Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

dá se sehnat koťě na chov


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lucie21



Založen: 07.02.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: dá se sehnat koťě na chov
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2006 14:57:34
Odpovědět s citátem

Mám dotaz na Karolinu Liertnerovou jako na chovatelku. Proč zásadně neprodáváte koťata na chov, ale jen na mazlíky? V jiných chovatelských stanicích jsem taky nepochodila. Dělá se to jen z důvodů zamezení konkurence, nebo proto aby laik nemohl pokazit rodovou lini? Vždyť u sphynxů jsou dost přísné podmínky přikřižování.

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2006 20:16:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den Lucie,
těch důvodů je několik a vytvoření "konkurence" konkrétně u mně není důvod. Ale co se považuje za konkurenci?
Chovatelé jsou někdy limitováni smlouvou (na první a někdy i druhou generaci po importovaných kočkách) dle které koťata do chovu nesmí dát. Pokud smlouvu nechtějí porušit (což se bohužel také občas děje), nemohou do chovu prodat, ani kdyby chtěli. Zmíněné pokažení chovatelské práce, je dalším z důvodů- Sphynx je plemeno s malou genetickou základnou a proto je chov potřeba vést velmi opatrně, znát dobře linie mnoho generací zpět a problémy které se v té které linii vyskytují. To začátečník neví a ani vědět nemůže. Začátečníci také nemají "v oku" různé typy Sphynxů a ani neví co je a co není dobré. Je těžké si psaný text standardu plemene představit živě. Bohužel jsou lidé kteří si nechtějí nechat poradit od zkušenějších chovatelů a nechat se vést. Když takové najdu, ať je to v zahraničí nebo v Čechách, chovnou kočku jim svěřím.
V současnosti je asi 15% (a možná i víc) Sphynxů HCM pozitivních a s liniemi kde se tato dědičná srdeční vada vyskytla je potřeba nakládat obzvlášť obezřetně.
Problematika chovu Sphynxů je na dlouhé povídání, před pár dny jsem to vysvětlovala na Adélce.
Důvěra, pravda a etika jsou v chovu Sphynxů klíčová slova. Podvodníků a chytráků potkávám, k jejich smůle, dostatek.
Vybudovat si pozici, a to zejména mezinárodní je velmi těžké, málokomu se to podaří a kdo takové mety dosáhne, nechce jí lehkovážným chováním zahodit. Jen ti, kteří začnou správně mají šanci. Ostatním se u dobrých chovatelů brzo a navždy břibouchnou dveře. Ta komunita je velmi uzavřená a všechno se brzo roznese. Bohužel nezodpovědným chováním nový chovatel poškodí nejen sebe, ale stáhne s sebou i toho, kdo mu svěřil chovnou kočku, a toho se já osobně nechci dočkat. Ne ve chvíli, kdy mám za sebou obrovský kus práce a jsem v pozici, kdy mi sami chovatelé z věhlasných ch. stanic nabízejí koťata. Z jiných oblastí života každý ví, že pomuchlaná reputace se žehlí jen velmi nesnadno.
Ještě co se týká umisťování chovných koček, někteří zájemci si také neuvědomují, že krycí kocouři nejsou tak jako u některých plemen volně k dispozici (což je případ i jiných plemen). Ne každý chce domů smraďocha a že Sphynxí kocouři jsou masivním značkováním vyhlášení!
A pořízení "chovného párečku" a produkování koťátek za účelem prodeje, s tím já, ve vší úctě, nechci mít nic společného.
Nejsem si jistá, co máte přesně na mysli přísnými podmínkami přikřižování...
Shrnuto a podtrženo, nebráním se tomu dát do chovu, ale jsem HODNĚ vybíravá a mám podmínky:-))
Dodatek- jakýkoliv chov, který se dělá jako koníček, s láskou a péčí, ať jde o Peršany nebo Sphynxe je PRODĚLEČNÝ... jinými slovy, kdo chce vydělat peníze, ať si najde dobré zaměstnání!!!
PS: nic z toho si, prosím, neberte osobně, říkám otevřeně a obecně, jak se věci mají.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top