Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kvalita kočičích konzerv


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
čičucha



Založen: 01.08.2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: ANIMONDA Brocconis
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 18:49:08
Odpovědět s citátem

Máme doma pětiměsíční britku. Chovatel nám doporučil konzervy Juwell, s tím, že obsahují vše, co číča potřebuje. Po podrobnějším prozkoumání jsem zjistila, že obsahují pouhá 4 - 8 % masa Confused Hledám nějakou kvalitní a cenově dostupnou náhradu - co říkáte na ANIMONDA Brocconis? Víte někdo, kolik obsahuje masa?

Díky J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ANIMONDA Brocconis
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 19:24:50
Odpovědět s citátem

čičucha napsal:
Máme doma pětiměsíční britku. Chovatel nám doporučil konzervy Juwell, s tím, že obsahují vše, co číča potřebuje. Po podrobnějším prozkoumání jsem zjistila, že obsahují pouhá 4 - 8 % masa Confused Hledám nějakou kvalitní a cenově dostupnou náhradu - co říkáte na ANIMONDA Brocconis? Víte někdo, kolik obsahuje masa?

Díky J.


Já doporučuji konzervám se v krmení koček spíš vyhýbat. Nejvíc masa obsahuje maso, které navíc neobsahuje žádné konzervační látky. Když si spočítám kolik taková konzerva stojí a kolik z jejího obsahu je maso tak vychází samotné maso i podstatně levněji. Já konzervy dávám jen jako doplněk 1-2x týdně jinak krmím superprémiovými granulemi a masem - většinou syrovým a občas i vařeným. Při takovém krmení je už celkem jedno jaké konzervy použiji, snažím se sice kupovat kvalitu jako třeba Miamor nebo Feline Porta, ale když nestíhám včas nakoupit přes internet nebo ve speciálním obchodě tak vyjímečně dám i Whiskas nebo Friskies, které mohu koupit v každém supermarketu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: granule+kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 21:03:48
Odpovědět s citátem

Náš kočičák baští granule RC Kitten, který mu míchám s paštikou,kapsičkou, konzervou, vývarem, kousky masa, rybičkama ap. Jako základ toho co by měl dostat považuju ty granule, to ostatní má na chuť aby mu to vonělo a taky aby měl změnu. K tomu musí nutně mít pacholíka- toho má jako odměnu po lžičkách.Bez toho by snad ani neusnul Confused Zdá se , že mu to takhle vyhovuje. Granule Whiskas Junior odmítá, ty žlutý a zelený potvory co v tom jsou dokonce plive. Jinak já jsem viděla, že i v Hornbachu-a to podle mě je supermarket- měli slušnej výběr granulí. Od RC,Hills,Purina a nevím co ještě. Takže i v supermarketu to někdy jde. Jo a ty kapsičky a paštiky kupuju i podřadnější-to beru jen kvůli tekutinám ap. co v granulích chybí (vůně a možnost se v tom patlat Wink )... Tak a teď se do mě můžou agresivnější diskutátoři pustit a poslat na mě Martu Kubišovou Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: granule+kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 5:08:22
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
. Jinak já jsem viděla, že i v Hornbachu-a to podle mě je supermarket- měli slušnej výběr granulí. Od RC,Hills,Purina a nevím co ještě. Takže i v supermarketu to někdy jde. Jo a ty kapsičky a paštiky kupuju i podřadnější-to beru jen kvůli tekutinám ap. co v granulích chybí (vůně a možnost se v tom patlat Wink )... Tak a teď se do mě můžou agresivnější diskutátoři pustit a poslat na mě Martu Kubišovou Very Happy Very Happy Very Happy

Když jsem posala o nákupu v supermarketu měla jsem na mysli výhradně možný občasný nákup konzerv. Kvalitní granule mám vždy nakoupené v dostatečné zásobě. Mám hodně koček a tak se mi nejvíc vyplatí nakupovat velká balení granulí, kupuji je na výstavách nebo přes internet. Hornbach sice je taky supermarket, ale žádný nemám při cestě z práce domů a tak tam těžko mohu nakupovat když nestíhám nakoupit jinde. Při cestě mám buď Delvitu nebo Albert a tam moc velký výběr nemají. Jinak mám při cestě i prodejnu chovatelských potřeb s velkým výběrem kde nakupuji častěji, ale když se v práci zdržím tak už mají zavřeno a moho jít nakoupit jen do supermarketu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: granule+kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 6:08:46
Odpovědět s citátem

V Hornbachu mívají především Royal Canin a Eukanubu; Hills ani Purinu jsem tam neviděla (pokud nezpestřili během 1/4 roku kočičí sortiment); tuším že i v OBI měli Eukanubu. A opravdu je Hornbach špatně dostupný i pro pražáky, natož pro mimopražské.
Ale pokud za supermarkety považujeme klasické Alberty, Delvity atp. tak tam snad jediné trochu víc kvalitnější krmivo je Purina One, kterou mívají. Toť k dostupnosti granulovaného krmiva Wink

A o kvalitních konzervách v supermarketu si můžeme nechat zdát; Whiskas, Friskies, Darling ... krmit se tím samozřejmě dá, ale určitě to není ideální plnohodnotná každodenní strava Confused

Určitě nejmasovější krmení je prostě maso, takže pokud ho kočičák sblajzne, o to líp. Ale Animonda má celkem slušný sortiment a kvalitu, byť zrovna Brocconis nepatří mezi "top" (dá se říct, že patří mezi ty 4%).

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: granule+kapsičky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 7:12:14
Odpovědět s citátem

My sehnali v Baumaxu taky IAMS - měli granule i kapsičky. Purina Pro Plan měli jen pro psy Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 14:16:43
Odpovědět s citátem

my krmime RCckem a syrovym masem. Sem tam poridime konzervu na zpestreni. Myslim, ze to kocicakum chutna i trochu vic nez maso.. asi to je nejaky ochuceny.. ale juwell bych teda urcite nekupovala.. kdyz uz 4%, tak whiskas nebo darling, ale juwell ani zadarmo.. takovy ty konzervy za 9,90Kc.. kupovali jsme z nemecka Miamor a Aniondu Carny, ale animonda nam moc nejela a po hiny cat se taky zrovna neutloukli. ted dostavaji syrovy drubezi a hovezi a jsou spokojeni
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: whiskas
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 18:05:58
Odpovědět s citátem

Mám kocourka asi měsíc (našla jsem ho před barákem) a naivně jsem si myslela, že když mu dávám whiskas, že mu dávám to nejlepší. Ještě že jsem si to tady přečetla a už mám objednaný kvalitní krmivo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
skaz



Založen: 01.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno-venkov

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 22:46:11
Odpovědět s citátem

Laughing Tak u nás je to šílený - 1/ 12let kastrát mývalák
2/ 4měs puberťák briťák
3/ 2roky fenka jezevčíka kastrovaná
krmení - děs a hrůza.
Původně jsem si myslela / a byla o tom i přesvědčena/ ,že vím,co má kdo dostávat.Ovšem šedivá je teorie a zelený strom života /ale to všichni už určitě taky víte,že? /
Ráno - Kocour/tak se jmenuje/ granulky pro kastráty/,má nadváhu
Mates /kotě/ Hillsky
Sára /pes/granule
Ač u nich stojím,Kocour žere kotěcí,Mates kastrátový a Sára oboje,jenom ty psí tam zůstávají nevyužitý.
Poledne - Kocour kapsičku
Mates -/na lince,jinak mu to Sára sežere/přemražené hovězí
Sára vařené kuřecí ořezy/má je pouze v misce,ale nevšimne si jich/
Večer - Kocour Sářiny Ořezy
Mates Hillsky/ na lince/
Sára nic,čeká,komu co upadne
Vzhledem k tomu,že já nejím maso,maminka o kterou se starám, je diabetička a manžel nastoupil před týdnem jaterní dietu,jsem zvědavá,jak to celý krmení u nás dopadne.Asi zase nějak úplně jinak,než mám nastudovaný,že?
P.S. průjmy zatím nemáme nikdo. Laughing
_________________
skaz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
dayullinka



Založen: 24.11.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 20:42:16
Odpovědět s citátem

whiskas nebo friskies? když je to kotě malinké? nebo co jiného mi můžete doporučit? děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 20:46:04
Odpovědět s citátem

Přečetla sis příspěvky v tomto vláknu?
Pokud ano, tak doporučení máš až až. Whiskas ani friskies bych osobně nedoporučovala, jsou to konzervy s minimem masa, zato ovšem s barvivy a konzervanty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 9:36:16
Odpovědět s citátem

dayullinka napsal:
whiskas nebo friskies? když je to kotě malinké? nebo co jiného mi můžete doporučit? děkuji.

Rozhodně nedoporučuji Whiskas ani Friskies, obojí je stejný odpad - je to podobné jako bys ty každý den jedla lančmít. Pročti si tuto diskusi i témata a najdeš tam odpovědi. Kvalitní krmiva jsou sice dražší, ale kočka po něm bude zdravější. Konzervy kočka ke svému životu vlastně ani nepotřebuje, já je dávám jen občas jako zpestření. Kočky krmím kvalitními granulemi (např. značka Acana je výborná a přitom není o moc dražší než Whiskas, přitom denní dávka pro kočku je o dost nižší) a hlavně masem - dávám syrové i vařené, hovězí, kuřecí nebo krůtí.
Jo a taky nedoporučuji pořízení malinkého kotěte, pro začátečníka je velmi náročné na péči. Kotě by mělo od své matky odcházet až kolem tří měsíců věku, ale tobě doporučuji spíš kotě 5-6 měsíční, které už nepotřebuje takovou péči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 9:55:56
Odpovědět s citátem

Taky máme jako základ krmiva granule (teď jsme zkusili Acana a kočičáci to baští) a konzervy a kapsičky dáváme jen malinké množství ráno a večer - je to spíš takový rituál. Večer podle toho kočičáci poznají, že je čas spát a konec hraní a ráno je to takové uvítání. Dostanou jen asi polévkovou lžíci na každého. Nijak nepočítám, že by z toho měli růst - v podstatě jsou to "vyhozené peníze"..

Určitě se dá krmit i vařeným masem + třeba já dávám chrupavky obrané z kuřecích stehen trošku posekané (dodává to kolagen, který kočky určitě potřebují). Jen je třeba dbát na to, aby to nebylo přesolené. Nejlepší asi je, uvařit z masa vývar - nesolený - část masa vyndat, vývar pak osolit a přidat zeleninu a dovařit k obědu pro dvounožce a maso pro kotě. To je finančně nenáročné a maso se dá uchovat v lednici (když se přidá trochu vývaru, aby neoschlo) i 2-3 dny a pak stačí přihřát jen příslušnou porci. Jen je třeba asi u kotěte to nejdřív zkoušet po troškách, aby zažívání nezareagovalo nějak přecitlivěle.
Měli jsme tu návštěvu s malou jorkšířicí. Panička jí dala do misky masíčko, aby se jí jako u nás víc líbilo. Kočičáci pořád chodili okolo a jakmile byla miska nestřežená, ukradli kus masa. Neměla jsem vůbec kontrolu nad tím, kolik toho sežrali, ale asi dost, protože jeden se do pár hodin poblinkal a oba pak měli následující den "řidší stolici" (ale ne úplně průjem)...

Jinak soudím podle příspěvků, že rodiče se povedlo přesvědčit, tak gratuluju Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 12:30:07
Odpovědět s citátem

Můj Robin granulím moc nedá Sad Kupuju ty superprémiové a zobne si občas. Začala jsem kupovat konzervy a kapsičky, ale pokud nechci kupovat whiskas apod,. ale nějaký lepší tak to leze hodně do peněz. Navíc vůbec nejí konzervy od Animondy Candy, musela jsem je dát jedné vesnické kočičce, aspoň si jednou pochutnala na lepším Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 14:15:25
Odpovědět s citátem

Alimak : mám stejný problém, nakoupila jsem 5 druhů konzerv Animonda a konzervičku Miamor s tuňákem. Bylo tam nádherné masíčko, ovšem moje číča odmítla jen okusit. Tuňáka zblajznul kocour ze zahrady, div se neudusil. Granulky nebaštila kočka rok a půl. Když byla kotě, chutnaly jí nějaké kotěcí granulky, ale když došly, už jsem je nesehnala. Paní od nás z prodejny s chovat. potřebami je odmítla objednat s tím, že je zdražili a už by je nikdo nekupoval. Kupovala jsem různé druhy, nic nechutnalo. Pak jsem zkusila R.C. pro mlsouny (senzitive) a dala jsem je vedle misky, jen pár kousků. Zmizely až druhou noc.
Teď baští asi 20 dkg za 14 dní a já to považuju za úspěch. A ještě bych podotkla, že jsem změnila misku na granulky. Má širší a velice mělkou, do hlubších vůbec nechce strkat tlamku. Pro mokré krmivo jsem zrušila misku úplně. Stejně vždy vytahovala kousky a odnášela si je na koberec.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 9:49:04
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Pak jsem zkusila R.C. pro mlsouny (senzitive) a dala jsem je vedle misky, jen pár kousků. Zmizely až druhou noc.
Teď baští asi 20 dkg za 14 dní a já to považuju za úspěch.


Koupila jsem taky R.C. tak uvidím. Zjistila jsem, že Robí na ně chodí večer po 22:00 hodině. Tak snad je ve starším věku bude bašiti. Včera zase 500,- ve zverimexu za kaspičky, konzervy.... Crying or Very sad Ale je to stejně můj brouček Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 0:16:43
Odpovědět s citátem

Naše mladá teď právě baští Felix kapsičky kitten od Puriny - víc jí chutná treska. A Miamor jsou taky skvělé - obsahují snad 90% masa (teď ji nemám po ruce). Na všechno jí sypu vitamínové vločky pro koťata Gimpet. Jinak mám velmi dobré zkušenosti s obchodem www.allpet.cz Nedávno jsem tam udělala "průřez" nabídkou - objednala od všech lepších kotěcích něco. V Praze to má výhodu, že zavážejí zdarma Smile

Doplnění k předchozímu:
Tak zpět - velmi špatné zkušenosti s allpet.cz už dostihly i mě. Firma sama se postarala o své "dobré" jméno Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.P.



Založen: 07.08.2009
Příspěvky: 68

Předmět: Gimpet Shiny Cat tuňák
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2011 11:26:33
Odpovědět s citátem

Koupil jsem před týdnem u nás v Jablonci v Pet-shopu v areálu Kauflandu konzevy Gimpet Shiny Cat tuňák v rosolu (2x85) za pouhých 39.90. Jak jsem přišel domů, tak jsem svým 2 šelmám hned jednu rozdělil a obě dvě k ní čuchly a odešly. Teď v pátek jsem vyndal ze skříně jednu stejnou konzervu staršího data (do 31.1.2012) a tu naopak s chutí snědly. Takže se domnívám, že jde zřejmě o nepovedenou šarži (na pohled vypadala normálně). Datum expirace na problematické konzervě bylo 31.10.2013. Ještě mám doma druhou z tohoto koupeného dvojbalení a teď nevím, jestli ji mám vůbec otvírat. Píšu to proto, jestli náhodou někdo nenarazil na stejný problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (66x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top