Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

KOCOUREK ZMIZEL

Fórum: Nebezpečí

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: KOCOUREK ZMIZEL
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 8:01:07
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny přítomné a prosím o radu. Před 2 dny nám utekl/zmizel dvouletý kastrovaný kococurek. Byl zvyklý chodit ven každý den, pouštěli jsme ho už brzy ráno, neboť se velice těšil a nedal pokoj, dokud jsme neotevřeli okno nebo dveře. Vždy se ale po hodině, max. po 2 hodinách vrátil. Stejná situace přišla ve středu 27.4. ve 4 hodiny ráno, tentokrát už ale nepřišel. V těsné blízkosti domu je silnice a kolejiště, kde jsme kocourka hledali, naštěstí nenašli mrtvého. Hledáme i v okolí domu, voláme na něj, kocourek se ale neukazuje. Je možné, aby se mu rok po kastraci vzbouřily hormony nebo je pravděpodobnější, že se mu něco stalo? Nikdy se venku nezdržel déle než pár hodin (max. 3). Nebo je možné, že ho zahnal jiný kocour a teď nemůže najít cestu domů? Nevíme, kde hledat, máme strach, že někde trpí, má hlad nebo je mu v noci zima, ačkoli je to kočka (je zvyklý spát vedle mě na polštáři). Před 2 lety jsme přišli o stejně starého kocourka (srazilo ho auto), jen o dva dny dříve než se nám ztratil ten současný. Jsme zoufalí z toho, že by se stalo totéž. Máte někdo nějakou optimistickou radu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: KOCOUREK ZMIZEL
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 11:19:54
Odpovědět s citátem

Jackie napsal:
Zdravím všechny přítomné a prosím o radu. Před 2 dny nám utekl/zmizel dvouletý kastrovaný kococurek. Byl zvyklý chodit ven každý den, pouštěli jsme ho už brzy ráno, neboť se velice těšil a nedal pokoj, dokud jsme neotevřeli okno nebo dveře. Vždy se ale po hodině, max. po 2 hodinách vrátil. Stejná situace přišla ve středu 27.4. ve 4 hodiny ráno, tentokrát už ale nepřišel. V těsné blízkosti domu je silnice a kolejiště, kde jsme kocourka hledali, naštěstí nenašli mrtvého. Hledáme i v okolí domu, voláme na něj, kocourek se ale neukazuje. Je možné, aby se mu rok po kastraci vzbouřily hormony nebo je pravděpodobnější, že se mu něco stalo? Nikdy se venku nezdržel déle než pár hodin (max. 3). Nebo je možné, že ho zahnal jiný kocour a teď nemůže najít cestu domů? Nevíme, kde hledat, máme strach, že někde trpí, má hlad nebo je mu v noci zima, ačkoli je to kočka (je zvyklý spát vedle mě na polštáři). Před 2 lety jsme přišli o stejně starého kocourka (srazilo ho auto), jen o dva dny dříve než se nám ztratil ten současný. Jsme zoufalí z toho, že by se stalo totéž. Máte někdo nějakou optimistickou radu?




No optimistickou rádu?Můžete jenom doufat,že se vrátí v pořádku.Spíš bych měla pro vás nepříjemné napomenutí!Nemohu pochopit,že když jste blízko silnice a navíc vám před dvěma lety auto srazilo předchozího kocoura,že jste si vůbec troufli kocourka,kterého jste si pořídili, opět pouštět ven!Byla to od vás velká nezodpovědnost!


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 11:31:16
Odpovědět s citátem

Nevíme jistě, jestli nám ho srazilo auto, našli jsme ho kousek od domu a pár metrů od silnice, kde v té chvíli byl ještě park plný stromů, nyní je tam dětské hřiště. Původní kocourek se velice bál a nikdy na silnici nechodil, stejně jako ten současný. Nemusíte mě napomínat, nepřišla jsem sem proto, abyste mě "zdupala", ale abych získala nějakou radu od ostatních chovatelů. Pokud se neumíte vyjádřit jinak, raději se nevyjadřujte vůbec.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 14:40:32
Odpovědět s citátem

Rada není. Maximálně tak vyvěsit obrázky, obejít sousedy a doufat, že se nepřipletl do cesty nějakému autu či vlaku. Či nějakému aktivnímu děcku, které ho sbalilo a odneslo domů. Případně prolézt sklepy, kůlny a různá zákoutí, kam si kocour mohl zalézt.

Mimochodem - pokud se spálím o horká kamna, dám si sakra bacha, abych si na ně nesáhla znovu. A stejné to platí u koček - není to o zdupání a napomínání, ale o tom, že prostě to tak je - buď si dáte na kočku bacha a nebudete jí pouštět ven po špatné zkušenosti, nebo když se nepoučíte, tak se pak nedivte tomu, že se někdo pozastavuje nad tím, že si na ty horká kamna saháte podruhé.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 14:52:36
Odpovědět s citátem

April napsal:
Rada není. Maximálně tak vyvěsit obrázky, obejít sousedy a doufat, že se nepřipletl do cesty nějakému autu či vlaku. Či nějakému aktivnímu děcku, které ho sbalilo a odneslo domů. Případně prolézt sklepy, kůlny a různá zákoutí, kam si kocour mohl zalézt.

Mimochodem - pokud se spálím o horká kamna, dám si sakra bacha, abych si na ně nesáhla znovu. A stejné to platí u koček - není to o zdupání a napomínání, ale o tom, že prostě to tak je - buď si dáte na kočku bacha a nebudete jí pouštět ven po špatné zkušenosti, nebo když se nepoučíte, tak se pak nedivte tomu, že se někdo pozastavuje nad tím, že si na ty horká kamna saháte podruhé.


To jistě, ale ta silnice není tak frekventovaná, projede tu max. jedno auto za půl hodiny, navíc máme oplocený dům a kocour na silnici nikdy nechodil, aut se prostě bál. Nikde jsme ho ležet nenašli. Tohle přeci není o silnici, přišla jsem si sem pro radu, chtěla jsem vědět, jestli i vykastrovaný kocour může běžet za kočkama či ne, ale zatím jsem se tu setkala jen s tím, že dokážete člověku umejt hlavu v tu nejméně vhodnou chvíli. Skutečně díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: KOCOUREK ZMIZEL
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 20:41:57
Odpovědět s citátem

Asi bych s názory souhlasila, pokud mi jedna kočka zahyne při procházce venku tak novou určitě ven nepustim,pro kočky překážky ve stylu plotu asi neplatí pokud se jí nic nestalo tak se určitě vrátí sama ,na otázku jestli kastrát jeví zájem o kočky , pokud je přátelský a chce si hrát tak je to možné ikdyž dospělaci si zase ažtak nehrajou s cizíma kočkama
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2011 22:20:46
Odpovědět s citátem

Když jsem mívala kočky tzv. u baráku, kdysi dávno, tak do roka každá zmizela. Někdy jsem ji viděla po čase u zcela jiného baráku, kam se odstěhovala, jindy jsem ji už nikdy neviděla. Náš soused měl kastrovaného kocoura, který byl moc hodný a najednou také zmizel. Znám víc lidí, kterým kočky pouštěné ven jednoho dne zmizí než těch, co se dožijí při takovému chovu vysokého věku. A to nejsme u žádné extra frekventované silnice.

Takže spíš počítejte s tím, že se mu stalo něco nedobrého. Zkuste prohledat zákoutí, houštiny, kolny-místa, kde by se mohl zraněný ukrýt. Jestli je krotký, mohl ho někdo odnést.

A nerozčilujte se, že si lidi dovolí vás napomenout. Většina koček vypouštěných ven se nedožije vysokého věku, s tím holt musíte počítat.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2011 7:41:43
Odpovědět s citátem

Prohledali jsme kdeco, nemůžeme akorát do areálu továrny, která je od nás asi 100 m. Občas jsem ho viděla tam chodit, ale protože je továrna zavřená, nepodařilo se mi sehnat nikoho, kdo by mě tam pustil.
Samozřejmě, že se budu rozčilovat, kocoura žádné auto nesrazilo, vím na milion procent, že na silnici nikdy nechodil.
Jsem zklamaná a smutná, neprosila jsem vás o to, abyste mi vypsali výčet chyb, ale abyste poradili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2011 12:20:28
Odpovědět s citátem

Jackie napsal:

Samozřejmě, že se budu rozčilovat, kocoura žádné auto nesrazilo, vím na milion procent, že na silnici nikdy nechodil.
Jsem zklamaná a smutná, neprosila jsem vás o to, abyste mi vypsali výčet chyb, ale abyste poradili.


Ále, na milion procent víte prdlajz, že kocour na silnici nechodil. Takovejch už bylo ... si řekl a just se podívám, co je dál a Vy nemáte šanci se to dozvědět, pokud koucour nemá na sobě GPS, nebo pokud mu nejste v patách.

Prostě můžete doufat v lepší (že se kocour vrátí), ale předpokládat horší (že se už neobjeví).

A co chcete za radu ještě? Pár jste jich tu dostala (letáčky, poptat se, prolézt zákoutí, víc stejně nikdo poradit nemůže, protože jiné rady na uprchlé kočkouny už nejsou). A ještě jste nespokojená ... jo pro dobrotu na žebrotu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2011 12:22:22
Odpovědět s citátem

Jackie, jedinou chybu jste udělala vy. I kdybychom tady měli tisíc rad, bude to vždycky jen na vás a žádná rada za vás kocoura nenajde. Základ je - kocoura nepouštět ven bez dozoru. Když už se to stalo - vylepit plakáty, vyhlásit rozhlasem, oběhat sousedy. Kocoura hledat hlavně po setmění, když už je klid, přes den může být zalezlý ze strachu. Tvrzení, že kocour na silnici nikdy nechodil, je zcestné - to, že jste ho tam neviděla, neznamená, že tam nechodil. Stačí, když ho prožene pes, kocour v panice může na silnici vběhnout zrovna pod auto. Přestaňte se rozčilovat a hledejte, ale hlavně si pro příště z toho vemte ponaučení, když už jste si nevzala z toho vašeho prvního.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 4. 2011 12:26:42
Odpovědět s citátem

Jackie napsal:
Prohledali jsme kdeco, nemůžeme akorát do areálu továrny, která je od nás asi 100 m. Občas jsem ho viděla tam chodit, ale protože je továrna zavřená, nepodařilo se mi sehnat nikoho, kdo by mě tam pustil.
Samozřejmě, že se budu rozčilovat, kocoura žádné auto nesrazilo, vím na milion procent, že na silnici nikdy nechodil.
Jsem zklamaná a smutná, neprosila jsem vás o to, abyste mi vypsali výčet chyb, ale abyste poradili.



Jackie,je mi opravdu líto,že nemůžete kocoura najít,dokážu si představit jak vám je.Ale pokud budete tímto způsobem reagovat na kritiku,kterou si plně zasloužíte tak se pravděpodobně dočkáte toho,že na vaše příspěvky nikdo neodpoví.Každý člověk si musí uvědomit,že zvíře které si pořídil je plně závislé na něm.Pokud se teda zvířátku přihodí to,co se přihodilo vašemu a přitom to není první zkušenost,tak lze očekávat,že dostane i doporučení co dělat, aby se to znova nestalo.Ve vašem případě co jste měla udělat.Pokud člověk nezabezpečí a neudělá vše tak,aby bylo zvíře v pohodě,tak určitě není argument to,že před tím nikdy neutekl,že se vždy vrátil.Do hlavičky zvířátku není vidět a tudíš nikdy nevíme co udělá, proto je vždy potřeba počítat s tou horší variantou a udělat vše,aby jí nemohlo provéct.Já si opravdu z celého srdce přeji,aby se kocourek našel,vrátil a to nejenom kvůli vám,ale hlavně kvůli němu.Pokud se vám opět moje reakce nebude zamlouvat a bude vám zvyšovat adrenalín,moc se omlouvám,ale není to určitě důvod proč reaguji.Z mé strany je to dobře míněné kvůli kocourkovi,určitě k vám necítím nějakou zášť,nebo cokoliv negativního,proto ještě jednou přeji hodně štěstí v hledání a šťastný návrat kocourka.Jak ho najít, na to vám jinou radu,než se již psalo výše nedá.Neexistuje způsob jak najít ztracené zvíře,je to jenom o štěstí.


BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 5:22:30
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Jackie napsal:
Prohledali jsme kdeco, nemůžeme akorát do areálu továrny, která je od nás asi 100 m. Občas jsem ho viděla tam chodit, ale protože je továrna zavřená, nepodařilo se mi sehnat nikoho, kdo by mě tam pustil.
Samozřejmě, že se budu rozčilovat, kocoura žádné auto nesrazilo, vím na milion procent, že na silnici nikdy nechodil.
Jsem zklamaná a smutná, neprosila jsem vás o to, abyste mi vypsali výčet chyb, ale abyste poradili.



Jackie,je mi opravdu líto,že nemůžete kocoura najít,dokážu si představit jak vám je.Ale pokud budete tímto způsobem reagovat na kritiku,kterou si plně zasloužíte tak se pravděpodobně dočkáte toho,že na vaše příspěvky nikdo neodpoví.Každý člověk si musí uvědomit,že zvíře které si pořídil je plně závislé na něm.Pokud se teda zvířátku přihodí to,co se přihodilo vašemu a přitom to není první zkušenost,tak lze očekávat,že dostane i doporučení co dělat, aby se to znova nestalo.Ve vašem případě co jste měla udělat.Pokud člověk nezabezpečí a neudělá vše tak,aby bylo zvíře v pohodě,tak určitě není argument to,že před tím nikdy neutekl,že se vždy vrátil.Do hlavičky zvířátku není vidět a tudíš nikdy nevíme co udělá, proto je vždy potřeba počítat s tou horší variantou a udělat vše,aby jí nemohlo provéct.Já si opravdu z celého srdce přeji,aby se kocourek našel,vrátil a to nejenom kvůli vám,ale hlavně kvůli němu.Pokud se vám opět moje reakce nebude zamlouvat a bude vám zvyšovat adrenalín,moc se omlouvám,ale není to určitě důvod proč reaguji.Z mé strany je to dobře míněné kvůli kocourkovi,určitě k vám necítím nějakou zášť,nebo cokoliv negativního,proto ještě jednou přeji hodně štěstí v hledání a šťastný návrat kocourka.Jak ho najít, na to vám jinou radu,než se již psalo výše nedá.Neexistuje způsob jak najít ztracené zvíře,je to jenom o štěstí.


BBMM

Co stále všichni máte s tou silnicí, vždyť vám tu píšu, že kocoura žádné auto nesrazilo! Kocourek zmizel bůhví kam, ale ŽÁDNÉ AUTO ho nepřejelo, nesrazilo nebo podobně. To že srazilo auto toho původního (což si stejně nejsme jisti), byla strašná náhoda, v naší ulici se za posledních několik let, co tu žiju nestala podobná nehoda, pouze nám. Sousedé chovají kočky desetiletí, ale takové zkušenosti prostě nemají, ta silnice je velice málo frekventovaná.

Nevadí mi kritika. Ale vadí mi, že kritizujete s klapkama na očích. Několikrát jsem tu vysvětlila, že ho nemohlo přejet auto, ale každý z vás reaguje jen na tu prokletou silnici. Neuvěřitelné.

Každopádně. Vyvěsili jsme letáky, hledáme každý den, voláme a snad se mi podaří dostat se i do areálu továrny. Dnes už to bude šestý den, co je pryč. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 8:28:17
Odpovědět s citátem

Kocourovi hrozí venku spousta různých nebezpečí. Mohl ho napadnout pes. Mohl ho zastřelit myslivec. Mohl ho odchytit nějaký pošahaný cvok a trénovat na něm ostrost svých psů. Mohl ho zabít nějaký člověk, kterému vadí, že chodí kálet na jeho záhony. Kocour se mohl porvat s jiným kocourem a zalézt někam umřít. Kocour mohl sežrat otrávenou návnadu na krysy nebo myš, která tu návnadu už sežrala a teď někde ve strašných bolestech umírá. Jsou to pro vás přijatelnější možnosti než ta silnice???? Pro mě je hrozné všechno a kocoura je mi strašně líto. Proto taky svoje milovaný kočky ven nepouštím, na zahrádku můžou jen pod dozorem a věřte, že mám ucpané a zajištěné všechny únikové otvory k sousedům. Vy jste už jednu špatnou zkušenost učinila - předchozího kocoura srazilo auto, nechápu, že jste vystavila svého druhého kocoura stejnému nebezpečí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 8:43:42
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Kocourovi hrozí venku spousta různých nebezpečí. Mohl ho napadnout pes. Mohl ho zastřelit myslivec. Mohl ho odchytit nějaký pošahaný cvok a trénovat na něm ostrost svých psů. Mohl ho zabít nějaký člověk, kterému vadí, že chodí kálet na jeho záhony. Kocour se mohl porvat s jiným kocourem a zalézt někam umřít. Kocour mohl sežrat otrávenou návnadu na krysy nebo myš, která tu návnadu už sežrala a teď někde ve strašných bolestech umírá. Jsou to pro vás přijatelnější možnosti než ta silnice???? Pro mě je hrozné všechno a kocoura je mi strašně líto. Proto taky svoje milovaný kočky ven nepouštím, na zahrádku můžou jen pod dozorem a věřte, že mám ucpané a zajištěné všechny únikové otvory k sousedům. Vy jste už jednu špatnou zkušenost učinila - předchozího kocoura srazilo auto, nechápu, že jste vystavila svého druhého kocoura stejnému nebezpečí.


Zrovna před chvilkou jsem se vrátila od veterináře, kde jsem se byla zeptat, zda někdo nepřinesl našeho kocourka nebo nenahlásil jeho nález. Bohužel se nikdo zatím neozval a sama veterinářka je toho názoru, že by se kočky doma neměly zavírat. Byla jsem na rozpacích, zda nechat kocourovi volnost nebo ho zavřít doma.

Samozřejmě pro mě není přijatelnější to, co jste napsala a skutečně si můžete odpustit těch tisíc otazníků a nechápavé poznámky, že jsem vystavila kocoura podobnému nebezpečí.

Spousta chovatelů, kteří chodí sem na web, jistě pouštějí své kočky ven stejně, jako já a pochybuju, že by každý z nich bydlel někde na samotě u lesa, daleko od silnice a od lidí. Jistě už se jim samotným alespoň jednou nebo jejich sousedům za záhadných okolností kočka ztratila nebo se stala obětí nehody na silnici. Těm taky začnete vyčítat?

A už poněkolikáté znovu píšu, že si nejsem jitsá, zda našeho prvního kocourka někdo přejel nebo se přihodilo něco jiného. Stejně, jako NEPŘEJELO žádné auto toho současného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 9:28:29
Odpovědět s citátem

Tahle diskuze asi vážně nemá smysl. Nějak mi uniká, proč jste sem tedy chodila, když víte všechno nejlíp ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 10:01:19
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Tahle diskuze asi vážně nemá smysl. Nějak mi uniká, proč jste sem tedy chodila, když víte všechno nejlíp ...


Přišla jsem si sem pro radu, kde by kocourek mohl být. Zda je možné, že šel za kočkama když je kastrovaný, nebo si prostě jenom někde běhá, chtěla jsem vědět, jestli se kastrovaní kocouři toulají nebo je to jen výjimečně apod. Napsala jsem jasně, že jsem prohlédla každý kout v okolí hned ráno, když se ztratil, tudíž ho ani nemohlo přejet auto, protože bych ho určitě našla. Není tu moc míst, kam by se mohl schovat, všechny jsem je prohlédla.

Netušila jsem, že se každý hned chytne té zatracené silnice, ačkoli jsem napsala, že nebyl sražen autem. Pokaždé to musím vysvětlovat znovu.

Chtěla jsem prostě jen vědět, jestli má někdo podobné zkušenosti. Píšu to téměř do každého příspěvku a stejně je to houby platné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 10:25:38
Odpovědět s citátem

Ono to bude asi tím, že každý z nás se snaží podobným situacím předcházet. Zdravý selský rozum mi říká, že jestli nechci o své kočky přijít, musím eliminovat veškerá nebezpečí. Do chlupaté kočičí hlavy nevidíte, musíte být chytřejší než on a mimochodem, o té silnici jste psala nejvíc vy, přečetla jsem si pečlivě všechny příspěvky zde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 10:42:28
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Ono to bude asi tím, že každý z nás se snaží podobným situacím předcházet. Zdravý selský rozum mi říká, že jestli nechci o své kočky přijít, musím eliminovat veškerá nebezpečí. Do chlupaté kočičí hlavy nevidíte, musíte být chytřejší než on a mimochodem, o té silnici jste psala nejvíc vy, přečetla jsem si pečlivě všechny příspěvky zde.


Máte pravdu, ale pouze jsem se snažila hájit se, když každý psal o tom, jak jsem nezodpovědná, že vystavuju kocoura nebezpečí - tím, že ho pouštím ven. Pouštěla jsem ho ven jako každý jiný chovatel a nemám pocit, že by se i ostatní museli cítit provinile, když kočku pustí z domu. Nepouštěla jsem ho proto, abych o něj přišla. Kdybyste vy nějakým způsobem přišla o kočku, chtěla byste od každého slyšet, že jste v tom a v tom udělala chybu nebo by vám přišla vhod obyčejná rada bez zbytečných poznámek?

Už nemusíte odpovídat, nemá to smysl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 20:56:27
Odpovědět s citátem

Milá Jackie,
ja teda chovateľ som (aj ked začínajúci) a ja teda naše mačky - chovné aj tie obyčajné vonku len tak nepúšťam. Mám pre nich zabezpečenú záhradu a mám na nich oči vždy, ked sú vonku. Nepáči sa Vám odsudzovanie? Chcete radu, kde by tak kocúr mohol byť? Tak ja neodsudzujem a môže byť asi tak na 258 až 398 miestach - chodte do okolia a hľadajte - držím Vám ako zodpovednej majiteľke kocúra, palce!!!!
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 21:37:11
Odpovědět s citátem

Já jsem taky chovatelka, mám kočky "von" s papírama i ty úplně "obyč" domácí-a volně ven nechodí žádná. Ani ty "obyčejné". Mně stačilo, že jak jsem už psala, dříve co jsme měli kočky venku u baráku, do roka zmizela každá.

Takže já to riskovat už nemíním.

Osobně neznám chovatele, který by své kočky pouštěl ven bez dozoru.

Samozřejmě že se může toulat i kastrovaný kocour, naopak se může dostat do pořádné šarvátky s kocourem nekastrovaným. A jestli před kastrací někdy kočku kryl, tak ho můžou zajímat i říjné kočky. Můj vykastrovaný devon pozná jako první, že se bude kočka mrouskat. Jakpak jí chodí za zadkem a čichá k ní.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Zmiznutý kocúrik
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2011 21:38:36
Odpovědět s citátem

...Ooo, a dajte si pozor, ked budete hľadať okolo cesty - je to tam nebezpečné!!!!
Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2011 11:03:43
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
A jestli před kastrací někdy kočku kryl, tak ho můžou zajímat i říjné kočky. Můj vykastrovaný devon pozná jako první, že se bude kočka mrouskat. Jakpak jí chodí za zadkem a čichá k ní.


Před kastrací ven nechodil sám, měli jsme ho na vodítku, nechtěli jsme, aby se právě za nějakou kočkou rozeběhl a zmizel. Takže s tím zkušenosti nemá žádné.
Včera jsme s manželem ještě večer obešli domy v okolí a vhodili každému do schránky prosbu, aby nahlédli do sklepů a všech zákoutí zahrady, kde by se případně mohl ukrývat. Tak snad se někdo ozve, že ho našel - v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2011 10:25:56
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
moje zkušenosti s útěkem kocoura jsou takové, že poplašený kocour svého majitele nepozná a bojí se všeho i jeho. Na nic nereaguje. Volání, jídlo, nic. Je zkoprnělý a zalezlý v úkrytu. Když mi kdysi "utekl" kocour ven oknem 3m nad zemí - ohnal se za mouchou a spadl na dvorek (ještě jsme neměli zasíťováno), tak jsme se hned za ním vypravili a lov to byl náročný. Nenechal se chytit, zdrhal i před námi. Nakonec jsme jej chytili a nacpali do přepravky, mezitím se strachy pokadil a počůral.

To je ale popis situace, kdy se najednou do venkovního prostředí dostal čistě bytový kocour, takže to Vaší situaci neodpovídá. Jedině, kdyby se setkal s něčím, co doposud nezažil, co by ho vylekalo - útok psa, člověka...

Teď máme dům se zahradou, a kočky chodí zásadně s námi a jen když je pěkné počasí, sucho... bez dozoru ani na krok. Pak máme asi tři "společné kočky", to jsou erární, od různých sousedů, které chodí loudit po okolních domácnostech a všude něco dostanou. Jednu z nich jsem taky zase už dlouho neviděla, ale u té vím, že se stává, že na nějaký čas se ztratí z dohledu a vrátí se až po několika měsících.

Nezbývá než doufat, lepit plakáty s fotkou, číslem, odměnou... volat kocourka, vábit teplým voňavým jídlem.... Držím palce, aby se kocourek našel.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: kocour zmizel
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2011 16:50:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den podle mě je nejlepší pokud mam bytovou kočku tak at sedí doma našim holkam nevadí ani otevřené okno ani dveře protože jsme je nikdy ven nebrali a naše nejstarší kterou jsme zdědili ta byla zviklá doma i v bytě navodítku i bez tak uteče jak muže a domu se jí teda vubec nechc ale vrátíla se zatím vždy a to jí máme doma chvilku jo u u sousedky je pečená vařená asi se jí tam líbí víc než u ná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 7:42:20
Odpovědět s citátem

Kocourek je zpět Very Happy Very Happy
Přišel po devíti dnech celý vyhladovělý a plný klíšťat. Objevil se v půl páté ráno a byl tak trochu zmatený, ale teď už vypadá, že je úplně v pohodě. Pěkně se nacpal a teď spí. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 9:10:54
Odpovědět s citátem

No to je parada Wink mam velku radost!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 13:21:05
Odpovědět s citátem

Jackie napsal:
Kocourek je zpět Very Happy Very Happy
Přišel po devíti dnech celý vyhladovělý a plný klíšťat. Objevil se v půl páté ráno a byl tak trochu zmatený, ale teď už vypadá, že je úplně v pohodě. Pěkně se nacpal a teď spí. Smile


Tak to mám radost,že se vrátil:-)))))

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Re: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 19:14:49
Odpovědět s citátem

[quote="beta.1"]
Jackie napsal:
Kocourek je zpět Very Happy Very Happy
Přišel po devíti dnech celý vyhladovělý a plný klíšťat. Objevil se v půl páté ráno a byl tak trochu zmatený, ale teď už vypadá, že je úplně v pohodě. Pěkně se nacpal a teď spí. Smile


Tak to je naozaj super, že sa našiel a vrátil - toto je ten najšťastnejší Happy End, ku ktorému mohlo dôjsť Smile . Naozaj nechcem mentorovať, ale už by som ho na Vašom mieste nikdy vonku bez dozoru nepúšťala - toto všetko môžete ušetriť kocúrikovi aj sebe. Nie je pravda, že mačky v dome trpia - mám dve zachránené zo záhradkárskej osady a sú úplne spokojné s tým, že majú k dispozícii dom a v lete záhradu - pod dozorom a s 2.5 m vysokým plotom. V zime im stačí, že natiahnu ňufákom studený vzduch a nikto sa von nepýta. A malá poznámka k názorom veterinárov - zvyčajne vedia viac o psoch (čo sa týka zdravia) a o správaní sa mačiek nevedia prakticky nič:))))
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 20:05:49
Odpovědět s citátem

No tak hurá!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jackie



Založen: 29.04.2011
Příspěvky: 11
Bydliště: Kraslice

Předmět: Kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 5. 2011 7:56:50
Odpovědět s citátem

Mám pocit, že on sám by nikam nepláchnul, včera na nás celý den křičel, jakmile jsme se od něj na chvilku vzdálili, asi měl strach, že zase zůstane sám. Musela ho zahnat jiná kočka nebo možná pes, i když u nás žádní toulaví psi nejsou, takže asi nějaký ten kocour.
Co se týče té veterinářky, ona sama chová pár koček, takže asi nějakou zkušenost mít bude, ale samozřejmě vždy záleží na názoru chovatele a je jedno, zda je to nováček nebo sám veterinář.
Ale Moureček už dneska vypadá líp, celou noc spal u mě na polštáři, dusil mě jako obvykle svými tlapkami, které mi vždy položí na krk.
Trochu mi ale dělá starost chování Mourka i druhého kocourka Kubíka, znají se spolu dva roky, ale po těch devíti dnech, co byl Mourek pryč, jako by se ti dva skoro nikdy neviděli. Navzájem se ignorují, ačkoli si před tím neustále hráli, chodili spolu ven a přes den vedle sebe spali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Britská krátkosrstá kočka (22x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
4
Mňoukání a štěkání (19x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top