Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

neumí používat dvířka na záchůdek

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: neumí používat dvířka na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2010 9:49:33
Odpovědět s citátem

ahoj, prosím o radu. moje kocouřisko doteď používalo záchůdek naprosto bez problémů, nikdy se nevyčůral jinam. v pátek jsem ovšem na záchůdek dala dvířka, a mladej se jich asi bojí nebo nevím. první den se vyčůral do svého pelíšku. o víkendu jsem na něj dohlížela a při každém náznaku, že se mu chce...jsem mu musela pomoct a přes dvířka ho šoupnout dovnitř...ven už samozřejmě vyleze sám. už to tak trvá 6 dní a pořád sám přes dvířka neprojde... mimo toaletu nikam jinam nechodí a tak za celý den jde třeba jen jednou...nerada bych ho tím stresovala a sebe taky...tak teď nevím co s tím? ještě to zkoušet, nebo se na to vykašlat a dvířka dát zase pryč?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: neumí používat dvířka na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2010 10:59:05
Odpovědět s citátem

Tak na tohle mám svoji "výcvikovou" metodu. Zkuste - na naši kočku to zabralo.
Záchůdek jsme měli v koupelně na dlažbě a protože přes ty dvířka nechtěla chodit, tak jsem je demontovala. Jenže sem tam vystrčila prdku a vyčurala se ven. No nic, prostě se to utřelo. Ovšem v jejích čtyřech letech přibyla druhá kočka a s ní potřeba dalšího záchůdku...Místo se našlo, ovšem v obýváku. Tam byl koberec a představa přečůraného koberce mi nebyla po chuti...Ale jak na to?
Takže návod pro zatvrzelé kočeny : dvířka z plastu demontujeme. Najdeme si igelit (ne mikroten!!!), takový ten klasický, nešustivý. Z dvířek obstřihneme asi horní třetinu a přilepíme do otvoru WC papírovou malířskou páskou. A necháme několik dní, aby si kočka zvykla, že tam něco visí. Pak sundáme a nalepíme polovinu dvířek, obstřihnutou podle palstových dvířek. Buďte trpěliví a nechte opět pár dní, opravdu nestačí, když tam jednou projde. Pak obstřihněte celá dvířka a vlepte do otvoru. Opět nechejte pár dní kočku procházet.
Dále si opatříme průhlednou složku z plastu. Provedeme s ní totéž, co s igelitem - vystřihneme třetinu, polovinu a celá dvířka a postupně vlepujeme a "zvyšujeme zátěž". Na složce se kočka naučí, že překážku lze zvednout hlavou a jde to snadno. Celá dvířka ze složky necháme zavěšená třeba týden. Pak je sundáme a pověsíme ta správná, plastová. A mělo by to fungovat Smile
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: neumí používat dvířka na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2010 11:07:59
Odpovědět s citátem

jéééé super nápad, moc děkuju a vyzkouším...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: Re: neumí používat dvířka na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2011 15:14:41
Odpovědět s citátem

nakonec jsem dopadla tak, že jsem dvířka musela odstranit...vůbec totiž nešlo o to, že by jima neuměl prolézt...on prostě jenom nechce chodit do toho svýho smrádku...zásadně totiž vykonává potřebu s hlavou venku ze záchůdku...
a jak umí používat dvířka mi ukázal moc hezky na návštěvě u kamaráda, který má kočičí dvířka ve dveřích do ložnice...tam mu to šlo náramně když pronásledoval své kočičí kamarády...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: neumí používat dvířka na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2011 15:21:56
Odpovědět s citátem

BáraP napsal:
nakonec jsem dopadla tak, že jsem dvířka musela odstranit...vůbec totiž nešlo o to, že by jima neuměl prolézt...on prostě jenom nechce chodit do toho svýho smrádku...zásadně totiž vykonává potřebu s hlavou venku ze záchůdku...
a jak umí používat dvířka mi ukázal moc hezky na návštěvě u kamaráda, který má kočičí dvířka ve dveřích do ložnice...tam mu to šlo náramně když pronásledoval své kočičí kamarády...


Moje kočky se to naučily hned,jednou jsem je prostrčila dovnitř a ony sami vylezli,stejné to bylo i s průchozími dvířky ve dveřích.Chápu,že nechtějí být ve svém smrádku,ale to chce stelivo,které pach pohlcuje,ale to je jiné téma a krmení,po kterém jejich bobky tolik nesmrdí Smile

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (21x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top