Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Stačí jeden záchod pro dvě kočky???

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leny9



Založen: 04.05.2011
Příspěvky: 25

Předmět: Stačí jeden záchod pro dvě kočky???
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2011 6:32:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme kocoura 4 měsíce a dalšího 2 měsíce. mám jeden krytý wc.chtěla sem se zeptat zda jim stačí nebo je nutno mít dva..mam tak trochu problem s místem a vymyslet kam bych ho dala.Na wc se mi nevejde,do koupelny jen jeden.. Sad
_________________
Leny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Stačí jeden záchod pro dvě kočky???
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2011 6:51:31
Odpovědět s citátem

Čistě teoreticky by jeden záchod měl stačit. Jen to bude chtít čistit alespoň 2x denně.
Prakticky se může stát, že kočkouni budou vyžadovat dva (mohou to dávat najevo vykonáváním potřeby jinam). Až budou kočkouni dospívat, bude záchůdek víc pušit, takže v tomhle období by mohly nastat potíže.

Ale zkuste to, nebudete ani první, ani poslední s jedním záchůdkem pro dvě kočky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jirina39



Založen: 15.02.2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Hranice

Předmět: Pro dvě kočky stačí jeden záchod
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2012 19:58:52
Odpovědět s citátem

Laughing Dobrý den !
Dnes už jsem vysmátá, ale před několika roky mi kočičí záchůdek dělal pěkné vrásky.V panelákovém bytě moc místa není,koupelna malá, záchod miniaturní a do toho k lidem ještě dvě kočky !Koupila jsem velký záchod, zakrytý vysokou kopulí,ale vešel se jen do šatny, blízko vchodu do bytu.Kočky tam chodily spokojeně.Já však moc spokojená nebyla.Stále se mi zdálo, že záchodek smrdí, i když jem ho čistila několikrát denně.Nepomohly ani lapače pachu, ani voňavé stromečky.
Tak jsem se naštvala, koupila nový záchůdek bez krytu, standartních rozměrů a světě zboř se! Zašoupla jsem ho akorát mezi stěnu Wc a mísu.Zápach zmizel,kočky do něj chodí normálně, na zasypání celého prostoru záchodku potřebuji méně steliva,při návštěvách našeho WC záchůdek nikomu nevadí a domácí ho vyklízí prakticky průběžně...A nesmrdí !...
Důležité je, že kočkám to tak vyhovuje, stále mají podestýlku čistou a jediná nepříjemnost je v tom, že dveře od WC musí být nedovřené, aby je kočičí tlapička mohla kdykoliv použít. Twisted Evil
_________________
Jiřina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 10:26:07
Odpovědět s citátem

Jeden zachodik moze stacit, ale rovnako aj nemusi. Je to individualne a zavisi to od povahy maciek. Niektorym nevadi zdielat zachod s inymi mackami a niektore chcu zachodik iba pre seba. Moje 3 macky chodia napr. vsetky do jedneho zachodika. Len ked mame maciatka, vtedy uz pridavam druhy zachod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BáraP



Založen: 15.12.2010
Příspěvky: 105

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 10:42:14
Odpovědět s citátem

kamarád má 2 kočičáky a 1 záchůdek jim stačí...čistí ho 2x denně a někdy i víckrát...a když přijedu na návštěvu ještě s mým kocourkem, tak jsou na ten záchůdek 3 a taky v pohodě Smile ...ale asi spíš i záleží na povaze kocouře...už jsem slyšela případy, kdy každý prostě musel mít svůj vlastní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Citinka



Založen: 04.01.2012
Příspěvky: 6
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2012 11:17:21
Odpovědět s citátem

Máme doma dva briťáky, 7 měsíční holku a 5 měsíčního kluka a prozatím oba chodí bez problémů na jeden záchůdek.Pořídili jsme jim Catit Jumbo, 56x50cm. Většinou jim čistím 2x dwnně ale i když jsme přes víkend pryč, tak zatím nebyl jediný problém. Asi hodně záleží na povaze a dominantnosti.
_________________
briťáci Maggie, Miky, Felix, Neli, Saly a Bert-in memoriam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2012 14:13:48
Odpovědět s citátem

My máme taky 1 wc na 2 kočky.Je to to největší wc,nasypu tam klidně i 15kg steliva a úplně stačí.Je pravda,že ho čistím 2x denně.Někdy tam dokonce kočky vykonávají potřebu najednou:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Neutronek



Založen: 03.02.2011
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2012 8:14:27
Odpovědět s citátem

Můžeš napsat co je to za největší wc - značka a typ? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 1. 2012 9:27:25
Odpovědět s citátem

Už nevím,jak se jmenuje ale byl to ten největší co měli.Potřebovala jsem hlavně vysoký,protože kocour je neskutečně veliký a dlouhý(má 7 kg)i když vypadá jako kdyby nedostal najíst:-)Dala jsem foto do svého fotoalba,protože sem se mi to nepodařilo dostat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2012 18:58:56
Odpovědět s citátem

Leny9, připravte se na to, že kocouři mohou během dospívání hodit bobek nebo se vyčůrat i někam jinam. Doporučuji zavírat dveře od pokojů, kam nechcete, aby během vaší nepřítomnosti chodili. WC by mělo stačit jedno a můj i kočičí favorizovaný kočkolit je Cat´s best Öko plus. Bezvadně se vybírá a je prakticky bezeztrátový. A dost pohlcuje pachy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2012 22:16:19
Odpovědět s citátem

Neutronek napsal:
Můžeš napsat co je to za největší wc - značka a typ? Díky.


dobrý večer,
my máme doma ve voliéře tento:

http://www.zooplus.de/shop/katzen/katzentoilette/haubentoiletten/15121

velký je pro dvě kočeny najednou Smile

hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jirkan



Založen: 22.08.2016
Příspěvky: 2

Předmět: Stačí a jestli chcete opravdu super záchod, tak Kočkozáchod
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2016 18:17:25
Odpovědět s citátem

Fakt skvělej kočičí záchod je www.kockozachod.cz Na uklízení hovínek s ním můžete zapomenout, stará se sám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: Re: Stačí a jestli chcete opravdu super záchod, tak Kočkozác
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2016 11:47:51
Odpovědět s citátem

jirkan napsal:
Fakt skvělej kočičí záchod je www.kockozachod.cz Na uklízení hovínek s ním můžete zapomenout, stará se sám Smile



No jo ale 17 tisíc?To už je lepší ten co je napojený na vodu a nemusíte měnit granule..a stojí cca 10 tisíc...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jenna



Založen: 08.10.2017
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2018 13:44:20
Odpovědět s citátem

Moc děkuji všem za informace. Zatím mám jednoho kocourka - pořídila jsem nově Modkat WC a kocour na něj z původního CatIt Jumbo krásně přešel. Kocoura mám a vždy jsem měla jednoho. Jen zvažuji, zda mu nepořídit parťáka. Very Happy Bohužel s chovem více kousků nemám zkušenost a budu ráda za info.

Takže závěr je, zkusit klidně jedno WC pro 2 kocoury a příp. nebude-li stačit, pak pořídit druhé.

Nyní občas cestujeme - cca 4 hodiny autem. Už dlouhé roky používám přepravku Hagen Pet Cargo a spokojenost. Dovedu si představit, že koťata se klidně 2 vejdou, ale 2 dospělí kocouři cca 5.5 kg? Chci, aby cestovali pohodlně, nejsem si jista, zda 1 přepravka je O.K. Většinou jsme dost nabalení a další přepravku už bych do auta měla problém nasoukat. Very Happy

Předem děkuji za info a přeji krásný den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2018 21:31:36
Odpovědět s citátem

1. Dočetl jsem si starší diskusi a k záchůdkům bylo asi vše řečeno. Já třeba, protože nezvládám tak často čistit, musím mít pro dva kočičáky záchůdky dva. Občas používají víc jeden, občas víc druhý, není to, že by jeden používal jen ten svůj.

2. S přepravkou... Já nějak nechápu, jestli je už, kočky, jako máte, nebo ne Smile Já v přepravce své dva kočičáky můžu vést i najednou, ale zase - jde nejen o to, jak jsou velcí, ale i o to, jak takovou blízkost jeden druhého snesou. A zvláště 4 hodiny cesty, ve vašem případě. Na tohle budete muset odpověď vypozorovat.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jenna



Založen: 08.10.2017
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2018 7:35:39
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za info a přeji krásný den.
j.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
3kočeny



Založen: 15.06.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2018 7:58:39
Odpovědět s citátem

Určitě nestačí, pokud nečistíte toaletu po každém užití kočkou. Doporučené je mít jeden záchod pro každou kočku plus ještě jeden navíc, kvůli optimální hygieně a také proto, že kočky jen málo použitou toaletu odmítají použít. Já chovám 3 kočky a u nás to tedy funguje. Jinak jde asi použít i nějaké smaočisticí záchody pro kočky, ale budou dost nákladné...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milno



Založen: 25.11.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2018 15:26:27
Odpovědět s citátem

Stačí bohate, akurát treba častejšie čistiť. Pozrite si to aj v tomto free videu, tam to celé pekne uvidíte, ako sa to správne robí. https://dlhe-videa.sk/freevideo/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bejuss



Založen: 21.01.2019
Příspěvky: 4

Předmět: Kočičí toaleta
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2019 17:06:18
Odpovědět s citátem

také máme 1 záchod pro 3 kočky a bohatě to stačí. Myslím, že je netřeba mít x záchodů pro každou čičinu zvlášť. Nám se hodně osvědčila toaleta Catgenie https://www.catgenie.cz/ Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivuška15



Založen: 17.07.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2019 15:58:18
Odpovědět s citátem

Taky bych řekla, že i tři kočky v pohodě dojdou na catgenie. My sice máme jen jednu, ale toaletka je velká. Jen teda si myslím, že třeba pro takovou mainu by byl krytý catgenie asi malý Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Mňoukání a štěkání (22x)
4
Britská krátkosrstá kočka (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočky ve znamení Panny (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top