Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour na mě začal útočit


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Stanka



Založen: 05.01.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Třebíč

Předmět: Kocour na mě začal útočit
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 13:03:07
Odpovědět s citátem

Mam 4leteho britskeho modreho kocoura (v 18ti mesicich kastrovaneho), je krasne staveny - velky a mohutny s velikou hlavou, nijak nestrada, ale zacal na me z niceho nic utocit. Lezim v posteli, prijde se mazlit, vrni uz cestou ode dveri, skoci si na postel a zacne se lisat. Natahnu k nemu ruku, zacne se o ni trit, tak ho zacnu hladit - a najednou jako kdyby mu preskocilo, stahne usi, nasadi "osklivy pohled" a zacne me kousat a drapat do krve. Zkousela jsem mu nenasilne ruku vzit a dale se ho nedotykat, jakmile si vsimnu zmeny jeho "vyrazu", ale ne vzdy to stihnu vcas. Zkousela jsem nahlas kricet "Au", ale ma stazene usi a vubec nevnima. A celou dobu u toho vrni! Az kdyz mu ruku vyskubnu, tak najednou utece. Nekdy mu ji nemuzu ani vyskubnout, protoze je do me zakousnuty a drzi me vsema ctyrma tlapama a jakykoli pohyb ruky = drapy zaryte do kuze. Pak jediny zpusob, jak ho odtrhnout od ruky, je chytit ho druhou rukou zezadu za kuzi na krku a nasilim ho odtahnout. Pak zase utece. Za pet minut se ale opet vrati a cele se to opakuje. Nekdy i bez mazleni, jen ke me priskoci a zakousne se do me bez jakehokoli predchoziho varovani nebo iniciativy o kontakt z me strany. A opravdu ne nijak jemne, mam drapance a kousance do krve. Utoci vzdy pouze na ruce. Drive nic takoveho nedelal, az posledni cca tri tydny. Hledala jsem mozne priciny jeho chovani, jakekoli zmeny, ale nic se neudalo. Kocoura jsem nikdy ani neplacla, vzdycky byl hrozny mazel. Nevite nekdo, cim by to mohlo byt?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 23:01:02
Odpovědět s citátem

A nemáte třeba vy nějak váce povinností, věnujete kocourovi dostatek pozornosti? Já bych řekla, že si chce hrát, je nevydováděný.
Zkuste mít u postele nebo po ruce mávátko, a hned jak kocour nasadí ,,útočící" výraz, zainteresovat ho mávátkem nebo jinou hračkou.
Naše čičmenová to taky občas dělá, a dává tám najevo, že teď je čas pro hru, u nás spolehlivě zabírá utahání aportováním míčku. Uvidíte, kdyby na něj nestačila ani aktivní hra, mohla by to opravdu být nějaká změna v domácnosti, která si vy nemůžete hned tak všimnout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2011 23:26:06
Odpovědět s citátem

A neporadila by si lépe s útočícím kocourem jiná kočka? Nenastal čas pořídit mu kámoše?
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Stanka



Založen: 05.01.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Třebíč

Předmět: RE: Aélinnel
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 10:05:58
Odpovědět s citátem

Bubo je ukazkovy priklad lineho kocoura. Neni vyzrany, ale od doby, co je kastrovany, tak vetsinu casu prospi a nebo promazli. Na hrani ho opravdu neuzije. Jedine, za cim se dokaze honit a vyvadet, je tecka z laseroveho ukazovatka. Ale ostatni hracky ho nezajimaji, ani kdyz jsou v nich dobrutky, a to je co rict Smile Navic nemyslim, ze by az takhle agresivni utoky mohly znamenat vyzvu ke hre. Kazdopadne - az po me zase skoci, tak ho zkusim nejak zabavit a uvidime. Dekuji za tip.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Stanka



Založen: 05.01.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Třebíč

Předmět: RE: Tatiana
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2011 10:12:37
Odpovědět s citátem

Obavam se, ze to nebude schudne reseni. Kocoura mam, protoze to byla srdecni zalezitost (rekneme - laska na prvni pohled). Ale vice kocicaku neplanuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 11:53:59
Odpovědět s citátem

Ahoj,
moj kocur toto robil odmalicka, pretoze bol prilis skoro odstaveny a v podstate zachraneny z nezelaneho vrhu. Tym, ze nepresiel socializaciou so surodencami, to je celkom pochopitelne, lebo jeho nikdy nikto spat nekusol a neposkriabal, nevie ake to je. Pocula som, ze napriklad pri psoch v takom pripade zabera kusnutie spat napr do ucha, no nikdy som to neskusala Smile
Ak bol vas kocicak doteraz mazel, tak pravdepodobne naozaj reaguje na nejaku zmenu. Neudialo sa nieco vo vasom okoli? Napriklad aj u susedov?
Skusali ste dat do zastrcky feliway alebo si rozprasovacom streknut na ruky? To by mohlo pomoct mu navodit opat pocit pohody.
U nas zabera tiez odlakanie inou hrackou ako najucinnejsie.
Dajte vediet ako sa vam dari.
_________________
my lovely cats Smile
"batman" Eddie
"princess" Kiara
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2011 12:49:36
Odpovědět s citátem

No s tím kousnutím........

Můj devon mi velice rád jemně okusuje nos-no a jednou se zakousl poněkud víc, že to dost zabolelo. V tu ránu jsem ho já kousla do ucha Laughing- taky citelně - nestačil zírat. No a od té doby si dává hódně velký pozor, aby to okusování mého nosu bylo jen "jako". Už od té doby nestiskl. Takže si myslím, že to funguje, a nejen u psů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2011 12:32:13
Odpovědět s citátem

taky jsem merlinka musela jednou kousnout zpět... a pak jsem se sama sobě smála a říkala si...kdyby mě někdo viděl, tak si musí myslet, že jsem se zbláznila Smile...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Stanka



Založen: 05.01.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Třebíč

Předmět: Vánoční stromeček
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2011 23:31:26
Odpovědět s citátem

Je to divné, ale od chvíle, kdy jsme odstrojili a vynesli z bytu vánoční stromeček, tak se kocourovo chování vytratilo. Zase je vše, jako dříve. Přitom ho stromeček vůbec nezajímal (letos jsme ho měli poprvé a báli jsme se, že ho budou ozdoby přitahovat).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Vánoční stromeček
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2011 7:22:31
Odpovědět s citátem

Kočky jsou úžasná stvoření, ale někdy je opravdu těžké pochopit jejich chování. Myslím, že se toho vánočního stromečku mohl třeba trochu bát a jestli vás viděl, že ho strojíte a voněly (nebo smrděly) vám pak od něj ruce, tak mohl kočičák dávat najevo, abyste ho zase uklidila, že se mu prostě nelíbí. Nebo se ho nebál, ale nevoněl mu. My dvounožci nemáme tak vyvinutý čich a hlavně nám voní něco úplně jiného, než kočičákům, proto nás takové věci ani nenapadnou.
V každém případě je super, že už je to zase v pořádku.
Uvidíte zda se to příští rok bude opakovat Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (21x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
5
HCM u koček - program PawPeds (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top