Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Alergie a Sphynx


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Alergie a Sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2006 18:52:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám dotaz na zkušené chovatele sphynxů.Jsem alergik na kočky, před časem mi kočka zemřela, je to půl roku a nemohu se s tím srovnat a žít s představou, že do smrti nebudu moci mít kočku doma.Slyšela jsem, že by Sphynx byl pro alergiky vhodný,ptala jsem se na alergologii, ale má doktorka rezolutně odmítá i Sphynxe, prostě kočku žádnou.Hodně jsem toho četla a vím, že někdo je alergický přímo na srst, pak mu Sphynx pomůže problémy vyřešit, někdo na sliny, moč atd.Ale na alergologii prý neumí blíže určit na co přesně u koček je člověk alergický.
Chci se proto zeptat, je zde nějaký chovatel, který má zkušenosti s tímto problémem?Že si třeba někdo alergický vzal Sphynxe a problémy nemá?
Jsem zoufalá, jak mi ten kočičí kamarád chybí...
A pokud by byl ochoten někdo sdělit mi cenu Sphynxe, budu moc vděčná, doufám, že to není nedosažitelné plemeno pro mě.
Děkuji za jakékoliv vyjádření či radu.Pavla
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2006 19:48:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den Pavlo,
Mnoho alergiků Sphynxe toleruje, někteří bez problémů, jiní třeba s nutností častějšího koupání. Záleží na co je přesně alergie, jak silné jsou reakce atd. Je pravda, že jsou i alergici kteří Sphynxe nemohou. Setkala jsem se s takovými lidmi. Obvykle astmatici kterým vadí přehozy, deky, čalounění a i chlupy Sphynxe zvaládají. Mám několik majitelů astmatiků. Ti s alergií na protein ve slinách chlupech a jiných výměšcích jsou na tom hůře, zase záleží na imunitní odezvě, tady je ale problém, že se mohou obtíže zhoršovat a toho se alergologové bojí. Každý Sphynx také produkuje různé množství alergenů. Sphynxové mají různé typy kůže, někteří jsou sušší, jiní mastnější. Holky produkují méně mazu a potu než kluci a nejméně pak kastráti. Sušší a holejší Sphynxové jsou lépe snášení. Také jsme se setkali s lidmi, kterým holky nevadily, ale na mastnější kocoury reakci měli.
Více najdete v článku v časopise Naše kočky 2/2006 který jsem napsala. Když jsem celou věc diskutovala s lékařem alergologem, také jakoukoliv kočku, i Sphynxe nebo Rexe bez vyjímek zavrhnul. Lékaři nechtějí riskovat zdraví svých pacientů.
Můžu se zeptat kde bydlíte? Pozvala bych Vás na návštěvu, ale mám i chlupaté mindinky, tak by "test" nefungoval.
Ale jestli nejste daleko, mohla bych popadnout nějakou Sphynxku a vydat se na návštěvu já k Vám (i opakovaně).
Napište mi soukromě, zkusíme něco vymyslet.
mail je tyrellsphynx@seznam.cz
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 10:31:26
Odpovědět s citátem

Dobrý den, jmenuji se Veronika. Od té doby, kam mi paměť sahá (teda skoro), doma máme britského královského kocoura. Je to domácí mazel a neustále vyžaduje pozornost. Na přítomnost kocoura jsem si tedy maximálně zvykla. Nedávno jsem se vdala, přestěhovali jsme se a najednou doma není žádný kočičák, nemám si s kým "povídat", nikdo se se mnou nechce mazlit, nikdo mě jen tak líně nepozoruje, co zase provádím v kuchyni za kouzla Sad A ačkoliv můžu k rodičům přijít kdykoliv a hodiny si povídat a kočkovat se s naším kocourem, v mém novém domově je pořád tak divně prázdno. Vím, že to asi zní až přehnaně dojemně, ale je to tak. Proto jsme s manželem začali vymýšlet kočičí společnost. Já se už poměrně dlouho zajímám o sphynxe, vlastně donedávna jen jako obdivovatelka, nyní jsme ale začali poměrně vážně uvažovat o sphynxikovi coby domácím malíčkovi. Kámen úrazu je ale v tom, že manžel je alergik, podle doktorů pouze na zvířecí srst, ale nechceme nic riskovat. Když jsme bývali u našich, tak kvůli manželovi, stejně jako kvůli mému bratrovi, se udržovala přísná čistota, neustálé luxování, utírání prachu. Bráchovi to tak stačilo, manžel to několik dní vydržel, ale pak začal mít rýmu. Ne moc, ale i tak to bylo pro něj nepříjemné. Četla jsem někde, že je možné, že alergik může sphynxe snášet velice dobře. Chtěla jsem se proto zeptat, zda je nějaká možnost to zjistit. Máte někdo se sphynxem a alergikem zkušenosti? Nechci totiž usilovat o kočičku, do které jsem se už tak zamilovala, a pak trápit zvířátko, manžela i sebe...Snad je můj dotaz trošku srozumitelný. Díky Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 10:40:58
Odpovědět s citátem

rozaarka napsal:
Dobrý den, jmenuji se Veronika. Od té doby, kam mi paměť sahá (teda skoro), doma máme britského královského kocoura. Je to domácí mazel a neustále vyžaduje pozornost. Na přítomnost kocoura jsem si tedy maximálně zvykla. Nedávno jsem se vdala, přestěhovali jsme se a najednou doma není žádný kočičák, nemám si s kým "povídat", nikdo se se mnou nechce mazlit, nikdo mě jen tak líně nepozoruje, co zase provádím v kuchyni za kouzla Sad A ačkoliv můžu k rodičům přijít kdykoliv a hodiny si povídat a kočkovat se s naším kocourem, v mém novém domově je pořád tak divně prázdno. Vím, že to asi zní až přehnaně dojemně, ale je to tak. Proto jsme s manželem začali vymýšlet kočičí společnost. Já se už poměrně dlouho zajímám o sphynxe, vlastně donedávna jen jako obdivovatelka, nyní jsme ale začali poměrně vážně uvažovat o sphynxikovi coby domácím malíčkovi. Kámen úrazu je ale v tom, že manžel je alergik, podle doktorů pouze na zvířecí srst, ale nechceme nic riskovat. Když jsme bývali u našich, tak kvůli manželovi, stejně jako kvůli mému bratrovi, se udržovala přísná čistota, neustálé luxování, utírání prachu. Bráchovi to tak stačilo, manžel to několik dní vydržel, ale pak začal mít rýmu. Ne moc, ale i tak to bylo pro něj nepříjemné. Četla jsem někde, že je možné, že alergik může sphynxe snášet velice dobře. Chtěla jsem se proto zeptat, zda je nějaká možnost to zjistit. Máte někdo se sphynxem a alergikem zkušenosti? Nechci totiž usilovat o kočičku, do které jsem se už tak zamilovala, a pak trápit zvířátko, manžela i sebe...Snad je můj dotaz trošku srozumitelný. Díky Veronika


Dobrý den,

ráda Vám napíšu na Váš e-mail. Jsem také alergik.

janicka.b@centrum.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 10:56:58
Odpovědět s citátem

dobrý den,

díky moc za zprávu, hned mi srdíčko poposkočilo radostí Smile email je: rozaarka@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 21:55:48
Odpovědět s citátem

rozaarka napsal:
Dobrý den, jmenuji se Veronika. ..... Četla jsem někde, že je možné, že alergik může sphynxe snášet velice dobře. Chtěla jsem se proto zeptat, zda je nějaká možnost to zjistit. Máte někdo se sphynxem a alergikem zkušenosti?


Dobrý den Veroniko,
za dobu, kterou se okolo Sphynxů pohybuji, jsem se setkala s různými, a různě silnými reakcemi. Někteří alergici (většinou astmatici) opravdu se Sphynxem nemají problém. Mám několik takových majitelů koťátek. Setkala jsem se i s téměř celou alergickou rodinou, kde děti bez problémů Sphynxe tolerují, zatímco tatínek alergickou reakci má a bere léky. Znám několik alergických chovatelů, s většími či menšími problémy, někteří jsou stále na lécích.
Setkala jsem se i s případem kdy majitelka kocourka s lupénkou, alergií a fibromyalgií byla naprosto v pohodě, problém nastal, když se rozhodla kocourkovi pořídit Sphynxího kamaráda. Koncentrace alergenů ze dvou už jí dělala problémy.
Další případ, který mě napadá je známý, který žije v pohodě s kočkou, ale na nekastrované kocoury reakci má.

Jak už jsem předtím navrhovala zájemcům tady, pokud budete chtít, můžeme se domluvit na nějakém setkání a vyzkoušet Vaší (tedy manželovu) případnou reakci.
Záleží odkud jste, ale určitě bychom to nějak vyřešili. Napište mi soukromně.
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2006 22:02:50
Odpovědět s citátem

Nějakým nedopatřením se předchozí příspěvek zobrazil jako anonymní.
Ale jsem to já Very Happy
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 18:50:33
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, jako alergik a skoro roční majitelka sphynxíka Laughing si dovolím také sdělit svou osobní zkušenost. Co se týče chlupatých koček, sblížení s nimi mi bylo od malička zapovězeno. Jakákoli kočička se ke mě příblížila, otřela se nebo nedej bože jsem si ji pohladila, už byl průser... spustilo se tříhodinové divadlo plné kýchání, smrkání, ihned jsem otekla, zrudla a bylo to. Se sphynxem to byl trochu risk, každopádně už mám kočičáka skoro rok a jsem bez problémů, stejně jako mí známí, kteří k nám chodí na návštěvu a jsou na kočky alergičtí. Pravdou je, že když hladím našeho kocoura a pak si bezprostředně otřu oči, začnou mě pálit, ale to není takový problém si pohlídat Very Happy . Určitě bych ale nechtěla podceňovat riziko alergie i vůči sphynxům, každý alergik bude reagovat jinak. Já jsem naštěstí v pořádku Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 19:50:30
Odpovědět s citátem

Mám kamaráda, který je těžký alergik jak na psy, tak na kočky. Když pohladí psa nebo kočku, je malér....prskání, kýchání, slzení atd. Evil or Very Mad ¨

Pokud je u nás a lezou po něm naše kočky, a jakože lezou, není to tak divoké-jen si nesmí hrábnout rukama do očí. Jinak je snáší bez větších problémů.

No a moje alergická vnučka s nimi nemá problém žádný.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 20:50:36
Odpovědět s citátem

Také tak, mám alergii na prachy, pyly, roztoče, plísně a kočičí srst a k tomu astma, před lety jsme měli peršanku a musela z domu, nyní mám dva sphynxy a úplně pohoda, absolutně žádný problém a že po mě stále lezou a furt mě oblizují a drbou se mi o obličej. Ale opravdu to chce pro jistotu vyzkoušet, jistě nelze tvrdit že sphynx alergickou reakci vyvolat nemůže, prostě jen pro většinu alergiků je vhodnější. Alergik může mít alergii i na kočičí sliny nebo částečky kůže, jejich kožní maz, prach z kočkolitu... atd., prostě pokud někdo má opravdu vážnější problémy, pár návštěv u majitelů kočičáků by bylo vhodnější.
PS: Sám se samozřejmě návštěvě takového sphynxího nadšence nebráním, takže kdo má zájem, může si u mě než do toho půjde, sphynxího kocouře "ošahat", než vyrazí do nějaké CHS (která může být např. dále).
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 21:49:05
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
PS: Sám se samozřejmě návštěvě takového sphynxího nadšence nebráním, takže kdo má zájem, může si u mě než do toho půjde, sphynxího kocouře "ošahat", než vyrazí do nějaké CHS (která může být např. dále).


Já nabízím totéž-pokud by byl zájemce o naháče nebo devonka z Plzeňska či Klatovska Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 22:03:24
Odpovědět s citátem

A já si nedávno říkala Oldo, kde se vzala Tvá záliba v kočičích a psích naháčích Very Happy ... už chápu... A já se za Olomoucký kraj připojuji s nabídkou "otestování" sphynxe Laughing .. to už máme za chvilku pokrytou celou ČR Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatý králík
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 22:40:31
Odpovědět s citátem

Je to teda možná trochu off topic-ale jsme-li u alergií, tak to sem i patří-viděli jste dnes v TN na Nově nahatého králíčka? Kdesi u nás se narodil úplně nahatý králík-má strašně dlouhé uši, je úplně nahatý-má jen trochu vousky, a je nádherný! Paní majitelka pravila, že taková rarita nepůjde na pekáč, ale věnuje ho někomu, kdo si ho vezmu do bytu.

To by chtělo někoho se znalostí genetiky-zrodilo by se nahaté plemeno králíků! Co vy na to, Karolíno? Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Alergie jsou nevyzpytatelné !!
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2008 5:04:42
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že vám všem, co jste měli problémy s alergickými reakcemi sphynxové vyhovují a nemáte s nima problémy. Chci to jen doplnit o vlastní zkušenost.
Měla jsem zájemkyni o koťátko s těžkou alergií na psí i kočičí chlupy. Brala sphynxe jako poslední možnost, jak si pořídit mazlíčka. Domluvili jsme se na zkušební návštěvě a přestože to měla přes celou republiku, tak s přítelem přijeli. Byla nadšená, protože většinou se hned po prvním doteku osypala a s našima sphynxíkama si 2 hodiny hrála, mazlila se a pusinkovala všechny, kteří měli zájem. Odjížděla nadšená a natěšená na svého sphynxíka. Asi za měsíc si ho od nás odvážela domů. Bohužel po 10 dnech začala mít těžké alergické reakce a problémy s dýcháním. Nechala si otestovat znova na co všechno je alergická a zjistila, že i na sliny, kůži a vše co sphynx a ostatní zvířátka vylučují. Bylo to opravdu velmi těžké a smutné loučení, kdo má sphynxe pochopí to.
Proto jsem chtěla ještě dodat, že i několika hodinová návštěva nemusí být ještě jistota, že sphynxe alergik snese bez problémů. Je třeba vzít nějaké stěry z kůže a slin daného zvířete a nechat si udělat konkrétní testy, protože loučení s novým přítelem je pak mnohem mnohem bolestivější, než jen skutečnost, že ho prostě mít nemůžete.
Držím palce všem alergikům, aby to zvládli a mohli se radovat z přítomnosti zvířecích kamarádů, nebo aspoň z těch, kteří nemají srst.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2010 22:04:13
Odpovědět s citátem

Všechny zdravím a aktualizuji téma Wink

Jsem alergik, na kočičí sliny i srst. Jak mnozí víte, loni jsem půl roku byla sphynxího parťáka. Přiznám se, ač velmi nerada, že jsem pocítila úlevu - ustoupilo mi noční dušení se a kašel, také rýma mi ustoupila.

Po příchodu našeho Damiána domů se mi opět trochu přitížilo - nicméně, zjistila jsem, že problémy mi nedělá on sám, ale peřiny a deky, ve kterých je/jsme. Takže peru každý týden všechny deky, povlečení měním každý týden a prostěradlo i 2x týdně. A hodně se mi ulevilo.

To jen tip pro ty, kteří mají stejné problémy Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 5:18:26
Odpovědět s citátem

U nás podobné, jen s tím rozdílem že já jsem alergik na kočičí chlupy, zbytek kočky mi nevadí a manželce se projeví potíže, pokud není sphynx okoupaný déle jak týden.

Přesně jak píše Silvie. Minimálně jednou týdně převléci postele je nutnost, prostěradlo 2x týdně a veškeré potíže to alespoň u nás zcela eliminuje. Samozřejmě se to týká jen těch, u nichž nahatky vegetují v posteli, nás je tam celkem šest Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 6:13:22
Odpovědět s citátem

Taky se přidám Smile Já mám atopický ekzém od mimina a taky alergii snad na vše. Dokonce jsem před nějakou dobou skončila na onkologii s podezřením na rakovinu lymfatických uzlin, ale byla to ,,jen,, alergie. Musela jsem se vzát ragdolí kočenky, ale sphynxové mi nevadí. Asi mám alergii jen na srst kočky. Na ragdolla stačilo sánkout a byla jsem osypaná, drápala se a celá otekla. Sphynxíci spí s námi, lezou nám skoro až po obličeji a já na to nijak nereaguju. Jsem moc ráda. Bála jsem se, že budu muset žít bez zvířat, což si ani nedokážu představit.
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 9:58:17
Odpovědět s citátem

Pěkné ránko,
můj synek jako půl roční mimino měl šílený atopické ekzém, veškeré láčba selhávala a chlapeček byl stále dokrvava rozprskaný téměř po celém těle. Vzala jsem nějak "léčbu" selským rozumem do vlastních rukou. Malého jsem začala koupat každý druhý den v kozím mléku - do dětské vaničky jsem prostě nalila 1-2l mléka a nechala ho v něm se chvíli máčet, pak jen jemně osušit, aby mléko zanechalo na kůži nepatrný film. Když nebylo kozí, tak klidně kravský, to je fuk. Do půl roku mu fleky zmizely a dnes má kůžičku bez jedinného flíčku.
Ale faktem je, že byla u nás na návštěvě slečna se podívat na sfinxe a jen jak je hladila, jí během hodiny otekly oči.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 22:09:43
Odpovědět s citátem

Mám jednoho kamaráda a jednoho dobrého známého, kteří mají oba dost šílenou alergii na kočky. U nás ale problémy nemají, i když jim sedí Adam třeba za krkem. Zrovna dneska ten známý říkal, že jeho matka má dva chlupáče a po hodině u ní mu tečou oči, prská, déle jak hodinu to tam nevydrží. No a u nás je koček 10 a žádné problémy nemá. Chlupáče vyhodím do ložnice, aby s námi nebyli, když je tady a problémy nejsou. Ani když po něm leze okožíškovanej devonek Klaudys. Záleží holt na typu alergie, pokud je na srst, je nahatka nebo devon řešení, když na sliny, je to smůla.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2010 23:20:58
Odpovědět s citátem

Přesně tak, chce to prostě vyzkoušet a tak když má někdo zájem o sfinxíka, je alergik a neví jak bude reagovat na nahatku, nabídnu jim možnost strávit u nás několik hodin a pak se uvidí. Je třeba zvížeit zda je alergie pouze na chlupy, či i na ty uvedené sliny, slzy či prach ze steliva, nebo i onen maz z kůže sfinxů. Taky bych rozhodně testovala toto v období klidu - né na jaře kdy je organismus rozdrážděný jinými alergeny v podobě pylů, neb v tomto čase může tělo zareagovat i na alergen, který by mu jindy v roce nevadil a měl do jara dostatek času si vytvořit protilátky.
Já byla jako dítě těžký alergik a když mi sdělili u lékaře, že musí kočky z domu, přesto že jsem měla 12let mě prostě na alergologii nedostali. Chovala jsem kočky už jako mladý chovatel a odmítla jsem se jich vzdát. první dva roky byly utrpením vždy z jara, brala jsem tabletky a všemožné kapky, další roky již stačili moc fajné žvýkačky ma tlumení alergie a kapky, další rok už jen žvýkačky a dnes??? Dnes mám drobnou rýmu v době než na jaře po rozkvetení stromů prvně zaprší a většina pylů se spláchne... Podobné to bylo s chlupy... nakonec jsem si zvykla, vysudovala zěmědělskou školu a ted mám sfinxe jen pro jejich jedinečnou povahu a svoji lenost uklízet chlupy Very Happy

Osobně si nemyslím, že je nutné se alergiím hned poddávat a já vidím v doktorech ať už lidských či zvířecích jistě "podnikatele" ze zdravých lidí či zvířat se neuživí... proto čím více "nemocných" tím větší výplata Smile
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2010 5:20:54
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
Osobně si nemyslím, že je nutné se alergiím hned poddávat a já vidím v doktorech ať už lidských či zvířecích jistě "podnikatele" ze zdravých lidí či zvířat se neuživí... proto čím více "nemocných" tím větší výplata Smile


No ono taky je alergie a alergie, pro někoho je opravdu nemyslitelné, mít doma kočmena (či jiný alergen), výsledkem může být kyslík v nose a v ruce zapíchlá kapačka Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2010 7:12:21
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Reg napsal:
Osobně si nemyslím, že je nutné se alergiím hned poddávat a já vidím v doktorech ať už lidských či zvířecích jistě "podnikatele" ze zdravých lidí či zvířat se neuživí... proto čím více "nemocných" tím větší výplata Smile


No ono taky je alergie a alergie, pro někoho je opravdu nemyslitelné, mít doma kočmena (či jiný alergen), výsledkem může být kyslík v nose a v ruce zapíchlá kapačka Very Happy


Jojo, záleží na možnostech a schopnostech každého jedince Smile
Chápu že v takovém případě to nelze riskovat. Nic méně mi příjde přiliš přehnané, když se někdo zbavuje kočky pro "rýmu" jakožto těžkou alergii.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2010 8:20:15
Odpovědět s citátem

Reg napsal:
fofo177 napsal:
Reg napsal:
Osobně si nemyslím, že je nutné se alergiím hned poddávat a já vidím v doktorech ať už lidských či zvířecích jistě "podnikatele" ze zdravých lidí či zvířat se neuživí... proto čím více "nemocných" tím větší výplata Smile


No ono taky je alergie a alergie, pro někoho je opravdu nemyslitelné, mít doma kočmena (či jiný alergen), výsledkem může být kyslík v nose a v ruce zapíchlá kapačka Very Happy


Jojo, záleží na možnostech a schopnostech každého jedince Smile
Chápu že v takovém případě to nelze riskovat. Nic méně mi příjde přiliš přehnané, když se někdo zbavuje kočky pro "rýmu" jakožto těžkou alergii.


Ono je to fakt někdy těžké. Já se v životě musela doopravdy s těžkým srdcem a mnoha slzama zbavit zvířat, které jsem milovala kvůli alergii dětí-nejdříve svého vlastního-to jsem chovala papoušky a museli pryč-dceru jsem hnedle denně vozila (tenkrát ještě v kočáru, auto jsme neměli) na pohotovost. Jinak to tenkrát nešlo.

No a za pár let se situace opakovala, ale tenkrát jsem měla 2 kočky a alergickou vnučku. Když mi dcera vmetla do tváře, že jsou mi kočky přednější než její dítě, tak jsem jim našla nové domovy. Bylo mi strašně těžko a obrečela jsem to moc a moc, o finanční ztrátě ani nehovořím-protože jsem je obě darovala i s vybavením, skotskou klapouchou s PP a modrého briťáka bez PP. Tenkrát jsme žili více-méně pohromadě a jinak to řešit nešlo.

Teď mám koček 10, a už je nikam nedám, i když má tentokrát dcera na ně alergii (ale u ní je to dle mého i tím, že je prostě nesnáší, ale to je její problém). Teď už máme každá svoji vlastní oddělenou domácnost, tak si nenechám mluvit do toho, co v té své mít budu a co ne. Prostě k nám moc nechodí........ taky řešení. Když se chceme sejít, sejdeme se v altánu na zahradě nebo jdeme my s mužem o patro výš na návštěvu. Já jí taky nevykládám, jak co má mít a kde co má mít a kolik toho má mít.
Jen smůla pro mně-mám potenciální pečovatele přímo v domě, a stejně nemůžu nikam odjet, protože jí bych je prostě nesvěřila, když vím, že je nemá ráda. Takže ani letos žádná dovolená nebude..........
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2011 13:39:40
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
koukala jsem na příspěvky a ráda bych sdělila svou zkušenost. Jsem alergička a astmatička, mám alergie na kočku, psa, roztoče a prach. Doma mám tři kočky - kočku domácí, britku, sphynxe a také fenku špice. Beru léky a je to v pohodě. Občas slzí oči jinak OK. Myslím, že je to hodně o psychice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2011 15:15:21
Odpovědět s citátem

Souhlasím, a také o tom, jak moc zvíře chci a jak je mám ráda-a to také souvisí s psychikou-jak si ji nastavím, takovou ji mám. Moc podvědomí je velice mocná síla. Když někdo zvířata zrovna nemusí, je verdikt lékaře "alergie" pro něj spásná berlička, jak je nemít nebo muset "dát pryč". Kdo je miluje, hledá jiná řešení a nastaví si podle toho i svoji psychiku. A pak se to dá zvládnout.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: Alergie
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2011 16:28:30
Odpovědět s citátem

Lékař také chtěl, abych je dala pryč - řekla jsem mu, leda přes moji mrtvolu. Když někoho milujeme nezřekneme se ho a nemoc prostě ustoupí, nemá na výběr. Pořídila jsem čističku vzduchu a super vysavač a je to. Hlavní je si to nepřipouštět, to je pak malér malérů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana.k



Založen: 13.07.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Terst

Předmět: alergie a sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2012 14:39:13
Odpovědět s citátem

Zdravim vsechny, pridavam i svoji zkusenost - od narozeni jsem tezky alergik prakticky na vsechno, do veku 27 let i s atopickym ekzemem, ktery se nakonec nastesti vylecil.
Nechala jsem si delat testy - na kocku mi vysla jen srst. Pokud jsme sli nekam na navstevu, kde zily kocky (to plati doposud), mohla jsem zustat vevnitr max.10min, potom jsem musela ven, aniz bych se jich dotykala.
Absolvovala jsem hodne navstev u "sphynxaru" - bez problemu, nyni mame dve sphynxi holciny, spinkaji s nami i v posteli, pusinkuju je milionkrat za den a zadny problem.
Ale tohle je pripad, kdy je alergie opravdu jen na srst, pokud je na sliny, atd, v takovem pripade se obavam, ze ani sphynx neni 100%ni reseni Sad
_________________
Jana & Melody & Sunshine
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2012 19:17:02
Odpovědět s citátem

Taky přidám svoji zkušenost. Jsem "bývalý alergik" na kočky. Bývalý proto, že v poslednách testech jsem vyšla negativní. Dříve jsem měla problémy jako rýmu, svědění očí, kašlání a po škrábnutí velký otok a svědění. Ale protože jsem kočičí matka tělem i duší, pořídila jsem si chlupáčka, následně druhého a třetího. Několik měsíců mě alergie trápila (upozorňuji, že reakce byly bouřlivé, nikoli životu nebezpečné jako třeba dušení) , musela jsem brát léky, kapat kapky do nosu, očí atd. Ale láska ke kočce byla silnější. Až jednoho krásného dne, jsem si uvědomila, že potíže ustupují a mizí...asi léčba šokem. Alergici také přeci dostávají vakcíny s malou dávkou alergenu, aby se s tím tělo lépe poradilo. U mě to bylo podobné, akorát ne po malých dávkách. Po X letech jsem byla zvědavá co mi vyjde. Kočka předtím - velký svědivý červený flek, následně obří modřina. Testy nyní - nic. Je to záhada. Teď už chlupáčky nemám, za to mám dva naháčky a je to stále v pořádku. Toto není návod jak se nechat kočičí alergií přizabít...je to jen zvláštní příběh ze života....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana.k



Založen: 13.07.2012
Příspěvky: 36
Bydliště: Terst

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2012 18:19:59
Odpovědět s citátem

Ahojky Thunder Very Happy Very Happy , to je teda fakt zvlastni.. ale hlavne ze te to vylecilo!!
Jakpak se dari? Co Matysek???
_________________
Jana & Melody & Sunshine
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LA



Založen: 27.05.2012
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2012 11:09:06
Odpovědět s citátem

Thunder má pravdu. Já sice nemám (zatím?) žádnou alergii na zvířata, ale zato sbírku alergií na pyly, zvláště na pyl trávy. Dříve to bylo strašné, na vrcholu sezony jsem nebyla skoro schopná fungovat. Pak jsem několik zim brala kapky se zředěným pylem a teď normálně funguji (s pomocí lékou) jen s rýmou.
Takže, pokud setkání s kočkou nekončí urychlenou cestou na pohotovost, postupné navykání na kočku by mohlo alergii, když ne přímo vyléčit, tak alespoň zmírnit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top