Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Smrdící moč


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Smrdící moč
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 9:44:18
Odpovědět s citátem

Prosím o radu, mám 5.letého obyčejného vykastrovaného kocourka a ročního briťáka. Ten sice ještě neznačkuje, ale jeho moč je cítit, jako by značkoval. Čůrá do záchodu, ale přesto je tento záchod po vykonání potřeby a i po vynešení citit, jako by značkoval. Používám už dlouho stelivo Cast Best oko plus a umývat záchod každý týden se asi prodraží, dříve stačilo pouze vybrat hrudky. Je to známka, že mám nechat briťáka vykastrovat?
Macal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Smrdící moč
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2011 12:24:43
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Prosím o radu, mám 5.letého obyčejného vykastrovaného kocourka a ročního briťáka. Ten sice ještě neznačkuje, ale jeho moč je cítit, jako by značkoval. Čůrá do záchodu, ale přesto je tento záchod po vykonání potřeby a i po vynešení citit, jako by značkoval. Používám už dlouho stelivo Cast Best oko plus a umývat záchod každý týden se asi prodraží, dříve stačilo pouze vybrat hrudky. Je to známka, že mám nechat briťáka vykastrovat?
Macal


Mám také britského kocoura,v deseti měsících jeho moč začala příšerně páchnout přesně tak,jak to popisujete.Kocour také neznačkoval,oni totiž nemusí všichni značkovat.Můj kocour navíc začal dost rychle hubnout,nechala jsem ho vykastrovat a vše se vrátilo do normálu.Přestala být cítit jeho moč a hubnutí také přestalo.Přikláním se k tomu,nechat kocoura vykastrovat.



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Smrdící moč
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2011 17:42:01
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Prosím o radu, mám 5.letého obyčejného vykastrovaného kocourka a ročního briťáka. Ten sice ještě neznačkuje, ale jeho moč je cítit, jako by značkoval. Čůrá do záchodu, ale přesto je tento záchod po vykonání potřeby a i po vynešení citit, jako by značkoval. Používám už dlouho stelivo Cast Best oko plus a umývat záchod každý týden se asi prodraží, dříve stačilo pouze vybrat hrudky. Je to známka, že mám nechat briťáka vykastrovat?
Macal


ANO!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 12:29:52
Odpovědět s citátem

Mám ten samý problém,kocourkovi (9 měsíců) začala čpět moč už v půl roce,a na štědrý den mi poprvé začal značkovat.Značkování se stále zhoršuje,tak jdeme teď v sobotu na kastraci.Chtěla jsem,aby měl aspoň nějaké potomky ale ten zápach doma mě donutil.Už je to neúnosný a navíc v noci stále mňouká a mňouká a pak celý den prospí.A taky hubne.Už jsem se začala bát,jestli není nemocný.Ale včera to zkoušel na mojí kastrovanou kočičku.Ale ta mu nafackovala:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2011 13:06:24
Odpovědět s citátem

Tak dneska večer ho vezeme na veterinu a zítra ráno jde pod nůž, odpoledne si ho dovezeme domů. Tak pevně doufám, už z něho bude zase voňavý plyšový medvídek....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 13:42:58
Odpovědět s citátem

Tak jak to vypadá s Vaším kocourkem?Dopadla kastrace v pořádku?Jak se teď chová?My jdeme v sobotu a už teď se bojím Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2011 13:52:56
Odpovědět s citátem

Dopadlo to snad dobře, včera to bylo moc čerstvé, ale dneska ráno už začal i mňoukat, ale je uražený, vůbec se s náma nebavi...Ale určitě se to zlepší. Asi to bolelo více nás, než ho. Myslím, že až přijdu z práce, tak už bude v pohodě. Zítra napíšu více, němějte žádné obavy, pokud jste si vybrali dobrého veterináře. My jsem byli v Olomouci u Galka, sice nás to přišlo na 929 Kč i s noclehem, ale Arčinek nám za to stojí... Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 7:12:26
Odpovědět s citátem

Tak dneska už je náš kocourek v pořádku, sice je ještě trochu nedůvěřivý, ale jinak je celkem OK. Dneska v noci už dokonce přišel za náma do postele. Dopadnete určitě taky dobře, lidi to to nesou hůř než samotná zvířátka... Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 12:25:19
Odpovědět s citátem

Trošku jste mě uklidnila..ale stejně se bojím.Ale jeho značkování a mňoukání je už neúnosný.My jdeme na kliniku do Varů,bude tam cca 4 hodiny a pak si ho máme odvézt domů.Tak uvidíme:-)A jsem taky zvědavá,jak se na něj bude tvářit jeho nevlastní sestřička.Prý na sebe po tomhle zákroku kočky syčí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2011 12:57:21
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Prý na sebe po tomhle zákroku kočky syčí.


Někdy ano. Cití z té druhé kočky pach veteriny, cizích lidí a to se jim moc nelíbí. Ale většinou to po chvilce přejde a ostatní kočky ji nechají odpočívat.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2011 13:17:03
Odpovědět s citátem

Tak jak se s vaším kocourkem???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2011 11:10:12
Odpovědět s citátem

Kocourek to snášel dobře,celé odpoledne spinkal,večer už snědl kapsičku a hodně pil.Ale ta mrcha kočka mu dávala kapky.Vrčela a něj a syčela jako by ho viděla porpvé v životě.Večer jsme museli dát kočce prášek na uklidnění,protože byla nepříčetná.Takhle jsem jí ještě nezažila.Trvalo to 2 dny než ho zase poznala.Byly to nervy.Jinak ten hajzlík jí chtěl už včera zase nakrýt:-)Ale už kooonečně neznačkuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radka T.



Založen: 28.09.2009
Příspěvky: 21

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2011 21:25:03
Odpovědět s citátem

Mladšího kocoura (1 rok) jsme si po kastraci přivezli, když se zrovna probouzel. Starší kocour se naježil, když si to jeho parťák namířil vrávoravým krokem přímo na něj. Pak ho ale celého (opět spícího) důkladně očichal a až do večera se od něho nehnul. Když spal, seděl u něj, když se někam vypravil, šel s ním. Bylo to až dojemné, jak byl starostlivý. Přes obavy, jak na sebe budou po kastraci reagovat, dopadlo vše dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2011 10:53:49
Odpovědět s citátem

U nás to bylo obdobné, ten starší, který to měl už nějaký rok za sebou, toho čertvě kastrovaného očuchával a pořád pozoroval a chodil za ním jako ocásek, dokonce ho i olizoval. Jako kdyby mu chtěl být na pomoc, kdyby se mu udělalo špatně. Bylo to docela zajímavá podívaná. Jinak náš Arčinek už je úplně v pořádku a záchodky nám zase hezky voní... Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 7:36:32
Odpovědět s citátem

To buďte ráda,tomu našemu ještě smrdí moč ale zaplať pán bůh už jen v kočičím wc.Neznačkuje a přestal tak šíleně v noci mňoukat.Jinak jsem se chtěla zeptat,jak vypadá u vás ta ranka po kastraci?Mě překvapilo,že tam má takový ten náznak kuliček pořád.Nevím jestli je to tak správně.Já myslela,že tam nebude mít už vůbec nic??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 8:05:48
Odpovědět s citátem

Mám ještě 6ti letého koucourka již dávno po kastraci a takové malé kuličky mu zůstali, je zrzavo bílý, tak je to vidět. U mladého briťáka snad taky, ale na jeho modrém kožíšku to je velice špatně vidět... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 8:36:58
Odpovědět s citátem

Tak to jsem si oddychla,já se bála,aby to nebyl zánět.U Samíka se to taky těžko pozná,bříško má bílé ale kuličky tmavě hnědé:-)Když ho nosím,cítím tam ty jeho stehy jak mu koukají.Ještě,že se je nesnaží vytáhnout,jako moje kočka.Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2011 11:47:33
Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Jinak jsem se chtěla zeptat,jak vypadá u vás ta ranka po kastraci?Mě překvapilo,že tam má takový ten náznak kuliček pořád.Nevím jestli je to tak správně.Já myslela,že tam nebude mít už vůbec nic??

Kastrace odstraňuje varlata, ale ten jejich "obal", tedy šourek, tam zůstává. Na pohled je pak ale výrazně menší než u plodného kocoura.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (43x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top