Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

bengálská kočka

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
viera1971



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: myjava

Předmět: bengálská kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2010 8:14:57
Odpovědět s citátem

vážené chovatelky,tak ted vám napíšu o mojem kocourovi.Kplemenu bengálská kočka jsem přišla asi takhle:moje dcera s klukem zachránili asi 3týdnové kotátko před sousedem,který jkotátka likvidoval,donesli ho k nám,a zrovna jsem měla návštěvu,rodinu z Čech,a bratr řekl,že bvy si to kotě nechal.Já ,protože jsem těžká astmatička a kočičí srst mi vadí,oteče mi tvář i ruce,jsem vůbec neuvažovala nad tím,že by jsem někdy mohla doma chovat kočku.No kotátko bylo maluinké a neumělo ani samo jíst,samozřejmě jsem ho piplala,a ono se mělo k světu.Bratr si ho vzal domů a mě bylo strašně smutno,plakala jsem za ním a tak jsem začala chodit na internet a četla jsem všelijaké stránky o kočkách.Narazila jsem na plemena které mě až fassinovali:bengálská,britská,ocicat a mainská.Vylučovací metodoéu mi zůstal ta bengálská,ale bohužel,hned po štedrém večeru jsem našla čerstvý inzerát,chovatelka prodávala kotátka před vánoci po 600eur a po svátcích po 150eur,no já natěšená,že konečně budu mít bengálku a shodou okolností,zrovna dcera měla jen měsíc řidičák ,tak se dohodla s chovatelkou,na půl cesty,že přebere kotátko a zaplatí,jenže,údajně mělo mít 3měsíce,to nemělo ani náhodou,mělo tak 3týdny,bylo zmrznuté,kost a kůže,a i nemocné,výtok z očí a kýchání.Sice mi tzv.chovatelka poslala léky i mast do očí,ale já jsem i tak šla k veterináři.No co vám řeknu,zhrozil se,že někdo dokáže tak malé kotě tak zubožit,hned mě upozorni,že jsem naletěla množitelům.No co už,vychovala jsem ho,všude je se mnou,umí sedni,lehni,pac,rozumí hodně slovům,aportuje,jezdí se mnou někdy i autobusem na vodítku,chodíme každý den na procházky,je chytrý,ale nevymýšlí,že by udělal něco,co se mi nelíbí.Akorát je pravda,že mi připadá,že on rozkazuje nám,např.chce jít ven,naučila jsem ho mnoukat,tak že fakt slyšíte,veeeeen,ale jakmile není po jeho hned kousne.To samé dělá i když chce masové kapsičky,nejdřív chodí a obtírá se ale jak na druhý třetí pokus neposlechneme,tak kousne taky.Už jsme se naučili,mu rozumět.Je mi líto,že jsou i tzv.množitelé,neměla jsem o tom ani tušení,ale z druhé stránky jsem ráda,že jsem zchránila aspon jedno kotě před jistou smrtí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: kotatka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2010 10:46:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den, Váš příběh je moc dojemné mužete si říct že jste udělala dobrý skutek ikdyž je hrozné že je někdo schopný prodat vlatně novorozenátka hlavně že to dobře dopadlo, naše čičule taky kouše když něco chce ale neni kosnutí spíše stisknutí a tím nám dává najevo že se jí něco nelíbí ale když přídou děti jí ponuchnat tak na ty je opatrná
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Baunka



Založen: 30.05.2010
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2011 20:46:26
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,
rozhodli jsme se, že taky přihodíme svojí trošku do mlýna, ikdyž je tohle vlákno už trochu zaprášené. Hodně nás zaujalo, že se zde probírá téma bengálek, sami jsme s přítelem hrdými majiteli jedné skvrnité pohromy, osobně jí přezdíváme kuna. Nevím jestli to ještě někoho bude zajímat, tak jen ohledně té váhy, která se tu také hojně rozebírala. Náš kocour má ve věku 8,5 měsíce 6,5 kg. Zajímalo by nás, do jakého věku a váhy by se asi tak mohl dotahovat a kdy ho nechat nejlépe kastrovat, slyšeli jsme oba názory, brzká kastrace růst prodlouží, stejně jakože ho může i zastavit. Osobně na desetikilové bengálky moc nevěřím, podle mě je to stejná anomálie jako dvanácti a patnáctikilové mainky, přitom jejich běžná váha dosahuje u českých chovů průměrně tak kolem 8 kg. Náš Chicco není nijak zvlášť obrovský, ostatně, bengálka ani nemá být kdo ví jak dlouhá nebo vysoká, není ani hubený ani tlustý, jsou to opravdu těžké kočky, samotnou mě to překvapilo, v devíti měsících bude mít náš bengálec přibližně stejnou váhu jako měl náš mainský mýval ve dvou letech, nebyl to sice obr, ale vzhledově byl velký až až, ona to také hodně dělá ta stavba těla, jiná délka srsti a v neposlední řadě jiná rychlost růstu. Na bengálkách mě osobně fascinuje to úžasné svalstvo, podle toho co máme doma to mohou být kočky s neuvěřitelnou silou a když je vezmete do ruky, překvapí vás jejich váha, kostra se svalstvem je opravdu těžká. Zarytí zastánci lehké stravy nechť mi odpustí, ale když koukám na ty jeho stehna, mmm, to by bylo masíčko. Smile Pokud jde o povahu, je pravda, že je to hodně inteligentní a aktivní plemeno, osobně bych vyzdvihla tu paličatost. Takového berana jsem asi ještě neviděla. Když jídlo chci tak ho prostě chci a nezajímá mě, jestli už je u misky někdo jiný. Když ho nechci, tak ani nezvednu hlavu, přece je to na mě jasně vidět že mě to nezajímá, tak co tam pořád šaškujete. Když se rozhodnu že rozervu železný prut s hračkou, tak ho normálně rozervu a nezajímá mě, kolik koček předemnou mu nedokázalo ublížit. Když chci pít vodu z kohoutku v umyvadle, tak se klidně napiju a vy si můžete zuby vyčistit až po tom. Nevadí že jsem do teď spal jak dřevo, když se mi uráčí skočit přes půl pokoje z postele na stůl, tak tam jednoduše skočím a nesejde na tom, že to ještě žádná kočka přede mnou neměla potřebu dělat. Musím říct, že od nějakého půl roku věku se nám bengálec hodně uklidnil, ta svébytná divoká povaha je tam znát, ale nečiní mu potíže půl dne prospat na gauči. Jinak řečeno, když se bengál rozhodne, že bude gaučová micina, tak bude. A v bengála se vám promění když se mu bude chtít. A když to budete nejmíň čekat. A když to budete nejmíň potřebovat. A naplno, pořádně. S kousáním to máme následovně. Nekouše, nikdy zatím nekousal z agresivity, nikdy nekousal cizí lidi, ani při hře. Jen dělá takovou zvláštní věc, když leží, nechá se hladit, vrní u toho, ale najednou vám veme ruku do pacek, tou jeho obludnou silou si jí přitáhne, chvilku jí olizuje, pak oždibuje a pak trošku kouše, ale nikdy ne nějak moc bolestivě. Dál vykazuje takovou anomálii, která by ho podle mě měla podle Darwinovy teorie vyřadit jako nepřizpůsobivého jedince. Když jí, velice rád si u toho lehne na bok, tzn. hlavou do misky a potravu pojídá asi tak jako když vy ležíte uchem na polštáři a snaží se okrajem tlami nabrat z misky granule, které vesměs, pokud jsou menší, rozstřílí pod sebe a kolem hlavy v akčním rádiusu závislém na chuti, typu granulí, povrchu podlahy a případně, nedej bože, výšce stolu na kterém se konzumuje. Pak je to i přes půl pokoje. Jinak, kocourek se nám krásně mrouská a jsem moc ráda, že se náš panelák právě zatepluje, alespoň to ty vrtačky přeřvou, on nádherně spívá, vážně má to melodii a někdy hodně impresivní. Bengálky mají moc rády tekoucí vodu, větší prostor, ale není nutný výběh, jak jsem se někde dočetla. Absence velké plochy se dá úplně perfektně vykompenzovat rozšířením trojrozměrným, skříně, škrabadla, šplhadla, všechno je to moc atraktivní, bengálky opravdu rády lezou tam kde to jiné kočky nepovažují za atraktivní, napříklat balancovat na rámu dveří nebo nechat se přejíždět hubicí vysavače v přesvědčení, že vysavač to vzdá dřív se nedá tak docela označit za uvážlivý čin. Mimochodem, jezdíme také na výstavy a všimla jsem si zajímavé věci, přesně jak už se tu zmiňovalo, tyhle kočky se nechtějí nosit, nechtějí ztrácet pevnou půdu pod nohama a rozhodně si raději vyberou ležet vedle vás než na vás. Ale na výstavách se navzdory očekávání že tam posuzovatelům vytluče chrup Chicco záhadně uklidňuje a nechá se krásně dlouho předvádět, dokonce i od cizích, nevím čím to je, ale ještě že tak. Smile Nicméně bengálka je opravdu svébytná osobnost a každému kdo miluje šelmi, divokost, samostatnost a kombinaci jejich síly i lehkosti tahle kočka musí nutně učarovat.
_________________
Baunka a 4 chlupatá štěstíčka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2011 23:20:05
Odpovědět s citátem

Baunko, vitejte , je super, ze je tady na MK dalsi bengalofil Smile
Vse, co pisete o Chiccovi, sedi..typicky bengalske. Je to presne tak - co si vezme bengal do hlavy, to take proste tak bude...prelozila bych to uslovim nasi Lassy: Sem rekla! A kdyz nahodou dvounozci nejsou ochotni plnit povely prikazy, tak si to mily bengal nebo mila bengalka zaridi sami...Otevrit dvere? neni problem? Prekutat polstare na sedacce, stahat ze susaku pradlo, presadit kytky? Neni problem.

Ano, bengalove jsou pro lidi, kterym imponuji zive, aktivni, bystre kocky s dostatecnou davkou divokosti i mazlivosti...je to uzasny mix, ktery ale muze pochopit jen ten, kdo ma to stesti a stal se majetkem teckovane ( nebo mramorovane) kalamity Smile
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
viera1971



Založen: 01.10.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: myjava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2011 18:55:59
Odpovědět s citátem

Ahojky lidičky,tak po hodně dlouhé době jsem tady.Kocourek má ted rok a půl a váží 4,90kg,od kastrace nepřibral nic.Je to pěkná neposeda a taky paličák jak už psala jedna paní,která to vystihla přesně.Miluju když přijdu domů z nákupu a kocourek my prohledá celý nákup,to jak se mnou všude chodí po bytě a kontroluje např.jestli jsem hodila do pračky a správně to zapla a pod.Je to úžasné plemeno,a toužím po ještě jednom roštákovi,ale tentokrát už jen s PP,i když pro mě nebude sranda ušetřit si na to,aby jsem si mohla koupit kotě,už jen proto,že jsem na ID,a žiju na Slovensku,kde máme dražší euro,tzn.při ceně 400eur je v Čechách 10 000korun,no pro nás je to 12 000.Ale neznamená,že když nemám nadbytek peněz,že nemůžu dopřát kocourkovi veterinární péči a granulky Royal Canin.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top