Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Vakcína PUREVAX RCPCh FeLV

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: Vakcína PUREVAX RCPCh FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2011 10:29:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím, máte někdo zkušenosti s touto pětikombinací?
Podle veterináře je to veliká pecka pro organismus a doporučuje FeLV naočkovat zvlášť.
Pokud bych poprvé očkovala Purevax RCPCh a FeLv zvlášť a při přeočkování už pětikombinací, je to "šetrnější" nebo je tato pětikombinace nebezpečná tak jak tak.
Kočičce je cca 4-5 měsíců a je to její první očkování.
Ještě mám jeden dotaz a týká se chlamydií, je důležité očkovat i proti nim. Kocourek má Felocell bez chlamydií. Teď bydeme ještě očkovat FeLV. Mám ho po roce naočkovat Purevax RCPCh?
Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Vakcína PUREVAX RCPCh FeLV
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2011 16:46:19
Odpovědět s citátem

Tak souhlasím s veterinářem, že opravdu tyhle plný vakcinace jsou pecka, a to někteří k tomu ještě přihodí rovnou i vzteklinu, což pak když se zadaří a člověk ještě není až tak úplně informovaný ( http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=1&id=607 ) :-/
Navíc při přeočkování za rok se nedá reakce předvídat, co kočkoun jednou zvládne dobře, může za rok být jinak.
Ono to chce zvážit, co vlastně je nutné očkovat. Jak budou kočky chodit ven, jestli budou v kontaktu s jinými kočkami atp. ...
Přiznám se, že vlastně neporadím; očkovali jsme pětikombinaci i vzteklinu, pak jsme to stáhli na trojkombinaci a bez vztekliny a teď už neočkujeme vůbec, kočkouni jsou jen doma.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hamat



Založen: 20.02.2011
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2011 8:45:41
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za odpověď April. Od včera ve mě zraje rozhodnutí, že vynecháme FeLV a ještě zvážím u Eli jestli dáme i Chlamydie nebo jen trojkombinaci. Vaše odpověď a zkušenost mě potvrdila, že to rozhodnutí je správné. Vzteklinu neřeším vůbec. Nechodí ven ani s nimi nikam nejezdím, jsou jen doma. Uvidíme jak se situace vyvine a kdyby ven chodit začali doočkovat můžeme vždycky.
Moc děkuji za odpověď a přeji hodně radosti s kočičáky. Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2011 20:22:09
Odpovědět s citátem

Vzteklinu určitě neočkovat,ale PUREVAXU bych věřila, je to snad nejméně problémová vakcína, tomu samozřejměi dpovídá cena. Já ji očkuju a neměla jsem s ní problém.
Sice těžko říct, jestli je horší naočkovat dvakrát za rok - normální a FeLV,nebo jednou celkově. Já bych se toho nebála, pokud je kočička OK a má dobrou vádu, je zdravá, do Purevaxu bych šla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 9:27:09
Odpovědět s citátem

Osobne by som uz FeLV neockovala.
PUREVAX je snad dobra vakcina, aj ja som ju pouzila na macku, ale co som si vposlednej dobe o vakcinach precitala, tak vakcina proti FeLV mi pride zbytocna - zviera sa moze nakazit aj tak (akurat priebeh nebude taky rychly) a aj to je ucinnost len nejakych 50%. Confused
Tak neviem, ma to zmysel?
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 11:30:53
Odpovědět s citátem

pre zaujimavost, nazor absolutneho odporcu ockovania

http://www.klasicka-homeopatie.cz/ockovani.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 16:53:02
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
pre zaujimavost, nazor absolutneho odporcu ockovania

http://www.klasicka-homeopatie.cz/ockovani.html



Tak to je VELMI zajímavé čtení.Ten doktor veterinář mi mluví z duše,já své kočky už druhým rokem neočkuji:-).Před dvěma lety jsem četla něco podobného od anglického veta,který se tématikou očkování také zabýval.

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 17:34:10
Odpovědět s citátem

Ani ja neockujem a ockovat nebudem. Moji su len doma. Pride mi sialene pichat kazdy rok do kocicaka kadejake vakciny. Mna tiez kazdy rok neockuju.

Ovsem neviem, ci ma ten vet pravdu, ked broji proti ockovaniu uplne. Predsa len ak macka beha vonku, pripadne v utulkoch... asi by som ockovala zvieratko raz, dvakrat a dost.

Neviem, je to tazke rozhodovanie. Clovek nevie, komu verit.... To ze vakciny su biznis snov, je ale jasne. A urcite by mnohym farmaceutickym firmam a bohuzial aj mnohym veterinarom nehralo do karat, keby sa malo ockovanie rapidne obmedzit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2011 20:38:33
Odpovědět s citátem

Emily napsal:
Ani ja neockujem a ockovat nebudem. Moji su len doma. Pride mi sialene pichat kazdy rok do kocicaka kadejake vakciny. Mna tiez kazdy rok neockuju.

Ovsem neviem, ci ma ten vet pravdu, ked broji proti ockovaniu uplne. Predsa len ak macka beha vonku, pripadne v utulkoch... asi by som ockovala zvieratko raz, dvakrat a dost.

Neviem, je to tazke rozhodovanie. Clovek nevie, komu verit.... To ze vakciny su biznis snov, je ale jasne. A urcite by mnohym farmaceutickym firmam a bohuzial aj mnohym veterinarom nehralo do karat, keby sa malo ockovanie rapidne obmedzit.


Pokud kočka žije jen doma,proč ne..ale pokud jsou tu výstavy, chození ven, kočičí hotely, skamarádění s jinou kočkou,pak jsem rozhodně alespoň pro trojkombinaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top