý byt a všechno je tu slyšet ( panelákový ).
Ještě nikde u nikoho doma na výletě nebyl. Máme prvního kocourka, je mu 15měsíců, je to mainská mývalí a je kastrovaný. Je hodný, umazlený, ale trošku "plašan"....Bude nám ho hlídat kamarádka a ta má doma taky kocourka kastrovaného, asi 3 roky starého. Může mi někdo z vás poradit, aby to proběhlo co nejlíp pro všechny zúčastněné? Teda hlavně pro kocourky. A mám sebou brát i toaletu? A nebo bude náš kocourek chodit do cizí? Moc děkuji za rady....Jsem z toho docela nervózní jak to bude.... Romana


Máme za sebou stejnou anabázi- výměna všech oken panelákového bytu.
Kocouři a kočka ( celkem 4) byli přesídleni do koupelny,dostali dvě teplé deky do vany a na pračku,do jednoho rohu kočičí WC, do druhého vodu a granule.Za normálních okolností by tam nebyli ani náhodou.Hluk a cizí hlasy,jim ale veleli být spokojení tam, kde to jinak dobře znají.Bez zproblémů přežili den v tomto malém prostoru a my si vystačili s vodou v kuchyni.
Udělělejte to stejně a uvidítě,že budete v pohodě Vy i Vaši kočičáci.
LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rumik



Založen: 06.11.2010
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2010 20:44:23
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, všem vám moc děkuji za odpovědi. Smile Tak to tedy ještě zvážím ho někam převážet. Nevím tedy jak u vás v bytě, ale opravdu u nás v paneláku je všechno hrozně moc slyšet, když vrtá soused dole v přízemí (jsme ve 3.patře) je to jako by vrtal u nás. Opravdu hrozný. Ta kamarádka ke které má jít, k nám chodí docela často na návštěvy , takže kocourka našeho zná a on jí. A mají podkrovní byt, zhruba tak 3x větší než náš 2+1. Myslela jsme že by se tam mohli i míjet. Ještě jsem zapomněla napsat, že je samozřejmostí, že by sebou dostal krmivo, misku na vodu, hračku a pelíšek.... Náš dům bohužel natrefil na partu, která není až tak moc rychlá, takže jim to někdy trvá celý den.
Ale opravdu to ještě zvážím, nechci ho stresovat víc než musím. Všem vám ještě jednou moc děkuji. Smile Ta koupelna mě fakt nenapadla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2010 8:40:17
Odpovědět s citátem

rumik napsal:
Dobrý večer, všem vám moc děkuji za odpovědi. Smile Tak to tedy ještě zvážím ho někam převážet. Nevím tedy jak u vás v bytě, ale opravdu u nás v paneláku je všechno hrozně moc slyšet, když vrtá soused dole v přízemí (jsme ve 3.patře) je to jako by vrtal u nás. Opravdu hrozný. Ta kamarádka ke které má jít, k nám chodí docela často na návštěvy , takže kocourka našeho zná a on jí. A mají podkrovní byt, zhruba tak 3x větší než náš 2+1. Myslela jsme že by se tam mohli i míjet. Ještě jsem zapomněla napsat, že je samozřejmostí, že by sebou dostal krmivo, misku na vodu, hračku a pelíšek.... Náš dům bohužel natrefil na partu, která není až tak moc rychlá, takže jim to někdy trvá celý den.
Ale opravdu to ještě zvážím, nechci ho stresovat víc než musím. Všem vám ještě jednou moc děkuji. Smile Ta koupelna mě fakt nenapadla.


U nás pracovali také celý den ,ale i tak chvílema odešli a pokud jsem zavřela dveře do všech místností ,kde byly díry po oknech ( a 7 patro je pro kočky hodně nebezpečné - běžně všechna okna zasíťovaná) tak byl vchod do koupelny -jen z předsíně- zcela bezpečný i kdyby kočka proklouzla.Chodili jsme několikrát za den za nimi.I ta malá chvilke cca 3-4x za den pro ně znamenala pocit,že se sice něco doma děje,ale jinak je vše v pořádku.
Večer po odchodu řemeslníků se oklepali během pár minut a trauma se tedy opravdu nekonalo.Vřele doporučuji.Jen úklid po řemeslnicích byl náročný,měli pocit,že se ty uklízecí manévry konají jako šou a odměna po dnu stráveném v malém prostoru.
LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: hlídání v bytě+cizí kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2010 9:49:52
Odpovědět s citátem

U nás se měnila okna vloni. Trvalo to dva dny, čtyři okna s balkovými dveřmi, rachotu bylo dost hlavně při vylamování starých. Kocour byl zavřený v koupelně, kde měl záchod a misky, většinu dne prospal na dece a nijak zvlášť to "neprožíval". Během dne jsem si tam za ním občas šla na chvíli sednout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Beranka



Založen: 22.10.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Bílina

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2010 19:45:29
Odpovědět s citátem

My máme za sebou výměnu letos v dubnu. Bydlíme v 1+1,kde je slyšet úplně všechno. První den jsem Maxoše odnesla k našim,protože je to šílenej poplašňák.Ale i tak strávil celý den zalezlý pod stolem. Proto jsme ho už druhý den při začišťování nechali doma,zavřeného v koupelně. A přežil to. Myslím,že to pro něj nebyl takový stres jako u našich,kde byl podruhé v životě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2010 20:59:38
Odpovědět s citátem

Beranka napsal:
... Myslím,že to pro něj nebyl takový stres jako u našich,kde byl podruhé v životě.


Taky myslím, že krátkodobý kravál v jeho domácím prostředí je jaksi přijatelnější než náhlý odsun do cizího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2010 19:16:46
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:
Beranka napsal:
... Myslím,že to pro něj nebyl takový stres jako u našich,kde byl podruhé v životě.


Taky myslím, že krátkodobý kravál v jeho domácím prostředí je jaksi přijatelnější než náhlý odsun do cizího.


U nás je koupelna taky řešením kde-čeho, všech 12 koček je tam spokojeno, u nás je to dáno i tím, že tam chodí i normálně dobrovolně a rády, anžto je tam podlahové vytápění a tudíž teploučko od podlahy, tak si tam chodí vyhřívat bříška. No a když za nima zavřu dveře, tak to neřeší. Řada z nich tam zůstává i po otevření dveří.

Koupelna je dobré místo na "uklizení" kočky/koček v případě nutnosti. I když nemá vyhřívanou podlahu a dá se deka do vany Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top