Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prubeh kastrace u kocicky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ruby



Založen: 14.02.2005
Příspěvky: 7

Předmět: Prubeh kastrace u kocicky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2005 13:07:14
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny kockomily!

Rada bych se zeptala, jak probiha kastrace u kocicky. Myslim tim organizacne. Shocked Predpokladam, ze nas objednam na veterine, kocicku v dany termin dovezu na zakrok, tam ji nejakou dobu necham a zase si ji vyzvednu. Asi je dobre vzit si ten den dovolenou a mit pak kocicku pod dohledem..? Napada me, ze nejlepsi je asi patek a pak mit vikend k dispozici. Staci to na prekonani nejhorsiho?
Bohuzel nas trapi jeste jedna vec. Kocice je 13 mesicu a už 3x mrouskala. Poprve nekdy v 8 mesicich - my chteli pockat, az ji bude rok, abychom neco neuspechali. V roce zacala mrouskat opet, tak jsme se rozhodli, ze az ji to prejde, objedname se u zverolekare. Jenze ona se behem tydne rozmrouskala znovu, ted byli vanoce (nastesti klidne) a dneska se mi zdalo, ze to na ni znovu jde. Mame jeste pockat, nebo kocicku zkusit objednat treba na pristi patek a v pripade, ze bude mrouskat, termin zrusit? Jaky by mel byt interval mezi poslednim mrouskanim a kastraci? Nekde jsem cetla, ze kocicky jsou po riji uvnitr "natekle" a veterinari je nechteji v takovem stavu operovat...
Moc dekuju za odpoved!!!
Ruby
Smile

P.S. Jeste jedna vec. Je neco pravdy na tom, ze existuje nejaka "setrnejsi" narkoza, ktera je sice drazsi, ale kocicka ji lepe snasi? Kolik vlastne takova kastrace stoji? Ted uz je to opravdu vsechno. Diky! Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Prubeh kastrace u kocicky
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2005 18:48:26
Odpovědět s citátem

Zkuste se podívat do zdejšího fora:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=277 je tam mnoho příspěvků a odpovědí na téma kastrace ... určitě tam najdete i některé z odpovědí na svoje otázky ....

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Kastrace kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2005 8:08:25
Odpovědět s citátem

Pokud se nezačtete do doporučeného fóra mám pro vás jen stručný nástin:
objednání, hladovka před narkozou, uspání, operace, probuzení, kontrola, stehy.
Ideální je termín zákroku v pátek odpoledne. Do soboty se pěkně prospí, o víkendu ji budete mít pod dohledem a v pondělí můžete v klidu nechat kočku o samotě. Je to tedy průběh ideál, pokud nebude vaše číča lumpice, která bude vyvádět.

Narkózy jsou různé, o typu musí rozhodnout lékař. Ta šetrnější je o tom, že je látka na uspání kočičky a po operaci protilátka, která narkozu vyruší a kočička se rychleji probere. Při běžné narkoze číča vyspává podstatně déle, ale zase nemá aspoň snahu kontrolovat si bříško.

Ceny se různí - mám kočičku kastrovanou za 1100,- na renomovaném pracovišti a za 350,- u vesnického veta. V obou případech jsem byla spokojena a ani kačiny neměly problém...

Kdy na kastraci, když se kočka mrouská se domluvte s vybraným lékařem. Problém jak ho mám načtený z fóra je v tom, že se neukojené mrouskání vrací stále rychleji... Škoda, že jste nezasáhli hned poprvé.

Rozhodně si nedělejte těžkou hlavu a zbytečně se nebojte ať kočičku sami nestresujete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2005 11:26:54
Odpovědět s citátem

Mám taky otázku, co se týče kastrace... Rolling Eyes

Když jsme nechávali kastrovat kocourka, vet ho nezvážil a přesto narkóza proběhla v pořádku... (ptal se mne, jestli vím, kolik kocourek asi váží a já mu řekla jeho váhu z předešlého dne...) To je jedna věc - jestli mám trvat na zvážení kočičky před narkózou nebo věřit dlouholetým zkušenostem 50-letého veta a jeho odhadu... Question

Druhá věc - řekl mi, ať kocourek 24 hodin nejí a pak od rána nepije (šel na kastraci ve 20 hodin večer) - ale v časopise Naše kočky jsem teď četla, že kočky MUSÍ před kastrací pít... Shocked

No tak babo raď.... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 12. 2005 11:41:21
Odpovědět s citátem

Olivka napsal:
Mám taky otázku, co se týče kastrace... Rolling Eyes

Když jsme nechávali kastrovat kocourka, vet ho nezvážil a přesto narkóza proběhla v pořádku... (ptal se mne, jestli vím, kolik kocourek asi váží a já mu řekla jeho váhu z předešlého dne...) To je jedna věc - jestli mám trvat na zvážení kočičky před narkózou nebo věřit dlouholetým zkušenostem 50-letého veta a jeho odhadu... Question

Druhá věc - řekl mi, ať kocourek 24 hodin nejí a pak od rána nepije (šel na kastraci ve 20 hodin večer) - ale v časopise Naše kočky jsem teď četla, že kočky MUSÍ před kastrací pít... Shocked

No tak babo raď.... Wink


Tak já to tedy zkusím Wink
Můj vet taky neváží, ale ptá se mně a ví, že vím přesně... Kdybych nevěděla, zváží si sám. Poklud bych nevěděla a nevážil si, tak bych bila na poplach!
Odhad váhy je podle mého docela zrádný. Občas mám pocit, že mi některá psí holka nějak ztěžkla (ono u dvoukilových prcků, stačí málo) a váha mi ve skutečnosti ukáže třeba i pravý opak. Takže pokud se narkóza dávkuje na živou váhu, vážit je nutné.

Hladovku nasazujeme vždy 24 hodinovou, pití mi u psů ani koček nikdy nikdo nezakazoval. Vzhledem k tomu, že dehydratace je nebezpečná, mají zvířata vodu trvale i před jakýmkoli zákrokem a neměla jsem nikdy problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Evža



Založen: 13.11.2005
Příspěvky: 4
Bydliště: Křivsoudov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2006 16:35:05
Odpovědět s citátem

Chtěla jsem se zeptat jestli se po kastraci uklidní i kočička. Malvína jde dneska "pod kudlu" (už se dvakrát mrouskala). Poslední dobou je totiž dost agresivní teda pokud se zrovna nemrouská to je přítulná až moc. E
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2006 17:46:34
Odpovědět s citátem

Evža napsal:
Chtěla jsem se zeptat jestli se po kastraci uklidní i kočička. Malvína jde dneska "pod kudlu" (už se dvakrát mrouskala). Poslední dobou je totiž dost agresivní teda pokud se zrovna nemrouská to je přítulná až moc. E


Spousta lidi vam urcite rekne, ze nepochybne ano. Nekteri lide totiz berou kastraci (kocek nebo kocouru to je v podstate jedno) jako vselek na psychicke problemy, agresivitu, kocouri znackovani, nebo naopak na bojacnost. Osobni zkusenosti zatim nemam - moje prvni tri kocicky se veku vhodneho ke kastraci nedozily. Ted mam dve kocicky - s nimiz jsme byli na kastraci v pondeli a kocourka, ktery ma jeste cas. Osobne si myslim, ze je to velice individualni. Kocicka moji kamaradky zacala curat po byte pri prvnim mrouskani, ale neprestala s tim dosud a to uz je rok vykastrovana - mozne zdravotni problemy, ktere casto zpusobuji, ze kocicka cura mimo svuj zachudek jsou u ni vylouceny. Rika se, ze ve vetsine pripadu se kocka zklidni a stane se pritulnejsi. Ovsem i u kocky stejne jako u kocouru musite pocitat s dvou az tri mesicni lhutou, nez vyprchaji vsechny hormony a feromony. Az potom se da soudit, jestli kastrace "zabrala". Uvidite. Kazdopadne jsem byla upozornena na to, ze kastrace pusobi na kocicky jako prechod na zenskou - tzn, ze pokud je ted agresivni, behem tech tri mesicu se to prave kvuli ubytku hormonu muze zhorsit. Chce to urcite pevne nervy a nevzdavat to hnedka, kdyz se vam bude zdat, ze mesic od kastrace je kocka porad stejna, ne-li horsi. Drzim pesti, at to dobre dopadne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Margita



Založen: 18.05.2004
Příspěvky: 10
Bydliště: Suchonice u Olomouce

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2006 15:13:26
Odpovědět s citátem

Já jsem si od kastrace slibovala, že mé kočky i kocour - nemazlivky - se začnou více mazlit. Nestalo se tak ani u jednoho. Žádnou změnu v povaze ani v chování jsem nezaznamenala, jen jsou všichni žravější, a to zase o dost Laughing
A to už jsou po kastraci všichni přibližně rok!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2006 15:32:50
Odpovědět s citátem

Já tedy musím říct, že nám se Aaronek změnil. Po kastraci je mnohem mazlivější (i když ne tak, jak bysme chtěli, ale díky kočkobohu za to málo... Wink ) a taky je o hodně hravější, tak jak si dokáže hrát teď, jsem u něj neviděli ani když byl malé koťátko.

Nituška byla děsná nemazlivka a trvalo to 3 měsíce, než za námi začla chodit pro pohlazení a nepropadala se jí při tom prdelka. Laughing
Byli jsme z toho smutní, ale teď nám holka všechno vynahrazuje... Za 14 dní jdeme na kastraci, tak uvidíme, jestli se něco změní... Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2006 15:43:15
Odpovědět s citátem

Byli jsme s kočičkou na kastraci v pátek, je jí 6 měsíců a 2x se mrouskala, má něco málo přes 2kg. Měla jsem z toho velký strach, ale všechno zatím probíhá v pohodě, snad díky tomu, že je tak mladá a lépe to snáší, nebo máme prostě štěstí. Byli jsme na klinice, zákrok stál 750,-, kočulu nám vrátili v tričku, ránu měla překrytou gázou, která je přichycena několika stehy. Nemusela jsem jí dávat hladovku, pro jistotu jsem jí misku po ranním krmení vzala, pít mohla celý den. Po probuzení trošku blinkala, ale jenom vodu. Zotavuje se skvěle, triko si upravuje jazykem, zítra půjdeme na kontrolu jako drbani. všechny vás zdravíme!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 16:27:28
Odpovědět s citátem

Po přečtení příspěvku Romy jsem byla docela překvapená. Když jsme se loni chystali na kastraci s Františkou, bylo nám řečeno, že dříve než v 10 měsících se u koček kastrace nedělá, neboť vaječníky jsou tak malé, že by se při operaci nemusely najít, a jednalo by se o zbytečný zákrok. Proto taky čekám s Mufkou, až dosáhne příslušného věku, jen mám trochu obavy, aby se mi zatím nerozmrouskala.
Takže je vhodný tento zákrok i dříve nebo raději ne ? U kocoura je hranice půl roku, ale kočka je něco úplně jiného.

Zdravím všechny, páčko, mňau.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 17:16:23
Odpovědět s citátem

Eva Nollová napsal:
Po přečtení příspěvku Romy jsem byla docela překvapená. Když jsme se loni chystali na kastraci s Františkou, bylo nám řečeno, že dříve než v 10 měsících se u koček kastrace nedělá, neboť vaječníky jsou tak malé, že by se při operaci nemusely najít, a jednalo by se o zbytečný zákrok. Proto taky čekám s Mufkou, až dosáhne příslušného věku, jen mám trochu obavy, aby se mi zatím nerozmrouskala.
Takže je vhodný tento zákrok i dříve nebo raději ne ? U kocoura je hranice půl roku, ale kočka je něco úplně jiného.

Zdravím všechny, páčko, mňau.


Tak nam zase bylo receno, ze kocka musi mit minimalne pul roku nebo po prvnim mrouskani, aby mohla byt kastrovana. Takze hranice deset mesicu u kocky se mi zda jako holy nesmysl, nehlede na to, ze nase prvni kocicka se zacala mrouskat v necelych osmi mesicich, druha v deviti a treti se nemrouskala jeste v jedenacti mesicich, kamaradcina kocicka jedna zacala s mrouskanim v sedmi a druha v sesti mesicich.....
Rika se spise, ze hranice deset mesicu je u kocouru a hranice sest mesicu u kocek - nepreslechla jste se nahodou?
Kazdopadne jak uz z prispevku Romy vyplyva - dobry veterinar najde vajecniky i kocicky, ktere je sest mesicu a je malinka (2kg).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2006 20:12:20
Odpovědět s citátem

Osobně jsem četla článek ohledně rakoviny mléčných žláz, kde je dokonce doporučováno u nechovných kočiček, kastrace ještě před prvním mrouskáním.

Naše Rubyška šla pod kudlu v 7,5 měsících společně s Maxíškem, a na dotaz na vetku, zda nevadí, že nemrouskala, nám bylo odpovězeno, že klidně může být i před prvním mrouskáním kastrace provedena ....

Naopak ve výše zmiňovaném článku bylo psáno, že každé prodělané mrouskání (bez toho, aby kočka později měla koťata) zvyšuje pravděpodobnost pozdější rakoviny mléčných žláz ...

Jinak veterináři mají spíše stanovenou vhodnou váhu pro kočičku (tuším přes ty dvě kilka) z pohledu narkozy, než "velikosti" vaječníků.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alfie



Založen: 10.01.2006
Příspěvky: 6

Předmět: Ošetřování kočičky po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2006 8:32:59
Odpovědět s citátem

Přidala bych se s dotazem - jak dlouho má mít kočička na sobě tu síťovanou košilku?
Já si myslela, že celý týden, dokud jí nevytáhnou u veta stehy, ale manžel tvrdí, že maximálně dva dny, že ji to bude svědit a vadit. Bojím se - co když si pak bude vykusovat stehy? Nejradši bych ji nechala hezky "oblečenou" až do kontroly - tedy pokud se z toho nevysouká sama.
Kastrovaná byla včera, na stehy jdeme další pátek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2006 12:31:41
Odpovědět s citátem

nechte ji v košilce až do kontroly, u veta nám řekli, že ji bude svědit ta jizva a pak by si mohla stehy kousat. Tu trochu nepohodlí kočička vydrží, naše si to užívala a nechala se obsluhovat, chovat a hladit. Čtvrtý den jsem jí musela udělat košilku novou, olizováním ji totálně zdevastovala. Použila jsem ustřiženou punčochu se čtyřmi otvory a u krčku jsem ji stáhla šňůrkou, ale tak aby koču neškrtila. Tak držím palce, vám i kočičce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alfie



Založen: 10.01.2006
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2006 17:03:28
Odpovědět s citátem

Romy napsal:
nechte ji v košilce až do kontroly, u veta nám řekli, že ji bude svědit ta jizva a pak by si mohla stehy kousat. Tu trochu nepohodlí kočička vydrží, naše si to užívala a nechala se obsluhovat, chovat a hladit. Čtvrtý den jsem jí musela udělat košilku novou, olizováním ji totálně zdevastovala. Použila jsem ustřiženou punčochu se čtyřmi otvory a u krčku jsem ji stáhla šňůrkou, ale tak aby koču neškrtila. Tak držím palce, vám i kočičce!


Jo, čtyři dny - kastrovaná byla v pátek a z košilky se sama vysvlékla už dnes ráno. Do té doby se nám vždy podařilo zasáhnout a vyvléknutou jednu packu vrátit nazpět. Pak na nás vyzrála, zalezla pod postel a přistihla jsem ji až při totální devastaci svlečené síťky - aby zabránila jejímu opětovnému navlečení Sad
Punčochy nenosím, ale i kdyby, tak dostat se z toho jí trvalo sotva minutu, je to malá Copperfieldka.
Ale zatím nejeví snahu si ránu lízat či dokonce kousat stehy, tak nevím..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2006 7:05:30
Odpovědět s citátem

Alfie napsal:
Jo, čtyři dny - kastrovaná byla v pátek a z košilky se sama vysvlékla už dnes ráno. Do té doby se nám vždy podařilo zasáhnout a vyvléknutou jednu packu vrátit nazpět. Pak na nás vyzrála, zalezla pod postel a přistihla jsem ji až při totální devastaci svlečené síťky - aby zabránila jejímu opětovnému navlečení Sad
Punčochy nenosím, ale i kdyby, tak dostat se z toho jí trvalo sotva minutu, je to malá Copperfieldka.
Ale zatím nejeví snahu si ránu lízat či dokonce kousat stehy, tak nevím..

Nechte ji tak, mé číči neměly žádné košilky a nebyl problém a ta vaše už se po čtyřech dnech z nejhoršího zahojila. I když si náhodou vytáhně teď nějaký ten steh, už nic nehrozí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Han
Anonymní





Předmět: Po kastraci
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2006 11:26:27
Odpovědět s citátem

Naše britka byla na kastraci ve čtvrtek, košilku dostala až v pátek při kontrole, ale ani před tím si stehy nelízala a vůbec si jizvy po zákroku nevšímala. Košilka jí vadí, už dvakrát se z ní napolo vyvlekla, ale zase jsme jí vrátili tlapičky nazpět. To se jí tedy nelíbilo, ale mně by se zase nelíbila nějaká reoprace kvůli vykousaným stehům. Kastrace dala zabrat kočičce i mně. Něco takového jsme obě absolvovaly poprvé, takže stres jsme si prožily současně. Kočička se z narkozy probudila po třech hodinách, jenomže pro neznalou paničku to vypadalo děsně dramaticky. Na to, že se počurá, jsem byla připravena a vybavena, ale ona otvírala bezhlesně tlamičku, strkala si do ní obě tlapky, kousala se do nich, měla jsem strach, že tak hrozně trpí. Pak jsem na netu vyčetla, že snad se hlavně přesvědčovala, co má s jazykem, protože ten prý bývá následkem narkozy necitlivý. Pak zase pořád vstávala a zkoušela chodit, jenže po několika krocích vždy upadla. Snažila jsem se dávat jí záchranu, moc platné to však nebylo. Konečně po dvou dalších hodinách usnula a pak prospala skoro celý den. Nezačala však sama jíst, pít, nešla ani na záchod, tak jsme museli zase na veterinu, kde dostala zavodňovací injekci a antibiotika. Pak se stav upravil, tak snad spějeme k uzdravení, i když kočička mi připadá pořád taková smutná, jí dobře, ale ještě si nehraje.
Odpovědět 
Alfie



Založen: 10.01.2006
Příspěvky: 6

Předmět: Je to dobré..
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2006 12:37:34
Odpovědět s citátem

Volala jsem na veterinu, pro jistotu a řekli mi, že pokud nejeví o jizvu zájem, není třeba shánět novou košilku.
Jinak z narkózy se probírala v pohodě. Tedy - taky ji několik hodin neposlouchaly nožičky a přesto se snažila měnit útočiště, tak jsme jen hlídali, aby neskákala nikam do výšky a odnikud nespadla. 12 hodin po operaci už začala hlasitě vrnět (což je její výrazná vlastnost), napila se i najedla. Akorát si třetí den svlékla tu košilku. Dokud to byla jedna nožička, vrátili jsme ji nazpět, ale když si zalezla pod tu postel a bleskurychle to celé stáhla a rozcupovala, bylo po všem Smile Dneska je už doma sama, doufám, že bude večer vše v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nellly
Anonymní





Předmět: Re: Je to dobré..
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 13:12:25
Odpovědět s citátem

Moje kočička byla na kastraci teď v pondělí, 6.3.. Je jí 7 měsíců. Košilku žádnou nedostala a musím zaklepat, že zatím se o ránu nijak nezajímá, nelíže, neškrábe, ani se nezdá, že by jí to nějak bolelo. Už skáče a běhá, tak snad to bude ok. I když po té operaci to bylo krušné, špatně snášela tu narkozu, pořád zvracela, chtěla vstávat a nemohla... no asi to znáte. K vetovi máme jít až za 14 dnů na vyndání stehů, pokud nebude žádný problém, zatím se zdá, že naštěstí ne.
Jen mám jeden dotaz: kde měly vaše kočenky jizvu? Mě překvapilo, že moje kočina jí má na boku, u zadních tlapek, čekala jsem ji spíš na bříšku, Skoro jsem si až říkala, jestli pan doktor neodebral jiný orgán. Very Happy Kamarádka mi říkala, že u nich byla jizva na bříšku. Díky za odpověď!
Jinak - ještě k ceně - u nás to bylo 780 kč.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Je to dobré..
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2006 13:54:49
Odpovědět s citátem

nellly napsal:
Jen mám jeden dotaz: kde měly vaše kočenky jizvu? Mě překvapilo, že moje kočina jí má na boku, u zadních tlapek, čekala jsem ji spíš na bříšku, Skoro jsem si až říkala, jestli pan doktor neodebral jiný orgán. Very Happy Kamarádka mi říkala, že u nich byla jizva na bříšku. Díky za odpověď!
Jinak - ještě k ceně - u nás to bylo 780 kč.


Někteří veterináři dělají kastraci břišní stěnou, někteří ze strany, přes sval ... tuším, že místní Kačaba, resp. její Ája, byla taky kastrovaná bokem.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karinn
Anonymní





Předmět: Průběh kastrace kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2006 16:09:11
Odpovědět s citátem

Naši kočičku také čeká kastrace. Byli jsme se tedy již u veterináře informovat jak to probíhá. Bylo nám řečeno, že před zákrokem bude provedena kompletní předoperační prohlídka. Bude odebrána i krev na zjištění funkčnosti vnitřních orgánu apod. a provedeno ultrazvukové vyšetření srdce. Ta krev a ult. je doporučující, ale ne podmínkou pro provedení kastrace. Kočičku máme přivést ráno hladovou, ale napitou dle libosti. Vyzvednout si ji můžeme až večer. Je to z toho důvodu, že ji chcou mít pod dohledem, kdyby nastali komplikace. Co se stehů týče, používají takové, které se nemusí vytahovat a sami se nějak vstřebají. A ještě nám bylo řečeno, že rána už prý po jednom dni po operaci je dost pevně zhojená.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (13x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top