Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

mladší vs. starší....mám je nechat prát se?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Barborka



Založen: 20.07.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: mladší vs. starší....mám je nechat prát se?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2010 5:46:22
Odpovědět s citátem

ahojky všem milovníkům koček,
pročítám si forum a bohužel nikde nemohu najít přesně "to" co hledám.
Máme ročního kocourka ragdolíka Charlieho a před týdnem jsme mu pořídili kamaráda (3 měsíční, taky kocourek, taky ragdoll). Seznámení bylo děsné, jen syčení, vrčení a nic jiného-klasika Smile teď po pár dnech je to lepší, ale stále ne ideální. Když jsou každý v jiné místnosti, tak starší mňaučí a chce za mladším. Ale když jsou spolu (a nespí) tak je to o nervy. Chápu, že se perou, hrají, ujasňují si pozice ve "smečce", ale do jaké míry je mám nechávat se prát. Starší mladšího stále napadá a kouše, ten pak zakňučí, uteče a schovává. Spíš mi přijde že Charlik ho považuje za hračku nebo za oběť.
Mám z toho nervy. Nevím jestlki mladšího zachraňovat nebo je nechat vyříkat si to...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
libuse



Založen: 14.04.2009
Příspěvky: 46

Předmět: Re: mladší vs. starší....mám je nechat prát se?
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2010 7:27:02
Odpovědět s citátem

To co popisujete máme za sebou v prosinci 2009.Nejprve trpělo kotě a roční puberťák měl navrch.Nyní kocourek povyrostl a staršímu nic nedaruje.Ba naopak ,začíná být dominantní-není zatím kastrovaný-starší ano - a tak i hormony dělají asi své.Také jsem z jejich bojů byla nešťastná,ale v postatě jsem je nechala.Jen když to z mého pohledu bylo neúnosné vzala jsem pochovat vždy toho staršího.Byl u nás dřív a nesměl se cítit odstrčený.Malého jsem chovala hned po něm a nebo byl doma někdo další,kdo si ho také vzal na pomazlení.No a současný stav po 5 měsíčním soužití je velmi dobrý.Jsou z nich bezvadní kamarádi.Stále si jsou na blízku když ospočívají,ale pokud je chytne zlobivá stále se mordují.Nikdo,ale žádný šrám neutrpí a ani nekňíká ,že to bolí.Tak to asi patří k běžnému kocouřímu hraní.........LK
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barborka



Založen: 20.07.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2010 21:13:11
Odpovědět s citátem

moc děkuji, hned jsem klidnější Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Chodí po bytě a "vrčo-mňouká"
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 3. 2011 19:32:21
Odpovědět s citátem

Mohla bych poprosit o radu. Dneska je to měsíc,co jsme si domů přivezli ke 2,5 leté britce kočičku z depozita prý asi 5 měsíců starou. Ze začátku starší kočka zalézala a vrčela,syčela,prskala a vydávala vůbec takové zvláštní zvuky. Po asi 14 dnech se úplně zklidnila a kotě tolerovala.Začaly se honit a to byla a je jejich jediná společná aktivita. Už jsem tu psala několikrát,že starší britka je strašpytel a je hodně bojácná. Kotě je pravý opak té velké. Je to živel,který vám proletí bytem jak tornádo. Čekala jsem,že si budou spolu hrát a spát,ale to jsem se asi mýlila.
Ode dneška od rána chodí kotě po bytě a mňouká. Teda vrčo-mňouká. Mňouknutí přechází do vrčení nebo hrubšího předení. Chvílemi hlasitěji,chvílemi potichu. Vypadá to,jako kdyby hledala tu velkou a chtěla si s ní hrát. Protože k ní přijde ,skloní hlavu ,začne vydávat tyhle zvuky a někdy si lehne a válí se před ní a někdy po ní jakoby skočí ve znaze si hrát. Velká ji většinou ignoruje,ale dneska po ní vypálila a porvaly se. Před chvílí po ní velká skočila a kousla jí za krk. Teď jsem si ale všimla,že se malá prohýbá a přešlapuje zadníma nožičkama a nastavuje.Takže asi mrouská. Ta starší se ale přimrouskání chovala úplně jinak.
Můžete mi,prosím,říct,jak se v tomhle případě k sobě chovají kastrovaná kočka a nekastrovaná kočka. Můžou se rvát?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: Chodí po bytě a "vrčo-mňouká"
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2011 11:03:33
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:
Mohla bych poprosit o radu. Dneska je to měsíc,co jsme si domů přivezli ke 2,5 leté britce kočičku z depozita prý asi 5 měsíců starou. Ze začátku starší kočka zalézala a vrčela,syčela,prskala a vydávala vůbec takové zvláštní zvuky. Po asi 14 dnech se úplně zklidnila a kotě tolerovala.Začaly se honit a to byla a je jejich jediná společná aktivita. Už jsem tu psala několikrát,že starší britka je strašpytel a je hodně bojácná. Kotě je pravý opak té velké. Je to živel,který vám proletí bytem jak tornádo. Čekala jsem,že si budou spolu hrát a spát,ale to jsem se asi mýlila.
Ode dneška od rána chodí kotě po bytě a mňouká. Teda vrčo-mňouká. Mňouknutí přechází do vrčení nebo hrubšího předení. Chvílemi hlasitěji,chvílemi potichu. Vypadá to,jako kdyby hledala tu velkou a chtěla si s ní hrát. Protože k ní přijde ,skloní hlavu ,začne vydávat tyhle zvuky a někdy si lehne a válí se před ní a někdy po ní jakoby skočí ve znaze si hrát. Velká ji většinou ignoruje,ale dneska po ní vypálila a porvaly se. Před chvílí po ní velká skočila a kousla jí za krk. Teď jsem si ale všimla,že se malá prohýbá a přešlapuje zadníma nožičkama a nastavuje.Takže asi mrouská. Ta starší se ale přimrouskání chovala úplně jinak.
Můžete mi,prosím,říct,jak se v tomhle případě k sobě chovají kastrovaná kočka a nekastrovaná kočka. Můžou se rvát?


No, přímou zkušenost sice nemám, navíc se dvěma nunama holčičího pohlaví, ale obecně je teď nová kočička výše v hiearchickém žebříčku, což může starší kóču deprimovat. Kočička je sice na kastraci ještě dost mladá, aby kdyby takhle krasavice pokračovaly dál, asi by to chtělo nějaký zásah - já přivedla ke kastrované kočičce nekastrovaného kocoura a ten po ní pořád lezl a rvali se - po týdnu šel po kudlu a od té doby je klid.
No klid - relativně. Máme ho doma už od počátku prosince a že by spolu s kočičkou leželi, to ani náhodou. Lítají po bytě, honí se, občas jeden druhému nafackuje - je to takové soužití spíš že se tolerují a zatím ještě nejsou pořádně oťukaní..může to trvat opravdu dlouho.
Co zkusit bachovky či Feliway?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Chodí po bytě a "vrčo-mňouká"
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2011 17:13:22
Odpovědět s citátem

No já bych v první řadě řekla, že předpoklad, že spolu budou kočky spát, čistit se a nějak se těsněji družit, je chybný předpoklad. Jsou kočky, které to praktikují a jsou kočky, které to nepraktikují. Tímhle bych se vůbec netrápila a pustila z hlavy jakékoliv trápení, že zrovna ty Vaše to nedělají. Ono kočkounům stačí se prostě občas protlapkovat, prohnat se, vyprášit si kožichy a každý si zaleze na své oblíbené místo.

Co se týče mrouskání a chování koček. U nás Rubka na Aurišu nereagovala, ale Maxíš z ní byl dost na nervy, a to až tak, že mi počůral peřinu (a jsem si 100% jistá, že příčinou právě bylo její mrouskání). Chovat se můžou všelijak a řekla bych, že se klidně můžou i prát. Mně přišlo, že Aurišák tím vyřváváním Maxíše děsně prudila Smile takže Vaše starší kočka z toho taky může být vykolejená. Kousání za krk není nějaký útok, ale spíš projev dominance.

Osobně bych se asi pro klid doma, dokud kočina nedoroste do kastrační váhy, věku a zdraví, přikláněla k té antikoncepční injekci (není chovná a při jakýchkoliv negativních projevech ATC může jít hned na kastraci) a ve vhodnou dobu pak nechat fiknout. Protože jsme se zrovna stěhovali, tak si Aurišák prošla ještě jedním mrouskáním a opět jsem skončila s počůranou peřinou od kocoura :-/ takže bych si nedělala iluze, že další mrouskání bude doma klidnější a Feliway v tomhle nejpíše nepřinese kýžený klid.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Re: Chodí po bytě a "vrčo-mňouká"
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 17:22:45
Odpovědět s citátem

Díky za vaše reakce. Řekla bych April,že máte pravdu. Minduše je naprosto vykolejená tím,že na ni malá pořád dotírá a otravuje. Vrčí a syčí na Šmudlinu.Málokdy to,co provádí vypadá jako hraní.Snad to nebude už dlouho trvat a bude klid, malá se mrouská od pátečního rána.
Antikoncepční injekci jsem zamítla. Na netu jsem se dočetla o tom,že mívají vedlejší účinky. Navíc mi veterinářka po telefonu řekla,že ne vždy zabere. Počkám,až se přestane mrouskat a zkusím se poptat na kastraci. Zatím žádné projevy stresu vyjma toho,že je velká vzteklá, nepozoruji.
Ještě se asi hloupě zeptám. Malá chodí k velké a nastavuje se jí. Kočka po kastraci asi "voní" jinak než nekastrovaná. A tady je ta otázka : Může si malá myslet,že je Minda kocour nebo je to u koček normální,že by v tu chvíli braly to,co je momentálně k mání?? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Chodí po bytě a "vrčo-mňouká"
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2011 17:59:42
Odpovědět s citátem

Tipla bych, že by vzala za vděk čímkoliv, co je k mání Wink

Já nejsem vůbec zastánce antikoncepce u koček, ba právě naopak. Ale ve výjimečných případech právě u koček, u kterých je stejně v plánu kastrace, se injekce pro zklidnění dá použít, protože k té kastraci dojde, byť později; injekcí se dá oddálit právě v případech, kde je kočina marodná nebo ještě malá.

Každopádně, pokud je zdravá a silná a kastraci zvládne, není problém v tom jí nechat vykastrovat už teď.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)
8
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top