Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

vztah kočky k člověku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Blongie



Založen: 31.05.2011
Příspěvky: 4

Předmět: vztah kočky k člověku
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 6. 2011 22:19:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám první kočičku pár týdnů a začínám teprve zkoumat jeho chování a myšlení. Zajímá mě to, jakým způsobem se mu co asi honí v hlavě a jak co vnímá a v té souvislosti mě napadá otázka, jaký vtah si kočky vytváří ke svému majiteli? Než jsem si kocourka koupila, slýchala jsem, že se kočka váže spíš na prostředí, než na pána a tak by mě zajímalo, jak to kdo z vás vnímá, zda si kočka dokáže vytvořit pevný vztah se svým majitelem a a jak si myslíte, že to vnímá? A jestli je opravdu dogma, že se kočky vážou hodně na prostředí pravdivé? děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: vztah kočky k člověku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2011 6:31:49
Odpovědět s citátem

No já bych řekla, že to, že se kočky váží převážně na prostředí, už tak úplně neplatí. Tohle platilo o kočkách žijících venku, které měly své území a nějakou stodolu, kde přespávaly a kam jim dvounožec dal nějaké to jídlo. Tak tyhle kočky se většinou nedaly přestěhovat, ty byly opravdu vázané na dům a svoje území.
V dnešní době si kočičáky pořizujeme jako domácí mazlíky a i oni to tak chápou a tvoří si vztah s námi. Nebudou sice nikdy tak věrní jako psi, ale rozhodně bude kocourek šťastný, když přijdete domů a věnujete mu svou pozornost a jeho pouto s vámi dokáže být velmi pevné u některých jedinců jde až o závislost na svém páníčkovi. Dokonce když jsou více člené rodiny, tak si kočičák vybere jednu oběť a ta je jeho zamilovaným dvounožcem. Tyhle vztahy jsou ale velmi individuální, každý kocouř má jinou povahu a jinak projevuje svou náklonnost. Rozhodně se nemusíte bát toho, že by kocourek miloval gauč víc než vás Smile.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2011 23:17:41
Odpovědět s citátem

Já mám koček povícero a můžu říct, že vztah mají prostě ke mně. Když nejsem doma, vezmou zavděk klínem manžela a jeho pohlazením, ale když jsem doma, tak jsem jejich favoritem jednoznačně já. Manžel říká, že když nejsem doma, tak má pocit, že žádnou kočku nemáme-jsou v totálním útlumu a někde zalezlé. Ale jen co slyší, že jsem přijela, ožívají a je jich všude plno. No jo, přijela krmička, je mi to jasné.

Některé jsou vyloženě závisláci-Klaudík, Bivoj, Šántí-mezi námi je prostě pouto. Klaudík dělá všechno možné i nemožné, aby se za mnou dostal. Bivoj, dokud ho neumazlím dle jeho představ, tak se nedá ze mně shodit-prostě to nejde. No a Šántí jde jen ke mně a jen do mé postele, nikoho jiného nemusí. Gek se také chodí mazlit jen se mnou. Bivoj poslouchá jako pes-vždy přiběhne na zavolání, když si poklepu na prsa, pokaždé si na mně vyskočí (ze země), čímž fascinujeme každou návštěvu-jednak že kočka na zavolání přiběhne a jednak že poslechne na gesto. Na šunku ale poslouchají všichni bez rozdílu Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2011 5:55:03
Odpovědět s citátem

Můj první kocourek byl nalezené cca dvouměsíční kotě. Prostředí mu bylo ukradené, hlavně když jsem byla s ním, byl to klasický závisláček a miloval mě (a já jeho) bezmezně celý život. V noci častokrát seděl u mé hlavy a díval se jak spím, nehnul se ode mne ani venku když jsme šli spolu na zahradu, na zavolání přišel ihned a vždy. Když jsem musela odjet na téměř rok do zahraničí, kocourek z toho onemocněl, zhubnul nežral jen mě hledal, když jsem se ale vrátila, bylo to velice radostné setkání, jako bych ani nikde nebyla a vše bylo zase jako dřív. Uzdravil se o prožili jsme spolu skoro dvě desetiletí. Opravdu jsem cítila, že mě má moc rád, a vím, že byl šťastný. Nyní už s námi není, ale není den abych si na něho nevzpomněla. Vztah kočky k člověku je také do určité míry ovlivněn plemenem, myslím, že v tom určitě vedou orientálky, siamky a sfinxíci
(zmiňovaný kocourek byl rovněž orientálního typu), tak proto je chovám, chtěla jsem kočky jemu podobné vzhledem i povahou, a ano, povedlo se, je to ono.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (19x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top