Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Špatné držení rovnováhy u zvracení

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Špatné držení rovnováhy u zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2011 17:18:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně zvracení - moje kočička když zvrací tak u toho špatně drží rovnováhu a vyvrací se. Někdy i upadne. Mám o ni strach. Jinak je normálně aktivní. Někdy zvrací každý den třeba i celý týden, jindy třeba i čtrnáct dní nezvrací. Zvrací převážně granulky a chlupy a to krátce po jídle, někdy jsou v tom i hleny. Kočičku máme jen v domácím prostředí, ven se nedostane. Děkuji za informace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Re: Špatné držení rovnováhy u zvracení
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2011 18:29:33
Odpovědět s citátem

Zdravím. Tohle je pro veterináře. Není mormální, že kočka tolik zvrací a navíc že u toho padá. Doufám,že jste tam už byla.Muže to být zúžený jícen,porucha zažívání... prostě kde co. Zvracení chlupů se dá zabránit používáním past na bezoary,ale to je tady vše už dávno popsané. Jen stačí dát do vyhledávače téma. Běžte k doktorovi.
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2011 22:26:35
Odpovědět s citátem

Okamžitě k veterináři! Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2011 19:49:50
Odpovědět s citátem

Dámy,původní příspěvek je z únoramůžeme se jen dohadovat,jak to dopadlo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 6. 2011 21:39:25
Odpovědět s citátem

No jo, máte pravdu, jsem si ani nevšimla, že je to starý příspěvek, protože jsem měla trošku vztek, proč tohle nejprve paní řeší na stránkách kocouře a ne u veterináře. A už se neohlásila. tak bych bohužel řekla...
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 7:20:15
Odpovědět s citátem

Dobrý den, omlouvám se že jsem nedala vědět jak to s mojí kočičkou dopadlo. Samozřejmě že jsem to řešila hned u veterináře. Moje kočička britka 3 roky má nemocné srdíčko. Byla ji diagnostikována HCM - hypertrofická kardiomyopatie. Zatím se kočička drží, bere léky, není to ani lepší ani horší. Je to můj miláček. Proto se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala, ale řešila jsem s ní i další problémy - v dubnu byla kastrovaná, kvůli otevřené pyometře. Nechtěla jsem ji mít jako chovnou kočku, proto jsem ji nechala vykastrovat. Za tu krátkou dobu co je tady s náma si toho už zažila, vůbec netuším co nás dál čeká. Pořád na ni myslím, je na mě hodně vázaná a já na ni - citově. Zazlívám chovatelce co mně ji prodávala, že nenechává své kočky testovat na tuto dědičnou nemoc a vesele tak pokračuje v chovu dál. Když jsem s ní toto chtěla probrat, nereaguje na moje emaily, zprávy. Moje britka je papírová. Neměla jsem nikdy v plánu ji uchovnit. Chtěla jsem se s ní jen radovat a to hodně dlouho. Netuším jak dlouhý čas jí ještě zbývá. Tak se ještě jednou omlouvám, že jsem hned nereagovala na Vaše příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 9:10:33
Odpovědět s citátem

Tak to je mi Dadino hrozně líto. Já mám mainky, taky mívaji HCM. Ale testovaný mám chovný pár a jejich rodiče byly taky, ale u kocoura jsem neviděla lékařskou zprávu. Tak radši jsem to nechala udělat.
A ta vaše chudinka s tou nemocií ještě musela na kastraci. Dávejte na ní pozor, každý stres zhoršuje stav. Přeju Vám, ať se nemoc neprojevuje a ať je kočičce dobře co nejdéle. Nedá se říct, jak dlouhý život ji ještě čeká. Vím o kočičce, které to diagnostikovali ve třech letech a stále žije, už jí bude 8. A netrápí se! Ale ta ještě neměla v době testování příznaky.
A ta chovatelka by zasloužila Evil or Very Mad O tom ani nemá cenu psát, probíralo se to často a nic s tím člověk neudělá. Jedině vytetovat na čelo: mám nemocný kočky, aby to každý viděl.
Držím vám palce i pěsti, ať je to ještě dlouho dobré. Je to hrozné, když kočička odejde, ale to pochopí zase jen ten, kdo má doma milované zvíře. Nám umřel před lety kocourek na FIP. 3 roky mu byly. Ahoj
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 9:46:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc děkuji za zprávu. Vůbec by mě nenapadlo, že když se u toho zvracení vyvrací, že to může mít spojitost se srdíčkem. Kočička je hravá, hodně odpočívá, mám ji pořád doma, ven se nedostane. Ale už od koťátka co jsme si ji dovezli domů je hodně bojácná, lekavá. Když k nám domů někdo přijde koho ona nezná, strašně se bojí, uteče a schová se. Je i pravdou, že před ní pořád pláču, ona to asi cítí, nebo mezi sebou máme velké citové pouto. To bych asi neměla. Toto je moje první kočička, je to smutné že zrovna ona má tuto nemoc. Snad tady ještě nějaký čas semnou bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 10:58:13
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý den, omlouvám se že jsem nedala vědět jak to s mojí kočičkou dopadlo. Samozřejmě že jsem to řešila hned u veterináře. Moje kočička britka 3 roky má nemocné srdíčko. Byla ji diagnostikována HCM - hypertrofická kardiomyopatie. Zatím se kočička drží, bere léky, není to ani lepší ani horší. Je to můj miláček. Proto se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala, ale řešila jsem s ní i další problémy - v dubnu byla kastrovaná, kvůli otevřené pyometře. Nechtěla jsem ji mít jako chovnou kočku, proto jsem ji nechala vykastrovat. Za tu krátkou dobu co je tady s náma si toho už zažila, vůbec netuším co nás dál čeká. Pořád na ni myslím, je na mě hodně vázaná a já na ni - citově. Zazlívám chovatelce co mně ji prodávala, že nenechává své kočky testovat na tuto dědičnou nemoc a vesele tak pokračuje v chovu dál. Když jsem s ní toto chtěla probrat, nereaguje na moje emaily, zprávy. Moje britka je papírová. Neměla jsem nikdy v plánu ji uchovnit. Chtěla jsem se s ní jen radovat a to hodně dlouho. Netuším jak dlouhý čas jí ještě zbývá. Tak se ještě jednou omlouvám, že jsem hned nereagovala na Vaše příspěvky.


Dadino to je mi líto.
Bohužel ani testy nejsou všehospasné ( samozřejmě testujme aby jsme se vyvarovali alespoń genetických projevů HCM a podobných nemocí ). Bohužel ale se může HCM objevit i po testovaných rodičích po prodělané jiné nemoci. Pokud chovatel netestuje a teď otestuje - je možné že rodiče budou mít srdce jako zvon ( a nebo také ne ). U BRI je trochu jiná situace než u MCO a RAG, kde jsou i genetické testy ... ale to by Vám odpověděl přesněji nějaký britkař zde.
Držím kočičce palce
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bianka



Založen: 14.01.2010
Příspěvky: 27
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 11:39:08
Odpovědět s citátem

Návštěvy asi chodit budou, ale možná kočičku už dopředu uklidit do nějaké místnosti, kde je v klidu, dát jí tam jidlo, piti, hračky a občas na ni kouknout. Možná. Aby nebyla vystavená stresu.
Nikdy bych nevěřila, před lety, jak silné je pouto kočky a páníka a co vše vycítí. Já jsem po operaci břicha a oba mí kocouři mi soustavně lezou na břicho, lehnou si a vrní o 107. Dřív přišli, jistě, i vrněli, ale všude. Nejradši na hlavě. Smile Ale ted si sednu,lehnu a hned mi aspon jeden leží na břiše.Jenže mají pořádná kila a to i boli.Musim si je vždy nastavit.. Kočka si svou nemoc "neuvědomuje",aspoň ne jako člověk, ale uvědomuje si váš stav. Budete se muset dát do kupy, kvůli ní.
Je to smutný, ale nejste jediná. To bude dobrý..
_________________
Pozdravují vás Honey a Gershwin, a jejich kotě úžasný Goliáš, naše mainky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 6. 2011 11:56:20
Odpovědět s citátem

Kdybych tak teď mohla být s ní. Přes den pokud jsem v práci se mi o ni stará moje mamina. Jinak mě čeká dovolená a z toho mám šílený strach, nebo ji nerada opouštím, ale už jsem to slíbila dceři a ta se na prázdniny těší. Z toho mám fakt obavy, jak to ta moje kočička bude zvládat a já taky. Je to sice jen 10 dní, ale i tak mě to rozloučení bude bolet. Stačí mi abych se na ni podívala a hned brečím. Jinak jsou tato zvířátka úžasný lék na všechno. Ještě pár let zpátky bych tomu nevěřila. Děkuji všem za příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top