Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pozitivní FiP


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 13:25:13
Odpovědět s citátem

Vitamíny B jsou rozpustné ve vodě.
V tucích jsou rozpustné vitamíny A, D, E, K.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: re
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 13:58:30
Odpovědět s citátem

tif napsal:
Vitamíny B jsou rozpustné ve vodě.
V tucích jsou rozpustné vitamíny A, D, E, K.


Shocked No fakt, má pravdu předsedo Smile Díky za opravu Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 16:22:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den , chci se zeptat nemohli jste si tu pozitivitu na koronaviry přivest zrovna od vet. chodí tam spoustu zvířat a každej vet zrovna neni duslednej já si ho teda zvu na běžný prohlídky a očkování domu možná je to hovadina ale já to tak cítim
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 16:26:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den , chci se zeptat nemohli jste si tu pozitivitu na koronaviry přivest zrovna od vet. chodí tam spoustu zvířat a každej vet zrovna neni duslednej já si ho teda zvu na běžný prohlídky a očkování domu možná je to hovadina ale já to tak cítim
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 19:26:29
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Dobrý den , chci se zeptat nemohli jste si tu pozitivitu na koronaviry přivest zrovna od vet. chodí tam spoustu zvířat a každej vet zrovna neni duslednej já si ho teda zvu na běžný prohlídky a očkování domu možná je to hovadina ale já to tak cítim


Možné to je, nakazit se může kočka i na výstavě. Ale myslím že je to nepravděpodobné, to by jsme museli narazit na nějaký bobek a to si myslím že náš vet. je důsledná a po každém pacientovy desinfikuje stul. Sama jsem to vždy viděla než si nás pozvala do ordinace, desinfikovala stůl. Víte mě proběhlo hlavou hodně věcí jak se mohla Debbie nakazit a bohužel to nezjistím.
Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 19:43:56
Odpovědět s citátem

co já vim tak sice bobkem se muže taky nakazit ale i nosnim sekretem , olíznutim přímim stykem asi bych to přirovnala k chřipce jestli se teda nemílim jedna kočka pšíkne a vyprskne sliny a druhá v čekárně to klidně muže chytit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 19:55:41
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
co já vim tak sice bobkem se muže taky nakazit ale i nosnim sekretem , olíznutim přímim stykem asi bych to přirovnala k chřipce jestli se teda nemílim jedna kočka pšíkne a vyprskne sliny a druhá v čekárně to klidně muže chytit


JJ to ano, ale my osobně se objednáváme na určitou hodinu a ihned jdeme do ordinace. Nikdy jsme nečekali v čekárně. Když bylo plno čekal já nebo přítel s holkama v autě. Tohle jsou spekulace, my se už nikdy nedozvíme jak jsme k tomu přišli, k vet. jsme tak často nejezdili. A hlavně vždy tam byli spíše psi než kočky..
Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 20:51:22
Odpovědět s citátem

JJ to ano, ale my osobně se objednáváme na určitou hodinu a ihned jdeme do ordinace. Nikdy jsme nečekali v čekárně. Když bylo plno čekal já nebo přítel s holkama v autě. Tohle jsou spekulace, my se už nikdy nedozvíme jak jsme k tomu přišli, k vet. jsme tak často nejezdili. A hlavně vždy tam byli spíše psi než kočky..[/quote]

Spekulovat kde se to dalochytiti je blbost. Navíc máma i dcera, které bydlí každá jinde.
Výstavní úspěchy bych nepovažovala tituly u jedné kočky z této CHS. Já také jezdím hodně po výstavách a žádnou kočku z CHS Angel jsem neviděla.
Edrimelo, měla jsem na mysli, podívat se na výstavách i na chovatele. Popovídat si s nima, podívat se v jakém stavu jsou jejich zvířata, tu prohodit slovíčko s tím, tu s jiným atd.
A pardon, ale také nechápu, proč si koupit 4 letou kočku a pak studovat rodokmeny a linie, jestli vůbec jdou na sebe. To jste mohla už před koupí kočky.
Asi se v tom nějak ztrácím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 21:11:28
Odpovědět s citátem

Pro EDRIMEU:
Zdravím Evo,
víte, mám pocit, že teď už je pro Vás jaksi na všechno pozdě, především je třeba si HNED zezačátku ujasnit zda chci nebo nechci chovat. Já taky koupila kočičku jako vy, na mazlíka s tím, že případně na ní mohu chovat, doplatím cenu a tak dále. Už bych to ale nikdy neudělala. Kočička je krásná, ZDRAVÁ!, vykastrovaný mazlíček. Ale opravdu je něco jiného koupit kočku do chovu a na mazlíčka - teď ,když po pár letech sháním kočku do chovu (a stále nemophu nalézt!), sleduji vše už od začátku - rodiče, testy, potomky, zda se ukazují na výstavách, podezřelé drby a machinace, zda budu mít kde a hlavně KÝM krýt a tak dále.
Myslím, že pořídit si chovnou kočičku není vůbec legrace. Neznám Vás a nevím, zda máte již nějaké odchované vrhy pod jiným plemenem než je Sphynx, ale určitě začít se 4 letou kočičkou a kocourkem s (byť již snad doléčenými?) zdravotními problémy - to vyžaduje podle mne už více zkušeností. Teď, když máte obě kočky doma už Vám studie rodokmenů atd. moc nepomůže - maximálně zjistíte, že podle těch a těch kritérií chovat nemůžete, takže výsledkem jsou zase kočičky na mazlíčky.
Neberte to prosím tak, že odsuzuju kočičky na mazla - to vůbec NE, mají se nejlépe, ale opravdu je předem třeba vše promýšlet.

Dále proč se zde nezveřejňují jména - každý chovatel je opatrný na sebe a svůj chov, v chovatelsví existuje spousta spolků, klik a paktů, kterým je třeba se vyhnout a tak není divu, že si raději většina lidí jede své a do ostatních vosích hnízd moc nerýpe. Ono možná časem zjistíte, že je to k něčemu dobré, protože jak už jsem zjistila i já, analfabet chovatelského světa, je lepší se držet stranou a dělat si obrázek.

Jinak ještě - podle čeho jste usoudila, že Angel Sphynx patří ,,k nejlepším u nás"? Já jsem na ně tedy někde narazila, ale rozhodně jsou mi známější jména jako Aar, Tyrell, Lenkat, Aniger ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 8:54:55
Odpovědět s citátem

Spekulovat kde se to dalochytiti je blbost. Navíc máma i dcera, které bydlí každá jinde.
Výstavní úspěchy bych nepovažovala tituly u jedné kočky z této CHS. Já také jezdím hodně po výstavách a žádnou kočku z CHS Angel jsem neviděla.
.[/quote]

Máte pravdu spekulovat nemá cenu, to zda jsme kočičku koupili nakaženou nebo ne nezjistíme. A ani to netvrdím že jsme kočindu koupili nakaženou. Inkubační doba koronavirů (nákazy kdy se začne objevovat v trusu) jsou i dva dny. Když jsem na netu narazila na Debbie maminku požádala jsem novou majitelku o test. A to že i matka je pozitivní mě docela vyděsilo. Kontaktovala jsem i sourozence naší kočičky, přišlo mi to vpořádku je informovat. S koronaviry příjde do stiku 80% koček, některé se jich dokáží sami zbavit, u naší kočičky dle našeho vet. diagnoza zní : DLE LABORATORNÍCH VYŠETŘENÍ, VČETNĚ POZITIVNÍHO SEROLOGICKÉHO A KOPROLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ SUP. FIP PROZATÍM BEZ KLINICKÉ MANIFESTACE. Prostě dle vet. má naše kočička FIP a odhadem 2 roky života.
Co se týče Angel Sphynx,ták nám byla chovateli doporučená. Za celou dobu co máme Debbie si nemohu na p. Veselou stěžovat, když byl problém nebo jsem si nevěděla rady mohla jsem jí kdykoliv zavolat a vždy byla připravená ochotně poradit a pomoc. Jen do té doby než jsme jí oznámili že jsme pozitivní, tím se naše přátelské spojení pokazilo. Což se dále nebudu o tom rozepisovat.
Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2011 11:45:33
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
...u naší kočičky dle našeho vet. diagnoza zní : DLE LABORATORNÍCH VYŠETŘENÍ, VČETNĚ POZITIVNÍHO SEROLOGICKÉHO A KOPROLOGICKÉHO VYŠETŘENÍ SUP. FIP PROZATÍM BEZ KLINICKÉ MANIFESTACE. Prostě dle vet. má naše kočička FIP a odhadem 2 roky života.


Mně jenom přijde divné, že se zde na fóru měsíce ne-li roky omílá, že FIP lze prokázat pouze pitvou, a Vaše veterinářka má takový závěr..no nic, po návštěvě u Hriba snad budete mít více jasno, držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Edrimea for Aélinnel + fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2011 21:45:09
Odpovědět s citátem

Než napíši odpovědi, nejprve bych ráda poznamenala, že mi je s podivem kam až se stočilo téma o chovných kočkách s PP, které nakonec asi chovné nebudou? Místo řešení proč a jak je toto u chov stanic vůbec možné se tu řeší proč někdo koupí kočku jinde než u prestižních stanic. Proč ne kotě, atp. Škoda, původní téma tím zapadá a přehlednost je ztracená. Natož zcela původní vznik vlákna . DIAGNOSTIKA nebo nemoc FIP.

Byl tu dotaz na mé zkušenosti. Chovám Ušlechtilé potkany s PP a nyní Rodokmenem EDRIMEA (už pár let nevidím žádnou potřebu ani výhodu být někde registrovaná). Chovám od roku 2003. U koček jsem odchovala jediný vrh u své kočky z ulice. Sphynx je pro mne novinka. Dokud jsem nedostala příležitost získat Artíčka, tyto kočky jsem si pořídit neplánovala. Na mne to byla moc „drahá sranda“! Natož přemýšlet o chovu. Když výzva s kocourkem přišla, pouze jsem zvážila fakta. Minimálně jsem mohla získat vyjímečného mazla a splnit si sen v který jsem nikdy nedoufala, že by se splnil. A pak mi došlo, pokud by byl k chovu vhodný, lze se podívat zda je vůbec někde k němu vhodná kočenka. Proto jsem začala pracovat s mapováním jeho předků, založila mu databázi v Breeders Assitant a kontaktovala stanici původu jeho rodičů (Gavany¨s Bohemia) s žádostí o mentoring. Ten kdo choval na této linii jistě věděl kam směřoval touto prací. Mimochodem nikde jsem nenašla doporučení o nej stanicích pro Angel Sphynx a Gavany¨s, ale také jsem nikde nenašla zmínku, že jde o stanice kterých se vyvarovat! A nepsala jsem, že jde o nej stanice v ČR, jen stanice co jejich odchov je z dobrého původu a také byť i jen jedno kotě s dobrým umístěným je pro mne signál, že nejde o špatnou volbu. Vím co znamená slovo selekce a raději vidím v chovu jediného potomka, než hromadu. Pro předání těch nejlepších genů je to naprosto postačující. A taky vím, že nemusí být jen šampion aby nesl ty nejlepší geny dál. Každý nemusí mít potřebu vystavovat. Má to svá rizika a cena taky není zanedbatelná.
Než jsem se rozhodla pro Desiree vhodnost pro toto spojení jsem konzultovala. Věděla jsem o ní od podzima. Dokud Art nebyl zdráv koupi jsem odložila. Volba byla schválena a když jsem zároveň slyšela z nezaujaté stanice, které si navíc hluboce vážím za vše jak se mi po celou dobu co mám Artíka věnovala, že je dobře, že Desinka skončí právě u nás, byla jsem si jistá . pro moje potřeby tato kočenka vyhovovala. Víc než jediný vrh jsem od ní nepotřebovala. Za to jsem jí mohla nabídnout to co jsem nabídla a čeho nikdy nebudu litovat! Ano jsem šťastná i v tuto chvíli, že tahle kočenka je u nás. I když třeba nebudou koťata. Přinesla mi její vlastní štěstí, zkušenost kterou bych nikdy nezískala s koťátkem. Mnoho výzev a zkušeností, které bych jinak třeba roky hledala. Obě kočky mi přinesly nejen to vše co by mi dalo koťátko, ale ještě mnohem víc.
Proto nechápu – nevidím nic špatného na tom jakou si kdo vybere kočku a od koho. Mne mrzí, že zatímco s takovouto kočenkou člověk získá minimálně vše co může nabídnout každý Sphynx, získá také zkušenost s lidským pokrytectvím. A to vše u koček s PP. To je smutné.
Možná koupit někde bezpapíráka, ale od člověka, který své kočenky skutečně miluje a dle toho se o ně stará a odchová i koťata, možná bych pochodila nejlépe. PP by měli dostávat chovatelé dle svých chovatelských zásluh a ne kočky jen proto, že známe původ rodičů. Je to záruka původu, pramálo zajišťuje víc. Asi to zní pateticky, ale nic jiného mne nenapadá po tom kam dospělo téma tohoto vlákna!

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: Edrimea for Aélinnel + fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 17:02:48
Odpovědět s citátem

[quote="EDRIMEA"][b][color=green]Než napíši odpovědi, nejprve bych ráda poznamenala, že mi je s podivem kam až se stočilo téma o chovných kočkách s PP, které nakonec asi chovné nebudou? Místo řešení proč a jak je toto u chov stanic vůbec možné se tu řeší proč někdo koupí kočku jinde než u prestižních stanic. Proč ne kotě, atp. Škoda, původní téma tím zapadá a přehlednost je ztracená. Natož zcela původní vznik vlákna . DIAGNOSTIKA nebo nemoc FIP.


Já se ve Vašich článcích asi už trochu ztrácím. O CHS a podivných praktikách chovatelů jste tu začala psát Vy. Popisovala jste chování chovatelky Arta i Desiréé a o tom jak byly špatné.

Byl tu dotaz na mé zkušenosti. Chovám Ušlechtilé potkany s PP a nyní Rodokmenem EDRIMEA (už pár let nevidím žádnou potřebu ani výhodu být někde registrovaná). Chovám od roku 2003. U koček jsem odchovala jediný vrh u své kočky z ulice.

Mně vše, co tu popisujete, připadá, že si protiřečí. Chtěla jste kocoura na mazla a pak jste koupila druhou s tím, že pokud bude mít koťat doplatíte cenu jako za chovnou. Teď zase píšete, že jste měla nastudované rodokmeny a chtěla jste prospět plemeni.
Přitom, jak píšete, nemáte na kocoura ještě ani PP. A jak chcete chovat a nebýt nikde registrovaná. Budou to bezpapíráci?


Váš poslední článek jsem ani moc nepochopila. Je to podle mně blábol, který říká, jak jsou všichni špatní. A fakt se to sem nehodí. Když to shrnu, máte kocoura a kočku. Kocour nemá PP a je zatím nemocný a kočka je pozitivní na FIP a budete na chovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Edrimea for Aélinnel + fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 18:16:01
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Než napíši odpovědi, nejprve bych ráda poznamenala, že mi je s podivem kam až se stočilo téma o chovných kočkách s PP, které nakonec asi chovné nebudou? Místo řešení proč a jak je toto u chov stanic vůbec možné se tu řeší proč někdo koupí kočku jinde než u prestižních stanic. Proč ne kotě, atp. Škoda, původní téma tím zapadá a přehlednost je ztracená. Natož zcela původní vznik vlákna . DIAGNOSTIKA nebo nemoc FIP.

PP by měli dostávat chovatelé dle svých chovatelských zásluh a ne kočky jen proto, že známe původ rodičů. Je to záruka původu, pramálo zajišťuje víc. Asi to zní pateticky, ale nic jiného mne nenapadá po tom kam dospělo téma tohoto vlákna!

dobrý podvečer všem,
toto vlákno má název POZITIVNÍ FIP. To, kam se vlákno stočilo, není vinou lidí, kteří se snaží Vám zde na vaše otázky odpovídatstále dokola. Vlákno se stočilo díky Vašim otázkám a výpadům, které do tohoto vlákna nepatří.
Už jenom přeměna "pozitivní koronaviry na onemocnění FIP je zavádějící.
Dodnes nikdo ze zkušených a moudrých neví, proč u některých koček zmutují koronaviry ve FIP. Všechno jsou pouze doměnky.
6.1. jste vstoupila mezi lidi na tomto webu jako nováček a hezky jste se představila. Je 29.3. a vaše příspěvky v tomto vláknu jsou opravdu snůška blábolů ve kterých se přestávám orientovat. Jako například Vámi opakovaně psané " udržení genofondu". Vy naopak by jste se měla snažit u sphynxe genofond rozšiřovat. Proto stále někteří chovatelé ve světě přikřižují do plemene sphynx i jiná plemena. Ale to patří jinam a ne sem.
A jaké vzácné geny ponese váš Artíček ? to jedním krytím nikdy nezjistíte. A už vůbec ne, krytím jen jedné kočky. A jedním odchovem koťat také ne. Tak vidíte sama. Vlákno " pozitivní FIP" jste změnila svými neuváženými výroky naprosto sama.
25.3. jste si ve všem co se týká koronavirů dělala svůj úsudek a je 29.3 a mluvíte ve stejném vláknu o něčem úplně jiném.
Také jste zde napsala:
Nikdo nenapsal slovo z praxe, že mnoho z Vás netestuje a neřeší tyhle "nesmyly". Mám svůj názor k dnešnímu dni a moc mne mrzí jak mnoho z Vás prostě jen mlčí.
Myslím, že Vám zde napsalo odpověď dost lidí, včetně mne.
Mám pocit jakoby jste čekala odpovědi typu: netestuji, je mi to jedno a koťata prodám.
Je to všechno pořád dokola a já nevím, co ještě chcete vědět.
Já osobně si myslím, že si lidé mají koupit zvíře tam, kde si ho chtějí koupit a basta. Je to věc každého jednotlivce a toto fórum není fórum kde najdete upozorňování kam by se neměli chodit kupovat zvířata.

hezký večer
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 20:02:21
Odpovědět s citátem

Tak já taky trošku přispěju Smile Já si prostě myslím, že vše má mít svůj řád a posloupnost. Tak jsem to vzala jako nováček pěkně od začátku.
Jsem mezi chovateli teprve asi tři roky. Odchováno nemám zatím nic. Mám jednu kočičku a jednoho kastrovaného kocourka jako kamaráda k ní. ( oba s PP) Kočku jsem si vybrala srdcem, jako laik, prostě se mi líbila Smile A líbí se mi stále..miluju jí Smile Zaregistrovala jsem se u FIFE a vstoupila jsem do místní pobočky ČSCH. Udělali jsme asi 5 výstav, test na HCM, FIV, FIP a FeLV. A teď máme nakryto. Čekáme první potomky po suprovním kocourkovi, který je taky samozřejmě testován na výše uvedené a veříme v nejen krásné a povahou úžasné, ale hlavně ve zdravé miminka.
Protože jsem ale začátečník a genetika je pro mě učení mučení, řídím se radou zkušených a dlouholetých chovatelů, abych neudělala více škody než užitku:) Tímto moc děkuji spřáteleným chovatelům a chovatelkám nejen za přátelství a radu, ale i za to, že se s někým kdo je zelenáč (se mnou) dělí o své ńeocenitelné chovatelské zkušenosti Smile)
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 20:21:10
Odpovědět s citátem

Tedy nestačím zírat, místo věcné diskuse opět zmatek Confused

Vlákno se snad jmenuje Pozitivní FIP, tak by u toho asi mělo zůstat. Dedukce zda někdo má či nemá chovat, zda koupil kočku levně či draze, zda nemocnou či zdravou a hlavně jak to dokázat... je to furt dokola a furt o ničem, řeči o tom, jak se testovat má, či snad jak se testuje, ale konkrétních rad chovatelů je tu tedy opravdu poskrovnu. Já chovatel nejsem, takže nějaká moudra mohu podávat těžko, přesto pár postřehů či spíše dotazů, ať se s tématem FIP hneme z místa:

Snad okolo 70% koček je na koronaviry pozitivních, koronaviry jsou všude jak zde vyplynulo z diskuse a tudíž tato pozitivita může potkat každého a NEVĚŘÍM že při množství koček jež chovatelé mají a při daném procentu, většinu nepotká, CO PAK, pozitivní kočku dáte kam? Na žádných stránkách a že jsem jich zkouknul jsem nikdy neobjevil hlášku typu "kočička testována, pozitivní na koronaviry, dali jsme ji do útulku" Opravdu jsou všechny OK, nebo spíš by ono vyjádření bylo spolehlivou cestou k likvidaci vlastní CHS?

Pokud se už chovatel může pochlubit negativním testem, je jen jeden, nebo vzhledem k inkubační době i opakovaný, tedy před krytím a po koťatech? Jinak je to asi o ničem...

Cena kotěte: Hanka má absolutně pravdu, že jen ten kdo levně produkuje, může levně prodávat, ovšem ne ten kdo draze prodává, musí zákonitě prodávat 100% kvalitu. Když koukneme na stránky CHS, všemožnými testy se pyšní snad každá, samozřejmě některé zřejmě jen do doby, než kočky onemocní, nebo chce nový majitel to negativní lejstro vidět... Zde by přece tyto náležitosti, včetně testů, měly být samozřejmostí kupní smlouvy a dokud to tak budoucí majitelé a kupující nebudou vyžadovat, stále budou vykukové kteří testují a kočky mají zdravé leda tak ve virtuální realitě. Bohužel, kupující se spolehne na tvrzení chovatele že je koťátko zdravé, rodiče testovaní a na to se spolehne a VIDĚT to lejstro nechce, vždyť tu již bylo řečeno, není jen FIP...

Škoda že v dnešní multimediální a internetové době i na jiné neřády, ne jen HCM, neexistují nějaké databáze, aby vše nebylo jen v pozici dohadů, není to nic složitého a pokud by si budoucí majitel snadno dohledal výsledky koček jež ho zajímají, asi by měl snadnější volbu, i když jak říkám, kdo chce, tomu nebrání nic, aby před tím než si tu kočku koupí, si ta negativní osvědčení prohlédl a aby byla přílohami kupní smlouvy. Tož asi tak...
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 20:42:33
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tedy nestačím zírat, místo věcné diskuse opět zmatek Confused

i když jak říkám, kdo chce, tomu nebrání nic, aby před tím než si tu kočku koupí, si ta negativní osvědčení prohlédl a aby byla přílohami kupní smlouvy. Tož asi tak...


přesně tak, Oldo! Každý kdo si kupuje kotě má dostat jako přílohu kupní smlouvy kopiie testů všech vyšetření. A to i HCM.

Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 20:48:40
Odpovědět s citátem

No jo Hanko, jenže dobře víme jak to je, ono si i člověk kolikrát vše řádně nastuduje, jenže pak se jede na kočičku podívat, zapracují city, kočena vrní v náručí a chovatel kupujícího utáhne na vařené nudli (většinou je pak ta nudle zelená a čouhá kotěti z nosu). Samozřejmě čest výjimkám Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 20:54:44
Odpovědět s citátem

K FIP už toho bylo řečeno mnoho, tak jen na okraj. V srpnu 2008 jsme testovali krev našeho Charona na koronaviry, test byl negativní. V lednu 2009 na FIP (prokázáno pitvou) zemřel. Nebyli jsme s ním na výstavě, nikde. Vet samozřejmě stůl vždy desinfikoval a vyšetřoval ho v přepravce (máme otevírací zvrchu).
Chovatelé od testů na FIP upouští a je to jen dobře. "Negativní FIP" totiž neznamená vůbec nic, neznamená to to, že vám kočka do měsíce neumře. A zase naopak - to, že "je pozitivní" také neznamená, že do dvou let umře (pokud nemá klinické projevy).
Ostatně, doporučuji zde velmi kvalitní článek:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1050
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:02:49
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
K FIP už toho bylo řečeno mnoho, tak jen na okraj. V srpnu 2008 jsme testovali krev našeho Charona na koronaviry, test byl negativní. V lednu 2009 na FIP (prokázáno pitvou) zemřel. Nebyli jsme s ním na výstavě, nikde. Vet samozřejmě stůl vždy desinfikoval a vyšetřoval ho v přepravce (máme otevírací zvrchu).
Chovatelé od testů na FIP upouští a je to jen dobře. "Negativní FIP" totiž neznamená vůbec nic, neznamená to to, že vám kočka do měsíce neumře. A zase naopak - to, že "je pozitivní" také neznamená, že do dvou let umře (pokud nemá klinické projevy).
Ostatně, doporučuji zde velmi kvalitní článek:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=1050


...přesně tak. Výborný článek, který hovoří za vše. Podle posledních poznatků se opravdu nezná spouštěč, který spouští zmutování tohoto viru.
Je až s podivem jak se některá zvířata chovají. Dokonce jsem slyšela příběh o zvířeti, které bylo PCR pozitivní na korona v krvi a negativní ve stolici.
No, a teď babo raď Smile)

Hezkou dobrou noc
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:13:42
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
Vše má mít svůj řád a posloupnost. Tak jsem to vzala jako nováček pěkně od začátku.

Díky Izzy, zde to došlo do podivných dimenzí, neuvědomuji si, že jsem k tomu dopomohla, ale budiž. Buď jsem o svých motivech chovu měla mlčet zcela a nebo vše napsat jako ty. Já detaily nepsala, protože jsem nečekala souzení mých chovatelských schopností.Wink
Takže znovu, pro ty které jsem zmátla.

Neplánovala jsem mít doma Sphynxe. Neplánovala jsem chovat Sphynxe. Nejsem tak bohatá abych si pořídila kočku za plnou cenu jen na mazlíka nebo na chov a pak se na ní cokoliv "učila".
Přesto jsem vždycky toužila mít doma naháčka.
Nahatci jsou má slabost ve všech varietách. Mám nahé potkany, morče, měla jsem myš. Ale jen ty potkany jsem nakonec chovala ač i vše ostatní byl potencionální chovný materiál výborného původu. Vždy pro mne přednost mělo mít nahé mazlíky a chovat jen tam, kde jsem uznala, že bych chovat měla(potkani).
Jednoho dne mne oslovila náhoda získat našeho Artíčka. Hledal se pro něho nový spolehlivý domov. Neřešila jsem co je to za kocourka. Byl z protekce a tak jsem se na to spolehla a byla ráda, že mu dám nutný nezbytný nový domov, když ho Art potřeboval a já si tak splním sen.
Teprve u chovatelky jsem zjistila, že jde o kocourka plánovaného k chovu a tak jsem o této možnosti také začala uvažovat. Netucha co mne zdravotně s Artem potká. Proto jsem kontaktovala Gavany¨s a požádala o mentoring protože mi bylo jasné, že jsem u koček také zelenáč. Ověřila si původ ač PP dodnes nemám, tehdy jsem ani tento podraz netušila. Ujasnila jsem si pod který klub se budu registrovat, vytipovala výstavy kde budu vystavovat, nakoupila kompletní vybavení do klece a pak už jen čekala až přejde rýmička a zaregistruji stanici, zaplatím poplatky a pak zjistím zda má smysl na Artínkovi chovat. Bohužel rýma nemizela, čas utíkal, netucha o jakou nemoc jde našla jsem Desirku a opět s Gavany¨s zkonzultovala vhodnost tohoto spojení a tak jsem čekala až bude Art zdráv. Pak se zjistilo, že to nebyla jen rýmička. Koupě Desinky byla odložena až bude Art přeléčen.(Mimochodem nyní se zdá být zdráv). Jeho nemoc je pod odborným dohledem a o chovu na Artovi nechám rozhodnout především odborníka. Když se kupovala Desiréé, smlouva byla na obě možnosti(odchov či ne) právě protože dokud si nebudu jistá zda je Art zdráv krýt nehodlám. Jiným kocourem bych rozhodně nekryla, Desiree již má odchovů dost, Chtěla jsem Artíkova potomka a vychovat si vlastní kotě po vlastních kočenkách. Nebýt náhody s paní Levovou díky níž jsem zjistila positivitu Desinky na FIP, nic bych netušila a na krytí by mi přišla být velmi vhodná, Chtěla jsem jediný vrh. Pokud by Art byl tak dobrý, uvažovala bych o krytí na další chov, pokud by nebyl, tak bych kryla pro sebe na potomka a pro známé, kteří by také chtěli takovéhoto mazlínka. Zajistila bych aby na vrhu již nikdo nechoval. Ale dala bych šanci lidem jako jsem já mít toto mimořádné stvoření doma. S nahatými potkany to dělám také tak. Takže pokud by nebyl důvod v budoucnu chovat, oba bych vykastrovala a šla zcela jinou cestou. Ale jsem pedant co se chovu týče. Proto ta příprava. Ta se neztratí nikdy. A měla jsem na to zatím čas. Stejně jako se rozhodnout co dál. Včas se registrovat pokud to bude třeba. Ale prioritně jsem si pořídila 2 Sphynxe, protože jsem si Arta zamilovala a našla nejlepší kočku mého života. Nebyl důvod si brát koťata, dát i Desince krásný domov byl nejlepší důvod proč si vzít 4 letou chovnou kočku. Byl důležitější než chladně plánovat co by na chov byla ta nejlepší kočka.
Dnes nechám odborníky rozhodnout zda budu na těchto 2 kočenkách někdy chovat. Nikdo mi neporadí lépe!
Rozhodně neplánuji honbu za dalšími naháčky pokud zde chov nevyjde. Nemusím být jednou z Vás. Je skutečně únavné zde pár chovatelů přesvědčovat zda mám doma kočenky vhodné na chov. Na to jsem se zde nikoho neptala. A pokud zde není místo se doptat proč některé stanice mezi Vámi jsou nepoctivé a jediné co mi dokáží napsat zdejší chovatelé je „Dále proč se zde nezveřejňují jména - každý chovatel je opatrný na sebe a svůj chov, v chovatelsví existuje spousta spolků, klik a paktů, kterým je třeba se vyhnout a tak není divu, že si raději většina lidí jede své a do ostatních vosích hnízd moc nerýpe.“…inu pak tady jsem hledala opravdu marně. Všechno je vlastně oki, blbe nekupuj kočky co už někomu překážej a jiné poučení z této diskuze asi hledat už nelze.
Přesto všem děkuji za účast a omlouvám se, že jsem zaryla do zdejšího poklidu.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:21:38
Odpovědět s citátem

Edrimeo, dle mého to zbytečně dramatizujete. Žádný výpadek vůči vám se nekonal, zpětně jsem to vše přečetla.
Požádám vás ovšem, aby jste se držela tématu (nedáte tím prostor reagovat ani druhým mimo téma), takto zbytečně věcné příspěvky mizí v elaborátech mimo téma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:29:45
Odpovědět s citátem

No mě by vážně zajímalo, co chovatelé s těmi pozitivními kočkami dělají Very Happy Tedy oficiálně vlastně žádné takové nejsou, poněvadž má každý jen ty negativní, ale to zase nejde moc matematicky dohromady Shocked
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:34:16
Odpovědět s citátem

Zase mám důvod Vám poděkovat. Váš článek asi nejlépe vystihuje co jsem zde původně psala a proč.
Jen malý dodatek: Desiréé testy jsem viděla, z roku 2009 a to včetně testů FIP, kdy byla i na posledy očkována. Byla negativní. Paní Veselá mne rovnou upozornila na nutnost očkovat.
Nyní jsem Desiree testovala i na FeLV a FIV než jí nechám znovu očkovat, opět je negativní. A FIP bych sama nedělala, to přišlo jak už jsem psala až s Debbie - až do té chvíle mi to přišlo zbytečné. Konzultovala jsem s pí. Kelnerovou co je nutno u obou koček testovat pro krytí a tyto testy jsem si domluvila pro oba. O všem jsem se s pí. Kelnerovou radila. HCM bych pochopitelně před krytím také nechala otestovat.
Takže jen s Artem jsem pochybila s ověřením jeho zdraví. Ale očkování má všechny jak to být má. A proč nudloval bych fakt neuhádla. Věřila jsem, že chovatelka by mou známou nepodrazila. Chyba, oběma nám dala nakažená koťata s klidným svědomím. A ne jen to. I stanice Gavany¨s doplatila na tuto chovatelku, ale to už je jiný příběh. Já jen vděčím Gavany¨s za pomoc a vřelé přijetí našich potíží, pomoc s mým začátkem se Sphynxíky ač za nic z toho pí Zemancová nijak nemohla. Vyšla mi ve všem vstříc a nepopsatelně mi pomohla. A totéž paní Magistra Kelnerová.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:37:36
Odpovědět s citátem

No právě Oldo... My dělali Charonkovi testy na kde co kvůli chovu a jak to dopadlo. Na vše negativní, zdravý jako řípa a během pár měsíců taková rána.
Tím samozřejmě nechci odrazovat od testování, to v žádném případě, jen konkrétně u FIP jsou to takové testy-netesty. Ať už je výsledek jakýkoli, nemusí to nic znamenat. Bohužel - bohudík.
Každopádně mě velmi zaráží výrok chovatelky, že kočka má dva roky života, samotnou by mě (a evidentně nejen mě) zajímalo, jak k tomu došla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: Re: fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:40:31
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Zase mám důvod Vám poděkovat. Váš článek asi nejlépe vystihuje co jsem zde původně psala a proč.
Jen malý dodatek: Desiréé testy jsem viděla, z roku 2009 a to včetně testů FIP, kdy byla i na posledy očkována. Byla negativní. Paní Veselá mne rovnou upozornila na nutnost očkovat.
Nyní jsem Desiree testovala i na FeLV a FIV než jí nechám znovu očkovat, opět je negativní. A FIP bych sama nedělala, to přišlo jak už jsem psala až s Debbie - až do té chvíle mi to přišlo zbytečné. Konzultovala jsem s pí. Kelnerovou co je nutno u obou koček testovat pro krytí a tyto testy jsem si domluvila pro oba. O všem jsem se s pí. Kelnerovou radila. HCM bych pochopitelně před krytím také nechala otestovat.
Takže jen s Artem jsem pochybila s ověřením jeho zdraví. Ale očkování má všechny jak to být má. A proč nudloval bych fakt neuhádla. Věřila jsem, že chovatelka by mou známou nepodrazila. Chyba, oběma nám dala nakažená koťata s klidným svědomím. A ne jen to. I stanice Gavany¨s doplatila na tuto chovatelku, ale to už je jiný příběh. Já jen vděčím Gavany¨s za pomoc a vřelé přijetí našich potíží, pomoc s mým začátkem se Sphynxíky ač za nic z toho pí Zemancová nijak nemohla. Vyšla mi ve všem vstříc a nepopsatelně mi pomohla. A totéž paní Magistra Kelnerová.

Já už se v tom ztrácím, co to má prosím pěkně společného s FIP, resp. co tím vlastně chcete říct (neberte to jako ironii, ale opravdu se v tom nejsem schopná zorientovat - také už je na mě poměrně pozdě Embarassed ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:48:23
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Já už se v tom ztrácím, co to má prosím pěkně společného s FIP, resp. co tím vlastně chcete říct (neberte to jako ironii, ale opravdu se v tom nejsem schopná zorientovat - také už je na mě poměrně pozdě Embarassed ).


Já bych řekl, že je to ta samá myšlenka, když mají všichni chovatelé všechny kočky negativní, kde se pak berou pozitivní výsledky majitelů Wink Alespoň takto Edrimeu chápu.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 21:52:41
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
No právě Oldo... My dělali Charonkovi testy na kde co kvůli chovu a jak to dopadlo. Na vše negativní, zdravý jako řípa a během pár měsíců taková rána.
Tím samozřejmě nechci odrazovat od testování, to v žádném případě, jen konkrétně u FIP jsou to takové testy-netesty. Ať už je výsledek jakýkoli, nemusí to nic znamenat. Bohužel - bohudík.
Každopádně mě velmi zaráží výrok chovatelky, že kočka má dva roky života, samotnou by mě (a evidentně nejen mě) zajímalo, jak k tomu došla.
...
Údajně jí to řekla veterinářka Sad
Jak řekl Olda: " asi z křišťálové koule" Smile)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: fofo177
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 22:19:56
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:

Já bych řekl, že je to ta samá myšlenka, když mají všichni chovatelé všechny kočky negativní, kde se pak berou pozitivní výsledky majitelů Wink Alespoň takto Edrimeu chápu.

Ano, o toto mi šlo. A proč se tutlá vše co někde nesedí místo toho vše veřejně objasnit a tedy vědět kde je to pokrytectví a kde nelze hledat viníky. Díky Ondro! Razz
_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 22:25:37
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

Údajně jí to řekla veterinářka Sad
Jak řekl Olda: " asi z křišťálové koule" Smile)))

I proto zde paní Levová psala. Veterinářka jí to opravdu řekla a k tomu jí dala i výsledky z kterých ten verdikt vyčetla Wink
P.S. Veterinářka pí Levové je současně i veterinířka pí Veselé. Takže dosud byla veterinářkou i naší Desiréé dokud jsem si jí nekoupila.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top