Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

"Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: "Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 17:37:47
Odpovědět s citátem

Smile Před měsícem a půl si nás našlo toulavé zubožené kotě. Začala jsem ho venku krmit a nakonec se mi ho podařilo chytit. Bylo v hrozném stavu a kost a kůže. Veterinář odhadoval věk na cca 6 týdnů. Kočička se musela podrobit operaci (amputace ocásku), kde měla pokročilou sepsi. Po operaci, dnes je to přesně měsíc se hezky zotavila a nebýt pahýlku místo ocasku a oholenému zadečku, už by nikdo nepoznal v jakém byla stavu. Z Elišky je už pěkná kočička a velký mazel. Je několikrát odčervená, postupně jsme i odblešili a měla i spoustu klíšťat. To už je Ok, ale ještě má ušní svrab. Bohužel nám veterinář dal přípravek Adventage, protože tvrdil, že ušní svrab nemá. Ten se ale projevil a teď to znamená to malé tělíčko znovu zatěžovat. a vše se tím protáhlo. Potom co vím teď bych si rovnou řekla o Advocate nebo Stronghold, bohužel. Měli jsme v plánu vyléčit svrab a potom očkování. Kastraci jsem plánovala na květen, kdy by jí podle odhadů bylo cca 5-6 měsíců. Ona se mi ale včera začala mrouskat. A všechno je jinak. Volala jsem vetovi a doporučuje kastraci. Poraďte, prosím, co by bylo pro ni menší zlo, už pěkně přibrala, přesto váží 1,8kg a vypadá jako 3 měsíční kotě. Navíc je měsíc po operaci. Zdá se mi to ještě dost brzy, ale nerada bych vystavila dalším rizikům.
Další věc je ta, že plánujeme ještě Britského kocourka během léta. O Briťáčka Dannyho jsme bohužel v lednu přišli a 10 dní nato se objevila Eliška.
Bojím se rizika nakažlivých nemocí, protože Eli je nalezenec. Každý mi doporučuje něco jiného paní chovatelka testy na FEV a FeLV a náš veterinář test na FIP. Podle toho, co jsem zde četla testy stejně nejsou 100%. Nám to řešit, nebo to nechat, nerada bych kocourka vystavila riziku, ale Danny měl vše, byl z výborného chovu a stejně nám odešel v 1,5 roce. Měl nemocné srdíčko. Zdá se mi, že čím víc o tom všem čtu, stejně se všemu neubráníme, těch nemocí, parazitů atd.
A očkování bych zvolila PUREVAX RCPCh, Danny měl i FeLV, ale u Eli mi nedoporučovali, pokud se neudělají testy.
Kočičáci, pokud budou chtít, budou mít přístup i ven pod dohledem. Danny ven chodil a jsem ráda, že jsem mu to umožnila. Byl tam šťastný.
Prožil krátký ale bohatý život. Vím, že to má svá rizika, ale jistotu nemáme nikdy.
Budu moc ráda za rady a zkušenosti. Děkuji. Hanka




Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 19:13:58
Odpovědět s citátem

Dobrý večer ,s tou kastrací bych asi vzhledem že kočička byla nemocná počkala i když se mohou kastrovat i kotata taky záleží jak dlouho bude mrouskat pokud jí to během pár dnu přejde tak to bude dobré ale pokud bude říje silná a častá muže jí to uškodit a v tomto případě by bylo lepší kastrovat. Z druhé pokud budete kupovat kotě tak samozřejmě musí bít očkovaná a nejlépe otestovaná ale riziko máte vždycky s koronavirama se muže potkat kdykoli a ani očkování neni na sto procent ale riziko je vždycky a pokud se budete bát tak si nikdy nic nemužete pořídit .Takže věřit že bude vše dobré a taky se nato připravit ale určitě bych se ještě informovala v chovné stanici a asi bych jich obvolala více
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 19:14:31
Odpovědět s citátem

Dobrý večer ,s tou kastrací bych asi vzhledem že kočička byla nemocná počkala i když se mohou kastrovat i kotata taky záleží jak dlouho bude mrouskat pokud jí to během pár dnu přejde tak to bude dobré ale pokud bude říje silná a častá muže jí to uškodit a v tomto případě by bylo lepší kastrovat. Z druhé pokud budete kupovat kotě tak samozřejmě musí bít očkovaná a nejlépe otestovaná ale riziko máte vždycky s koronavirama se muže potkat kdykoli a ani očkování neni na sto procent ale riziko je vždycky a pokud se budete bát tak si nikdy nic nemužete pořídit .Takže věřit že bude vše dobré a taky se nato připravit ale určitě bych se ještě informovala v chovné stanici a asi bych jich obvolala více
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 19:40:33
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za názor, také se přikláním k tomu, vyčkat, jak se Eliška s tou říjí vypořádá. Doufám, že přejde a druhá si dá načas, to bych s ní už asi na kastraci šla. S těmi testy jsem se asi špatně vyjádřila, myslela jsem testovat Elišku, je nalezenec. Bylo mi doporučeno FEV, FeLV a FIP. Váhám, zda to má cenu, ale nechci nic zanedbat. Na druhou stranu spousta chovatelů to neřeší a kočiny mají zdravé. Eli si nás vybrala a věřím, že je v pořádku. Chovatelskou stanici mám vybranou a testy rodičů si hlídám, teď i srdíčko, po zkušenostech s Dannym.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: "Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 19:58:03
Odpovědět s citátem

nevím jestli bych to řešila asi ne ,když vemete že je pozitivních kocek na koronaviry až 90 procent a to i chovech tak nevím jestli to má cenu, ale nevím jestli tady semnou bude někdo souhlasit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 20:46:09
Odpovědět s citátem

Než si pořídíte druhé kotě, nechte kočičku testovat na Felv a FIV. Tam jsou ty testy spolehlivé. Testovat na Fip nemá cenu, spolehlivé testy neexistují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2011 23:00:43
Odpovědět s citátem

Určitě bych kočičku nenechala v tomhle věku a ještě i stavu kastrovat. Otázkou je, zda Vám nezačne mrouskat znovu, protože jaro a prodlužující se den k tomu vyzývá. Ale i kdyby začala znovu, volila bych já v tomto případě a v tento moment šetrnější antikoncepci, která datum kastrace oddálí, dokud nebude u kočenky vyřešen svrab a dokud také ještě nezesílí.
Co se týče nového kocourka - FIP byste asi opravdu nevyřešila a pokud bude i další kocourek chodit ven, jistě se s koronaviry setká. Ale při chození ven bych řešila alespoň FeLV, tzn. nechat potom malou otestovat jak na FIV, tak na FeLV (můžete to udělat třeba pak spolu s kastrací, kdy jí budou napichovat žílu) a oba potom proti FeLV očkovat. Je moc dobře, že si kočička našla zrovna Vás a poskytli jste jí domov Smile
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 8:46:15
Odpovědět s citátem

Dobry den,
kamarad se take nedavno ujal kotatka, kupodivu mela kocicka vsechny tri testy v poradku. Tez souhlasim s otestovanim na fiv a felv + ockovani felv.
Fip nema smysl, testy nejsou moc spolehlive a o očkování proti fip je jeste min spolehlivejsi. Myslim si, ze i ta Vase kocicka bude Ok Wink
Ohledne kastrace, pokud jeste nemate kocourka zamluveneho, tak bych nespechala, mrne by se melo dat do poradku a az potom kastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: "Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nale
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2011 21:09:14
Odpovědět s citátem

V podstatě s výše uvedeným se dá jen souhlasit, FIP je zbytečné, FeLV a FIV otestovat, ale jestli se Vám kočička vyhrábla z toho nejhoršího, myslím, že není třeba se toho testování bát co se týče výsledku.

Jinak ohledně kastrace - osobně bych domluvila s vetem spíše antikoncepci, jak zmiňuje ZdenkaP, kočička stejně půjde na kastraci, takže pro jednou není třeba se toho obávat, více by jí mohla vyčerpávat říje, a potřebuje ještě zesílit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 16:26:15
Odpovědět s citátem

Děkuji moc všem za cenné rady a názory. Nemám zkušenost s říjí u koček, ale Eli je docela v pohodě. Začala ve středu, čtvrtek byl takový nejsilnější, chodila a tence pomňoukávala, ale normálně spala. Teď už dělá jen "grrrr", když na ní promluvím, nebo když se mazlí a má ty typické projevy. Další dny si už i hrála, jí normálně a spí dobře ve dne i v noci. Včera a dnes byla hodně hravá, tak snad to brzy přejde samo. Smile
Pokud se to vrátí, tak to budu řešit. Antikoncepci mi vet nedoporučoval. Pořád jí něco dáváme měla narkózu, antibiotika 10dní, průběžně několikrát odčervovací tablety, potom ADVENTAGE a teď ADVOKATE.
Tak se spíš přikláním ke kastraci, ale ještě to všechno znovu zvážím, až to nastane. Eliška už je pěkná kočička, nijak hubená, hezky se spravila a operaci ocásku zvládla výborně. Už týden po vyndání stehů neměla po jizvě ani památky. Je už pěkně kulaťoučká, tak se nebojím, že by to měl být problém, jen je velice malinká. Je také docela možné, že je starší než vypadá. Byla to jen kostřička, neměla co jíst, byly mrazy a nikde nic.
Ještě mi, prosím, napište, kolik je cena za ty testy FeLV a FIV. Vet mi řekl, že kdyby testoval vše, tak to příjde na 6000,-Kč. FeLV se testuje 2x, že? Docela je to už finančně náročnější, Elinka když sečtu výdaje ještě očkování a kastrace vychází už jako kotě s PP. Samozřejmě pro ni chci to nejlepší, ale zvažuji i možnost nechat si jen Elišku. Bojím se, co když bude pozitivní? Už jí nedám, je to naše zlatíčko. Stále přemítám, zda to chci vědět. A když otestujeme a bude vše OK, stále tady zůstávají další rizika.
Jsem ráda, že jsem nevěděla že měl náš Briťáček Danny srdeční vadu. Indicie tady byly. Po kastraci se ještě 12 hodin po narkóze motal. Takto jsme si užily krásného půl roku v sladké nevědomosti. A on prožil pohodový, i když krátký život. Kdybych to věděla, byla bych jistě ve stresu a on by to cítil. Něco jiného je, když je možnost vyléčení.


Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 16:48:08
Odpovědět s citátem

Jeden test vychazi cca na 900 kc, zalezi na vetovi a na tom od koho je odebira...
Takze za Felv a Fiv date dohromady asi 1800. (Fip test a ockovani proti Fip je zbytecne)
Pokud bude holcicka v poradku, tak ji muzete dat naockovat a to bud klasickou trojkombinaci treba purevax ta stoji kolem 400, nebo purevax s chlamidkama ten je cca za 500 a nebo purevax s chlamidiema a proti Felv ten stoji 800. Tyto ockovani se provadi dvakrat...Poprve a pak myslim asi za mesic. Ceny jsou orientacni, jak rikam co vet to jina cena...
Omlouvam se za propagaci purevaxu, ale mam s nim dobre zkusenosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 17:33:18
Odpovědět s citátem

Smile Děkuji moc, určitě naočkujeme PUREVAXEM s chlamidkama měl ho i Danny. V roce jsem ho nechala očkovat i na FeLV. Byl s PP, tak bez testů.
Ještě se zeptám, ta cena je za jedno očkování nebo za oboje?
Existuje tedy Purevax s chlamidiema a proti Felv v jednom? Náš vet říkal, že FeLV je zvlášť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 17:51:29
Odpovědět s citátem

hamat napsal:
Smile Děkuji moc, určitě naočkujeme PUREVAXEM s chlamidkama měl ho i Danny. V roce jsem ho nechala očkovat i na FeLV. Byl s PP, tak bez testů.
Ještě se zeptám, ta cena je za jedno očkování nebo za oboje?
Existuje tedy Purevax s chlamidiema a proti Felv v jednom? Náš vet říkal, že FeLV je zvlášť.


Ten purevax je jak s chlamidkama tak s felv najednou, je to primo v jedne inekci. Jedno ockovani stoji cca 800, takze po mesici musete dat dalsich 800 na revakcinaci.
Je lepsi ji to dat rovnou ted (chlamidie + felv), protoze kdyz je ve vakcinaci neco noveho (felv nebo ty chlamidie) tak se musi proste ockovat na dvakrat.
Takze kdybyste ji ted dala obycejnou trojkombinaci, tak ji naockujete dvakrat a ma na rok klid. Kdybyste za ten rok chtela dat ty chlamidky s felv, tak musite zase dvakrat ockovat(protoze v te stare felv a chlamidky nejsou)...
Kdyz dostane chlamidie + felv ted tak za rok to bude stacit zase jen jednou ockovat.
Upozornuju ze vetsinou se testy musi objednat dopredu a to same i to ockovani.. je krize a lide uz skoro neockujou drahymi vakcinacemi...
Snad to neni moc matouci Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 9:50:06
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:

Kdyz dostane chlamidie + felv ted tak za rok to bude stacit zase jen jednou ockovat.
Upozornuju ze vetsinou se testy musi objednat dopredu a to same i to ockovani.. je krize a lide uz skoro neockujou drahymi vakcinacemi...
Snad to neni moc matouci Laughing


Já mám pocit, že když teď slečna naočkuje Purevax RCPCH+FeLV, tak bude muset na přeočkování, nebo ne? Přece jen je to stejný princip jako u trojkombinace. I když se o tom u starších koček polemizuje, jestli je vůbec třeba přeočkovávat, ale v případě kočičky bych zrovna moc neexperimentovala.
Jo, s vakcínou jsme měli strašné problémy, obvolala jsem 5! veterin v okolí a nikdo mi to nechtěl objednat, je to prý po 10ti dávkách a lidi to neočkují, takže jsem jela do 60km vzdálené Prahy Sad Nás vyšel test FeLV + FIV na 800 celkem, FIP jsem nedělala, je to asi i zbytečné.
Jinak co se týče srdeční vady u vašeho kocourka - předpokládám že to bylo HCM - ono se tomu dá alespoň trochu předejít - koupit kotě po testovaných (sonograficky!) rodičích a sám pak kočičku či kocourka testovat. Když se na vadu přijde tak ano, je to šok, ale přestože je to nevyléčitelné, jsou zde léky, které při včasném odhalení mohou kočičce prodloužit příjemný život i o nekolik let..V souvislosti s tím mě napadá jedna otázka, házím do tématu HCM, aby se to tady nemotalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 13:57:46
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Eewee napsal:

Kdyz dostane chlamidie + felv ted tak za rok to bude stacit zase jen jednou ockovat.
Upozornuju ze vetsinou se testy musi objednat dopredu a to same i to ockovani.. je krize a lide uz skoro neockujou drahymi vakcinacemi...
Snad to neni moc matouci Laughing


Já mám pocit, že když teď slečna naočkuje Purevax RCPCH+FeLV, tak bude muset na přeočkování, nebo ne? Přece jen je to stejný princip jako u trojkombinace. I když se o tom u starších koček polemizuje, jestli je vůbec třeba přeočkovávat, ale v případě kočičky bych zrovna moc neexperimentovala.
Jo, s vakcínou jsme měli strašné problémy, obvolala jsem 5! veterin v okolí a nikdo mi to nechtěl objednat, je to prý po 10ti dávkách a lidi to neočkují, takže jsem jela do 60km vzdálené Prahy Sad Nás vyšel test FeLV + FIV na 800 celkem, FIP jsem nedělala, je to asi i zbytečné.
Jinak co se týče srdeční vady u vašeho kocourka - předpokládám že to bylo HCM - ono se tomu dá alespoň trochu předejít - koupit kotě po testovaných (sonograficky!) rodičích a sám pak kočičku či kocourka testovat. Když se na vadu přijde tak ano, je to šok, ale přestože je to nevyléčitelné, jsou zde léky, které při včasném odhalení mohou kočičce prodloužit příjemný život i o nekolik let..V souvislosti s tím mě napadá jedna otázka, házím do tématu HCM, aby se to tady nemotalo.


Dobry den,
bylo to mysleno tak, ze poprve se ockuje vzdy dvakrat, a dalsi roky pouze jedou. Ale pokud se za par let rozhodnete pro lepsi vakcinu, tak se ockuje zase jako kdyby to bylo poprve... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 14:13:52
Odpovědět s citátem

Děkuji moc všem. Je to srozumitelné. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2011 22:45:55
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:

bylo to mysleno tak, ze poprve se ockuje vzdy dvakrat, a dalsi roky pouze jedou. Ale pokud se za par let rozhodnete pro lepsi vakcinu, tak se ockuje zase jako kdyby to bylo poprve... Laughing


Eewee, co myslíte "lepší vakcínou", abychom tu nemátly veřejnost? Zatím vakcína proti ničemu jinému (krom diskutabilní FIP) není, takže pokud se za pár let rozhodnu použít vakcínu proti stejným chorobám, ale jiného výrobce, pak zase očkuji jen jednou.
Jinak Hanko nevím, odkud jste a jakého máte veta, ale v Brně se dle cen veta vejdete s ELISA testem (papírkovým, zcela dostačujícím) do ceny zhruba 700 - 900 Kč.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2011 23:03:15
Odpovědět s citátem

Eewee, co myslíte "lepší vakcínou", abychom tu nemátly veřejnost? Zatím vakcína proti ničemu jinému (krom diskutabilní FIP) není, takže pokud se za pár let rozhodnu použít vakcínu proti stejným chorobám, ale jiného výrobce, pak zase očkuji jen jednou.

Lepsi vakcinou bylo mysleno, ze vakcina ma protilatky proti dalsim(jinym nemocem) nez ta puvodni...
Napriklad puvodni je trojkombinace (RCP) a ta lepsi je trojkombinace s chlamidiema (RCPCh)

K vyrobci, tohle je mozna trosku diskutabilni. Me vetka rikala, ze se to procento ucinosti snizuje. Je dulezite vedet, co vsechno ty vakciny obsahuji, ne vzdy je to totozne... Do hloubky to resit nebudu, pac se v tom neorientuji a muzu pouze verit tomu, co mi vetka rikala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2011 7:06:33
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:

Je dulezite vedet, co vsechno ty vakciny obsahuji, ne vzdy je to totozne...


Ono taky není kombinace jako kombinace. Např. Quadricat, resp. Biofel PCHR obsahují i vzteklinu, u které si myslím, že je lepší očkovat úplně samostatně s odstupem od "běžného" očkování (rhinotracheitis/herpesvirus, calicivirus, panleukopenie, příp. chlamydie).

Ukázky obsahu a typů vakcín:
http://www.mevet.cz/produkty.aspx
http://www.bioveta.cz/cs/veterinarni-divize/pripravky/katalog-pripravku/ - když si zadáte zvíře kočka a přípravek vakcíny, tak vyjede přehled očkování od Biovety.
Např. Bioveta PCH je ekvivalentem MEVET Purevax RCP (jen Bioveta značí Herpesvirus a Mevet Rhinotracheitis jinými písmeny, ale jde o vakcínu na kočičí rýmu).
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 1:00:26
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady a názory. Nakonec jsem se rozhodla pro kastraci.
Eli přestala mrouskat, týden vydržela a je to tu zase. Bude to tak lepší, opakuje se to a i když průběh není nijak bouřlivý, Eli za 14 dní přibrala jen cca 5dkg. Takto se nespraví, ale antikoncepcí jí zatěžovat nechci. Kastrace bude dobré řešení. Při té příležitosti odebereme krev na testy FIV a FeLV.
Eli je starší než vypadá, je malinká, ale už je hezky osvalená a není hubená a je velice vitální. Váží sice jen 2kg, ale při její velikosti je to přiměřené. Věřím, že to dopadne dobře, ale stejně je mi hrozně, že jí způsobím bolest. Pročetla jsem zde problematiku kastrace kočiček a stále váhám, zda zvolit šetrnější variantu (jen vaječníky) nebo i dělohu. Po konzultaci s veterinářkou dělají obě varianty, ale s problémy s dělohou u kočiček prý nejsou časté. Poraďte mi, prosím, jsou gynekologické problémy výsadou šlechtěných kočiček nebo i o koček domácích? Jsme předběžně objednané na středu, ale jestli nepřestane mrouskat, tak ji přeobjednám.
Děkuji Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: "Kotě" v říji a testy na FIP,FEV a FeLV u nalezenc
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 9:57:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den já osobně bych jí vykastrovala i s dělohou měla bych jistotu aje to při jednom, moje kamarádka podávala antikoncepci čekala na uchovnění a kočka jí dostala zánět dělohy akutní tak jí kastrovali minulí pátek a pak se řekne dát antikoncepci a byl to Felifip který má být bezproblémoví ale dováží se asi z Francie nejsem si jistá zatím nemam osobní skušenosti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 10:09:20
Odpovědět s citátem

Smile Děkuji za názor a zkušenost, také se přikláním ke kastraci i s dělohou. Eliška je velice vitální kočička, je neuvěřitelné, co všechno přežila jako kotě. Ale já jsem celá nesvá, že jí způsobím bolest. Crying or Very sad
Už aby to bylo za námi stále na to myslím.... Je to náš miláček, taková obyčejná kočička, přesto naprosto neobyčejná a obdivuhodná. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 11:54:52
Odpovědět s citátem

hamat napsal:
Smile Děkuji za názor a zkušenost, také se přikláním ke kastraci i s dělohou. Eliška je velice vitální kočička, je neuvěřitelné, co všechno přežila jako kotě. Ale já jsem celá nesvá, že jí způsobím bolest. Crying or Very sad
Už aby to bylo za námi stále na to myslím.... Je to náš miláček, taková obyčejná kočička, přesto naprosto neobyčejná a obdivuhodná. Smile


Dobrý den, mně vážila kočička 2,5 kila když šla na kastraci, nebylo to nějak předčasné, ale prostě je taková drobnější. Zvládla to v pohodě, brali na moji žádost dělohu i vaječníky. Prý se to nestává, že by děloha začala blbnout, ale já chtěla mít jistotu. Akorát pozor, aby Vás nevyděsila košilka, kterou kočičky dostávají proti vylízání stehů - dělají pak strašně hypochondry, nechodí, nehrají si (moje chodila jen pozadu, mám i video Very Happy ), ale jakmile se sundá košilka, je vše OK..radši jí jej nechte, jen musíte pár dní vydržet pohled na ,,trpící" kočičku, ale nebojte se, druhý den po zákroku bývají OK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 19:26:55
Odpovědět s citátem

Smile Přeji všem krásný jarní den a děkuji moc za rady. Dnes jsme byly s Eliškou na kastraci, teď je 6 hodin po operaci. Nechala jsem jí na přání odstranit i dělohu. Standardně vyndají jen vaječníky. Vetovi to bylo divné, prý komplikace z dělohou nebývají, pouze v případě, že tam zůstane kousek tkáně. Ale zvolila jsem jistotu.
Vše dopadlo dobře. Nechala jsem jí současně udělat i odběry krve na testy FIV a FelV a poslala jsem je do laboratoře Genomia v Plzni. Pokud někoho zajímají ceny, tak pro informaci. Testy jsou za 730,-Kč (Genomia) a odběr 200,-Kč(u veta). Za rychlotesty u veterináře bych dala 700,-Kč a nevím, zda je to i s odběrem. Tyto jsou spolehlivější.

Eliška už baštila a pila. Byla i na záchodě. Už tady běhá, trošku si i hraje. Nachodila už 100jarních kilometrů, je k neuhlídání. Ale je problém (možná můj) že skáče na židli, mě do klína, do křesla na pracovní stůl atd. tam ale nevydrží a chce skočit.
Raději ji hned sundám, ale nelíbí se jí to. Nemůže si ublížit, když skočí? Nemůžou se uvolnit stehy? Není pro ní horší, když ji sundám než když skočí sama? Celá se při tom zatne a napne. Bude noc a neuhlídám ji. Právě skočila ze stolu. Vezmu ji k nám do postele, je tam zvyklá. Ale neovlivním případně noční výpravy.
Trošku jí vadí košilka. Nechala jsem ji dát na požádání, i když pan doktor řekl, že to není nutné. Elinečka si košilku olizuje a kouše, asi nám dlouho nevydrží. Eli má kosmetickou malou ranku a jen 5 stehů. Pan doktor je šikovný, už jí operoval ten ocásek. Je trošku dražší než konkurence, ale opravdu šikovný. Ceny pokud někoho zajímají 950,-Kč kastrace, 300,- antibiotika (s postupným uvolňováním na 10dní, abychom tam nemuseli) a ještě Eli dostala injekci proti bolesti. Právě mi Elinka usnula na klíně. Držte nám palečky a packy, ať testy dopadnou dobře, aby Eliška mohla mít kamaráda. Za 10 dní jedeme na vyndání stehů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 19:49:10
Odpovědět s citátem

Tak vám moc držíme palce a kočičce přejeme pohodové uzdravování:-)

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 6:02:33
Odpovědět s citátem

Dá se říct, že vše podle popisu probíhá standardně, včetně té nutnosti skákat po výškách. Pokud se nemotá a nepadá, tak s tím stejně nic nenaděláte. Každopádně dneska už na tom bude líp. Pokud má klasické nevstřebávací stehy, tak ty venkovní by jí povolit neměly. Košilku nechte, dokud bude plnit funkci zakrytí stehů, pak holt sundat.
Cena kastrace bych řekla, že je přijatelná, normální.

Věřím, že noc jste zdárně přežily, takže přeji rychlé uzdravení! Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 9:18:03
Odpovědět s citátem

Smile Děkuji za ujištění, že stehy nepovolí. Eliška je živější kočička a její omezování jsem vzdala, tak snad stehy vydrží. Spinkala s námi jako vždy. Kdyby neměla košilku a oholené bříška nikdo by neřekl, že byla včera na kastraci. Košilenka nám vydrží asi jen dnes. Páře se jak jí kočička jí olizuje a jak se pohybuje. Naštěstí máme náhradní. Jen nevím, jak jí do ní dostanu. Jestli někdo někdy viděl pytel blech, tak to je naše Eli. Jsem ráda, že to máme za sebou. A vzkaz pro všechny, kteří se chystají, prožíváme to víc než kočenky. Teď už zbývá jen vykrmit, tou opakovanou říjí nepřibývala na váze. Včera jsem jí koupila krmivo Hills pro koťata, 2kg balení, aby měla na začátek více kalorií. Doma po otevření jsem zjistila, že jsou pro dospělé kočky, ach jo, tak to s tím přibýváním nebude tak rychlé. Ale chutnají. Jinak má Orijen rybičky a Acanu. Včera už zbaštila kuřecí stehno vařené v páře, granulky a vitamínovou pastu.
Děkujeme za odpovědi a a přejeme Všem krásný den. Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2011 7:52:51
Odpovědět s citátem

Smile Smile Smile Ahojky, zdravíme Vás s Elinkou a nemáme dotazy. Máme úžasné novinky a chceme se o ně s Vámi podělit. V pátek ráno přišly výsledky testů. Eli je FeLV a FIV NEGATIVNÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Ale to není všechno. Eliška má kamaráda! Nádherného a úžasného Briťáčka Samíka. Nabídka přišla nečekaně 5 minut poté, co přišly výsledky testů. Ve stávající rodině nemohl zůstat je mu 4,5 měsíce.
Přivezli jsme ho v pátek večer. Pustila jsem je k sobě v sobotu ráno. Eli na něho celou sobotu vrčela, mručela a prskala. Přitom za ním běhala jako pejsek, jakmile se na ní otočit, preventivně zavrčela. Samíček byl ze začátku trochu zmatený, co to ne něj vrčí, to neznal. Eli vypadá legračně. Stále je v té pokastrační košilce a s tím pahýlkem místo ocásku, vrčením a neuvěřitelným temperamentem vypadala spíš jako teriér než jako kočička. Samík je ale velice vyrovnaný a tolerantní kocourek a všechno to vrčení a syčení ustál. V sobotu večer za mnou Eliška nepřišla do postele, ale zůstala se Samíkem v obýváku. Včera ráno se k sobě přiblížily a už žádné vrčení ani prskání nebylo. Akorát, když dovádějí a Elinka to nemá pod kontrolou, tak sykne. Nebo když jí Samík povalí, není se čemu divit, Sam je kus, je třikrát větší než Elišenka.
Dneska s námi spali oba. Samík mi zalehl kolena, Elinka mi spala na krku jako vždy. Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2011 20:36:30
Odpovědět s citátem

No hurá, velká gratulace Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2011 10:08:44
Odpovědět s citátem

hamat napsal:
Smile Smile Smile
Ale to není všechno. Eliška má kamaráda! Nádherného a úžasného Briťáčka Samíka.


Tak to jsem moc ráda - a vidíte, někdy si to osud zařídí sám - jak s Elinkou, tak se Samíkem - ať Vám dělají jen samou radost!!
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top