Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě jí pouze granule


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blongie



Založen: 31.05.2011
Příspěvky: 4

Předmět: Kotě jí pouze granule
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2011 22:23:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám 10 týdnů starého britského kocourka, který je u mě již druhý týden. Je hravý, nebojácný a zdravý. Od prvního dne však jí pouze granulky RC kitten, na které již byl zvyklý od domova, namáčené ve vodě, kočičí mléko a občas pribiňáček. Kapsičky ani nic jiného nechce a já bych ráda, aby jedl i hovězí, nebo kuřecí maso, nebo aspoň kapsičky a to hlavně z důvodu toho, že je to podle mého výživnější, než nějaké doplňkové granulky a také zdravější. Zajímalo by mě, jestli myslíte, že je ještě malý a že postupem času začne papat i jiné věci? děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kotě jí pouze granule
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2011 22:41:35
Odpovědět s citátem

Blongie napsal:
Dobrý den, mám 10 týdnů starého britského kocourka, který je u mě již druhý týden. Je hravý, nebojácný a zdravý. Od prvního dne však jí pouze granulky RC kitten, na které již byl zvyklý od domova, namáčené ve vodě, kočičí mléko a občas pribiňáček. Kapsičky ani nic jiného nechce a já bych ráda, aby jedl i hovězí, nebo kuřecí maso, nebo aspoň kapsičky a to hlavně z důvodu toho, že je to podle mého výživnější, než nějaké doplňkové granulky a také zdravější. Zajímalo by mě, jestli myslíte, že je ještě malý a že postupem času začne papat i jiné věci? děkuji za odpověď



Snad přijde i masíčku časem na chuťSmile.Ale jinak nemějte obavy,granulky rozhodně nejsou doplňková strava,ale plnohodnotné krmivo,ve kterém jsou obsaženy všechny složky pro vývoj kotěte,později dospěláka.Takže,i kdyby jedl pouze a pořád granule,je to v pořádku.Většina kočkařů má granule pořád pro kočky v misce a masové kapsičky,maso a ostatní není hlavní složkou stravy.Jasně,že jsou i vyjímky.Ale je jediná podmínka,granule musí být kvalitní,čtěte složení a poznáte:-).Podle mne jsou nejlepší granule Orijen,kde složení je 75%masa a 25%zelenina,ovoce,ale bohužel to moje kočky nechtějí,i když je mým přáním těmito krmit Sad .

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2011 23:34:26
Odpovědět s citátem

Některé kočky jsou zarputilými granulkožrouty a předělat se prostě nenechají. Mám jich doma 9 a pár z nich baští výhradně granule-kdybych chtěla krmit jen masem, asi umřou hlady. Kočka je tvor velice svéhlavý a nemusí sdílet naše představy o ničem v jejím životě.

U kotěte ale určitá šance je, že bude zvědavé a ochutná něco nového. Musíte to prostě zkoušet. A když to nevyjde a bude chtít jen a jen granule, tak to vemte jako fakt. A kupujte jen superprémiovky. Dobré řešení za dobrou cenu při výborné kvalitě je značka Brit care. Mají vysoký podíl masa, žádné obilí, l-lysin. A kočkám chutnají.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Kotě jí pouze granule
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2011 8:15:16
Odpovědět s citátem

Musím souhlasit s Tatianou i Betou. I u nás v kočičí smečce jsou masožrouti, granuložrouti a jeden kocour je všechnožrout Smile. U takhle malého kotěte je docela pravděpodobné, že si časem oblíbí i kapsičku nebo masíčko. Zkuste třeba rybu, ale pozor na kosti. Nebo já koťatům granulky nenamáčím, ale míchám jim je s trochou kapsičky nebo konzervičky, aby to měli měkčí a pak nemají většinou problém jíst oboje dle přání nového páníčka. Pokud něco nechce, tak zkuste zase třeba za týden mu něco nabídnout. Kočky jedí to, co jim voní a jsou velmi paličaté, prostě to zkoušejte a pokud nezačne jíst maso, tak s tím nic nenaděláte a kupujte mu kvalitní granulky a jestli máte pocit, že je to málo, tak existují i vitamínové pasty pro koťata.
Hlavně aby kotě pilo vodu, když jí jen suché krmení.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kotě jí pouze granule
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2011 16:02:46
Odpovědět s citátem

Blongie napsal:
Dobrý den, mám 10 týdnů starého britského kocourka, který je u mě již druhý týden. Je hravý, nebojácný a zdravý. Od prvního dne však jí pouze granulky RC kitten, na které již byl zvyklý od domova, namáčené ve vodě, kočičí mléko a občas pribiňáček. Kapsičky ani nic jiného nechce a já bych ráda, aby jedl i hovězí, nebo kuřecí maso, nebo aspoň kapsičky a to hlavně z důvodu toho, že je to podle mého výživnější, než nějaké doplňkové granulky a také zdravější. Zajímalo by mě, jestli myslíte, že je ještě malý a že postupem času začne papat i jiné věci? děkuji za odpověď


Jak už tu padlo ...
granulky samy o sobě jsou plnohodnotné a pro kočky přínosné (obrušují si plak ze zubů a tím si je čistí ). Pokud ho přeci jen chcete, aby baštil i měkké - zkuste granulky obalit v paštice ( udělat z paštiky takovou směsku ) a uvidíte ...
ale co by hlavně v tomto věku potřeboval je kontakt s mámou a sourozenci ... 10 (potažmo 8týdnů) je na odstavení kotěte málo!!!!!
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Kotě jí pouze granule
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2011 20:04:54
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:

ale co by hlavně v tomto věku potřeboval je kontakt s mámou a sourozenci ... 10 (potažmo 8týdnů) je na odstavení kotěte málo!!!!!


Máte naprostou pravdu, taky se nemůžu zbavit dojmu, že ten, od koho koťátko pochází, si moc práce nedal. Já svoje koťata učím pestré stravě od malička a když odchází ve třech měsích, jsou zvyklá na různé druhy stravy. Časem se možná některé přeorientuje jen na granulky nebo jen na masíko, ale vesměs jim nedělá problém baštit vše. Granulky mají k dispozici po celý den a k tomu dostávají pestrou stravu. Ale ono je bohužel holt často pohodlnější nasypat granulky, možná zalít vodou a dál se nestarat a hlavně kotě co nejrychleji a co nejdřív dostat z domu a shrábnout prašule Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top