Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočičí kamarádi


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ditta



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 12:52:12
Odpovědět s citátem

Doma pouzivame velmi podobne prirovnani KONSKE DOSTIHY s varovnym pokrikem: "bacha, kone bezej!!!" a klidime se stranou. Pri dvouch kocicacich je to dusot jako od minimalne peti koni... Very Happy Obcas si rikame, ze neni mozny, ze na nas jeste nevlitli sousedi pod nami... Razz
_________________
Ditta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olivka



Založen: 15.07.2005
Příspěvky: 129
Bydliště: Kladno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 13:01:34
Odpovědět s citátem

Stejně nechápu to "našlapuje lehounce a potichu jako kočka"... Very Happy
Kdykoliv to přeběhne přes naše deky, pod kterými jsme MY, vypadá to na dva hrochy... Laughing Laughing Laughing

Koňský dostihy taky dobrý... My taky ještě říkáme "Vypusťte Krakeny" Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 13:17:04
Odpovědět s citátem

U mě je to "maraton" Mr. Green nebo také běh přes překážky (a většinu překážek poshazují)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2006 13:50:14
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
ahoj,
tak jsem si přečetla další články a opět začíám uvažovat o kamarádovi pro Montíka. Už je o něco starší (4měsíce) a v poslední době chodí po bytě a pomňoukává. Jakmile si s ním začneme hrát na mňoukání zapomene. Oba s manželem chodíme ve 3 hodiny z práce a dalo by se říct, že jsme pořád doma. Je náš kocourek rozmazlený? Nebo se opravdu nudí? Nebo, že by snad už chtěl za holkama??? Shocked Bereme ho i na návštěvy, ale dělá to i tam. Opravdu se snažíme si s ním hrát každou volnou chvilku. Práci mám v místě bydliště, takže na oběd chodím domů - místo oběda trdkuju s Montíkem. Smile
Ještě nemáme děti mám strach, že budou na kočičáky alergické! Přeci nedám naše děti k babičce? Laughing

V poslední době jsem četla několik výsledků lékařských průzkumů, podle kterých je u dětí které se narodí do rodiny žijící s kočkami mnohem menší riziko vzniku alergií na kočky, než u těch které se s kočkami setkají později. Samozřejmě to není na 100%, ale je to pro vás velmi nadějné. Já mám dceru alergičku (na kočky naštěstí ne) a v poslední době vidím výrazný odklon od trendů v medicíně, které byly propagovány před pár lety - tedy odstranit z domácnosti alergika všechny potencionální alergeny a nechat ho žít téměř ve sterilním prostředí. Takový alergik sice nemá doma problémy, ale když se potom dostane do jiného prostředí tak je reakce jeho organizmu mnohem bouřlivější. Dnes se spíš prosazuje přístup kdy je snaha aby si alergik postupně za pomoci léků na svůj alergen zvykal a často se po čase jeho stav upraví natolik, že může postupně léky vysazovat.
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2006 13:46:37
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
ahoj,
tak jsem si přečetla další články a opět začíám uvažovat o kamarádovi pro Montíka. Už je o něco starší (4měsíce) a v poslední době chodí po bytě a pomňoukává. Jakmile si s ním začneme hrát na mňoukání zapomene. Oba s manželem chodíme ve 3 hodiny z práce a dalo by se říct, že jsme pořád doma. Je náš kocourek rozmazlený? Nebo se opravdu nudí? Nebo, že by snad už chtěl za holkama??? Shocked Bereme ho i na návštěvy, ale dělá to i tam. Opravdu se snažíme si s ním hrát každou volnou chvilku. Práci mám v místě bydliště, takže na oběd chodím domů - místo oběda trdkuju s Montíkem. Smile
Ještě nemáme děti mám strach, že budou na kočičáky alergické! Přeci nedám naše děti k babičce? Laughing

Spěchám se svými čerstvými zkušenostmi: Tohle jsem prožívala rok a půl než jsem se začátkem prosince odhodlala k vážnému rozhodnutí - viz mé příspěvky výše. Jsem opravdu šťastná, že jsem to udělala. To, co starší kočička nyní prožívá se svým mladším bráškou, jí nemohla žádná lidská bytost vynahradit sebevětší péčí, hrou a mazlením. Ráda to budu všem doporučovat znovu a znovu - váš kocourek bude mnohem šťastnější, i když je možné, že první týden vám to tak vůbec nebude připadat. Naši dva už se teď honí bytem jak blázni a když se unaví, pěkně se k sobě přitulí a navzájem se hladí jazýčkem. Neustále sledují pohyb toho druhého a pro mě je to obrovská úleva vědět, že si spolu vystačí a nemusím pokaždé spěchat za nimi domů. I když samozřejmě doma jsem strašně ráda, protože je je úžasné sledovat jejich kočkování!
Co se týče alergie, můj názor je ten, že se mnohdy vytváří až v pozdějším věku a většinou u dětí, které byly naopak drženy v úzkostně sterilním prostředí. Takže nějaký ten kočičí chlup jim může jen prospět!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: bude druhá kočička řešením?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2006 16:50:00
Odpovědět s citátem

mám dilema jako skoro každý majitel kočičáka. Máme doma už 4 měsíce půlročního kocourka. Není to žádný velký mazel. Naopak se moc nenechá chovat, na klín si sám nevleze (když si ho tam dáme sami, tak seskočí), většinou se nechává jen hladit, když projde náhodou okolo. O nohy se nám taky skoro neotírá.
To ale není ten hlavní problém. Nevíme si s ním s přítelem rady. Už od doby, co jsme si ho přinesli (je z umísťovací výstavy útulku) je takový "asociální".
Vždycky si vleze do druhé místnosti než jsme my a tam žalostně mňouká. Když ale za ním přijdeme, tak nechce ani hladit, ani si hrát. prostě nic.
Taky ráno a večer, když ležíme v posteli, tak odchází do druhé místnosti a tam mňouká. Ale když za ním přijdeme, tak se nenechá pohladit a ani nereaguje na pokusy o hru.
Nejvíce ho baví, když může něco objevovat - leze pořád kam nemá. Nejraději je sám v předsíni kam normálně nemá přístup.
Je to takový samotář, ale nepřipadá mi šťastný. Dokonce i když ho vezmeme na návštěvu, tak objevuje a objevuje a když už má pocit, že všechno objevil, tak si zaleze někam, kde ho nikdo nevidí. Tam ani nespí, jen tam prostě je.
Jsem z něj taková rozpačitá. Chtěla bych aby byl šťastný, ale obávám se, že není. S přítelem nejsme moc často doma a když jsme, tak si říkáme, jestli bychom mu neměli pořídit kamarádku (uvažujeme o mladší kočičce s tím, že je oba necháme časem kastrovat)
Tak se chci zeptat, jestli třeba není Tobiáš v pubertě a časem ho to přejde nebo jestli mu něco zásadního nechybí. Poraďte prosím, už jsme malinko zoufalí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2006 21:54:49
Odpovědět s citátem

Mozna prave kocourkovo asocialni chovani k lidem je zpusobeno tim, ze by chtel kocici spolecnost. Ja nevim, nas kocourek je taky extreme upovidany, ale je to mazel nad mazly, taky dokaze ve vedlejsi mistnosti vymnoukavat a ceka nez prijdeme a pomazlime se s nim, takze je to uplny opak toho vaseho. Krome kocourka mame jeste dve kocicky - ty se navzajem zrovna moc nemusi, ale dokazi se vzajemne docela uspesne ignorovat, ale s kocourkem jsou zadobre obe a kdyz zrovna nejsme poruce my lidickove, tak ho uspokojuje svoji pritomnosti vzdycky jedna z kocicek. Kdyz byl jeste kotatko a my meli jenom jednu kocicku, tak kdyz jsem s kocickou potrebovala jet na ockovani, tak jsem musela brat kocourka taky, protoze on by se doma sam asi umnoukal - vzdycky, kdyz zjistil, ze je nekde sam, sednul si na bobek a mnoukal a mnoukal, dokud neprisla kocicka nebo jeden z nas a to i v dobe, kdy byla kocicka dvakrat tak velka a hrozne ho mordovala, stejne ji vzdycky volal a volal, ikdyz vedel ze mu da pekne zabrat, az za nim prijde. Treba opravdu vas kocourek vola po kocici spolecnosti. Co takhle nejakou mazlivou kocicku treba zase z utulku, ktera vas uspokoji svym mazlenim a kocourka tim, ze nebude sam?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: další kočička...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 10:07:40
Odpovědět s citátem

Ano, uvažujeme o kočičce, také z útulku a mladší než je náš kocourek. Jen se obáváme, aby na něj nešli choutky a nemuseli jsme zakládat chov. Přece jen mu je půl roku a ještě nějakou dobu prý musí zůstat nevykastrován, aby se mu neucpávaly nějaké cévky či co (to nám radila paní z útulku, když jsme si Tobyho brali).
Taky hodláme v teplejších měsících jezdit každý víkend na chatu, takže tahat dvě přepravky a hlídat dvě kočky bude asi obtížnější.
Myslíte, že Tobyho přejde jeho smutnění až bude jezdit o víkendech na chatu? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: další kočička...
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 10:26:54
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Ano, uvažujeme o kočičce, také z útulku a mladší než je náš kocourek

Lepší úvaha by k půlročnímu kocourkovi byla trošku starší (8 měs.) už kastrovaná kočička nebo ještě jeden kocourek. Ve vaší variantě se vám dospívání kocoura sejde s první říjí a na malér je zaděláno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: ještě dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 10:59:15
Odpovědět s citátem

Starší kočička... a nebude jí dělat problém zvyknout si na víkendové cestování? Toho jsme se obávali a proto jsme si taky pořizovali kotě, aby si stačilo zvyknout.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: ještě dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 11:11:12
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Starší kočička... a nebude jí dělat problém zvyknout si na víkendové cestování? Toho jsme se obávali a proto jsme si taky pořizovali kotě, aby si stačilo zvyknout.

V cca osmi měsících je to stále ještě dorostenec, když si vyberete pohodovou micku, tak si určitě zvykne. Záleží spíš na povaze než věku, jsou tací co si nezvyknout ani o malinka. Trochu je to jako s mazlením - někdo ano, někdo ne...

Zkuste si najít na www.kocky-online.cz útulkovou nabídku. Kastrovaných koček do 1 roku mi z vyhledávače "vypadlo" devět různých krasavic. Já bych si tedy vybrala Laughing

Jo a na té chatě opatrně. nejprve si musí kočiny zvyknout na své nové teritorium (zavřené v chatě) a teprve potom po chvilkách výlety do přírody. Jak přijedete, otevřete přepravdu a čičoun vyrazí... nebude se umět vrátit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 18:21:08
Odpovědět s citátem

Ja osobně bych se taky přimlouvala za už vykastrovanou kočičku do jednoho roku a z některých kočiček na kočkach online. Jsou vychovavány doma a útulkové tety vám rády poreferují, jak se ta či ona kočička chová k ostatním kočičkám, jestli je mazlivá či nikoliv. U malých koťátek se všechno odhaduje špatně. A u toho cestování je každá kočička individuální, některá se i v pozdějším věku lehce naučí cestovat, některá si na cestování nezvykne ani od koťátka. Každopádně dvěma kočkám se cestuje snadněji a když pořídíte jednu velkou přepravku = nemusíte se tahat se dvěma malými.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2006 8:04:24
Odpovědět s citátem

Já jen drobnůstku k cestování: už jsem se tady na Kocouřovi jednou chlubila, že naše kočičky jsou zvyklé cestovat v cestovních pytlíčcích. Suzi už bych si i troufla vozit jen na vodítku, ale jistota je jistota. Stáhnu a uvážu jim mašli pod krkem, ony se chvíli melou, ale během několika minut se stulí do klubíčka na klíně a pochrupují. Nevím, jak jinak bychom je mohli vozit. Jsme 4, tj. plné auto a pokud bych volila jednu velkou přepravku, už bychom se na zadní sedadla nevešli my. Takhle je to fakt super. Holky mají ušité pytlíky velké, aby nebyly stísněné, ale přitom, aby jim pytlík zabránil v nějaké nepřípustné akci. V přepravce jsme zpočátku párkrát vezli Nancy (Suzi v pytlíku), ale té mrňavé zrzce se to vůbec nelíbilo. V pytlíčku je spokojená, vidí, co se kolem děje, vidí na Suzi, má zkrátka se vším kontakt. Už bych neměnila!!!
A co se chaty týče, máme také zkušenosti: jezdíme k babičce a teprve téměř po roce jsem si troufla pustit Suzi na zahradě z vodítka. Teď už mě ale přesvědčila, že si pamatuje, kde je a kudy do domu, protože minule, když jsem ji vzala ven, tak se jí na sněhu vůbec nelíbilo a tahala mě s vodítkem k zahradním dveřím domu, které se v zimě nepoužívají. Už se těšíme na JARO!!!!! Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2006 9:10:28
Odpovědět s citátem

My auto nemáme, takže jezdíme vlakem. Jedna velká přepravka na dvě kočky by byla tedy do ruky moc těžká a velká. Zkusím Tobyho naučit na pytlík - to by se mi asi nesl nejlépe.
Stále váhám, jestli pořizovat i druhou kočičku - Toby mi dokonce včera asi na minutu vlezl sám na klín a nechal se hladit. Tak třeba je jen v pubertě a časem ho to přejde. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2006 21:27:56
Odpovědět s citátem

Ahoj,taky si myslim,ze nemusis mit strach s porizenim dalsiho kotatka.Ja mam doma kocourka,ke kteremu jsme nakonec poridili asi po dvou mesicich o 2 mesice mladsi kocicku( i kdyz u nas to ani nebylo planovane,ale protoze jsem si moc prala sphynxe a dostali jsme jedinecnou prilezitost , neslo to jinak a sli jsme do toho Smile a jsem jedine rada,ze jsou nakonec doma kocicky dve) U nas bylo mozna trochu vyhodou,ze se kocicaci znali,protoze jsou od stejne chovatelky,ale myslim,ze kdyz jsou kocicky mlade,lepe si zvykaji na vsechno vcetne novych kamaradu. Jediny problem trosku byl, ze jsme kocicku prinesli domu akorat kdyz byl kocourek v dobe dospivani a tak prvni tri dny,nez jsme ho nechali vykastrovat, daval kocicce zabrat, porad na ni lezl a prohanel ji po byte(coz ona moc jako petimesicni kote nechapala). Ale ted si spolu hraji,spinkaji spolu a kdyz neni nikdo doma,vystaci si a vubec nezlobi v tom smyslu,ze by spolecne "demolovali" byt,jak jsem nekde cetla podobne obavy Smile
S tim zachodem - mela jsem pro kocourka jeden kryty a myslim,ze by jim bohate stacil,ale pro jistotu a spis pro svoji pohodlnost(kdybych nahodou ´zapomnela´vcas zachod vycistit) jsem dala jeste do kuchyne do rohu pod tv stolek melky lavor se stelivem a tak obcas vyuzijou i tenhle zachudek - hlavne kocicka,ale urcite by se obesli i bez nej:)
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2006 21:30:46
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj, máme 3 měsíčního britáčka je to hrozný mazel. Doma bez nás v jedné místnosti nechce být, takže za námi cupitá na každém kroku - to musí hodně tvrdě usnout, aby nás neslyšel. Strašně ho milujem! Pozoruji, že některé hračky už ho přestávají zajímat - nejraději má naše ruce.
Po přečtení několika článků, začínáme uvažovat o dalším kotěti. Bojím se toho, že si nepadnou do oka. Monty naposledy viděl svoje bratříčky, takže vůbec nevím jak by reagoval. Četla jsem, že je lepší když máme kocourka vzít si kočičku. Bydlíme v 2 +1, zatím nemáme děti, které během dvou let plánujeme.
Pořád o tom musím přemýšlet. Nevím, kam bychom dali další záchůdek. Monty ho má v předsíni a další už se nám tam nevejde.
Je fakt, že máme černý svědomí když jdeme do práce. Ach jo.


dodatek: viz. vyse
ehm,omlouvam se,ze neni jasne, ke kteremu clanku se vyjadruju, pisu do fora poprve,tak musim zjistit,co a jak Smile Pavla
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: bude druhá kočička řešením?
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2006 16:00:49
Odpovědět s citátem

Ivanka (Toby) napsal:
Chtěla bych aby byl šťastný, ale obávám se, že není. S přítelem nejsme moc často doma a když jsme, tak si říkáme, jestli bychom mu neměli pořídit kamarádku (uvažujeme o mladší kočičce s tím, že je oba necháme časem kastrovat)

Myslím si podle své zkušenosti, že by druhá kočička mohla Tobiáškovi pomoci. Moje první kočička taky nebyla (a není) velký mazel a někdy byla dokonce trochu agresivní. Poté, co přestála prvotní šok (trval týden) po příchodu nového kotěte do jejího teritoria, je očividně spokojenější a šťastnější, že má k sobě kočičího kámoše. Ten je navíc bonus i pro mě, protože je velice milý a mazlivý. Člověk nemůže kočičce nikdy vynahradit kočičí hrátky a komunikaci. Je opravdu možné, že právě to Tobiáškovi chybí. Co se týče praktických záležitostí, jakmile se člověk jednou rozhodne, už se veze a vše řeší za pochodu. A vše se taky vyřeší. Stojí to za to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: nová kamarádka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 14:52:06
Odpovědět s citátem

Tak jsme se rozhodli pořídit našemu 7 měsíčnímu kocourkovi kamarádku, aby nebyl sám. Pro kočičku jsme se rozhodli, protože chceme mazla. Tobiáš moc mazlivý není.
Teď jsem na netu našla inzerát, že by paní potřebovala co nejrychleji udat 8 měsíční kočičku, protože je na ní alergická. Moc bychom jí chtěli, ale není kastrovaná.
Myslíte, že je možné mít doma do kastrace jednoho z nich oba? Nedalo by se to vyřešit třeba antikoncepcí? Nechci Tobyho nechat kastrovat tak mladého a stejně tak nechci hned nové kočičce přivodit šok kastrací. Poraďte. Potřebuju rychlou radu, protože mi paní nemůže počkat ani do víkendu.
Doufám, že jsem to napsala srozumitelně Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Toby
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 15:44:46
Odpovědět s citátem

Myslím, že bez kastrace teď na jaře můžete mít zaděláno na problém. S antikoncepcí zkušenost nemám. Pokud se nechcete rozhodovat ve stresu, podívejte se na nabídku koček na www.kocky-online.cz - jsou tam od koťátek až po dospělé, kastrované, můžete si vybrat, který z útulků či depozit je vám nejblíž, nebo která kočička se vám bude nejvíc líbit Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: P.S.
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 15:46:45
Odpovědět s citátem

Paní, která nemůže počkat ani do víkendu, než zajistí svému miláčkovi vhodný náhradní domov, mi připadá trochu podezřelá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2006 18:15:58
Odpovědět s citátem

Mně osobně se tak rychlé zbavování se kočičky zdá taky podezřelé. Těžko říct, nechci nikoho obviňovat, ale jak dlouho má ta paní tu kočičku, že to s ní nevydrží ani do víkendu? Je dost možné, že osmiměsíční kočička bude už teď nakrytá a paní si vymyslela alergii, aby se nemusela starat o to, co s koťátky.
Pokud však přes všechna rizika, chcete Ivanko dát kočičce nový domov, určitě se nemusíte bát toho, že je v osmi měsících na kastraci kočičky brzy = to je tak akorát, jenom bych vám doporučovala co nejdříve navštívit s kočičkou veterináře, aby za prvé zjistil, jak je na tom zdravotně a jestli není březí a pokud by nebyla tak bych s ni úplně v klidu podstoupila co nejdříve kastraci, jenom bych Tobbyho držela odděleně, dokud se kočička po kastraci nezotaví a seznamovat bych je začala až potom, aby toho na ni nebylo najednou moc.
Jenom mě napadá, co se asi s kočičkou o víkendu stane, když se vy rozhodnete si ji nevzít a nenajde se ani nikdo jiný Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: mám v tom zmatek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2006 14:06:00
Odpovědět s citátem

Confused
Vůbec netuším, jak dlouho kočička u paní je, ale už jsem jí napsala, že prostě dřív než o víkendu pro kočičku nemůžu přijet. Takže tu mít nebudeme.
Dnes jsme byli na veterině s Tobym a tam jsem předestřela situaci paní doktorce. Ta zase prohlásila, že bychom měli nejdříve vykastrovat kocourka - ještě dřív, než začne značkovat. Ale zase druhý pan doktor říkal, že nejdřív v 8 měsících (Tobymu je 7) a paní z útulku říkala, že nejlepší je to až po roce. Tak nevím.
Nakonec jsme se rozhodli, že si další kočičku pořídíme asi až na podzim. Do té doby stihneme Tobyho očkovat i kastrovat a bude to tedy bez problémů.
Jen je mi líto té kočičky u alergické paní - byla opravdu nádherná Crying or Very sad
Ale stejně máme hrozně malý byt, takže bychom nemohli kočičky držet odděleně. Máme pouze dvě místnosti a i to je Tobymu málo Twisted Evil Nedokážu si představit, jak by se tvářil při zjištění, že bude moci užívat jen jednu místnost, než se kočička zotaví po kastraci.
Jinak všem děkuji za rady Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mám v tom zmatek
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2006 14:30:21
Odpovědět s citátem

Ivanko, ono to čekání na 7, 8, 12 měsíců pro kastraci nehraje takovou roli ... jsou na to dva názory, kastrovat klidně i před jedním rokem, jakmile kocour začne projevovat svoje "pudy", nebo čekat do jednoho roku. Ten problém je v tom, že se dává do souvislosti předčasná kastrace kocourků a problémy s močovými cestami.

Naši čičičáci byli kastrovaní oba v 7,5 měsících ... jsou stejně staří (byt 1+1 oddělení nemožné) a v okamžiku, kdy se Maxíš snažil Rubku znásilnit, nebylo už moc co řešit. Rubyška byla vykastrovaná před prvním mrouskáním a Maxíš před "jedním rokem" .... ptala jsem se na to veterinářky, odpovědí mi bylo, že nové studie neprokázaly souvislost právě mezi předčasnou kastrací a problémy s močovými cestami.

Nicméně každý tvrdí něco jiného ... takže je jen na vás, jak se zařídíte ...

Navíc zotavení po kastraci je u kocourka většinou během jednoho dne, u kočičky to je tak 2 dny a rozhodně nemyslím, že je nutné od sebe kočky oddělovat ...

Nemluvě o tom, že čím starší kocourek bude, tím by mohl mít větší problémy s přijetím nového člena rodiny ....

Já bych až takový problém v kastraci, oddělování, vakcinaci atp. neviděla ... pokud po kočičce toužíte, tak proč si jí nepořídit ... navíc, kočka k sobě kocoura pustí jen v období říje, jinak se brání a nebývá povolná k hrátkám Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (58x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top