Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

genetika

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: genetika
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 0:42:39
Odpovědět s citátem

Prosím, mohl by mi někdo ze zkušenějších chovatelů poradit s genetikou? Pokoušela jsem se jí pochopit ale nějak mi to nejde.Teď mám koťátka a potřebovala bych se rozhodnout, které si nechám do dalšího chovu, abych dosáhla požadovaného výsledku. Nejlépe chovatele který odchovává černé stříbřité s kresbou a má jakési zkušenosti. Nebo někdo, kdo tomu rozumí alespoň trošku víc než já. Děkuji
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: genetika
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 21:25:26
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Prosím, mohl by mi někdo ze zkušenějších chovatelů poradit s genetikou? Pokoušela jsem se jí pochopit ale nějak mi to nejde.Teď mám koťátka a potřebovala bych se rozhodnout, které si nechám do dalšího chovu, abych dosáhla požadovaného výsledku. Nejlépe chovatele který odchovává černé stříbřité s kresbou a má jakési zkušenosti. Nebo někdo, kdo tomu rozumí alespoň trošku víc než já. Děkuji


Hm, no, genetika.. já nevím, ale tady toho už teď moc s genetikou nenaděláte. Povětšinou si chovatel vybírá kotě z vrhu v pozdějším věku, třeba klidně až ve třech měsících (což ale pak může působit problémy při hledání majitele pro to druhé kotě, co jste si vy nevybrala). Je důležité sledovat spíš exteriérové znaky kotěte - jestli má správnou stavbu těla, barvu oka, tvar hlavy, uší, vybarvení..ale vždycky je třeba počítat s tím, že je to kotě a může se vyvinout nakonec jinak, než jaké se zdálo jako malinké. Jediné, co bych možná z hlediska genetiky řešila jsou vlohy pro některé znaky, které je možné otestovat a vy je buď chcete podporovat nebo ne - např. u britek gen pro dlouhosrstost - chci aby potomci mohli být dlouhosrstí, nebo ne. Nebo ředící geny (ale ty u ns asi ne).
Třeba sem zavítá Alena z Lužinek ařekne k tomu něco vskutku vzdělaně chytrého, já to beru pohledem, jakým bych to řešila já.. jo a samozřejmě nemluvím o zdravotní stránce, ale to ovlivňujete už výběrem rodičů a většina nemocí se stejně testuje až v dospělosti kočky..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 21:28:22
Odpovědět s citátem

Teď koukám na stránky..a jej, Grandborky Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 21:52:06
Odpovědět s citátem

....A jej, Grandborky! Asi tuším, jak to myslíte! Právě proto bych potřebovala dobrého poradce. Rolling Eyes
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 21:57:33
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
....A jej, Grandborky! Asi tuším, jak to myslíte! Právě proto bych potřebovala dobrého poradce. Rolling Eyes


No, jsem ráda že jste jedna z těch zodpovědnějších a víte, jak jsem to myslela Smile Otázka je, jestli se s tímhle dá něco dělat, ale vy za to samozřejmě nemůžete Smile Mě totiž všechny Grandborky připadají strašně do exotek a vůbec nemají takové ty medvídkovské britkovské tvary, a přitom dlouhosrsté britky nutně potřebují pro uznání nové chovatele, kteří se budou chovu věnovat.
Ale mám vážné obavy, že s tímhle toho vážně moc nevymyslíme - nemyslela si o mně nic špatného, ale z netypové kočky prostě typové kotě vhodné do dalšího chovu nevykouzlíte. Jenže tady je těžké radit, kočičky máte tři, pryč dávat rozhodně žádnou nebudete a zase kupovat čtvrtou kočku na chov a všechno ostatní vykastrovat.. no, nevím,jaké máte finanční i mazlící a prostorové možnosti.
Já nevím, asi bych dala koťata na mazlíčky aby se měla super a zkusila příště najít jiného BLH krycího kocoura (pokud jde o spojení Beryll a Veron).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 22:04:45
Odpovědět s citátem

Já mám na Grandbor taky svůj názor ale bylo by to spíš na soukromou debatu, abych tady nedělala zlou krev. Jestli máte zkušenosti s kočičkami od p.Procházkové, ráda si to vyslechnu.Taky mi některé věci nesedí a nesouhlasím s nimi...
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2011 22:58:41
Odpovědět s citátem

Je pravda, že jako začínajícího chovatele mě nejprve zlákala cena koťátek s PP a ujištění, že určitě jsou vhodná do chovu. Pro obě kočičky sem si jela k paní R.do Brna a už po návratu domů jsem začala o svém počinu pochybovat. Kočička Beryl, byla tak vyděšená, že jsem jí skoro měsíc neviděla. Neustále zalezlá pod linkou a můžu říct,že teprve po roce mi začala plně důvěřovat a vůbec se nebojí.Mám ji svým způsobem nejrači právě proto, čím sme si obě prošly.Berynku prostě nikomu dát nemůžu Crying or Very sad,nechci aby si zažila všechno od začátku. Navíc mám u ní dojem, že absolutně neodpovídá zbarvení které má uvedeno v PP, jako ns11.
U kocoura jsem byla tak nadšená, že jsem v čr našla jediného dlouhosrstého kocoura, že sem si jela pro něj přes půl republiky k p.Procházkové. Bohužel, mě nenapadlo podívat se na její chovné kočky ani v jakých podmínkách žijí, což mě dodnes mrzí.Nejvíc mě tedy mrzí to, že někdo takový je prezidentem Boec.Jenže já jsem tam jen chvíli a pochybuji, že bez jakýchkoli důkazů něco zmůžu.Na druhou stranu nevím proč by mělo vadit, že má čumák trochu víc do exa, když vlastně všechny britky z peršanů pochází?
A za třetí, když jsem si byla opět v Brně pro poslední kočičku,měla jsem pocit, že paní chovatelka v těch rodokmenech a v kočkách má takový bor...,že si nejsem jistá jestli nemám rodokmen náhodou od její sestry. Když jsem se ptala čí matka je mého kocoura ani to přesně nevěděla. Na druhou stranu, kromě socializace a rodokmenů si myslím, že kočky žily v čistotě a řádně vet. ošetřeny. Kočička Viba je u nás půl roku a stále nikomu nevěří, snad jen mi.Nevím jestli by někdo doma chtěl takového mazlíka. Po vzhledové stránce si myslím, že je typově velmi pěkná a má normální čumáček.Zrovna jí se teď narodila ta koťátka.Jedno je ale mramor a druhé spíš tečka nebo tygr.Jen ještě nevím jestli mají dlouhou srst. Musela jsem tedy vyzkoušet po tom všem, jaké koťátka se mi vlastně narodí narodí. Je to pro mě oříšek, neboť nevím jak bych mohla docílit správného typu,dlouhé srsti a nějaké kresby.Už taky chápu jak je užitečné mít "v zádech" chovatele který vám může poradit, protože já nikoho neznám a na své bývalé se spolehnout nemůžu. Tak se v tom plácám sama!
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2011 19:06:42
Odpovědět s citátem

Naďo,
nezlobte se, je to můj názor - ale tady je vidět, jak nováčci v chovu potřebují výstavy, protože přečíst si standard nestačí, a když Vám kočku omrknout 3 posuzovatelé, tak už víte, na čem jste - obzvláště pokud Vám chybí mentoring ze strany chovatele. Spousta posuzovatelů, hlavně zahraničních, Vám dokáže dobře poradit - řekne Vám, v čem je kočičky nedostatek a jak by měl vypadat kocour pro ni, aby se typ vylepšil. I po 16 letech chovu jsme teď vzali koťata na výstavu, abychom slyšeli další názor a ujasnili si, které zůstane doma.
Funguje u BOECu něco jako je poradce chovu?
Grandbor je dle mého názoru ostuda BOECu, ale netvrdím, že v ostatním organizacích na něco podobného nenarazíte. Pravidelně na fórech potkávám naštvané lidi, co mají od nich kočku.
Zkusila bych se asi přímo zkontaktovat s nějakým zkušeným chovatelem a poprosila ho o radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2011 19:46:55
Odpovědět s citátem

Děkuji všem kdo mi napsal a alespoň trošku poradil.V této chvíli s tím už asi nic nenadělám protože moje dvě kočky by výstavu zřejmě psychicky nezvládly ale spíš přemýšlím o tom nechat si nějaké koťátko a začít s chovem tak trochu jinak. Koťátka co mám teď prodám na mazlíky.Moje finance jsou momentálně omezené na novou kočičku nebo kocoura do chovu.V Boec asi poradce pro chov není, nebo je to paní Balíková, nevím. Čím víc to tak sleduji, souhlasím s tím, že je dobré aby kočky čas od času někdo posoudil a vy pak máte jistotu, že nechováte nějaké napodobeniny britek a taky že se někdo podívá na rodokmeny a řekne vám co si o tom myslí. Myslím,že Boec je vhodný spíše pro zkušené chovatele, kteří už si umí poradit sami. Jediné co je tam dobré jsou veškeré poplatky, které jsou o polovinu menší než u Fife.
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laky



Založen: 11.03.2010
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2011 20:14:56
Odpovědět s citátem

Naďo, já to chápu, ta částka za výstavy je nemalá - ale mohu Vám poradit se např. přihlásit do nějaké ZO, která výstavy pořádá. U nás to funguje na principu, že kdo pomáhá s organizací výstavy (od stavění klecí po přípravu BIS), má pak odpuštěné klecné (kolika klecí se to týká je různé, většinou podle počtu pracantů z dané rodiny).
Myslím, že i sem na fórum chodí paní Paulíková z CHS Sweet Calimero ( http://sweetcalimero.cz/), také má stříbrňáky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top