Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Seznamování zase jinak


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
pavlinka



Založen: 14.03.2010
Příspěvky: 7

Předmět: Seznamování zase jinak
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2010 9:00:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
ráda bych se s vámi podělila o zkušenost (zatím neúplnou) se sbližováním dvou kočiček. Zároveň uvítám jakýkoliv názor nebo radu.
Máme rok a čtyři měsíce starou ruskou modrou kočičku (vykastrovanou). Povahou je plachá, nemá ráda hluk, cizí lidi. Vždy když přijde návštěva, tak se schová pod peřinu a chvíli jí trvá než se skamarádí. Mazlí se jenom když má hodně dobrou náladu a někdy je vidět, že naše pohlazení musí přetrpět. Hravá je, mávátko nebo honění něčeho malého po podlaze to bylo její. Nikdy jsme jí neslyšeli zasyčet, zavrčet ani na nás drápkem nezaútočila. Je fakt zlato Smile A téhle kočičce jsme před třemi dny pořídili parťáka - 14 týdnů starou burmillí slečnu. Povahou je pravý opak. Živá, společenská, jen si člověk sedne, má jí na klíně a vrní.
Seznamování proběhlo tak, že jsme malou nechali v přepravce, aby se holky očichaly. Starší na ní hned začala syčet a mručet. Malá usnula. Když se asi po hodině probudila, pustili jsme jí ven. Byla tu hned jako doma, všechno oběhla, očuchala a začala si hrát. Starší jí z uctivé vzdálenosti pozorovala a sem tam zasyčela a zamručela. Malá na to většinou reagovala přikrčením, ale za chvilku si šla po svém. No a to trvá už tři dny (na noc jsme zatím holky oddělili). Malá je tu jako doma, žádný stress a ruska za ní občas přijde, zasyčí a zamručí, upřeně jí pozoruje a zase odejde. Jakákoliv snaha o sblížení hrou byla zatím marná, ruska vůbec nereaguje, hypnotizuje prcka.
Problém teď vidím v tom, že ruska je uražená a naštvaná na celý svět a když se její chování dřív dalo nazvat rezervovaným, teď syčí i na nás, nemá zájem si hrát, pohladit se jí odvážím jenom zřídkakdy a většinou i tak syčí a je vidět, že jí to vadí. I když se dřív nemazlila na požádání, tak mi to strašně chybí. Naopak malá si žádný stres nedělá, má zájem o všechno a pořád má snahu se mazlit, tulit a lézt po lidech. Snažíme se maximálně "nepreferovat" tu malou, ale jde to stěží. Rusandu podplácím pochoutkama, povídám si s ní, povzbuzuju jí. Na druhou stranu nechci nějak narušit vztah k té malé.
Dnes přes noc chceme nechat holky spolu - třeba dojde k nějakému posunu.
Uvítám jaoukoliv reakci na moje dlouhé vyprávění. Děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2010 10:30:55
Odpovědět s citátem

To co popisujete je naprosto normální chování. Naše Betty takhle pronásledovala novou kámošku týden. Pořád jí stopovala a sledovala. To že je velká naštvaná je taky normální. Všechno bylo její a najednou jste jí domů dotáhli vetřelce. To jste si tedy dovolili dost Smile Nebojte, všechno se srovná, chce to čas. Nechte je obě, ať dělají co je pro ně přirozené, neoddělujte je. Nechte je, ať si to vyříkají. Nenuťte velkou k mazlení ani hraní, pokud ona sama nechce. Brzo řijde na to, že je to super mít parťáka. Někdy to trvá déle. Někdy si to kočky vyříkávají i lehkým soubojem. To se u vás ale neděje, takže buďte v klidu. Naše prostřední si na nejmladší přírůstek zvykala dlouho. Teda, vypadalo to, že jsou v pohodě. Spolu se honili, hráli si, ale když jsem si s nimi hrála já, tak odcházela. Přestala k nám chodit do postele a dlouho se nemazlila. Trvalo jí to skoro rok, než se její chování vrátilo úplně do starých kolejí. Ale s malou problém neměla. Vždycky je to zásah do kočičího teritoria, do jejích zvyklostí. Ale bude to v pořádku. Za pár dní si spolu budou hrát a dovádět a vy nebudete potřebovat ani televizi, protože sledovat dvě kočky při společném dovádění je ten nejlepší program. Přeji vám, aby to bylo co nejdříve.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pavlinka



Založen: 14.03.2010
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2010 10:56:13
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď! Přesto, že jsem četla spoustu diskuzí na téma sžívání koček, potřebovala jsem ujistit, že u nás je to v pořádku. Mimochodem mrňous se jmenuje taky Betty Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Skubynka



Založen: 17.05.2009
Příspěvky: 30

Předmět: Nový člen smečky.
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2010 22:16:50
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,podobný konflikt se teď snažím rovnat doma i já.Odešel nám kocour a tříletá kočena holka mi odmítala jakékoliv jídlo.Ze strachu,abych o ni taky nepřišla jsem jí do měsíce pořídila kamoše.Chtěla jsem sice holku,ale náhoda nebo osud nám do cesty nastrčil kluka a já nedokázala říct ne.Z miloučkého koťátka nám doma roste malý tyran.Všemožně se snažím,kočena z něj byla hodně nadšená brala ho opravdu jako brášku,ale začíná jí vytláčet z postele takže už spává sama na sedačce pro ohlazení si sama nejde musím jít já za ní.Tak také čekám kdy se to začne zlepšovat.U nás to trvá třetí měsíc a i když vím,že to není řešení tak i noviny svištěly vzduchem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: Re: Nový člen smečky.
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2010 22:26:21
Odpovědět s citátem

Skubynka napsal:
Dobrý večer,podobný konflikt se teď snažím rovnat doma i já.Odešel nám kocour a tříletá kočena holka mi odmítala jakékoliv jídlo.Ze strachu,abych o ni taky nepřišla jsem jí do měsíce pořídila kamoše.Chtěla jsem sice holku,ale náhoda nebo osud nám do cesty nastrčil kluka a já nedokázala říct ne.Z miloučkého koťátka nám doma roste malý tyran.Všemožně se snažím,kočena z něj byla hodně nadšená brala ho opravdu jako brášku,ale začíná jí vytláčet z postele takže už spává sama na sedačce pro ohlazení si sama nejde musím jít já za ní.Tak také čekám kdy se to začne zlepšovat.U nás to trvá třetí měsíc a i když vím,že to není řešení tak i noviny svištěly vzduchem.



U vás je to něco jiného. Je to kocour. Bude si budovat svoje teritorium a hlídat svoje území a budovat postavení ve smečce. Pokud se od něj kočička nechá vystrkovat z oblíbených míst, tak tomu nezabráníte. Zklidnění může nastat podle mě až kastrací, kdy kocour možná přestane mít zájem řešit nadřazenost ve smečce a své území.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2011 7:32:10
Odpovědět s citátem

Milá Pavlíno,já byla taky na nervy z mých koček.V červnu jsem si pořídila 9ti týdenního sejšelského kocourka k mé roční kočičce ocicat.To byla hrůza.Už jsem se bála,že malýho zakousne.Taky jinak klidná,hravá a přítulná kočička se ze dne na den změnila v syčící kobru a vrčícího psa.Malinkej se mnou musel spát v malým pelíšku,přikrytý dekou a druhá kočka z druhé strany postele:-)Ale malej byl hrozně hravej a mazlivej a kočka ho stále z dálky pozorovala.Schválně mu jedla jeho granulky(myslela si,že asi umře hladem)ale malý si klidně šel pro ty největší k ní do misky:-)No,měla jsem týden dovolenou a změna stále žádná.Už jsem se bála,že se ti dva nikdy neskamarádí.Pak jsem už musela do práce,tak jsem nechala každéhov jiném pokoji.Když jsem se po 4 hodinách vrátila,tak malý v pokoji brečel jak se mu stýskalo a velká šmírovala za dveřma.Tak jsem je otevřela a prcek vletěl přímo ke kočce a začal se s ní tááák mazlit,že velká neodolala a začala ho mýt a starat se o něj.A od té doby mu skoro do ted dělala mámu.Myla ho,malý jí tahal cecíky a ona držela ikdyž sama kotata nikdy neměla.Dneska má malý 5 kg v osmi měsících,už přerostl kočku ale ještě někdy ho to chytne a chce od ní pít:-)Dneska si spolu hrajou,spinkají a jí z jedné misky,myjí se navzájem ,takže paráda.Už by asi jeden bez druhýho nemohli být.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pavlinka



Založen: 14.03.2010
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2011 9:18:54
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
každý den je u nás vidět změny. Momentálně je to tak, že velká už skoro nesyčí a snaží se k malé přiblížit a očuchat si jí. Malá se bojí, takže většinou zdrhne. Ale už jsem jí taky viděla, jak velkou provokuje a to jsou pak honičky, že máte pocit, že se kolem prohnalo tornádo Smile A taky už jsem viděla holky žrát najednou z jedné misky, takže je to určitě na dobré cestě Smile Věřím, že vzájemné olizování a spaní v jednom pelíšku bude jen otázka času Smile
Pavlína
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 12:42:51
Odpovědět s citátem

taky bych ráda skámošila mýho kocourka, kterýmu je 9 měsíců s kocouřiskem a kočkou, kterým je něco kolem 6-8 let. kocourek je dost asociál, kočička je pouliční nalezenec, vyžraná koule, ale jinak poměrně dost klidná a flegmatická číča Smile. když jsem jim poprvé přivezla Merlinka, tak Pásek někde zalezl naštvanej na celej svět a Prcka se tvářila, že jí se to netýká....Merlinek neznal prostředí, tak se o ně taky moc nezajímal. No a teď...teď když přijedeme na návštěvu, tak pronásleduje Páska na každém kroku a nedá mu ani vteřinu oddechu... až si říkám, kde bere tu trpělivost za nima furt běhat...když na každé jeho láskyplné zavrkání dostane jako odpověď hučení, vrčení, mručení a prskání a v horším případě i facáka. uvidíme...já jim věřím, že se skámoší...možná až bude pak vykastrovanej a klidnější, že to i půjde líp?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (77x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top