Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vychová Sphynx svého Majitele nebo Majitel svého Sphynxe :o)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Vychová Sphynx svého Majitele nebo Majitel svého Sphynxe :o)
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 19:35:42
Odpovědět s citátem

Postrádám zde něco o výchově právě tohoto neodolatelného a přeci jak zjišťuji drobítek svérazného kocouře!

Ráda bych se podělila o své nápady, snahu a třeba i budoucí výsledky, jak nejlépe začlenit v naší rodině našeho zbožňovaného Artíčka.
Omluvte mou troufalost, jsem nováček v rodině Sphynx kočiček i nováček na MK. Ale mám bohatou zkušenost s jinými a nejen nahatými potfůrkami a jedna z mých specialit je i řešit problémové jedince, především povahy. Prosím, pokud tento příspěvek by někoho rozhořčoval, že se odvažuje zde psát taková novicka, smažte ho a promiňte mi mou troufalost.
V opačném případě přidejte se k mému příspěvku a pomozte sepsat ty nejlepší rady, jak se dá ovlivnit povaha Vašeho nejmilejšího Sphynxe tak, aby nepřestal být sám sebou a přeci lépe zapadl do člověčího světa. Snad nemusím zdůrazňovat, že předpokládám nápady důvtipné, nenásilné. Násilí na zvířatech je trestuhodné! Nedostali jsme svou převahu fyzickou abychom ubližovali těm slabším, natož němé tváři........

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 20:57:28
Odpovědět s citátem

Osobně velice uvítám nápad, jak své nahaté smečce v pět hodin ráno vysvětlit, že:
a) na konzervu je čas a pokud mají hlad, tak je tam sakra plná miska granulí
b) honit se a skákat v pět ráno v posteli a občas přeběhnout páníčkovi po hlavě může být vcelku nebezpečná záležitost vzhledem ke stoupající hladině adrenalinu v dvounožcově krvi, která je úměrná aktivitě sphynxe a časné ranní hodině Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 21:16:03
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Osobně velice uvítám nápad, jak své nahaté smečce v pět hodin ráno vysvětlit, že:
a) na konzervu je čas a pokud mají hlad, tak je tam sakra plná miska granulí
b) honit se a skákat v pět ráno v posteli a občas přeběhnout páníčkovi po hlavě může být vcelku nebezpečná záležitost vzhledem ke stoupající hladině adrenalinu v dvounožcově krvi, která je úměrná aktivitě sphynxe a časné ranní hodině Wink

ahoj Oldo a ostatní,
já už na to přišla jak jim to vysvětlit. Prostě jdou ven z ložnice a zavírám dveře. Když se to udělá párkrát za sebou, tak oni si to opravdu rozmyslí a jsou hodní, dokud nevylezu. Ale chce to trpělivost jako s dětmi a neustoupit.
hezký večer
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 21:40:30
Odpovědět s citátem

Oldo, napadají mne 3 možnosti Very Happy
1) Nepořídit si domů smečku . pozdě bycha honit, hih
2) Hned jak se ta banda vzbudí vyhodit do jiné místnosti - může i trochu zabírat, nevýhodou je, že musíš vstát a vedle se ti ty potfory za to tuty pomstí Laughing (Vypozorováno na základě mazanosti toho našeho mazánka!)

3) Rada pí Blažkové mi přijde být docela prima. Oni si sakra dávají záležet aby nepřišli o výsady naší přízně.
Na tomto základě jsem tento nešvar zatím úspěšně odnaučila naše zlořády. Ta stará kočenka na tyhle věci už není, ale Artíček a Hanďulka jsou jak rtuť a tajfun dohromady, jdou přes mrtvoly. U nás se osvědčilo, vyhodit za dveře do jiné místnosti toho, kdo to vše vždy vyprovokoval...u nás Haňďa. Jejich veličenstvo Artík se tím neurazil a Honey urážlivá není, přeci jen tuhle výchovu měla od mala, když neúnosně obtěžovala naší stařenku Murýška. Touto metodou se do týdne ten blázinec uklidnil a dnes oni spinkají dokud se nevstává. Všichni s námi v posteli . pardon, Artík má výsadu leží pod dekou nebo na ní, vždy ale mezi svými dvounožci!!!
Hih, super do partnerského soužití, fakt doporučuji! Jinak, když už podlehnou naše torpéda touze si zařádit, našemu loži se již vyhýbají.
Mimochodem, papání se také dožadovali - recept který zabral byl - nic jim nedat dokud nesnídáme my. Granulí mají dost v každé místnosti. Rychle pochopili, že s touhle metodou nic víc z nás také nevyrazí.

Závěr: Předpokládám, že ve smečce je více těch kdo si začínají, je k dispozici dost místností pro jejich dočasnou separaci?Wink
Jinak stačí jedna kde není čím se pomstít a špunty do uší proti hlomozu, Cool

Takže, nepořizujte si smečku Sphynxů, pokud nejste ranní ptáčata. Ty potfory jsou fakt vynalézavý, jak vrátit Váš výcvik procvičením Vaší nervové soustavy Razz

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 22:16:40
Odpovědět s citátem

No, nápad sice dobrý, ale Feldíkova vytrvalost dobývat se zavřenými dveřmi do ložnice a vytrvale na ně škrábat a škrábat je velice silná Evil or Very Mad
Nehledě na to že při pokusu vyletět z postele a vyhodit je, se nahatá smečka okamžitě hbitě přemístí pod postel Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 23:16:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
No, nápad sice dobrý, ale Feldíkova vytrvalost dobývat se zavřenými dveřmi do ložnice a vytrvale na ně škrábat a škrábat je velice silná Evil or Very Mad
Nehledě na to že při pokusu vyletět z postele a vyhodit je, se nahatá smečka okamžitě hbitě přemístí pod postel Rolling Eyes

ahojky,
hele Oldo fakt. Já je asi 4x vyhodila a oni si teď dávají secsakramentský pozor, aby mě nenaštvali. Ty jsou zalezlí a čekají až vstanu. A když náhodou někdo má pomalejší myšlení, tak stačí houknout "zalez", a je klid. Chce to jen vydržet. Já je nevyhazovala násilím. Já když zlobili, tak jsem vstala a šla jako do předsíně a oni si mysleli že bude gábl a šli za mnou. No a já rychle zpět a bylo hotovo. Oni ty dveře nerozškrábou. Oni do nich bouchaj tlapičkama. Udělala jsem to fakt párkrát, a je klid. někdy chrněj dýl než já Smile
Tak pevný nervy !!
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 17:58:57
Odpovědět s citátem

Oldo, já ti to říkala taky-prostě konzervu zásadně až když snídáme my-abychom se v klidu nasnídali.

Stejně asi 60x za minutu shazuju neuvěřitelně vytrvalého Dalibora, který si pořád myslí, že bude jíst z našeho talíře. No můj muž mi poněkud moji výchovu kazí, je moc měkkosrdcatej Evil or Very Mad ! Já kluka 38x ze stolu shodím, tak si vyskočí naproti na Mirkovo straně, no a on ho nechá. A pak ho mám vychovávat... Rolling Eyes Prý na něj nemám být ošklivá Twisted Evil !!! A já jen nechci, aby lezl do talíře.

No ale v noci nebo brzy ráno si netroufnou ti naši budit kvůli žvanci, to doopravdy jdou chroupat granule, když mají hlad-vědí pacholci moc dobře, že masíko ze mně dokud jsem v posteli prostě ne a nevyrazí. A hotovo. A noční řádění? Jak říká Hanka, okříknout, nepomůže-li to, tak vstát, zajít si holt třeba na WC nebo se napít, smečka na 100% vypochoduje za tebou v blahé to naději, že otvírač konzerviček jí jde posloužit, ale ty mezitím rychle a zrádně zdrhneš do kutlochu a zavřeš za sebou dveře. A vydržíš Feldovo bubnování. Uvidíš, že za pár dní jim to dojde, že chtějí-li být v teplé postýlce, nesmí dělat bugr. jsou chytří, pochopí to. Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 18:43:39
Odpovědět s citátem

To je fakt, chytří jsou jak deset čertů, máte určitě pravdu, chce to být holt tvrdší a těm potvorám nahatejm nepovolit Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 23:22:20
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
To je fakt, chytří jsou jak deset čertů, máte určitě pravdu, chce to být holt tvrdší a těm potvorám nahatejm nepovolit Wink


No jo, když vy chlapi jste někdy moc měkkosrdcatí, co se těch potfůrek týče-viz Mirek a Dalibor nebo Bivoj-to já jsem vždycky ta špatná... Evil or Very Mad . No a s naší čubou je to stejné, Mirek je jen samé ňuňuňu ťuťuťu na ni a jen já holt jsem ta tvrdá, co poroučí a vyžaduje poslušnost. Ale s velkým psem to prostě jinak nejde. A když máme doma tlupu koček, tak aby si dělaly absolutně co chtějí, to by taky dost dobře nešlo-takže sabotáže mých výchovných snah ze strany manžela jsou trochu podpásovky Laughing .

No a ty jsi na tom přibližně nastejno, viď Laughing ........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Vychová Sphynx svého Majitele nebo Majitel svého Sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 10:04:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak sem sice nakukuji skoro každý den a nic a jen se 3 dny nekouknu, tak je tady takovýho novýho čtení.
Nejdřív chci přivítat novou členku naší malé komunity a poděkovat jí za její příspěvky, protože ač nováček se sphynxem, má mnoho cenných zkušeností se smečkou zvířat a jejich výchovou. My kdo máme doma smečku víme o co jde, ale ti co mají svého prvního kočičáka nabo většinou když si pořídí druhého, uvítají rady co dělat. Protože ať se starají jak chtějí dobře, naši miláčkové si nejdříve musí vyřešit své postavení mezi sebou.
Většinou je problém akorát s mládeží, dospěláci už jsou pohodáři, kteří vědí co se může a co by se nemělo Smile, vždycky říkám, že je to téměř stejné jako výchova dětí, rozumná důslednost a bezmezná trpělivost od malinka. Sphynxíci jsou dostatečně chytří, aby pochopili jak soužití s dvounožci funguje. My se jen musíme naučit koukat a myslet jako oni, ne je nutit aby se oni chovali jako lidé. A pak soužití funguje v pohodě. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 22:13:57
Odpovědět s citátem

No a co byste dělala Vy s ochcávačkou? Navíc když ve smečce nejste přesně schopná identifikovat pachatele, jen víte, že je to ONA, ne ON. Jo a zdravotní problém vylučuji, to bylo první, po čem jsem šla. Jedna nebo možná dvě si udělali toaletu (prozatím aspoň "jen" na čůrání) z mé kuchyňské linky, což mi tedy doopravdy hodně vadí. Jsem schopná tolerovat kde-co, ale tohle je příliš. Jakou radu máte Vy?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 6:30:18
Odpovědět s citátem

No občas taky řešíme takové problémy. Teď mi jedna z holek čůrá do všech pelechů, co máme doma, myslím že je to ta nejmladší, co má teď silné říje, ale pelechy se dají vyprat a po říji to zase přejde. Ovšem chápu, že loužičky na kuchyňské lince jsou nepřijatelné.
Většinou jde o protest proti něčemu. Ovšem vypátrat důvod je někdy hodně složité. Zdravotní důvody vyloučeny, takže pak jen opravdu zkusit zjistit kdo a kdy a za jakých okolností. Hodně detektivní práce. Mně holky občas takhle jakoby značkují a přeznačkovávají si při říji. Pak mě to dělala kastrátka, ale tam jsme přišli na to, že ji tam ostatní zaženou (v noci) a nepustí ji na wc ani k misce. Vyhrotilo se to tak, že už tam pak dělala i bobíky a nakonec jediné řešení bylo najít jí domov, kde bude mít svého páníčka jen pro sebe. (prosím neodsuzujte mě za to, je mnoho dalších okolností proč jsem to takhle musela vyřešit a hlavně kočička je šťastná a doma ve smečce je klid)
Asi bych zkusila tu Oldovu radu s tím rozprašovačem vůně a pokud chodí na jedno místo, tak často zafunguje dát tam misku s jídlem. Kočky většinou nedělají potřebu tam, co mají jídlo.
Jednoznačná rada neexistuje, dokud nevypátráte příčinu. Můžou mít kočičáci mezi sebou nějaké nevyřízené záležitosti a řeší si je, když je nevidíte, nebo třeba při těch říjích si prostě značkuje svoje území, nebo na něco může žárlit.
V takové smečce jako máte doma Tatiano to občas zaskřípe a je opravdu složité přijít na to kdo a proč. Zkuste prostě pátrat, pozorovat a přemýšlet, co jí může vadit.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 10:33:35
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
No občas taky řešíme takové problémy. Teď mi jedna z holek čůrá do všech pelechů, co máme doma, myslím že je to ta nejmladší, co má teď silné říje, ale pelechy se dají vyprat a po říji to zase přejde. Ovšem chápu, že loužičky na kuchyňské lince jsou nepřijatelné.
Většinou jde o protest proti něčemu. Ovšem vypátrat důvod je někdy hodně složité. Zdravotní důvody vyloučeny, takže pak jen opravdu zkusit zjistit kdo a kdy a za jakých okolností. Hodně detektivní práce. Mně holky občas takhle jakoby značkují a přeznačkovávají si při říji. Pak mě to dělala kastrátka, ale tam jsme přišli na to, že ji tam ostatní zaženou (v noci) a nepustí ji na wc ani k misce. Vyhrotilo se to tak, že už tam pak dělala i bobíky a nakonec jediné řešení bylo najít jí domov, kde bude mít svého páníčka jen pro sebe. (prosím neodsuzujte mě za to, je mnoho dalších okolností proč jsem to takhle musela vyřešit a hlavně kočička je šťastná a doma ve smečce je klid)
Asi bych zkusila tu Oldovu radu s tím rozprašovačem vůně a pokud chodí na jedno místo, tak často zafunguje dát tam misku s jídlem. Kočky většinou nedělají potřebu tam, co mají jídlo.
Jednoznačná rada neexistuje, dokud nevypátráte příčinu. Můžou mít kočičáci mezi sebou nějaké nevyřízené záležitosti a řeší si je, když je nevidíte, nebo třeba při těch říjích si prostě značkuje svoje území, nebo na něco může žárlit.
V takové smečce jako máte doma Tatiano to občas zaskřípe a je opravdu složité přijít na to kdo a proč. Zkuste prostě pátrat, pozorovat a přemýšlet, co jí může vadit.


Já samozřejmě všechny tyhle teorie znám Smile ... Jen přijít na to, která to je...

Olivce jsme holt otevřeli víko toalety, vložili do ní košík, aby tam nikdo nespadl a nedalo se z ní pít, a ona chodí čůrat tam, kde se jí to líbí. Přesto ráno byla zase louže jako Tálinskej rybník na lince, šlak by mě trefil Twisted Evil . Až se odlepil kousek desky... Ale Olivu jsem viděla čůrat do WC, takže ta to zřejmě nebyla. Mám podezření na Lucinku, ale do háje, JAk si ho ověřit? Nemůžu trávit celé hodiny pohledem upřeným na inkriminované místo, musím být i jinde než v kuchyni-to mě přivádí k zoufalství! Zkusím Lůce na noc znemožnit pohyb po kuchyni a uvidím, jestli bude načůráno. Když ne, je to jasné, protože je to denně.

Na podlaze chodil někdo taky na jedno místo, kde to zatékalo pod lištu, takže taky moc príma, dala jsem tam 2 misky s vodou a prozatím je klid. Chodí tam všichni pít.

Ale na linku jim jídlo dát nemůže, protože to je část linky, kam nesmí, takže je nebudu učit, že tam můžou, to prostě nejde. Ta část linky, kde jsou varné desky, je prostě pro ně zapovězená. Naprostá většina to respektuje, že je to pro ně tabu. Zkusím dnes koupit ten cákač smradu, uvidíme.

Jo, někdy je to s kočenkama radost, jindy starost a ba i "boj". Ale těch radostí je více.

Radko, já to naprosto chápu, že jste udělala to nejlepší pro kočku a našla jí nový domov-Adama miluju strašně moc, a přesto jsem uvažovala i pro něj o novém domovu-jednu dobu byl pořád zalezlý pod dekou, vůbec nechodil mezi ostatní, jen pořád vrčel a plazil se při zemi, byl totálně rozhozený a v nepohodě, vůbec nevrněl ani při mazlení, ani se mazlit moc nechtěl, prostě hrůza, byla jsem z něj nešťastná. Pak jsem koupila Feliway, a asi to zabralo, protože už je to zase starý Adam, hraje si, blbne, mazlí se, vrní, je v pohodě. Kdyby se to nezměnilo, tak bych ho taky někomu dala, i když bych brečela kvůli tomu hodně dlouho a nikdy by mě to nepřestalo mrzet. Ale pohoda zvířátka je důležitější než moje city. Naštěstí je to pryč a můžu se dál radovat z jeho přítomnosti. Díky Bohu.

Teď jsem taky našla nový domov pro mé lesoně Čuka a Geka, protože ti dva mi strašným stylem masí kočky-možná i to je důvod, proč to tady očůravají. Budou mi moc chybět, ale pro klid tady to jinak nejde. Ale jdou do rodiny, oba spolu, jak jsou na sebe zvyklí, takže je dám. Jinak bych s tím měla veliký problém. Jsou to oba kastráti, a přitom honí a masí nekastrované kočky, ale JAK!!! Tak až tu bude klid, možná ustane i to čůrání na nepatřičná místa Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 11:39:07
Odpovědět s citátem

Tatiano, taky jsem Týnu obrečela. Byla naše první a měli jsme jí víc jak 6 let, ale stále se to zhoršovalo a trpěla ona, my i ostatní kočky. Právě v té době bylo všude ráno plno loužiček, včetně jídelního stolu a sporáku a pod schodem, takže jsem ráno pravidelně do toho šlápla, když jsem šla rozespalá z ložnice. Prostě totální chaos a disharmonie. Pak se naskytla možnost dát Týnku k jedné moc hodné paní, co má jen velkého psa a miluje zvířata. Za dva dny poslala fotku a já brečela znova, protože takhle šťastný výraz v Týnině obličeji jsem neviděla dobré 2 roky. Je mi po ní stále smutno, ale vím, že je jí tam báječně. A světe div se, doma ve smečce se to do týdne srovnalo a byl klid.

Opravdu na tyhle věci není univerzální rada, musíte zjistit, která lumpice to dělá a zkusit vymyslet proč. Je to s nima někdy kříž, když si nemůžeme rozumně promluvit o tom co je trápí, ale stejně bych je nevyměnila ani za nic Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 13:30:00
Odpovědět s citátem

A myslíte, že já ano Wink ? Ï s těmi problémy je mám ráda a nedala bych je ani za nic.

Uvidíme, jestli se to u nás zklidní, až je nebudou lesoni pronásledovat a masit. Třeba bude taky po čůrání, no a třeba ne a budu muset přemýšlet dál, co s tím. Aspoň jednomu nezakrní mozkové buňky, ty potfůrky se pořád starají, aby byl čilý Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 14:51:50
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Mám podezření na Lucinku, ale do háje, JAk si ho ověřit? Nemůžu trávit celé hodiny pohledem upřeným na inkriminované místo, musím být i jinde než v kuchyni-to mě přivádí k zoufalství! Zkusím Lůce na noc znemožnit pohyb po kuchyni a uvidím, jestli bude načůráno. Když ne, je to jasné, protože je to denně.

Tatiano, možná by nebylo špatné pořídit / půjčit si kameru (funkční jsou i takové dětské) a pár dní snímat linku, kdo tam všechno chodí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 20:25:47
Odpovědět s citátem

Zrovna jsem to chtěl napsat, Mirek je takovej technickej typ, doma samý notebook, tak to monitorovat snad není problém Smile

Nebo kup železa na medvěda a uvidíš kdo se chytí Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2011 23:17:45
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zrovna jsem to chtěl napsat, Mirek je takovej technickej typ, doma samý notebook, tak to monitorovat snad není problém Smile

Nebo kup železa na medvěda a uvidíš kdo se chytí Very Happy


Ts, ts-železa na medvěda! A co kdyby se chytil Mirek? Rozespalý.....
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (42x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (13x)
7
Thajská kočka (13x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top