Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

HCM

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 10:49:11
Odpovědět s citátem

Dnes je úplně apatický a to vet říkal, že by se mu mohlo po diuretiku trochu ulevit, jen bez zájmu leží,stříkačkou 5ml jsem mu dala štávu z gurmetky s vodou a vymáčklou calopetkou aby dostal alespon trošičku energie, nepije, nežere,po čase mu dám zas, odpoledne zkusím mu dát tu1/4 prášku, vzala jsem na veterině takový pomocný aplikátor na dávání prášků,ale už jsem zoufalá,myslím, že vánoce aninepřežije, je už jen kostra potažená kůží
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 11:23:58
Odpovědět s citátem

Tohle mi opravdu nepřipadá jen na problémy od srdce, na druhé straně tekutina v hrudníku ano, jiná je, kdyby ji měl v břiše, potřeboval by chudínek opravdu komplexní vyšetření - jenže jsou svátky a to je o ničem Crying or Very sad
Extrémní vyhublost může být od srdce, kdy už srdce nezásobuje tkáně a orgány dostatečně krví, na druhé straně tam kdekoliv může být tumor. Dívala jsem se na kliniku - holčina 2 roky po škole nemůže mít dostatek zkušeností na kardio vyšetření, jde opravdu o to, zda tam mají echo??? Měřili mu průtoky krve, kde by bylo hned jasno??
Nezbývá, než Vám i kocourkovi držet palce, i když stav je opravdu vážný a vím, jak Vám je, v sobotu to budou 4 týdny, co jsem uspávala svého jezevčíka Crying or Very sad
Hodně síly!!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 11:42:42
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:
Tohle mi opravdu nepřipadá jen na problémy od srdce, na druhé straně tekutina v hrudníku ano, jiná je, kdyby ji měl v břiše ....


Jedním z příznaků FIP může být i tekutina v hrudním koši. Bohužel, to není zrovna dobrá informace Sad

Máte od veta něco jiného než Calopet? Rehydratační nápoj, výživové infuze? ... něco, co mu dodá energii?

Držím Vám i kocourkovi palce, ať je to "jen" to srdíčko a léky zaberou a kocourkovi je brzy líp.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 12:43:37
Odpovědět s citátem

vet mi i ukazoval snímky co je co a bylo vidět,že má ten hrudníček oprvdu jako zaplněný,jinak na klinice jsou i o svátcích, výživové infuze nemám-to se může dát doma?Dneska tam ještě pojedu,ale sama-pro kocoura je to hrozný stres amá toho dost, nemám to autem daleko,tumor na snímcích nebyl,dělali mu rtg a echo srdce-u toho byli všichni.Ta anémie tomu asi taky odpovídá a velká játra-i když testy nic neukázaly.Zrovna jsem do něj s námahou nacpala druhou stříkačku,ale co toje, je to strašně malinko a 1/4 toho prášku aplikátorem.
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 13:53:13
Odpovědět s citátem

Janino, nejen echo, ale je třeba změřit dopplerem průtoky krve srdcem - a doppler tam mají - pak by bylo úplně jasné, zda je to vše od srdce. Tumor samozřejmě nemusí být na nativním snímku patrný.
Výživové infuze se dají dát doma, pokud by měl zavedenou kanylu do žíly, na druhé straně se zase přitom musí vydatně odvodňovat, protože tekutina se bude o to víc hromadit v hrudníku.
Taky bych nechtěla nechat uspat zvířátko bez jasné diagnózy a nezvratné prognózy, ale jestli takhle trpí....... Crying or Very sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 14:00:54
Odpovědět s citátem

Trpíme oba,asi k tomu bude muset dojít, i když se tomu bráním,nerozumím tomu, je to FIP neboHCM,nebo ještě něco jiného, to se asi nedovím, chovatelce, od které ho mám pošlu zprávu až po vánocích,stačí, že já to mám na nic,když se zvíře dá uspat,co se pak děje, já vůbec netuším, jak to probíhá a co potom.
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 14:19:43
Odpovědět s citátem

Odpověděla jsem Vám soukromou zprávou....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 15:16:31
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Trpíme oba,asi k tomu bude muset dojít, i když se tomu bráním,nerozumím tomu, je to FIP neboHCM,nebo ještě něco jiného, to se asi nedovím, chovatelce, od které ho mám pošlu zprávu až po vánocích,stačí, že já to mám na nic,když se zvíře dá uspat,co se pak děje, já vůbec netuším, jak to probíhá a co potom.


Je mi z toho do breku, navíc máte jediného, o to je to horší....

Calopetka je málo, já bych dávala pastu Rekonvalescent a ještě Eukanuba dělá tohle: http://www.veterinarnipece.cz/eukanuba-vd-cat-dog-high-calorie-1963.html, dá se to narvat i do odmítající kočeny, pak je tohle: http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-feline-canine-recovery-vanicky-2038.html
http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-canine-feline-instant-convalescence-support-2032.html
http://www.svetkrmiv.cz/rekonvalescence/royal-canin-vd-feline-canine-rehydration-support--15x29g-

Strašně vám držím palce!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 16:25:14
Odpovědět s citátem

Zrovna jsem přijela z veteriny amluvila s kardioložkou, co tam včera byla,stav je v podstatě beznadějný, můžou dávat jen ty diuretika, nakreslila mi to-má hodně vody kolem srdce- v tom obalu, dopplery nedělali, prý to bylo vidět ztluštění srdeční stěny tam je,pastu Rekonvalescent jsem donesla a ještě roztok v prášku na namíchání, zrovna se vyčural-to asi ten furon, taky má tekutinu kolem plic, to mu způsobuje celkem všechno zrychlený tlukot srdce-nemůže to udýchat, zřejmě měl k tomu už dispozice a to prvodní nachlazení asi nebylo jen tak nachlazení-teplotu neměl vůbec, ale už příznak, zkusím do něj dostat trochu té pasty,ale asi stříkačkou.Ptala jsem se na uspání-dělá i doma sestra,ale ne přes svátky,bylo by možné v úterý, ani nechi věřit, že to můžu napsat, jinak bytmusela jet tam a chci ho ušetřit stresu co to jde,ale možná budu muset jet izítra, nevím.Pokud bych chtěla pitvu-nedělají sami, ale posílají do Brna,nebo Olomouce, ovšem potom bych ho nemohla pochovat, ale zase,pokud je to HCM, neboFIP, je to potřebné vědět,bobeček včera se ke mně tak tulil, jako by se loučil, jéžiš vždyt má teprv3 roky
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 17:10:20
Odpovědět s citátem

Je hrozne toto citat... Mne tiez velmi nahle a nestastne zomrel pred 3 mesiacmi moj milovany kocurik a to nemal ani dva roky. Chcela som pre neho to najlepsie a aby bol so mnou 20 rokov a takto to dopadlo... Vidiet ho umierat bol hororovy zazitok a odvtedy niekedy v noci nemozem dobre spavat.

Ak mozem poradit, ak nie je sanca na vyliecenie, alebo kocurikov pomerne slusny zivot aj s chorobou a zvieratko evidentne trpi, dajte ho uspat co najskor. Bude to lepsie pre Vas aj pre neho.

Ja keby som vedela co sa stane a ako mne aj priatelovi bude kocur chybat, radsej by som nikdy ziadne zviera nechcela. Pre niekoho tazko pochopitelne, ale pre mna to je trauma. Drzte sa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 17:24:51
Odpovědět s citátem

Ano, život bez něj si vůbec nedovedu představit, je můj první
je možné, že budu muset jet ho uspat už zítra, opravdu ho nechci trápit, jen se nechci vzdát brzy,asi nějak pořád věřím na zázrak, už je toho nějak na mě moc, začnu asi nesnášet vánoce,manžel před třemi roky těsně po vánocích dostal mrtvici a zůstal na vozíku invalidní trvale a kocourek byl je moje radost
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 17:31:39
Odpovědět s citátem

Ano, ako hovori moj otec, "nestastie nechodi po horach, ale po ludoch"...

ale niekedy je uz toho na jedneho privela...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 19:16:00
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Ano, život bez něj si vůbec nedovedu představit, je můj první
je možné, že budu muset jet ho uspat už zítra, opravdu ho nechci trápit, jen se nechci vzdát brzy,asi nějak pořád věřím na zázrak, už je toho nějak na mě moc, začnu asi nesnášet vánoce,manžel před třemi roky těsně po vánocích dostal mrtvici a zůstal na vozíku invalidní trvale a kocourek byl je moje radost


A nestálo by za to ještě obvolat specializované veterináře - tedy kardiology, kteří se nemocí HCM zabývají??! Vždyť ještě může nasadit buď léčbu a nebo v tom horším případě řekne, že nelze již nic dělat, ale budete vědět, že jste udělala maximum, co udělat šlo. Nespecializovaný vet to udělat nemůže i kdyby sebevíce chtěl, protože si troufám říct, že neví, jakou léčbu přesně nasadit, jelikož je potřeba udělat pořádné vyšetření, jak již výše popsala Zdenka.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 19:28:37
Odpovědět s citátem

Ale kde?A přes svátky,jsem z FM,nemohu jet do Prahy nebo do Brna,ke všemu je na mě závislý manžel, já vím vyšetření, ale už toho má dost za sebou, lítala jsem tam každý den.Kardioložka mi dnes říkala, že léky na srdce by jeho stav spíše zhoršily a je už dost stresovaný i tak, když ho krmím, zítra ráno uvidím co dál,budu se snažit ho udržet dál , ale nadměrně ho trápit nechci
bobek celý den byl zalezlý pod postelí, jen jednou čural a ted vylezl a přišel za mnou, tak jsem do něj zase vtlačila dvě stříkačky takové směsi Rehydratačního nápoje s calopetkou a větší dávkou Rekonvalescent pastya trošky medu, hrozná směs,ale každé krmení je pro něj děs a tak do něj dostanu aspon trochu toho, co potřebuje, jen mám pocit, že se malinko více brání
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 21:42:43
Odpovědět s citátem

Janinko, je mi moc líto, co potkalo vašeho kocourka. V nedávné době jsem si něčím podobným prošla, bohužel častěji, než bych chtěla. Řeknu to asi takhle - jsou chvíle, kdy má ještě smysl pokoušet se o doplňkovou léčbu, která by třeba mohla, ale taky nemusela pomoci. Ale když je stav dost beznadějný a kocourek se brání krmení, asi bych ho do toho už nenutila. Snažila bych se mu ty poslední chvilky co nejvíc zpříjemnit, mít ho u sebe a né aby se musel schovávat ze strachu, že do něj někdo bude ještě něco cpát, když mu je už tak dost zle. Hladila bych ho a rozloučila bych se s ním, aby neměl na poslední chvilky špatné vzpomínky. A buď by si sám řekl o jídlo a nebo by to už vzdal a vy byste se domluvila s veterinářem na ukončení trápení. Možná mě ostatní za to ukamenují, ale zvíře to pozná samo, kdy to ještě zkusí a kdy to už vzdá.

Držím vám pěsti a přeji hodně sil, není to lehké nikdy a v tomto vánočním čase obzvlášť. Moc s vámi cítím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 21:54:58
Odpovědět s citátem

Zcela souhlasím s Alenou, pokud je to takhle, on se pomalu dusí a topí. My s Alenou dobře víme (bohužel....), o čem mluvíme.. A také jsem uspávala 27.11. svého nemocného jezevčíka, dokud to šlo, dělala jsem pro něj maximum, ale nastal den, kdy jsem už na něm viděla, že chce mít klid a nechce bojovat dál - a vzhledem k jeho výsledkům krve jsem se rozhodla, beru to podle sebe, že co bych já dala jednou za to, kdybych měla možnost si v takovém případě opravdu bezbolestnou eutanazii zvolit pro sebe. Bezbolestnou pro kocourka,, bohužel moc bolestnou pro Vás, ti pozůstalí jsou na tom vždy hůř Crying or Very sad
Držím Vám palce, ať se rozhodnete správně a ať to zvládnete - Vánoce jsou emocionální samy o sobě a nadto k takovému rozhodnutí Sad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2010 21:58:52
Odpovědět s citátem

Ano, já vím, zlato moje malé, nechci ho trápi za každou cenu
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2010 0:09:56
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Ano, já vím, zlato moje malé, nechci ho trápi za každou cenu


Napsala jsem vám SZ, pokud byste ji nedostala, pošlete mi svůj e-mail na THostalkova@seznam.cz.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2010 9:18:05
Odpovědět s citátem

Dnes ráno se přišel na mě podívat z ložnice do obýváku, část noci spal u mě na polštáři a při hlazení vrtěl koncem ocásku,bobiš
Asi ho už nechám odejít, vůbec nežral ani nepil a už má snahu se schovat i přede mnou,nesjpíš se bojí, že zase do něj budu něco cpát,no už na to nemám síly, dnes odpoledne jsem mu sice dala tu1/4 furonu a dvě stříkačky,ale nemá to smysl,jen se trápí a je už jen kostra potažená kůží, ale kdby to mělo smysl ,cpala bych ho, jenže nemá.strašně mi bude chybět,vždycky mě kous jen tak malinko do palce u nohy,když chtěl, at semu věnuju, nebo ho poškrábu na bříšku
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 12:50:34
Odpovědět s citátem

Grandíčka už nic nebolí
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 16:14:19
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Grandíčka už nic nebolí


Janinko,

je mi to moc líto.....Slova jsou zbytečná....myslím na vás .
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 18:44:29
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Grandíčka už nic nebolí



I nám je to moc líto. Myslíme na vás. Držte se!
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 18:50:01
Odpovědět s citátem

Hrozně to bolí, dala jsem udělat pitvu, chci vědět příčinu, prý to spíše vypadá na FIP,tekutina v plicích a bříšku a hrudníku taky
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 20:34:13
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Hrozně to bolí, dala jsem udělat pitvu, chci vědět příčinu, prý to spíše vypadá na FIP,tekutina v plicích a bříšku a hrudníku taky


Taky je mi to moc líto, slova nic nespraví-dejte vědět, co ukázala pitva.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 20:43:13
Odpovědět s citátem

Ano, dám.
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 22:00:31
Odpovědět s citátem

janina2 napsal:
Ano, dám.


Upřímně - obdivuju Vás. Je vidět, že jste kocourka měla strašně moc ráda, a mále síly na pitvu - ale to je dobře! Jen tak se může zjistit, co to bylo za nemoc a třeba to zachrání další zvířátka, třeba z chovatelčina chovu, když se dozví, že by to bylo HCM.
Já vím, že to teď zní strašně krutě, pořídit si náhradu ,ale uvidíte za pár týdnů, jestli to fyzicky i psychicky můžete zvládnout - pořiďte si koťátko Smile
Třeba zase klidně birmičku, nedejte na povídačky ostatních jelimanů , že ,,no jó, to jsou ty šlechtěný, naše Micka..." - tyhle nemoci mohou potkat každou kočičku,a uvidíte že koťátko vnese novou radost do domu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 22:22:29
Odpovědět s citátem

Kocourek určitě bude, to už nějak nejde bez.., ráno se se mnou poprvé po pár dnech zase spontánně pomazlil, ještě jsme dnes zkoušeli sono, tonoucí se stébla ....., ale nebylo zlepšení, všude samá voda, jsem laik, byl to můj první domácí kocourek, vyrostla jsem sice na baráku,ale znáte ty dřívější barákové čičiny, celkem žádná péče,k jídlu co dům dal atd...rozhodnutí bylo pro mne hrozné, jenže i doktorka říkala, že je to spíše otázka dnů, vůbec nežral ani nepil a už jsem do něj nechtěla násilím cpát, byl tak steašně hodný
bude to zase birmička, kocourek-mazlík, ne na chov,jen budu mít ještě větší strach, který jsem v té nevědomosti neměla...
jak jsem různě hledala informace, tak jsem si přečetla o eutanazii zvířat tady
http://www.veterina-pisek.cz/publikace/eutanazie-posledni-chvilky-s-vasim-milackem
a musím říct, že naprosto souhlasím se vším, hlavně s posledním odstavcem
čekám, kdy vyjde zpoza křesla a otočíse kolem nohy, nebo sebou plácne a s pohledem dělej čekám bude očekávat škrábání na bříšku
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2010 22:31:49
Odpovědět s citátem

Jani, je mi to moc a moc líto, nadto rozjitřeno vše Vánočním časem - však jsem se bála jít se sem podívat Crying or Very sad
Udělala jste pro něj první a udělala jste pro něj i to poslední, co bylo správné a my tuto výsadu bohužel (stále doufám, že jen zatím) nemáme...
Též Vás obdivuji za pitvu, přestože jsem chovatelka a bylo by pro mne důležité vědět příčinu, obzvláště odlišit FIP od dědičného HCM - já sama bych tu sílu asi neměla, to před Vámi smekám.
Hodně síly!!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2010 21:01:36
Odpovědět s citátem

Poslala jsem zprávu chovatelce.
_________________
Sny nás pozvedají z pozemského každodenního života
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ilinoiska



Založen: 10.03.2010
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 22:35:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den, je mi to strašně líto Crying or Very sad
Vím, že slova útěchy nepomůžou.... Přeji Vám hodně síly..... Crying or Very sad
Zároveň Vám přeji hodně štěstí do nového roku....a opravdu hodně síly, ať to přebolí a rána se aspoň trošku vyléčí.....

Ilona
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top