Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

čůrání mimo WC

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nikushka



Založen: 26.01.2006
Příspěvky: 2

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 5:36:45
Odpovědět s citátem

Ahoj.
Máte někdo taky problém s tim, že vám kočka čůrá mimo WC? Četla jsem příšpěvky k tomuhle pode mnou, ale musim se aspoň vykecat. Máme tenhle problém neustále. Máme 2 kočky a 2 kocoury, všichni jsou kastrovaní. Jeden kocour (jsou mu cca 2 roky, takže stářím to nebude) nám ale neustále počůrává psí pelechy (máme dva psy), deky na zemi, křesla, poslední dobou chodí dokonce i na peřiny a do postele!!! Nebaví mě každej den prát, spát na prochcaný matraci (pardon, jinak to nejde) a pořád hlídat jako ostříž. I když bych řekla, že na těch matracích a peřinách asi jenom značkuje, nebejvá to mokrý, vždycky na to přijdu až čichem...
Jsem už zoufalá. Bydlíme s mamkou, ta jí chce dát utratit, ale mně to přijde moc drastický a rozhodně proti tomu budu bojovat. Jinak jí máme rádi, mazlíme se s ní stejně jako s ostatníma zvířatama a kdyby nedělala tohle, tak je to bezvadná číča. Zkoušela jsem si jí dokonce vzít párkrát s sebou do postele, dřív byla zvyklá se mnou spát, ale pak se mi projevila slabá alergie a přestala jsem kočky pouštět k sobě do pokoje, myslela jsem si, že je třeba z toho deprimovaná nebo tak něco, ale výsledek veškerej žádnej, resp. počůraná postel. Nehodlám to znova riskovat, navíc se mi pokaždý znova objevila alergie. Dřív tohle nedělala, nevim, co jí přelítlo přes nos. Je fakt, že změn u nás bylo dost - přestěhovala jsem se do jinýho pokoje, kterej jsem si začla zavírat, přišly k nám dvě nový kočky, s jednou je v pohodě, ale s druhou se moc nemusí (nevšímají si sebe, ale párkrát už jsem je přistihla, jak na sebe syčí).
Bohužel Róza není zvyklá venku, takže jí nemůžeme dát nikomu k baráku a pochybuju, že by si někdo vzal domů obyčejnou vesnickou kočku, která nechodí spolehlivě na WC. Byly jsme s ní i u veterináře, ten nám poradil Diazepam, nabízel i větší "drasťárnu" - hormony.
Je to její poslední šance, jinak fakt musí z domu. Jsem z toho špatná, mám výčitky, ale takhle to dál nejde. Ostatní kočky jsou v pohodě. Proč ale píšu... hrozně mě mrzí, že to musim říct, ale já jí doma prostě už nechci. Už to trvá moc dlouho a žádná naděje na zlepšení není. Dneska už mi zase označkovala peřinu a já tady bulim, datluju do klávesnice, hledám na netu info (díky za tyhle stránky!!! aspoň vím, že v tom nejsem sama) a od půl třetí peru komplet postel... A to za hodinu "vstávám" do práce. Nemám na to sílu a nervy. Je mi líto, i když jí mám moc moc moc ráda, těch šancí jsem jí dala spousty a ani jednou se nechytla. Crying or Very sad
Fakt nevim, co mám dělat ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 8:05:22
Odpovědět s citátem

Tak tohle vypadá na větší problém. Předpokládám že je vyloučené že by mohlo jít o zdravotní problém (takové čůrání může signalizovat i problém s močovými cestami nebo s močovým měchýřem). Doporučuji vám stránky www.allcats.cz kde jsou veterinární poradny a mimo jiné tam radí MVDr. Navarová, která je odbornice na poruchové chování koček. Zkuste se na ní obrátit a co nejpodrobněji jí situaci popsat, určitě poradí co dělat.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 10:35:14
Odpovědět s citátem

No pořád přemýšlím, co vám odpovědět.

Taky by mě zajímalo, jestli vám tedy čůrá do věcí kocourek, nebo kočička ... na začátku píšete kocour, potom se zmiňujete o kočce Róze ... Confused

Nicméně to, že kočka je nečistotná značí většinou nějaký problém ... ať už zdravotní - zánět močových cest, bolesti, šutříky v moči, ... nebo psychický ... že jí něco vadí.

Navrhl vám doktor léčbu léky na "psychiku" rovnou na základě toho, co jste mu řekli, nebo kočce i vyšetřil moč, resp. udělal důkladnější vyšetření?

Problém je, že jakmile si kočka navykne někam čůrat, tak i přes snahu tu danou věc vyprat, bývá dost často stále cítit z polštářů, pelechů i peřin moč, což pro ní značí, že tam může jít znovu čůrat ...

Nebo se snaží svojí močí přebýt cizí pachy ... čůrání do psích pelíšků ... mám zkušenost s kocourkem, který je běžně čistotný, ale jakmile vidí pelíšek s okrajem či lavor, tak jde a musí ho počůrat ...

Možnost také je, že jí vadí nově příchozí kočky, změny, ke kterým došlo ... to, že u vás kočka čůrá neznamená, že u někoho jiného, kde by měla svoje lidi jen pro sebe, by se z ní nestala zase čistotná kočka ...

Nevím, jestli jste prošly nějakými vyšetřeními, ale pokud ne, doporučila bych v první řadě kontrolu močového ústrojí a celkově prohlídnout, jestli kočka je zdravá.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikushka



Založen: 26.01.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 11:04:20
Odpovědět s citátem

Jinak je to opravdu kocour, když jsme si ho přivezli, nevěděli jsme pohlaví, tak jsme ho pojmenovali Rozárka. Teď už jsem zvyklá mluvit o něm jako o ní, o Rozárce. Tak tak nějak.
Jinak díky za rady, je pravda, že celkový vyšetření jí nedělal...
Ale myslim, že to bude tím, že si mě chce označkovat a žárlí, protože ostatní kočky se za mnou choděj mazlit sami, ale pro Rózu si musim vždycky dojít. Jak jí zvednu, začne okamžitě vrnět... Snažim se jí "chovat" co nejvíc v průběhu dne, jak jen to jde.
Navíc mám v posteli vždycky jenom pach, mokro žádný. Na pelechy ale pouští plnou dávku, chodí tam jak na wc. Dva pelechy už skončily na balkóně, dali jsme psům čistý deky, ale druhej den byly znova počůraný. Takže s ní skočím k veterináři, ať jí prohlídne, pravda, že mě to moc nenapadlo, připadá mi zdravá.
Díky moc a jestli máte ještě příp. rady, co s ní, sem s nima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2006 14:24:47
Odpovědět s citátem

Kocour Rozárka mě opravdu rozesmál Smile)

Ale ještě mě napadlo, jestli půjdete k veterináři, tak sebou vezměte i kocourovo moč, aby měl podle čeho dělat testy ... odchyt se doporučuje do prázdného záchůdku, nebo třeba na igelit, když vám tak ochotně čůrá do pelíšků ... nebo odchytit na záchůdku do nádobky (my ochytáváme čůrání na takovou tu velkou teflonovu lžíci) ... ale opatrně, ať v tom není zamíchaný kočkolit, trochu má (podle mě) tendenci upravovat pH.

Je možné, že opravdu žárlí ... nejraději by vás měl/a jen pro sebe, zvažte, jestli nemáte někoho známého, kdo by byl ochotný to risknout a mít ho/jí jen jako jedinou kočku ...

Nicméně nečistotnost může mít víc příčin ... teď jen najít tu "pravou" Twisted Evil

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
myš
Anonymní





Předmět: kocour čůrá mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2006 12:55:02
Odpovědět s citátem

Ahoj, máme něco podobného. Skoro před rokem jsem našla kočičku, vzali jsme ji domů a už zůstala (to už jsme měli kocourka a dvě číči). Ze začátku nechtěla vůbec z pokoje, kde bydlela sama, pak se osmělila a chodí po bytě, s nekastrovanou kočičkou na sebe syčí a vztah k ostatním je na bodu mrazu. Asi před třemi měsíci nám začala čůrat i kakat za křeslo, když jsme všechno vyčistili a v mezích možnosti odsmradili, dělá totéž v pokoji, kde spí, přestože tam má záchůdek nebo vletí vedle do pokoje a vyčůrá se do rohu. Hromádky dělá poctivě do záchodku. Zdravotní problémy to nejsou - je podle veta v pořáku. Co s ní?
Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: kocour čůrá mimo záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2006 18:36:25
Odpovědět s citátem

myš napsal:
Ahoj, máme něco podobného. Skoro před rokem jsem našla kočičku, vzali jsme ji domů a už zůstala (to už jsme měli kocourka a dvě číči). Ze začátku nechtěla vůbec z pokoje, kde bydlela sama, pak se osmělila a chodí po bytě, s nekastrovanou kočičkou na sebe syčí a vztah k ostatním je na bodu mrazu. Asi před třemi měsíci nám začala čůrat i kakat za křeslo, když jsme všechno vyčistili a v mezích možnosti odsmradili, dělá totéž v pokoji, kde spí, přestože tam má záchůdek nebo vletí vedle do pokoje a vyčůrá se do rohu. Hromádky dělá poctivě do záchodku. Zdravotní problémy to nejsou - je podle veta v pořáku. Co s ní?

Tohle je určitě problém nevyjasněných vztahů s druhou kočkou. Pokud vaše kočka chodí vždy na určitá místa tak by mohlo pomoci když na to místo dáte další záchůdek - stačí i miska bez steliva. Pokud se tam nevejde tak tam dejte misku s granulkami nebo tam prostě něco dejte aby tam nemohla chodit. Já mám takovou čůrací plašanku doma a mám kvůli ní v různých koutech asi pět záchodků bez steliva (kupuji misky na obalování řízků v ceně cca 32,- Kč) a je to v pohodě. Jen je musím dvakrát denně obejít a použité umýt. Nevypadá to sice moc esteticky, ale svůj účel to splní. Ty misky které nejsou používané postupně odklízím.
Odpovědět 
Elle
Anonymní





Předmět: počůraný psí pelech
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2006 14:43:18
Odpovědět s citátem

Takže dneska ráno se nám taky stalo, že se Mafínek vyčůral psovi do pelechu! Rolling Eyes
Vstávala jsem a hupsnul mi do postele, ale začal se tak podezřele usazovat, že jsem ho vystrčila a on rovnou hupsnul do toho psího pelechu-žádný značkování-proteklo to až na podlahu Evil or Very Mad Dost mě to překvapilo, protože je jinak moc vzornej.. je mu skoro 7měsíců, štěně máme doma od vánoc, jsou mu tři měsíce ale je to obřík - myslíte že si tím řeší nějaký upevňování pozic doma?
Odpovědět 
leknin
Anonymní





Předmět: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2006 8:39:57
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s naším problémem:

Naše kočička začala minulý týden mrouskat. Celé noci volala kocoura s typickým nářkem (hlavně v noci) přes den byla hodně neklidná.
A to se nám poprvé stalo (je jí 12 měsíců) že se prvně ve svém životě v noci vyčůrala do vany.Jinak přes den chodí svědomitě na svůj záchůdek.Poté co jsem zavřela dveře do koupelny,to samé udělala v kuchyni, i když asi hodinu předtím byla na záchůdku.Asi na 7 dnů všechno přešlo a tento týden se objevil u nás na zahradě kocour a naše číča je z něho nervózní a neustále povrkává jako holoubek (a to i v noci).A včera se zas trošku vyčůrala do vany.
Myslíte si, že má tohle čůrání mimo WC spojitost s mrouskáním?Nebo jestli i kočky mohou značkovat?
Již je objednaná na kastraci.

moc děkuji za odpověď
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2006 8:45:49
Odpovědět s citátem

leknin napsal:

Myslíte si, že má tohle čůrání mimo WC spojitost s mrouskáním?Nebo jestli i kočky mohou značkovat?
Již je objednaná na kastraci.
moc děkuji za odpověď


Ano má to souvislost s mrouskáním. Spousta koček si v době říje značkuje teritorium, zvlášť když tímto způsobem chce přilákat kocoury. Po skončení říje nebo po kastraci toto chování přestává.
Odpovědět 
bea
Anonymní





Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2006 11:17:00
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
leknin napsal:

Myslíte si, že má tohle čůrání mimo WC spojitost s mrouskáním?Nebo jestli i kočky mohou značkovat?
Již je objednaná na kastraci.
moc děkuji za odpověď


Ano má to souvislost s mrouskáním. Spousta koček si v době říje značkuje teritorium, zvlášť když tímto způsobem chce přilákat kocoury. Po skončení říje nebo po kastraci toto chování přestává.


Asi píšu na špatné místo, ale v minulých příspěvcích byla doporučována poradna, konkrétně MVDr. Navarová, ale stránka mi nejde již 3 dny zobrazit. Nebyla odstraněna?
Díky za odpověď.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2006 11:47:14
Odpovědět s citátem

Nevím, jak je to s dr. Navarovou, nicméně pro poruchy chování je doporučována také dr. Žertová - odpovídá myslím na dotazy ve veterinárním foru na serveru allcats.cz

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2006 1:45:42
Odpovědět s citátem

leknin napsal:
Dobrý den,

Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s naším problémem:

Naše kočička začala minulý týden mrouskat. Celé noci volala kocoura s typickým nářkem (hlavně v noci) přes den byla hodně neklidná.
A to se nám poprvé stalo (je jí 12 měsíců) že se prvně ve svém životě v noci vyčůrala do vany.Jinak přes den chodí svědomitě na svůj záchůdek.Poté co jsem zavřela dveře do koupelny,to samé udělala v kuchyni, i když asi hodinu předtím byla na záchůdku.Asi na 7 dnů všechno přešlo a tento týden se objevil u nás na zahradě kocour a naše číča je z něho nervózní a neustále povrkává jako holoubek (a to i v noci).A včera se zas trošku vyčůrala do vany.
Myslíte si, že má tohle čůrání mimo WC spojitost s mrouskáním?Nebo jestli i kočky mohou značkovat?
Již je objednaná na kastraci.

moc děkuji za odpověď


Ta nase taky curala do vany, sprchoveho koutu a dokonce na lino, kdyz se poprve mrouskala. Nastesti nenacurala do niceho, co by neslo lehce oplachnout. Prestala s tim jakmile se domrouskala a necely tyden nato jsme s holkama sli na kastraci. Po kastraci uz jsme mesic a louzicky jsou zpusobne vzdycky jenom v zachodcich.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
leknin
Anonymní





Předmět: čúrání mimo wc
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 8:13:04
Odpovědět s citátem

Bohužel v sobotu se naše problémy ještě zhoršily, snažila jsem se všechny loužičky odstranit (hlavně u dveří a pod okny) a znemožnila jsem jí přístup do koupelny a naše kočička udělala loužičku do postele a ještě ke všemu si označkovala mého manžela(který už je na pokraji šílenství) a vůbec další jeho věci.Je možné, že to dělá proto, protože že se na ní( za to hodně zlobí).Teď se jí také bojím pustit ráno do postele(byla nás zvyklá probouzet)ale myslím, že jí to také stresuje.
Nevíte jak to všechno může dlouho trvat?
Od čtvrtka nikdo nespíme a to ani přes den.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čúrání mimo wc
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 8:36:54
Odpovědět s citátem

No jen bych se zeptala, jak to vidíte s kastrací, kdy jí máte naplánovanou?

Pak je také možné, že tím, že začala takhle očůrávat byt, změnili jste nějaké podmínky (jako např. zavírání do ložnice) a kočička tímhle dává najevo svoji nevoli s provednými změnami ...

A do třetice, je možné, že má kočička problémy s močovými cestami a tímhle čůráním na ně upozorňuje, takže bych doporučila odnést k veterináři moč k vyšetření, aby byla vyloučena zdravotní příčina jejího očůrávání ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 8:57:15
Odpovědět s citátem

S kastrací čekám "jen" na konec mrouskání.
Všechny problémy začaly asi dva dny co začala volat kocoura.
Do té doby byla bezproblémová kočička.
Mrouskala asi 4 dny potom byl asi 4 dny klid a vše začala nanovo,ale i s tím čúráním(ono je to takové učúrávání ve stoje).Jediné co jsem zaznamenala, že v období klidu, byl u nás na zahradě kocour, hned za dveřmi(máme východ ven, hned z obýváku).
Tak nevím jestli se mrouská takhle rychle po sobě?
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: čúrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2006 9:04:05
Odpovědět s citátem

bea napsal:
Asi píšu na špatné místo, ale v minulých příspěvcích byla doporučována poradna, konkrétně MVDr. Navarová, ale stránka mi nejde již 3 dny zobrazit. Nebyla odstraněna?
Díky za odpověď.


Stránky se mi každý den normálně zobrazují. http://www.allcats.cz/phorum.php?index,16
Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: čůrání mimo vyřešeno
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2009 10:54:36
Odpovědět s citátem

Ahoj, možná, že moje rada přispěje někomu kdo řešil čůrání mimo záchůdek.
1. kočička se mi rozčůrala po bytě když jsme místo hrudkujícího dali silikagelové nehrudkující stelivo. Kočka kakala do záchůdku a my jsme si pochvalovali jak dlouho silikagel vydrží, ovšem do doby kdy začal byt zapáchat. Vyřešili jsme to tím, že jsme postupně do všech rohů, kde to smrdělo umístili záchůdek s hrudkujícím stelivem. Tam kde do druhého dne byla hrudka jsme nakonec záchůdek nechali.
2. kočička se mi rozčůrala po bytě při mrouskání. Ono jí to rozhodí a značkuje v každé místnosti jeden roh. Po skončení mrouskání tam pak chodí čůrat. Rohy jsem vydrhla a vystříkala odpuzovačem ze zverimexu. Ty rohy jsme vydrhli arielem. Zde bych chtěla upozornit, že vůně Vaniše na koberce s pachem moči vytvoří příšerný smrad, který se mi z koberce nedaří dostat.
3. jedno z jejích oblíbených míst na čůrání bylo pod gaučem. Dali jsme tam zábrany, aby se tam nedostala, což pomohlo.
4. když jsme s manželem odjeli a domu se přijela o děti starat moje maminka, která má ke zvířatům jiný přístup, než na jaký byla kočka zvyklá např. zavřela jí na noc v kuchyni, nebo po ní sekla utěrkou apod. To se spravilo po našem příjezdu.
5. Kupodivu pomohla i taková maličkost, že jsme z krytého záchůdku sundali houpací dveře.
O kočkách říká, že jsou pány domu, ale ve skutečnosti jsou labilní a každá změna je může rozhodit a nečistotnost je jen projev jejich stavu. I v přírodě, pokud se s jejich teritoriem něco děje, mění své vylučovací návyky a značkují intenzivněji svoji oblast.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2009 18:36:21
Odpovědět s citátem

Ahoj, tak jsem pročítala všechny různý vlákna o nečistotnosti a zkusila spoustu rad a zatím bez úspěchu. Máme 1,5ročního kocourka a k němu jsme pořídili 16týdeního kocourka. Starší je půl roku kastrovaný, a sedli si báječně, žádné syčení, krásně si spolu hrají, tulí se spolu, když se nevidí tak se volají. Problém je, že prcek nechce používat záchod. Dělá to vedle něj v kuchyni na dlažbě. Hlídám ho a když přičapne na zem tak ho přemístím do záchoda, několikrát si vyhrabe důlek, ale nakonec stejně vyskočí a jde na podlahu. Přes den jsou oba zavření v kuchyni a tak ho nemůžu hlídat a když přijdu tak je na zemi loužička i hromádka. Záchodky máme dva, jeden velký krytý, a jeden menší nekrytý, na který byl zvyklý u chovatele s kočkolitem na který byl zvyklý, a nic. 0ba s námi spí v ložnici, a malý se nám vyčůral i do peřin, začal hrabat a pustil to, podruhé jsem ho naštěstí nachytala a přemístila do záchoda. Jinde to nedělá, jde do kuchyně k záchodům a udělá to na dlažbu. Zkoušela jsem dát po kuchyni misky s jídlem, ale udělá to vedle. Kocorka máme 3týdny. Pořídila jsem Feliway, ale po týdnu bez úspěchu. Prosím poraďte, nerada bych něco zanedbala, a kocourkovi i nám bych ráda pomohla.
Děkuju Kačule
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2009 19:59:38
Odpovědět s citátem

Zkuste přesně tam, kde jste objevila loužičku dát kálecí misku. I kdyby to mělo být uprostřed místnosti, časem to posunete. Rovněž to doporučuji probrat s původním chovatelem. Nevymýváte kálecí misku nějakým saponátem? Zkuste jí vymýt pouze horkou vodou. A do steliva dejte trochu čůrání z toho co udělal na podlaze. Eventuálně -jak často čistíte záchodky? Při dvou kocourech je doporučuji 3x denně vybrat-ráno, po návratu z práce a před spaním, eventuálně kdykoliv ho použijí a jednou týdně vymýt vodou. Některým kočkám vadí i jen jedno jediné použití a už tam nechtějí dokud se záchodek nevybere. Taky je dobré alespoň 6 cm steliva a tak jednou za 14 vyměnit (malinko použitého steliva tam nechat). Moje kočička se mi rozčůrala po bytě kdykoliv byla v nějakém stresu, až asi po 3měsících jsme se - kočička i my sžili a poznali jsme co přesně jí může rozhodit a ona získala absolutní jistotu, že je velmi důležitým členem naší smečky. (No s a tím taky nám začala pěkně vládnout Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2009 21:31:38
Odpovědět s citátem

Můj dospělý chovný kocour neznačkoval, až najednou začal. Říkala jsem si, že holt mám smůlu a mám prostě značkujícího kocoura, kterých je nakonec většina. Dával si hodně velký pozor na to, abych ho přitom viděla, když to provádí. Vždy jsem po něm vystartovala, hned jsem to umyla, kocoura seřvala. Naštěstí "jen" stříkal, nečůral naplno. Jednoho dne mi ocákal vlasy-vylezl na křeslo, kde jsem seděla a pustil mi to do vlasů. To mě fakt dostalo-ale přesto mě nic netrklo. Až kamarádka, která přišla k nám, mě hnala k vetovi s močí, kocour se jí nezdál. A taky že jo, měl chudák zánět močáku a struvity. Dostal ATB, je na dietních granulích, a ejhle, je po značkování. Už měsíc mám doma způsobného kocourka, kterého můžu zase vzít do postele bez rizika, že u mé hlavy zanechá pachovou stopu a já se v noci nevyspím. Kastrovaný není.

Tož tak, někdy to fakt může být námi lidmi přehlížený velký kočičí zdravotní problém.

Druhý kocour mi začal zvěrským stylem ochcávat-jinak se to říct nedá-všechny psí věci-pelíšky, hračky, přitom byl se psem obrovský kamarád-když jsem všechny psí věci zlikvidovala, nic jiného neočůrával. Kastrace vyřešila i tento problém.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 7:20:55
Odpovědět s citátem

Právě že jsem záchodek po kuchyni přemisťovala tak jak se kde vyčůral, byl i uprostřed kuchyně, ale on to stejně udělal na podlahu. Když jsem doma a vidím ho, tak ho okřiknu a on přesně ví co dělá špatně, hupsne do záchoda a někdy se vyprázdní a někdy vyskočí a za nějakou chvíli to zkusí znovu na podlahu. Záchody vybírám pravidelně 2x i 3x denně. Saponát na vymití záchodku nepoužívám. Varianty s jeho čůráním a bobky v záchodku aby tam šel, i stále čistý záchodek k použití jsme zkusili, ale to odezvu nemělo. Možná protestuje proti tomu, že jsme přes den v zaměstnání, ale doufala jsem, že to si vynahradí kocourkové mezi sebou. Podlahu myju Savem s heřmánkem, že by mu to vadilo? Když jsem doma, jakž takž ho ohlídám. Třeba večer když jdem spát zavřu ložnici a dám mu k posteli záchodek, ráno se tam způsobně vyčůrá, ale přes den kdy jsou v kuchyni zase na podlahu. Zajímavé je, že na koberci si to udělat nedovolí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 7:52:03
Odpovědět s citátem

Dobre ranko Katko!

Koukam, ze mate pekne chytreho a "vycuraneho" kocourka. Laughing Wink

Zkuste podlahu nevytirat Savem. Nejsem si ted jista, ale slysela jsem, ze to kocky nerady. Zkuste koupit v DM Schmierseife. To se da pouzit na vsechny podlahy. Je to celkem neutralni.

Jinak me opravdu nenapada, jak Vam poradit. Drzim palce!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 9:07:59
Odpovědět s citátem

Savo je špatně-kočenám voní, rozhodně je neodpuzuje. Zato se jim nelíbí citrusy-vymačkat citrón, polít místo šťávou nebo neředěným octem. Savo NE!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2009 10:30:02
Odpovědět s citátem

Děkuju moc za rady, jakmile dorazím domů aplikuju citron nebo ten ocet a uvidíme co na to bude Samík říkat. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačule



Založen: 06.07.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Mnichovice

Předmět: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2009 18:32:15
Odpovědět s citátem

Ahojky,
tak Vám holky Tatiano a Sfinxie musím moc poděkovat, kocourek chodí od pátku způsobně na záchod. Vytřela jsem vodou s octem (to byl tedy odér Very Happy), a druhý den pro jistotu ještě vodou se šťávou z citronů a vyplatilo se Wink . To bych nevěřila, že tohle může kocourkovi vadit, staršímu to nevadí. A utvrdilo mě v tom i to, že jsem dnes potřebovala bělit v koupelně prádlo, a zřejmě mě ukáplo Savo trošku na zem, přišel prcek a už to mydlil pacičkama na zemi a že bude čurat, tak je to jasný. Savo teda NE!
Jen bych se ráda ještě zeptala, co tedy používat na vytirání podlahy, nebo všeobecně jakou složku by neměl mycí prostředek obsahovat? Koupím na zkoušku ten Schmierseife. Ještě jednou děkuju pa pa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: čůrání mimo WC
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2009 19:03:39
Odpovědět s citátem

Zdravim Katko!

Tak to je dobra zprava! Mam radost! Kazdy problem se da vyresit Wink Ja se osobne nevyznam v tom, jake slozky by cistici prostredky nemely obsahovat. Pouzivam uz 6 let Schmierseife na vsechny podlahy. Je to na prirodni bazi. Jenom to nemichejte s moc horkou vodou, jinak Vam to necha cmouhy na kachlich / dlazbe.

Jeste k tomu obcas vytiram dezinfekcnim prostredkem LYSOFORM. Je to taky universalni prostredek, ktery muzete pouzivat na vsechny podlahy. Nevim, jestli ho sezenete v Cechach, ale zkuste se podivat v DM. Jeden ze dvou kocourku ma totiz coronaviry a mel i chlamydie, proto jsem na doporuceni zacala s tou dezinfekci. Ale pokud je Vas kocourek tak haklivy, tak je mozne, ze mu to bude taky vadit. Ale muzete to vyzkouset treba jenom v jedne mistnosti a uvidite, jestli Vam tam cvrnkne, nebo ne. Pokud jste driv pouzivala Savo, tak asi hodne hledite na cistotu, mozna sterilnost. Tak tento prostredek by treba mohla byt dobra alternativa, pokud to kocourkovi nebude vadit. Vyzkousejte a uvidite.

Pak dejte vedet, jak to vypada. Drzim palce!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marketka



Založen: 17.04.2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Teplice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2009 20:53:24
Odpovědět s citátem

Všem ahoj, potřebovali bychom poradit. Máme kocourka 9 měsíců (Mainský mývalí) a kočičku a poslední 2 dny nám dělá loužičky přímo před jejich záchodkem kocourek. Nikde jinde ne. Už si nevíme rady. Záchod jsme jim jako vždy tím samým přípravkem vymyli, písek máme také pořád stejný, takže nás nenapadá čím by to mohlo být. Už si s ním nevíme rady. Prosím poraďte. Moc děkujeme
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Marketka
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2009 22:29:39
Odpovědět s citátem

Marketka napsal:
Všem ahoj, potřebovali bychom poradit. Máme kocourka 9 měsíců (Mainský mývalí) a kočičku a poslední 2 dny nám dělá loužičky přímo před jejich záchodkem kocourek. Nikde jinde ne. Už si nevíme rady. Záchod jsme jim jako vždy tím samým přípravkem vymyli, písek máme také pořád stejný, takže nás nenapadá čím by to mohlo být. Už si s ním nevíme rady. Prosím poraďte. Moc děkujeme


Dobry vecer!

Je kocourek kastrovany? Bobiky dela do kadibudky? Cvrnka opravdu jenom primo pred budku?

Ja se v takovych zalezitostech moc nevyznam. Ale napada me bud znackovani, pokud kocourek neni kastrovany, (i kdyz je divne, ze cvrnka jenom na to jedno misto), anebo Vam kocicka vyspela a kocourkovi jeji moc smrdi, tak do budky nechce chodit. Question Opravdu netusim, ale to je tak asi to, co me napada. Jak casto zachudek cistite?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 9. 2009 7:02:44
Odpovědět s citátem

Vždycky když kočka která byla doposud čistotná začne močit mimo záchůdek doporučuji jako první vyloučit zdravotní problém. Na záněty a kamínky trpí i mladé kočky. Teprve když je jasné že je kocour zdravý začala bych se zamýšlet nad dospíváním nebo psychickými problémy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top