Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pozitivní FiP


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2011 22:31:21
Odpovědět s citátem

Taky jsem docela mimo. Edrimela se ti rozčiluje, že píšeme mimo téma, ale téma o chovatelských plánech, o tom jak jí kdo pomohl a nepomohl sehnat kotě atd sem taky nepatří.
Já dávám testy k nahlédnutí, ale do ruky je nikomu nedávám. Už jsem slyšela o zneužití takových testů Sad
Já osobně testy dělám i když si myslím, že příroda je mocnější. Já sama mám dvě děti a žádné testy jsme s manželem nedělali Shocked Ono také všeho moc škodí.
A kam dávají pozitivní kočky? Ty přece do dvou let umřou.
Nevím, jestli tato doskuze někomu pomohla, ale myslím, že už bylo napsáno dost.
Dobrou noc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 5:44:00
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

Já dávám testy k nahlédnutí, ale do ruky je nikomu nedávám. Už jsem slyšela o zneužití takových testů. Já sama mám dvě děti a žádné testy jsme s manželem nedělali. Ono také všeho moc škodí.
A kam dávají pozitivní kočky? Ty přece do dvou let umřou.
Nevím, jestli tato doskuze někomu pomohla, ale myslím, že už bylo napsáno dost.


S testy a jejich zneužitím je to furt dokola, je to prostě o lidech, kdo je křivák, cestu si najde vždy, ovšem já si naopak myslím, že tím že člověk dostane kopii negativního testu ke smlouvě, spíše se tomu zneužití zabrání než nějakým nahlédnutím, u kterého nemám žádnou možnost si jej ověřit, kdežto falzum z ruky hned tak někdo nedá Wink

Testy a děti atd.: u FIP je to fuk, ale ono je to jak u čeho. Nejhorší je, že ani lékaři a odborná veřejnost v tom nemají jasno. Setkal jsem se s tím, že rodina měla malé mimino a kočku s chlamydiemi a názor veta byl, "nemáte se čeho bát, kočičí chlamydie na člověka přenosné nejsou", co k tomu dodat, snad jen, že by měl vet vrátit diplom.

A pozitivní kočky? Pokud nám do dvou let neumřou tak kde jsou? Promořenost kočičí populace je vcelku velká, stačí si přečíst výše uvedený článek na který je odkaz, takže se nabízí jediná možná řešení, poněvadž všichni mají samozřejmě kočky v nejlepším pořádku: 1. chováme vesele dál 2. kočky rychle prodáme, samozřejmě zdravé a negativní. Ovšem co s naším chovem? Píše se tu, má to jedna kočka, za chvíli to mají všechny... Na jedné straně pozitivita nic neznamená a nic se neděje, na druhé straně na pozitivní kočce v žádném případě nechovat, na třetí straně v chovech žádné pozitivní kočky nejsou, na čtvrté straně pozitivní kočky majitelů... no pak se nelze divit, že jsou lidé, byť nedali za kočku desetitisíce, poněkud nasr....
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 7:34:18
Odpovědět s citátem

dobré ráno,

Oldo, já si myslím že coronaviry se může zvíře nakazit v novém domově a to tak, že hodně rychle. Je to všudepřítomný vir a přenáší se hodně rychle. Myslím si, že když přinesete domů kotě tak už jeho odchod od matky je pro něj velmi stresující. A je jedno jestli to je kotě nebo dospělé zvíře. Jakýkoliv stress u sphynxe způsobuje oslabení imunity. A jak psala Silvie, jeden měsíc tak a za necelý půl rok tak.
Do dnes je to záhada i pro chytré, natož potom pro nás obyčejné lidi.
Sám jste zažil, kdy se kluci projeli na vyšetření HCM ( což pro ně byl určitě stress) a jeden kluk onemocněl otřesnou rýmou. Je zajímavé pozorovat, že kastrát to nebyl. Myslím si, že oni jsou kastráti takoví kliďasové a moc je nerozhází.
Chovat sphynxe je opravdu trochu složitější právě kvůli jejich povaze a zejména potom kvůli imunitě. Dokonce jsem přesvědčena, že venku přikřižují evropskou kočku do sphynxe zejména kvůli zesílení imunity.
Říkají tomu honosně " rozšíření genového fondu". Já se sama nestačím divit jak rostou koťata u Taweret. prostě zcela jiná krev, naprosto nepříbuzná té české . A odchov koťat je do dnes absolutně bez jakéhokoliv mého zásahu.
Když jsem chovala peršany, tak mne nikdy nenapadlo testovat nějaké koronaviry a nikdy jsem neměla problém.
Testy které doma sama dělám jsou opravdu pouze a jen pro můj klid. A každý by měl k chovu takto přistupovat. Testovat zvířata pro svůj klid a pro své čisté svědomí.
Když jsem např. oočkovala všechna moje chovná zvířata proti Leukóze, dostalo se mi dost důrazného upozornění ze světa chovatelů, že u sphynxe je to špatně. Vzala jsem to jako radu chytrých a zkušených a taky jsem se v tom nepitvala - proč je to špatně.
hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 7:57:45
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Každopádně mě velmi zaráží výrok chovatelky, že kočka má dva roky života, samotnou by mě (a evidentně nejen mě) zajímalo, jak k tomu došla.
¨

Dobrý den,
jestli toto patří mě, tak to nebyl můj výrok ale mé vet. Která dle výsledků krevních testů je přesvědčena o tom že kočinda má na 90% FIP, pravděpodobně onemocní suchou formou a odhadem cca 2roky života co také nemůže říct přesně protože zná případ kdy kočka s FIPem žila 7 let. Tohle nebylo z mé hlavy, já jsem rozhodnuta že mi kočka neumře a že vše zvládnem. Já jsem přišla mezi Vás žádat o radu, vaše názory jako zkušené chovatelé. Debata se vrhla jiným směrem což mě mrzí.
[/b]
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 8:09:09
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Silvie OK napsal:
Každopádně mě velmi zaráží výrok chovatelky, že kočka má dva roky života, samotnou by mě (a evidentně nejen mě) zajímalo, jak k tomu došla.
¨

Dobrý den,
jestli toto patří mě, tak to nebyl můj výrok ale mé vet. Která dle výsledků krevních testů je přesvědčena o tom že kočinda má na 90% FIP, pravděpodobně onemocní suchou formou a odhadem cca 2roky života co také nemůže říct přesně protože zná případ kdy kočka s FIPem žila 7 let. Tohle nebylo z mé hlavy, já jsem rozhodnuta že mi kočka neumře a že vše zvládnem. Já jsem přišla mezi Vás žádat o radu, vaše názory jako zkušené chovatelé. Debata se vrhla jiným směrem což mě mrzí.
[/b]


....přesně tak, debata se vrhla úplně jiným směrem anemělo to tak být.
Pravda je ta, že já si myslím že by jste měla změnit veterináře. Takováhle předpověď je poněkud bizardní !!
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 8:58:54
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

Oldo, já si myslím že coronaviry se může zvíře nakazit v novém domově a to tak, že hodně rychle. Je to všudepřítomný vir a přenáší se hodně rychle.


To máte Hanko pravdu, je však zarážející, že jeho výskyt je pouze u majitelů Wink

ještě bych doplnil, for EDRIMEA:

Je nutno brát jako fakt, že co se FIP týká, o kočkách pozitivně testovaných v nějaké CHS na koronaviry a jiná virová onemocnění se NIKDY oficiálně nedozvíte, poněvadž zveřejnění těchto informací by bylo spolehlivou cestou k likvidaci CHS. Ještě tak maximálně je možné zaznamenat pozitivní sken na HCM, ovšem s dodatkem, že se jedná o kastráta, který nemá potomky (bedlivý šťoura pak jistě vyhledá na netu přímé příbuzné oné HCM pozitivní kočky, na kterých se ovšem vesele chová dál).
I u jiných přenosných nemocí (chlamky, herpes...) si lze všimnout, že vždy je u koček uvedeno negativní testování, pokud je náhodou pozitivní, vždy se jedná o majitele, nikoliv chovatele. Chovatel má vždy kočky negativní, to se jen březí kočka preventivně nacpe antibiotiky, u koťat až malinko povyrostou, uděláme to samé (čert vem nějakou příští rezistenci na ATB) a když je pak problém? To je přece jasné, kdo ví, kde to ten nový majitel trajdal a to naše super zdravé kotě nakazil, u mě přece problém není a nikdy nebyl. Zase pak platí, vše je jen o lidech a čest výjimkám, nelze všechny házet do jednoho pytle.
Myslím, že jsem vám zcela jasně objasnil, jak to funguje.

Na závěr ujasnění pár pojmů, páč v tom bývá chaos:

Průkaz původu: je jen o původu a předcích kočky, NIC VÍC, není to žádná záruka zdraví a kvality, jak se mnoho laiků a hlavně kupujících mylně domnívá.

Chovatelská organizace: Opět není žádnou zárukou zdraví, jak je tu někdy mylně prezentováno ve stylu FiFe versus BOEC. Testy jsou povinné jen u některých koček a jen na některé dědičné choroby, mezi něž ty virové rozhodně nepatří.

Databáze ať již HCM či jiné: dle mého názoru skvělá věc, pokud by ovšem byl zájem ze strany chovatelů a majitelů sphynxů, který ovšem NENÍ. Například v české databázi HCM jsou k dnešnímu dni zavedeny celkem čtyři kočky, z nichž dvě jsou moje. Je to škoda, poněvadž pochybuji, že český zájemce bude hledat na mezinárodních fórech. Přitom to nic nestojí, náklady jsou nulové, stačí aby to někdo vedl na svých stránkách a časem se to dostane do povědomí. Pak by bylo skvělé, když zájemce koukne do databáze, vidí že chovatel XY má kočky testované na to a to, tehdy a tehdy, ověřit to lze tam a tam, chovatelé šťourající se v rodokmenech a shánějící informace všude možně by pak také měli vše pěkně po kupě. Hned by vynikli ti, kteří nemají co tajit. Chce to JEN CHTÍT s tím něco dělat. Ale to jsem již v říši SCI-FI.

Tak, myslím, že jsem již řekl vše Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 10:17:52
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Blažková Hana napsal:

Oldo, já si myslím že coronaviry se může zvíře nakazit v novém domově a to tak, že hodně rychle. Je to všudepřítomný vir a přenáší se hodně rychle.


To máte Hanko pravdu, je však zarážející, že jeho výskyt je pouze u majitelů Wink


no, a zase jsme u toho co jsem psala. V chovatelské stanici je kotě u mámy se svými sourozenci a je spokojené.
Přijde do nového domova, do nového prostředí, je případně celý den samo nebo se začne vyrovnávat s přítomností jiných pro něj cizích zvířat, je mu smutno, mění od základu svůj do té doby spokojený život mimina, začne být stresováno ať už změnou prostředí, nebo tím že je najednou samo a BUM. Oslabí se, a první vir který potká ho napadne. Tělo sphynxe se opravdu moc bránit ve stresu neumí.
Jak je to u jiných plemen nevím, ale s peršanama takové starosti nebyly.
hezký den všem
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 10:18:00
Odpovědět s citátem

Testy a děti atd.: u FIP je to fuk, ale ono je to jak u čeho. Nejhorší je, že ani lékaři a odborná veřejnost v tom nemají jasno. Setkal jsem se s tím, že rodina měla malé mimino a kočku s chlamydiemi a názor veta byl, "nemáte se čeho bát, kočičí chlamydie na člověka přenosné nejsou", co k tomu dodat, snad jen, že by měl vet vrátit diplom.

Jen pro upřesnění, měla jsem na mysli, že mám dvě děti a přitom jsem testovaná nebyla. Ne že mám dvě děti a k nim netestované kočky.

A k těm testům, už jsem slyšela, že se z kopie falza udělal a z negativní kočky byla náhle pozitivní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 10:29:22
Odpovědět s citátem

fundog napsal:

A k těm testům, už jsem slyšela, že se z kopie falza udělal a z negativní kočky byla náhle pozitivní.


...také jsem měla možnost slyšet nářek zahraniční chovatelky, která zjistila že její negativní test na HCM byl z webu stažen a změněn na pozitivní a zveřejněn ve snaze poškodit.

a jsme u toho. Kolik si myslíte že zemřelo koček na FIP a kolik na HCM ? V celosvětovém měřítku.
A přitom se najdou lidé, kteří velmi dobře o genetické zátěži u svých zvířat vědí a vesele na svém zvířeti i přes upozornění plodí aniž by na vyšetření se svým zvířetem šli. A je naprosto neuvěřitelné s jakou lehkomysností a nezájmem k tomuto genetickému onemocnění přistupují.

HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 10:54:45
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Silvie OK napsal:
Každopádně mě velmi zaráží výrok chovatelky, že kočka má dva roky života, samotnou by mě (a evidentně nejen mě) zajímalo, jak k tomu došla.


Dobrý den,
jestli toto patří mě, tak to nebyl můj výrok ale mé vet. Která dle výsledků krevních testů je přesvědčena o tom že kočinda má na 90% FIP, pravděpodobně onemocní suchou formou a odhadem cca 2roky života co také nemůže říct přesně protože zná případ kdy kočka s FIPem žila 7 let. Tohle nebylo z mé hlavy, já jsem rozhodnuta že mi kočka neumře a že vše zvládnem. Já jsem přišla mezi Vás žádat o radu, vaše názory jako zkušené chovatelé. Debata se vrhla jiným směrem což mě mrzí.

To se samozřejmě omlouvám, napsala jsem to chybně. Měla jsem na mysli, že mě zaráží výrok veterinářky. Víte, pokud někdo opravdu z testů dokáže určit, že kočka onemocní suchou formou a odhaduje ještě délku života (a nestřílí jen od pasu), tak je to poměrně zajímavé. A já bych se přimlouvala za nějaké podrobnější informace, jakými testy a jak k tomu došla.
Edit: jen, jestli jsem to správně pochopila, vaše kočena má pozitivní nález koronavirů. Což, cituji ze zmiňovaného článku, zdaleka neznamená, že onecmocnění u ní propukne:
Je důležité si ale uvědomit, že onemocnění propukne pouze u relativně malého procenta koček s pozitivitou na koronaviry. V případě, že jsme kočku nechali testovat a vyšel pozitivní test, není třeba se děsit věcí budoucích.
Pozitivita na koronaviry NEROVNÁ SE onemocnění FIP.


Naposledy upravil Silvie OK dne 30. 3. 2011 11:07:01, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 10:58:44
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:

...také jsem měla možnost slyšet nářek zahraniční chovatelky, která zjistila že její negativní test na HCM byl z webu stažen a změněn na pozitivní a zveřejněn ve snaze poškodit. Kolik si myslíte že zemřelo koček na FIP a kolik na HCM ? V celosvětovém měřítku.
A přitom se najdou lidé, kteří velmi dobře o genetické zátěži u svých zvířat vědí a vesele na svém zvířeti i přes upozornění plodí aniž by na vyšetření se svým zvířetem šli.


Právě proto než mít vyvěšené testy na webu si myslím je lepší databáze, kde se krom údajů kočky zveřejňuje jen výsledek testu a kdo a kdy jej provedl.

Jinak samozřejmě 100% souhlas.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 11:00:07
Odpovědět s citátem

....přesně tak, debata se vrhla úplně jiným směrem anemělo to tak být.
Pravda je ta, že já si myslím že by jste měla změnit veterináře. Takováhle předpověď je poněkud bizardní !!
HB[/quote]

To bylo mezi tím prvním co mi prolítlo hlavou... V pátek jedeme s výsledky k p. Hribovi, ale už i od p.Kellnerové vím, že výsledky jsou v normě...Z toho prvotního šoku jsem jí psala a přeposílala výsledky.. Uklidnila mě.. Smile
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 11:44:32
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Blažková Hana napsal:

...také jsem měla možnost slyšet nářek zahraniční chovatelky, která zjistila že její negativní test na HCM byl z webu stažen a změněn na pozitivní a zveřejněn ve snaze poškodit. Kolik si myslíte že zemřelo koček na FIP a kolik na HCM ? V celosvětovém měřítku.
A přitom se najdou lidé, kteří velmi dobře o genetické zátěži u svých zvířat vědí a vesele na svém zvířeti i přes upozornění plodí aniž by na vyšetření se svým zvířetem šli.


Právě proto než mít vyvěšené testy na webu si myslím je lepší databáze, kde se krom údajů kočky zveřejňuje jen výsledek testu a kdo a kdy jej provedl.

Jinak samozřejmě 100% souhlas.


Oldo, já jsem výsdledky testů do jedné databáze zaslala, po 3 měsících se tato databáze přesunula a opět po mně chtěli zaslat podklady a na to já tedy opravdu nemám náladu. Neustále zasílat do nějaké databáze výsledky. Já ke každému kotěti na požádání originál výsledků ukážu a případně doložím kopie ke kupní smlouvě a tečka. Kdo chce, tak mu to stačí.
Jinak je opravdu na svědomí chovatele zda roztouženého budoucího majitele jeho odchovu přesvědčí o tom, že je nutné aby si tento výsledek prohlédl. A případně podepsal, že byl s těmito výsledky seznámen.
A když už jsme u toho . Několikrát jsem například upozorňovala Reginu Polonyovou na to, že bratr jejího kocoura je pozitivní a už i nemocný na HCM a že by měla dát svého kocoura vyšetřit. Nestalo se tak a nejen že jsou po něm odchovy ve vlastní stanici Aniger, ale dokonce tím kocourem nakrývala jiné kočky. Ani kočička Klementýnka, kterou jsem pomohla zaplatit toto vyšetření dodnes nemá. To vidím jako opravdu neseriózní jednání z obou stran. Ve vztahu k budoucím majitelům malých koťátek.

hezký den
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 11:49:35
Odpovědět s citátem

A stejně se tyhle mimina prodali... Čím to? Buď jsou lidi neinformovaní a nebo je jim to jedno... Sad
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 12:08:32
Odpovědět s citátem

Právě proto než mít vyvěšené testy na webu si myslím je lepší databáze, kde se krom údajů kočky zveřejňuje jen výsledek testu a kdo a kdy jej provedl.

Oldo moje reakce byla na Váš nápad dávat kopie testů novým majitelům s koťaty. Na web je věšet, nehodlám už vůbec. Prostě testy z ruky nedávám. Tečka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 13:54:37
Odpovědět s citátem

.
[/quote]
To se samozřejmě omlouvám, napsala jsem to chybně. Měla jsem na mysli, že mě zaráží výrok veterinářky. Víte, pokud někdo opravdu z testů dokáže určit, že kočka onemocní suchou formou a odhaduje ještě délku života (a nestřílí jen od pasu), tak je to poměrně zajímavé. A já bych se přimlouvala za nějaké podrobnější informace, jakými testy a jak k tomu došla.
.[/i][/quote]

Testy se dělali hematologie, biochemie, ELFO séra,


Naposledy upravil Zdenča78 dne 30. 3. 2011 14:19:29, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 14:06:03
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
A stejně se tyhle mimina prodali... Čím to? Buď jsou lidi neinformovaní a nebo je jim to jedno... Sad


Lidé jsou neinformovaní. A tak jim je to jedno.

Když jsem před 3 lety viděla sphynxe a zbláznila se a chtěla ho, tak jsem procházela web a hledala a hledala. Tenkrát moc CHS nebylo a o HCM psala snad jen Karolína na svém webu, nikdo jiný. Tím pádem jsem tomu nepřikládala jako naprostý laik žádnou důležitost. Teprve časem, když se ze mně stal chovatel a logicky jsem se začalo o zdravotní záležitosti koček zajímat hlouběji, tak jsem zjistila, že HCM není žádná sranda, a že u britek je až 1/3 populace touto chorobou postižená a že u psphynxů je to taky problém.

A pak se asi tak před 1-1,5 rokem začalo o této nemoci více mluvit, ale zase jen na kočičích fórech, která nenavštěvuje každý, co si chce koupit kočku. Čili osvěta dodnes nic moc. Takže lidé jsou dodnes neinformovaní a tudíž je jim to jedno Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 14:18:39
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Izzy napsal:
A stejně se tyhle mimina prodali... Čím to? Buď jsou lidi neinformovaní a nebo je jim to jedno... Sad


Lidé jsou neinformovaní. A tak jim je to jedno.

A pak se asi tak před 1-1,5 rokem začalo o této nemoci více mluvit, ale zase jen na kočičích fórech, která nenavštěvuje každý, co si chce koupit kočku. Čili osvěta dodnes nic moc. Takže lidé jsou dodnes neinformovaní a tudíž je jim to jedno Evil or Very Mad


tatiano,
vždyť to přece každý vyšetří pro svůj " dobrý pocit" rád. Jak jsem zde v tomto vláknu psala, boom HCM Česko teprve pravděpodobně čeká ! Sad((((
hezký den
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 18:04:34
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

všem děkuji za názory a rady. Díky tomu že se toto téma vrhlo jiným směrem, se nadále nebudu zapojovat.
Nepřišla jsem sem řešit chovnou stanici od které mám kočku, a ani mého vet. Jak jsem už psala, jen žádat o radu a názory. Jako vyděšená panička mého kočičího mazlíka, která by pro něj udělala vše, jsem to viděla jako šanci se dozvědět něco víc a hlavně se svěřit, s tím co mě vyděsilo a co mě trápí.
Ještě jednou Vám všem děkuji a přeji mnoho radosti s Vašimi hambatými zlatíčky Smile . A třeba někdy nashle na skle Very Happy

Hezký večer Zdenka Wink
Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 18:59:32
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
A pokud zde není místo se doptat proč některé stanice mezi Vámi jsou nepoctivé a jediné co mi dokáží napsat zdejší chovatelé je „Dále proč se zde nezveřejňují jména - každý chovatel je opatrný na sebe a svůj chov, v chovatelsví existuje spousta spolků, klik a paktů, kterým je třeba se vyhnout a tak není divu, že si raději většina lidí jede své a do ostatních vosích hnízd moc nerýpe.“…inu pak tady jsem hledala opravdu marně. Všechno je vlastně oki, blbe nekupuj kočky co už někomu překážej a jiné poučení z této diskuze asi hledat už nelze.


Fajn. Víte co, zkuste si pát let chovat a ono byste fakt zjistila, že nejde všechno vždycky zveřejňovat a říkat kdekomu, snad mi tady ostatní potvrdí, že tak BOHUŽEL chovatelský svět NEFUNGUJE (ač je mi to velice líto a byla bych ráda kdyby všechno běželo fér a všichni se podle toho chovali).

K FIP už tady Olda, Hanka, tatiana a mnoho dalších napsali co se dalo, opravdu tohle vláknou je dokonalým souborem informací o FIP, takže smysl rozhodně má Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2011 19:17:24
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Nepřišla jsem sem řešit chovnou stanici od které mám kočku, a ani mého vet.


Stanici neřeším, ale vet s tím tedy souvisí, neboť prvotní rady zněly změnit veterináře. Kdo si o FIP přečte třeba jen uvedený článek na který je zde odkaz tak ví proč Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 11:58:07
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
A stejně se tyhle mimina prodali... Čím to? Buď jsou lidi neinformovaní a nebo je jim to jedno... Sad


Tak se zdá, že minimálně v případě ch.s. Aniger nebyl zájemce o koupi kočičky informován o HCM pozitivním bratrovi krycího kocoura. Koťátko se vrací ze Slovenska domů, jak píše na svém webu pí. Polonyová. Smutné je, že je kočička nabízena zase k chovu....někteří se asi nepoučí...
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 12:22:34
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
Tak se zdá, že minimálně v případě ch.s. Aniger nebyl zájemce o koupi kočičky informován o HCM pozitivním bratrovi krycího kocoura. Koťátko se vrací ze Slovenska domů, jak píše na svém webu pí. Polonyová. Smutné je, že je kočička nabízena zase k chovu....


Mezi námi, myslím že kdokoliv by takto informován byl, pochybuji že by to riziko podstoupil. Vědomě podstoupit riziko že je určitá pravděbodobnost že to nevyjde a zvířátko umře, což u HCM hraničí v případě pozitivity s jistotou.... Crying or Very sad To ani omylem, včera nám umřel pejsek a toto je vždy strašný pocit, strašná bezmocnost... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 13:07:45
Odpovědět s citátem

hezké odpoledne,
lidská blbost je neomezená. Paní ze Slovenska mne oslovila ještě před tím, než si kotě brala a ptala se mne zda je tato informace pravdivá. Řekla jsem jí že ano. A přesto si kotě vzala. Nyní ho vrátila Sad a co ji k tomuto kroku vedlo, to opravdu nevím.
takže jak je vidět, lidé jsou nepoučitelní
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 14:48:37
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
hezké odpoledne,
lidská blbost je neomezená. Paní ze Slovenska mne oslovila ještě před tím, než si kotě brala a ptala se mne zda je tato informace pravdivá. Řekla jsem jí že ano. A přesto si kotě vzala. Nyní ho vrátila Sad a co ji k tomuto kroku vedlo, to opravdu nevím.
takže jak je vidět, lidé jsou nepoučitelní
Hanka Blažková


No paní asi nevěřila.....Pak nevím, proč se neobrátila přímo na Rendu (majitele HCM kocourka EDEN Feldy)...Kocourek se dá na webu krásně vyhledat a info o HCM tam je.....

Ono je blbé, že mezi sphynxaři panuje nevraživost mezi určitými skupinami. Pak nezůčastněný neví co je fakt a co jen pomluva ,,konkurence,, Sad Tak to vidím já....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 15:03:31
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:

No paní asi nevěřila.....Pak nevím, proč se neobrátila přímo na Rendu (majitele HCM kocourka EDEN Feldy)...Kocourek se dá na webu krásně vyhledat a info o HCM tam je.....

Ono je blbé, že mezi sphynxaři panuje nevraživost mezi určitými skupinami. Pak nezůčastněný neví co je fakt a co jen pomluva ,,konkurence,, Sad Tak to vidím já....


... a výsledek? Nešťastné kotě Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 15:49:42
Odpovědět s citátem

A nebo paní věřila.... a je v tom něco jiného....Dokonce mě napadá co by to mohlo být....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 16:02:35
Odpovědět s citátem

[quote="Izzy"]
Blažková Hana napsal:


Ono je blbé, že mezi sphynxaři panuje nevraživost mezi určitými skupinami. Pak nezůčastněný neví co je fakt a co jen pomluva ,,konkurence,, Sad Tak to vidím já....


... a to jsi myslelala Nikolko jak ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 16:25:08
Odpovědět s citátem

[quote="Blažková Hana"]
Izzy napsal:
Blažková Hana napsal:


Ono je blbé, že mezi sphynxaři panuje nevraživost mezi určitými skupinami. Pak nezůčastněný neví co je fakt a co jen pomluva ,,konkurence,, Sad Tak to vidím já....


... a to jsi myslelala Nikolko jak ?


No že laik se v tom dost těžko vyzná Smile Jde někam kuknout na mimi a nezřídka slyší na ostatní chovatele jen jak mají hnusné zvířata, jak to mají nemocné a jak netestují. No a lidi protože jsou blbí, tak si to neověří a pak se jim stane, že koupí miminko od množky která pošpinila chovatele který to bere maximálně zodpovědně. Prostě lidi jsou blbí Sad Určo ses s tím sama potkala, že tě jako chovatele někdo pomluvil a ono se to k tobě nějakou cestou dostalo. Pak se člověk nestačí divit co se o sobě dozví. Ideál je, když se dozvíš že tě špiní někdo koho ani neznáš.... Sad viz.podnikatelka chovatelka co ráda fantazíruje u zahraničních chovatelů....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2011 17:09:13
Odpovědět s citátem

[quote="Izzy"]
Blažková Hana napsal:
Izzy napsal:
Blažková Hana napsal:


Ono je blbé, že mezi sphynxaři panuje nevraživost mezi určitými skupinami. Pak nezůčastněný neví co je fakt a co jen pomluva ,,konkurence,, Sad Tak to vidím já....


... a to jsi myslelala Nikolko jak ?


No že laik se v tom dost těžko vyzná Smile Jde někam kuknout na mimi a nezřídka slyší na ostatní chovatele jen jak mají hnusné zvířata, jak to mají nemocné a jak netestují. No a lidi protože jsou blbí, tak si to neověří a pak se jim stane, že koupí miminko od množky která pošpinila chovatele který to bere maximálně zodpovědně. Prostě lidi jsou blbí Sad Určo ses s tím sama potkala, že tě jako chovatele někdo pomluvil a ono se to k tobě nějakou cestou dostalo. Pak se člověk nestačí divit co se o sobě dozví. Ideál je, když se dozvíš že tě špiní někdo koho ani neznáš.... Sad viz.podnikatelka chovatelka co ráda fantazíruje u zahraničních chovatelů....


jo jo. Jak říkám, lidé jsou nepoučitelní. Vždyť přece internet jim může objasnit mnoho problémů. Za mě, když jsem začínala, tak internet nebyl, ale v Česém svazu chovatelů se nás ujala Marie Listopadová a cokoliv, kdykoliv nám vysvětlila. A Věra Malešáková od které jsem měla své první kočky mě učila chovat a pečovat o miláčky. To už dneska takhle není a je to špatně.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top