Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Agresivní kocour...velice :(


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kristya.reindlova



Založen: 22.02.2011
Příspěvky: 9

Předmět: Agresivní kocour...velice :(
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2011 19:02:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám dvouletého britského kocoura, v létě mě napadl tak že jsem měla nohu na šití na 10 stehů, je jen doma, vůbec nevím co se mu stalo, na podzim jsem ho tedy nechala vykastrovat. Dnes poškrábal a pokousal asi 8 leté dítě které bylo u nás na návštěvě a vůbec si ho nevšímalo...prostě z ničeho nic. Opravdu nevím co s ním, fyzicky nikdy trestán nebyl, je to můj miláček, ale tohle nejde Sad prosím poradte mi...nikde ještě nebyli schopni mi poradit :(vet nám říkal že se sklidní kastrací a nic... předem děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristya.reindlova



Založen: 22.02.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2011 19:17:21
Odpovědět s citátem

Ještě bych chtěla doplnit, že u nás v rodině nedošlo k žádné změne, vykastrován je od listopadu a na mě zaútočil naprosto nečekaně, "ječel" uši vzadu a jela jsem na pohotovst a on dostal sedativum u vet. Potom zase jako miláček, i když je pravda že na mazlení nikdy moc nebyl ale rád si hraje a často si hrajeme a věnujeme se mu. Confused nevím co s tím Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2011 21:41:25
Odpovědět s citátem

Nepíšete nic o tom, zdali je kocourek s PP nebo bez. (Ptám se proto, že z CHS by se takto chovat v žádném případě neměl.)
Může to pramenit z toho, v jakém prostředí se narodil, kdy byl odebrán od maminky, zkrátka jak moc byl socializován i ve vztahu k lidem.

I když i přesto, pokud by pocházel nevím odkud, tak by si měl časem pěkným a trpělivým zacházením na člověka navyknout...

Zkuste ještě více specifikovat od kolika měsíců jej máte a z jakého prostředí pochází.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Agresivní kocour...velice :(
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 8:45:12
Odpovědět s citátem

kristya.reindlova napsal:
Dobrý den, mám dvouletého britského kocoura, v létě mě napadl tak že jsem měla nohu na šití na 10 stehů, je jen doma, vůbec nevím co se mu stalo, na podzim jsem ho tedy nechala vykastrovat. Dnes poškrábal a pokousal asi 8 leté dítě které bylo u nás na návštěvě a vůbec si ho nevšímalo...prostě z ničeho nic. Opravdu nevím co s ním, fyzicky nikdy trestán nebyl, je to můj miláček, ale tohle nejde Sad prosím poradte mi...nikde ještě nebyli schopni mi poradit :(vet nám říkal že se sklidní kastrací a nic... předem děkuji Smile


To, co vám udělal, byl prostě jeho výraz dominance, nechala jste si ho přerůst coby nekastrovaného kocoura přes hlavu když rostl. Na ty musí být metoda cukru a biče-tím nemyslím, že musíme kocoura mlátit, ale musí mít od koťátka respekt vůči člověku. Když je to pouze ňuňuňu, už jako kotě získá dojem, že všechno může a že on je pán a pak je zle. Kastrace by to vyřešit měla, od listopadu ještě neuplynulo tolik času.

Můj kocour napadal zle mého sphynxe, ten byl s nervíkama v háji. Jednou šel Adama manžel zachraňovat, když ho zase kocour chtěl porcovat, a ten obrátil svoji agresi proti manželovi a zle ho pokousal na obou rukou. Hned druhý den šel pod nůž a je z něj miloučký neagresívní kastrát. Tlustý. No a Adam byl rozklepaný ještě dlouho, tak jsem zakoupila Feliway a to mu pomohlo získat znovu duševní rovnováhu, a tomu agresorovi možná to pomohlo při zklidnění. Každopádně je doma klid.

Jsem přesvědčená, že kdybych byla doma já, na mně by si kocour netroufl. Jenže jsem doma nebyla, a tak to odnesl manžel. Ten je na kočenky i na psa taky jen to ňuňuňu. Takže respekt žádný. Poslouchají jenom mně.

Své kocoury mám od koťat a jsou to mí mazlíci velikánští, ale nic si ke mně nedovolí a mají přede mnou pořádný respekt. Přitom mě milují a já je. Ale sebemenší projev agrese jsem pacifikovala od koťátka. Když se při hře zakousl, zařvala a zasyčela jsem na něj, když pokračoval, popadla jsem ho za kůži za krkem a za neustáleho syčení (nebo TO NESSSMÍŠŠŠŠ) jsem ho za ni zatřásla-to dělá i matka kočka, když kotě provádí něco, co se jí nelíbí. A přestala jsem si s ním hrát. Tak kotě pochopí, že navrch máte vy a že když bude agresívní, nic tím nezíská, právě naopak.

Co ale teď s tím... Víte co, já bych zkusila buď Feliway do zásuvky-funguje to. Případně Bachovu květovou terapii, nechat si namíchat pro něj kapky na míru. A dokud nebudete mít jistotu, že jeho chování je už v normě, tak když přijde návštěva, zavřít ho do jiného pokoje, dát mu tam něco dobrého na zub a nějakou novou hračku (třeba kuličku z papíru, zátku od láhve, cokoliv co ještě neměl), aby nenabyl dojmu, že je vyhoštěný.

Pokud byste chtěla kontakt na paní, co se Bachovou terapií zabývá, pošlete mi SZ, dám vám kontakt. Já teď tímto "kurýruju" jednu bázlivou kočenku a pomalu se to lepší.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz


Naposledy upravil tatiana dne 23. 2. 2011 11:14:41, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kristya.reindlova



Založen: 22.02.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 9:47:36
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady....kocourek je s PP od paní chovatelky, která je zlatá...Ale zde jsem pochybila já, kocour ze mě nemá respekt, dovolí si ke mě cokoliv, nectí autoritu, ale k příteli si nic nedovolí. Polevila moje výchova, z kocoura jsem dělala pána tvorstva a ted mám tohle, ale aby mě napadal děti na návštěvě atd, to nepřipadá v úvahu, takže budu velice ráda za ty Bachovky nebo něco takového, ten Feliway mě přijde dosti drahý, ale pokud to bude řešení, ráda si nechám poradit.... Smile díííky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 11:09:51
Odpovědět s citátem

Ono ty bachovky stojí taky cca 350-400 Kč. Z Feliway je méně práce, jen se strčí do zásuvky tam, kde se kocour nejvíc zdržuje. Bachovky se musí cca 4x denně nakapat do pusy, a netuším, jestli si to kocour nechá líbit. Mojí kočce tedy nevadí, to si dát nechá bez problémů, i když dostat do ní prášek je tedy docela dílo. Kapky veme bez protestů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 11:57:36
Odpovědět s citátem

kristya.reindlova napsal:
Děkuji za rady....kocourek je s PP od paní chovatelky, která je zlatá...Ale zde jsem pochybila já, kocour ze mě nemá respekt, dovolí si ke mě cokoliv, nectí autoritu, ale k příteli si nic nedovolí. Polevila moje výchova, z kocoura jsem dělala pána tvorstva a ted mám tohle, ale aby mě napadal děti na návštěvě atd, to nepřipadá v úvahu, takže budu velice ráda za ty Bachovky nebo něco takového, ten Feliway mě přijde dosti drahý, ale pokud to bude řešení, ráda si nechám poradit.... Smile díííky moc


Aha, tak to jste nezmínila, že k příteli si nic nedovolí Smile , ale Tatiana to odhadla dobře.
I když si dost dobře nedokáži představit, že by některá moje kočka zašla až tak daleko. Nedávno se do mě také zakousla - spíše ohnala zubama, do krve to nebylo, ale dostala jasný signál, že tudy cesta nepovede a už je zase hodná a po dceři se mi neohnala nikdy ani jedna, spíše si od ní nechají ještě líbit mnohem více, než ode mne. A pokud je u nás návštěva, jdou obě na výzvědy a pokud jim dotyční "nejdou pod vousy", tak si zalezou do pelíšku a je klid. Nikdy se mi nestalo, že by někoho napadly, ale také nedovolím, aby do nich někdo rýpal, pokud se jim to nelíbí.
Tak přeji, aby se to usadilo a Vy znovu získala v kocouřích očích respekt. Wink
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kristya.reindlova



Založen: 22.02.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 12:12:44
Odpovědět s citátem

Já jsem ten respekt asi neměla nikdy Smile bohužel, moje výchova trošku selhala, je rozmazlený, prostě ze mě necítí autoritu Sad navečer až budu mít klid vám Taťáno napíšu osobku a zeptám se podrobněji na ty bachovky či feliway..jinak kocourek se ode mě v klidu nechá česat,vyndávat ospalky, hrajeme si atd atd, ale prostě jak cítí že je někde pán a věřte že já se ho po tom incidentu bojím,hned si zvedne sebevědomí třeba jako včera na tom děcku a to musí skončit....díky moc za rady Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2011 20:02:34
Odpovědět s citátem

kristya.reindlova napsal:
Já jsem ten respekt asi neměla nikdy Smile bohužel, moje výchova trošku selhala, je rozmazlený, prostě ze mě necítí autoritu Sad navečer až budu mít klid vám Taťáno napíšu osobku a zeptám se podrobněji na ty bachovky či feliway..jinak kocourek se ode mě v klidu nechá česat,vyndávat ospalky, hrajeme si atd atd, ale prostě jak cítí že je někde pán a věřte že já se ho po tom incidentu bojím,hned si zvedne sebevědomí třeba jako včera na tom děcku a to musí skončit....díky moc za rady Smile


Tohle je nejhorší, že ten hajzlik pozná, že se ho bojíte....... Poslala jsem vám SZ, tak snad to pomůže. Já to vše vím od kamarádky, která tímto prošla, byla kocourem napadena a zle pokousána, takže jsem se mohla včas poučit a vyvarovat chyb, co udělala ona. Metoda cukru a biče funguje!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (23x)
4
Kočičí jména (22x)
5
PKD - polycystická choroba ledvin (21x)
6
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
7
Somálská kočka (19x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2021 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top