Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mycoplasma spp.


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 19:32:35
Odpovědět s citátem

for Edrimea:

Evičko koukám, že se teda s Artíkem pěkně trápíte Sad To mě moc mrzí.... Snad se dáte brzo do pořádku a bez následků. Evi jak se k tomu postavila chovatelka Artíka a jeho brášky? Omlouvám se někde jsem četla z jaké je ch.s., ale zasklila jsem to....

Izzy
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 19:35:35
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
RENAI napsal:
Dobrý den,

mám 5ti mesicni kotatko sphynx s PP. Pani chovatelka nam ji prodala ve 4 mesicich jiz nemocnou - mycoplasma felis (nevedeli jsme o tom, ze je nemocna) ...

dobrý večer,
jak jste zjistili ( nebo paní veterinářka) že se jedná o Mycoplasma fellis ?

Blažková Hana


Pani veterinarka nam nechala v sevaronu udelat testy, ktere vysly pozitivni na mycoplasmu felis. Ze steru z ocicka a nosanku. Jinak predtim kocicka kaslala. Ale jinak byla ziva, vesela a normalne papala.


Naposledy upravil RENAI dne 13. 3. 2011 20:09:29, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 19:39:57
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Já bych věřil veterináři, pokud antibiotika doporučil, tak určitě ví proč. Co se týká nežádoucích účinků, já osobně se na lék který neznám vždy kouknu na net, jestli se třeba veterinář neseknul (stalo se mi to u kotěte s enroxilem), ale Ronaxan by v tomto případě dle mého měl být v pohodě. Antibiotika pokud jsou nasazena jistě není vhodné na nějaký čas vysazovat, pokud není infekce zlikvidována, to by nadělalo více škody jak užitku. Rozdíl v uvedených lécích je ten, že Ronaxan je veterinární.
Sirup na kašel je vynikající (možno jitrocelový, nebo dětský ACC nebo Mucosolvan, vitamíny vyhoďte a kupte ImunActiv případně doplněný o Colostrum (už to tu výše bylo). Probiotika také ano, poněvadž antibiotika vše vymlátí, i to potřebné.
Držíme tlapky Wink


No nakonec nam prave veterinarka predepsala ten Enroxil.. Sad Kde byl problem? Nezabral? Nebo necim ublizil? Vetrinarka nas ujistovala, ze by pripravek nemel mit vliv na chrupavky kocicky a jeji rust, ale koukam, ze internetu jsou k nemu rozporuplne reakce. Navic nam rekla, ze jeji kolega lecil loni kocicku se stejnou diagnozou ze stejneho chovu, a ze mu to zabralo. Sad Colostrum zkusim. Na podporu imunity je ted i pry neco noveho.. Aminex nebo tak nejak.
Tak nevim... Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 20:03:59
Odpovědět s citátem

[quote="EDRIMEA"]
RENAI napsal:

Jinak pokud máte zájem, mohu Vám poslat své MT na soukromou zprávu a můžete zavolat a můžeme si o všem ještě podrobněji popovídat. [/color][/b]


Ano mam zajem. Velmi by mi to pomohlo.

Jinak veterinarka nam rikala, ze by mel prujem spontane odeznit jakmile se vyleci mycoplasma.. ale radeji bych pro kocicku udelala ted nejvic, aby i pri tech ATB streva byla co nejvice opecovavana...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 20:08:41
Odpovědět s citátem

Renai, nám právě druhý vet, u kterého jsem následně problém konzultoval, řekl že Enroxil v žádném případě, poněvadž to riziko poškození chrupavek a následně poruchy růstu u kotěte tam je, že by jej nasadil až po vyčerpání všech možností, pokud by nebylo jiné možnosti. Ale my měli tenkrát klasiku, pčíkání, nudle z nosu a léčbu střelenou od boku.

Mimochodem od pátku vesele pčíkáme, slzy tečou proudem, čumec opuchlej, takže dvakrát denně půl bobule AmunActivu do krku a troška NACu do krmení a uvidíme...

Co se Aminexu týká, tak tento přípravek je obdoba lidského Preventanu, funguje stejně. Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 20:17:36
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Mimochodem od pátku vesele pčíkáme, slzy tečou proudem, čumec opuchlej, takže dvakrát denně půl bobule AmunActivu do krku a troška NACu do krmení a uvidíme...



A zbavi se nekdy ty kocicky mycoplasmy? Nebo vubec ne. Nas veterinarka chce poslat po skonceni lecby na lavaz plic.. de facto se jedna o vyplach plic roztokem pod narkozou, ze ktereho se zjisti, jestli tam jeste neco zustalo. Protoze v testech uz by na mycoplasmu ze steru z oka a krku nevysla pozitivni po lecbe ATB. Nechce se mi to podstupovat, ale zaroven bych chtela udelat maximum, aby se ji to nevracelo. I kdyz veterinarka nas strasi, ze uz by z te mycoplasmy mohla mit i astma, jestli to mela v tom chovu uz dele nez k nam prisla.. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2011 20:25:32
Odpovědět s citátem

RENAI napsal:
A zbavi se nekdy ty kocicky mycoplasmy?


Tak to netuším, pro mě samotného jsou informace o této nemoci nové. Vzhledem k tomu že tyto potvůrky jak jsem se dočetl jsou všude běžné, asi bych se zaměřil po vyléčení antibiotiky spíše na celkovou podporu zdraví a imunity. Ale to je jenom můj laický názor.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 11:32:16
Odpovědět s citátem

for RENAI:
To mě mrzí, že máte takové potíže už od miminka. Sad
Je trestuhodné pokud chovatel věděl že mimi není vpořádku a prodal ho. Jak se k tomu staví teď? Kočičku máte z ČR? Z jaké ch.s.? Pokud to teda není tajné Smile Moc držím palce, ať je v pořádku .....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 11:51:34
Odpovědět s citátem

Izzy napsal:
for RENAI:
To mě mrzí, že máte takové potíže už od miminka. Sad
Je trestuhodné pokud chovatel věděl že mimi není vpořádku a prodal ho. Jak se k tomu staví teď? Kočičku máte z ČR? Z jaké ch.s.? Pokud to teda není tajné Smile Moc držím palce, ať je v pořádku .....


Byla to jedna chovatelska stanice v Brne. Zatim mame reklamaci v reseni (proto zatim v tuto chvili verejne nazev ch.s. sdelovat nebudu - jedine na osobni vyzadani). Ale neni to jednoduche. K vraceni kocicky by svolni byli (ale to jiste pochopite, ze nechci milacka vracet) - ale nevim jak by to potom dopadlo v realu. Ale jinak nic moc:-(... Az doresime napisi vam k tomu vice. Kazdopadne mi bylo sdeleno, ze kolega nasi vet ze stejneho chovu "pry" loni resil podobny pripad s mycoplasmou felis. Lecil enroxilem a vylecil po 8 tydnech bez nasledku (byla to tez kotatka). Pani Kellnerova mi k tomu napsala, ze by preferovala doxycyklin, ale ze enroxil by mel opravdu mit negativni ucinky jen na velke psy. Tak to me asi trochu uklidnila. Ale uvidime. Napisi jak dopadneme. Moje vetka rikala, ze jestli mel enroxil negativni vliv na kotata a jejich rust, pak tam byl zrejme i jiny problem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2011 17:36:58
Odpovědět s citátem

RENAI napsal:
enroxil by mel opravdu mit negativni ucinky jen na velke psy


Jak vidno, ono ani veterináři v tom nemají jasno a stejný názor Confused
Tak držíme tlapky Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2011 14:45:13
Odpovědět s citátem

for RENAI:

Tak Vám a kočence budeme držet drápky, aby vše dobře dopadlo. Těšíme se na fotečky, až bude kočence dobře. Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2011 18:53:54
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Artíček je po 2 denní kůře mnohem lepší. Ustoupilo dusivé dýchání, lítají z něho nudličky, ale již nekašle a vypadá mnohem lépe.

Tak snad jsme vyhráli Exclamation Razz

Souhrn naší léčby: Arrow

Artík původně na PCR diagnostikován na Mycoplasma spp. bral 10 dní ATB Ronaxan a podpůrně Probican. Během léčby bez potíží, po dobrání ATB nemoc ihned propukla stejnými příznaky jako původně.
Na radu pí Kelnerové(Sevaron) bylo ihned nasazeno Colostrum direct, od Fy LR(tekutou formu), 2x denně 1ml. Na Artovo zahlenění doplněno znovu Mucosolvanem Junior, 2x denně 1ml.
Vzhledem k tomu jak nám Colostrum začalo zabírat v prvních dnech léčení, rozhodla jsem se odložit další léčbu ATB(Ronaxanem). Raději jsme pozorovali, aby se Artínkův stav nějak výrazněji nezhoršil - to bych přešla na ATB ihned bez dalšího váhání, takto jsem vyčkávala co se bude dál dít. Mucosolvan jsme vysadili 4. den léčby, již nebyl třeba.

Idea Dnes je to 12 dní od zahájení léčby Colostrem - Artík je zcela bez příznaků Exclamation

Celou situaci jsem znovu konzultovala v Sevaronu s Mgr. Kelnerovou. Schválila má rozhodnutí a potvrdila, že již není nutné léčit znovu ATB ani dělat nové testy. Jen ještě po nějaký čas budeme hlídat Artínkovu imunitu. Ale tomuto bych ráda již věnovala jiné samostatné vlákno, kde bych ráda uvedla i různé informace o Colostru, které jsem získala od Mgr. Kelnerové a současně si tam dovolím uvést svou vlastní úvahu, proč tak zázračně Colostrum pomohlo/zabralo.
Ušetřilo toho měho chlapečka dalších dávek ATB a to stálo za jakoukoliv cenu.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2011 20:25:09
Odpovědět s citátem

for Edrimea :

Tak tfuj tfuj Evi Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: Re: mycoplasma felis prosim o radu
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 14:32:33
Odpovědět s citátem

Tak naše kočička je už měsíc a půl na různých ATB - její stav však na začátku byl docela vážný - zřejmě měla mycoplasmu od narození a chovatelka ji neléčila. Naposledy jsme měli enroxil. Stále se postupně zlepšuje, poslechově jsou plíce také lepší, ale kašel zatím zůstává - je obava už má možná i náběh na astma. Tak dnes asi uvidíme u naší vetky - udělá nám zase vyšetření krve a možná i RTG, aby viděla jak se jí plíce zlepšily (na první návštěvě byla zasažena polovina plic). Colostrum dáváme také (už druhý týden), ale zatím výsledek nemohu hodnotit. Postupně se zlepšující stav může být vlivem jak ATB tak colostrumu. Jinak obecně veterináři mají u mycoplasmy zkušenost spíše s dlouhodobějším léčením. Jak to tak vidím, tak na ATB strávíme 2 měsíce Sad. Ale aspoň se postupně pořád zlepšuje. Tak snad budeme úspěšní....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 17:36:20
Odpovědět s citátem

Držíme Vám palce aby byla malá v pořádku a ať se v klidu domluvíte co dál s paní chovatelkou. Tahle procedura bývá občas hodně nepříjemná....
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 20:38:00
Odpovědět s citátem

for RENAI:
S Artíčkem také moc držíme palečky. A jsme moc rádi, že je lépe Budeme se těšit na další zprávičky.
Razz

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 16:21:05
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
for RENAI:
S Artíčkem také moc držíme palečky. A jsme moc rádi, že je lépe Budeme se těšit na další zprávičky.
Razz


Tak děkujeme za palečky... výsledek po dvouměsíční léčbě... jsme již 5 dní bez ATB. Krev v normě. Kašel trochu zůstává, protože jsou srůsty na plících, ale zakašle tak 2x denně. Po atb zůstává trochu průjem. Takže ještě zkusíme Hylac forte na úpravu střevní mikroflory. Jinak pořád dáváme probiotika Protexin Synbiotic. Hylac forte doplním, protože to jediné má bakterii E.Coli. Tak uvidim. Nadále dáváme Colostrum a Aminex na podporu imunity. Jinak kočička je blázen, dává přednost granulím a kapsičkám před opravdickým masem Smile))) Tak nevim nevim. Smile Tak držte pěsti, aby se udržela:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2011 20:27:13
Odpovědět s citátem

Poněvadž tu byla řeč o colostru, tak jsem si řekl, že jej prubnu. Zhruba před 14 dny konečně dorazilo z ameriky a první zkušenosti jsou takové: 3 kočenám dávám do krmení 2x denně jednu 500mg kapsli, tudíž to balení 120 kapslí je na cca 2 měsíce. Žádné vedlejší účinky se nekonaly a kočkám to chutná daleko víc než když jsem jim do krmení přimíchával ječmen s chlorellou, nebo čínské houby. Kočky jsou zdravé, ALE, po cca 10 dnech se zlepšil u Narinky chronický zánět dásní se kterým soustavně bojujeme a to minimálně o 50%. Po delším čase opět poreferuji jak to vypadá. Když to vezmu, že za zhruba 28 dolarů, což je asi pětistovka, mám 3x 120 500mg kapslí, tedy na půl roku vystaráno pro všechny tři nahotiny... není co řešit, za zkoušku to stojí Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Mycoplasma spp.
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2011 21:12:42
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
už dlouho jsem zde nebyla a důvod, proč píšu není bohužel moc veselý. Když čtu příspěvky od RENAI, docela mě to vyděsilo.
Mám sphynxku,které bude v květnu 5 let. Celou dobu zdravá na 100%. Ve středu 20.4. najednou začalo slzet oko,začala hrozně pšíkat,nudle,voda...Bohužel jsem s ní neměla kdy zajít k vetovi,takže jsem u něj aspon vyzvedla ve čtvrtek ATB - Noroclav,dal dle popisu potíží na 3 dny(musela jsem navíc do všeho odjet,tak tohle bylo jediné provizorní řešení, léky jí podávala mamka 2x denně) Dnes je sobota,vrátila jsem se večer, kočička celá červená,pupínkatá,vypadá to jako vyrážka,nevím,jestli alergie na léky? nebo z teploty? měřila jsem ji ted a má 39,1. Nejí, napít se šla,ale párkrát lízla a nechala toho, tak jsem do ní vpravila stříkačkou pár mililitrů a ona se ted vyzvracela-jen spousta vody,mléčně zakalené Sad Zítra ráno hned mažu k vetovi, nechám udělat nějaké testy,ale dost mě její stav děsí. Nemůže dýchat, chrčí, sice už tolik nepšíká,ale vypadá strašně ,jen leží,občas vyleze, posedává Sad
Mám z toho hrůzu,protože cca 6 let zpátky jsem si užila s nemocnou kočičku svý a to skončilo špatně Sad Snad určí vet správnou diagnozu a Šmudlínka se z toho dostane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2011 22:52:18
Odpovědět s citátem

Teplota kočky je 37,5-39, takže v daném případě se u teploty nejedná o nic mimořádného. Ono i obyčejná viróza dokáže na cca 3-5 dní pořádně potrápit. Předloni jsem měl něco podobného u Charlieho, najednou pčíkání, slzení, nudle, celej opuchlej, nežral, nepil, no hrůza... Dostal synulox (stejné jako noroclav) a nic, po dvou dnech vypadal daleko hůř, posléze jsme s vetkou zjistili, že u těch našich nahatých potvůrek je vhodné dávky léků kvůli rychlejšímu metabolismu cca o 1/3 zvýšit. Každopádně na virózu ATB nepůsobí, to spíš aby nenastaly komplikace. U nás to trvalo cca týden než se dal uličník dohromady.

To zvracení je blbý, určitě bych taky hned mazal k vetovi. Prozatím a vůbec i v průběhu léčby určitě neuškodí něco na podporu imunity a pokud je kočenka zahleněná tak ACC, což je navíc silný antioxidant.

Držíme moc a moc všechny tlapky.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2011 11:19:12
Odpovědět s citátem

"To zvracení je blbý, určitě bych taky hned mazal k vetovi. Prozatím a vůbec i v průběhu léčby určitě neuškodí něco na podporu imunity a pokud je kočenka zahleněná tak ACC, což je navíc silný antioxidant.

Držíme moc a moc všechny tlapky."

Tak vet ji dal 2 injekce,pod kuzi a do zadku. Na zvracení dostala Torecan-čípek a ač v noci zvracela asi 4x, dneska uz ne, takze doufam,ze to tak zustane. Vypada to,ze to byla reakce na ty ATB, vypada chudak hrozne - cela cervena a opupinkovana Sad na to ji dal 1 tabletku Prednisonu 1/2 rano, 1/2 vecer,ale az zitra. V utery jdem na kontrolu a odeberou nejake vzorky pro laborku.
Podpora imunity - ona v prvni rade vubec nic nechce jist,takze do ni tezko neco dostavam, aspon tu vodu strikackou.
Zkusim koupit aspon Probican nebo neco podobneho...
Díky za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2011 19:04:16
Odpovědět s citátem

Pokud kočenka dostala Prednison, tak by přípravky na posílení imunity byly spíše kontraproduktivní, poněvadž Prednison imunitu potlačuje. Nevím jak to vet napsal, ale Prednison by se měl brát alespoň týden a jeho vysazování musí být pozvolné, v žádném případě by se neměl vysadit najednou. Je třeba počítat s tím že po této léčbě jde imunita do kopru, tak je třeba ji potom srovnat.

Držíme tlapky Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2011 13:07:12
Odpovědět s citátem

Prednison je na tu vyrazku, dostala 1 tabletku(1/2 a 1/2), zitra jdem k vetovi zas,nevim, co vymysli dal. Kazdopadne vypada hrozne, je cela cervena a vyrazka je po celem tele :-/ Porad ji tece z nosu, z oci Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RENAI



Založen: 11.03.2011
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2011 8:50:54
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Prednison je na tu vyrazku, dostala 1 tabletku(1/2 a 1/2), zitra jdem k vetovi zas,nevim, co vymysli dal. Kazdopadne vypada hrozne, je cela cervena a vyrazka je po celem tele :-/ Porad ji tece z nosu, z oci Sad


Protože naše sfinxátko mělo snad skoro všechno, všetně plísně kůže... vše od chovatelky... a v jedné fázi léčení jsme museli dostat i kortikoidy.. jen asi dvě injekce... okamžitě se jí rozjela ještě víc ta plíseň. Jakmile se přestaly píchat injekce, tak to zase zmizelo. Takže to asi na imunitu není nic moc. Ale musím říct, že Colostrum jsem jí stejně dávala, kortikoidy nekortikoidy. Už jsme více jak 14 dní bez ATB. Tak 2x denně zakašle maximálně - ale to proto, že má po nemoci poškozené plíce (kdyby se vše léčilo hned, resp. kdyby si chovatelka všimla nemoci zvířátka, tak by plíce poškozené neměla, ale protože nemoc trvala dlouho a kočička měla už zápal plic, tak to má tyto následky). Dostává už akorát Colostrum a Aminex a Probican. Colostrum ji moc chutná. Všechny léky, co jí nechutnají do ní naštěstí dostanu injekční stříkačkou. Jinak colostrum v ČR prodává i LR cosmetics. Za 14 dní jdeme znovu na kontrolu. Tak jsem zvědavá, jestli bude pořád dobrá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 4. 2011 11:54:48
Odpovědět s citátem

RENAI, drzime palce,tlapky,at se z toho kočička brzo dostane. Nám po té jedné tablete vyrážka ustoupila, dneska dostala znovu injekci ATB + neco (jedna injekce do svalu,jedna pod kuzi) a rekla bych,ze vyrazka zas trosku vystoupla,ale neni to uz tak zle. Spatny je,ze neji, tak do ni strikackou cpu kureci vyvar, ted mi olizala trosicku kysane smetany. Ale to je tim,jak ji porad tece nudle,je zahlenena a nemuze polykat Sad Snad to behem par dnu ustoupi a zacne jist.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top