Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocouří močení do postele

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2004 8:08:48
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu: vzali jsme si před měsícem 1,5 roku starého kocourka z útulku. Všechno je v pořádku, je vychovaný, vykastrovaný, čistotný apod. Bohužel se nám ale za tu dobu již 3x vymočil do postele. Ložnice je jeho teritorium, když jsme přes den pryč je kocour pouze tam a co se postele týká - nejednou jsme ho "načapali" jak je zalezlý pod naší peřinou a spí. Mysleli jsme, že toto močení jsou ještě pozůstatky značkování, jelikož to nemělo žádnou barvu a bylo to bez zápachu, ale to se týkalo pouze prvních dvou incidentů. Dnes ráno byla stopa čerstvě nažloutlá a zapáchala jako moč. A co hůř - byla jsem přímo u toho a viděla, jak se vymočil a začal na peřině jakoby zahrabávat. A tak jsem po maratonu likvidování následků vzala Stop spray od Friskies a vystříkala celou postel. Doufám, že to zabere - na kytky a skříně to pomohlo. Co mě ale hlavně zajímá - proč to dělá??
Díky předem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2004 10:21:43
Odpovědět s citátem

Jinx napsal:
Co mě ale hlavně zajímá - proč to dělá??


Močení vašeho kocourka do postele pochází pravděpodobně z jeho obav, že tento domov ztratí. Značkuje si tak své území, aby bylo jeho a myslím, že by s tím měl i časem přestat. Toto chování je u koček z útulku zcela běžné.
Projevujte mu dostatek pozornosti, hrajte si s ním, ale hlavně: ložnice by měla být po dobu vaší nepřítomnosti zavřená. Exclamation Ukažte mu, že má k dispozici celý byt a že je tam doma. Zkuste na postel kam močí dát misku s jídlem (kočky nerady močí poblíž jídla), když jste doma.
Pokud to udělal jen třikrát, není to známka nějakého problému, to by to musel dělat denně, pak bychom mohli mluvit o tom, že je něčím traumatizován, ale takto to vidím skutečně na teritoriální záležitost.

Doufám, že to dobře dopadne, kocourek si zvykne a vše přestane. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2004 12:08:40
Odpovědět s citátem

Náš byt je celý otevřený kromě koupelny s wc a ložnice, takže kocourek žije v době naší nepřítomnosti jen v ložnici. Má tam také své wc, jídlo i hračky a pelíšek. Naštěstí je to poměrně prostorná místnost, takže se vše vejde jak má aniž by si např. jídlo a záchod překážely. Celý byt má pak otevřený pouze když jsme doma. Tentokrát se nám ho podařilo chytit přímo při činu, takže dostal od přítele novinami párkrát přes zadek Sad a moc dobře věděl za co to je.
Misku s jídlem mu na postel bohužel dát nemůžeme, jelikož on většinu masíčka jí tlapkou - maso napíchne na drápek a dá k tlamičce (asi bude jednou vyžadovat koupi příborů Wink Laughing ); tak by nám tam vše zacákal.
Uvidíme co nás dnes čeká doma. Třeba bude nějaká pomsta Crying or Very sad .
Díky moc za Vaše rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2004 12:41:46
Odpovědět s citátem

Pokial skutocne nemozete kocurovi zabranit chodit do spalne, prikryvajte cez den postel igelitom. Bitka v tomto pripade nepomoze. Vydrhnite postel poriadne octom, ten jediny je vraj schopny prerazit zapach kocurieho mocu. Aj ked sa vam zda postel uz dostatocne cista, jemny kocuri nostek tam este stale moze citit svoje stopy a postel opat pouzije. Ak by sa mocenie do postele opakovalo castejsie, nechajte vysetrit jeho moc veterinarom, mocenie mimo WC misu moze znamenat zdravotne problemy.
Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2004 14:12:43
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ak by sa mocenie do postele opakovalo castejsie, nechajte vysetrit jeho moc veterinarom, mocenie mimo WC misu moze znamenat zdravotne problemy.


Ano to je pravda, ale muselo by to být skutečně velmi často, vícekrát nežli by použil své vlastní WC. Pokud to udělal třikrát a jinak chodí na písek, tak bych to brala jako věc zvykání si na nový domov.

Mimochodem, nevadí mu právě to, že je přes den, když jste pryč, zavřený jen v jedné místnosti? Proč nemůže i do ostatních prostorů?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 12:28:56
Odpovědět s citátem

Myslím, že mu to nevadí. Do ostatních pokojů (resp. do kuchyně a obývacího pokoje) nemůže chodit z prostých důvodů - číhá na něho mnoho nebezpečí na poličkách a skříních (velmi ho lákají výšky) a to ani nemluvím o tom, že jsme do obýváku přestěhovali jedovatou kytku.
Stejně je zbytek prostoru dost malý. Skrýší má v ložnici dostatek, dokonce má dva třímetrové široké parapety podél oken, na kterých sedává a sleduje dění venku; hračky apod. Já už fakt nevim co. Včera ráno jak jsem sem psala, že se to stalo, tak v noci na dnešek se to bohužel opakovalo. Crying or Very sad Sad Večer jsme prali první peřinu, dnes večer budeme prát druhou peřinu... Zbývá už jen jedna...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 12:50:35
Odpovědět s citátem

No víte, vypadá to, že mu něco vadí. Někdy život s kočkou, vlastně pokaždé, znamená spoustu kompromisů, jako například zbavit se jedovaté kytky, uklidit na poličkách. Že by z nich spadl se nebojím, ale spíš by něco rozbil, takže uklidit, co se dá. Co když mu to opravdu vadí, já nevím. Něco vám tím naznačuje, že se mu opravdu něco nelíbí, ale co, to musíte vyzkoumat sami.
Do postele močí, protože to je místo, kde jeho vzkaz zaručeně najdete a pochopíte ho, zkuste to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 12:57:00
Odpovědět s citátem

Opravdu to nejde, máme 2 pokoje - jeden je ta ložnice a druhý obývák dohromady s kuchyní - a na lince je taky dost věcí, které prostě uklidit nejdou (varná konvice, toustovač apod.). Serepetičky na poličkách či skříních by se vyřešit daly, to je jasné, ale tím to končí. Z kuchyně s obývákem ústí předsíň, kde je také spousta věcí (mezitím nejdou dveře), které prostě lidé mívají "venku".
Odpovědět 
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 12:58:47
Odpovědět s citátem

To předchozí jsem psala já ... až po odeslání jsem zjistila, že vůbec nejsem přihlášená... Pardon. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 14:00:20
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Opravdu to nejde, máme 2 pokoje - jeden je ta ložnice a druhý obývák dohromady s kuchyní - a na lince je taky dost věcí, které prostě uklidit nejdou (varná konvice, toustovač apod.). Serepetičky na poličkách či skříních by se vyřešit daly, to je jasné, ale tím to končí. Z kuchyně s obývákem ústí předsíň, kde je také spousta věcí (mezitím nejdou dveře), které prostě lidé mívají "venku".

Mě by teda zajímalo, co tak nebezpečného pro kočku kromě té kytky máte. Toustovač ani konvice přece není žádný problém, ty máme taky. Když je kočka s vámi, tak vidíte, co jí může uškodit, ale některé věci možná jen nebezpečně vypadají. Kdo říká, že zrovna všechno shodí? Když se to dá na lince dozadu? Shazují se jen věci při výskoku, pokud vím. Pak už mezi těmi všemi lákadly jen opatrně chodí a očichává Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 14:17:27
Odpovědět s citátem

Asi největší nebezpečí je, že při našem vstupu do bytu kocour uteče. Na to jsme byli upozorňováni od paní, co se o něho starala před tím (členka útulku). Nebylo nám výslovně doporučeno ani větrat jinak než na mikrovětrání - tento kocour se prý bezhlavě vrhá do jakéhokoliv byť jen lehce otevřeného okna. Je fakt, že jsme si jednou v posteli zvýšili lehce lamely pod hlavou a trochu se tím poodkryl úložný prostor v posteli a už tam byl a rval tam hlavičku.
Na lince je plno jiných věcí - prostředek na nádobí, houbička jím nasáklá, skleněné kořenky a dózy na müsli, které se mohou při případném pádu rozbít na střepy a poranit ho - nemůžu všechno narvat do skříní, není tam na to místo.
Věřte mi, přerovnali jsme kvůli němu i tak půlku bytu a pár věcí zlikvidovali úplně. Není to tak, že bychom se vůbec nepřizpůsobovali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 14:46:57
Odpovědět s citátem

Stejně si myslím, že je to škoda mít ho jen v jedné místnosti, když poznal, že jich máte víc. S tím sklem je to fakt, to by se mělo schovat, a co třeba vyměnit ve skříni sklo za něco nerozbitného nebo co by tolik nevadilo, kdyby to shodil? Nebo některé kořenky a dózy bývají z tvrdého skla a těžké, takže zas velké nebezpečí shození nebo že by dělaly takové střepy, o které by se mohl tak poranit, nehrozí.
A co mu v bytě vytvořit něco jako bylo teď v televizi v tom pořadu o kočkách (mně se to teda moc líbilo a chtěla bych to taky) - soustavu lávek těsně pod stropem propojující i místnosti dírama ve zdi, mající tam nahoře i různé pelíšky a odpočívadla, když tak rád šplhá do výšek? Pak by se nesoustředil na vaši kuchyňskou linku.

Mimochodem, zkoušeli jste ho nechat v té vaší nebezpečné místnosti a jen pozorovat, co dělá? Třeba byste zjistili, že o to nebezpečné vůbec nejeví zájem - my třeba máme taky jedovatou kytku a naše kočky na ni nechodí. Chce to jen pod dohledem zkusit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jinx



Založen: 03.05.2004
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 15:03:17
Odpovědět s citátem

Jasně, že zkoušeli. Když jsme doma má otevřený celý byt a lozí kde to jen jde. Zkoumá všechno a hlavně bohužel to nebezpečné, co popisuji... Sad
Se soustavou prolézaček u stropu - to je hezký nápad, ale finance se jaksi pomalu ztenčily poté co jsme nakoupili jídlo, pelíšek, záchod s filtrem, škrabadlo, pamlsky, hračky atd. ... Snad později.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 20:54:07
Odpovědět s citátem

No jo, tak to je těžký. Snad jen k tomu, myslím, že když mu to pod dohledem dáte párkrát pořádně prozkoumat, postupně mu to zevšední a přestane si toho všímat. Nebo druhé řešení - čím bude starší, tím víc se zklidní. Nebo až si to všechno okouká a pořádně se zabydlí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2004 22:24:24
Odpovědět s citátem

Jana(Micinka) napsal:
No jo, tak to je těžký. Snad jen k tomu, myslím, že když mu to pod dohledem dáte párkrát pořádně prozkoumat, postupně mu to zevšední a přestane si toho všímat. Nebo druhé řešení - čím bude starší, tím víc se zklidní. Nebo až si to všechno okouká a pořádně se zabydlí.


Pro Jinx:

Máme naprosto stejný byt - ložnici a pak jen obývák a kuchyň spojenou s obývákem. Kitty lozí i po lince, na které je také varná konvice, toaster, kořenky ze skla, dozy na kávu, čaj a cukr z keramiky, mycí prostředky a houbičky a vůbec jí to nezajímá. Když tam jde, hned jí vynadám, ale časem ji to přejde. Ringa už to nezajímá vůbec. chodí jen na gauč a lezadlo a občas vyskočí na stůl.

Myslím, že kočka si to musí prohlédnout a pak už ji to nebude lákat. Musíte ho zkusit vychovat, jde to a protože máme úplně stejný byt, myslím si, že to zas snad není takový problém, jen to chce čas.
Zkuste to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 5. 2004 13:13:37
Odpovědět s citátem

Tina napsal:

Ano to je pravda, ale muselo by to být skutečně velmi často, vícekrát nežli by použil své vlastní WC. Pokud to udělal třikrát a jinak chodí na písek, tak bych to brala jako věc zvykání si na nový domov...


Cerstva skusenost mojej kamaratky - doniesli si domov macku, ktora sa obcas vycurala do chodby, povacsinou ale pouzila svoje WC. Pri curani nemala ziadne problemy, nechodila curat ani nijako casto... Nechavali to takto 1/2 roka s tym, ze to je psychicky problem, ze to sa spravi. No, nespravilo. Po 1/2 roku nechali vysetrit moc a zistili, ze macka ma zapal mocovych ciest a struvity (zasadite mocove kamene). Takze to, ze macka pri zdravotnych problemoch cura vacsinou po byte a nepouziva svoje WC, pokladam za teoriu z kniziek a prax sa moze mat uplne inac. Preto vzdy pri curani mimo WC odporucam nechat vysetrit moc. Nestoji to vela namahy - staci doniest moc na veterinu, povedat, o co sa jedna a nechat ho vysetrit.
Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2008 18:25:47
Odpovědět s citátem

Tak tady se opět připojím i já:-(
jde o našeho kočina, kterej začíná pěkně vytrapovat,tím myslím, že začíná také čůrat do postele:-( Když se vyčůral poprvé byla u nsá na návštěvě fenka která tam chtěla s náma taky spát,tak jsem to brala jako takový protest a vyjádření nespokojenosti. Ale co teď? Fenka je pryč. Ležím s kočinem v pelechu. Chvilku si hrajem potom čekám, že si lehne a budem spát jako vždy, ale kočin si sedl,nahodil takovej divnej posed(čůrací) a klíďo píďo se mi vych...na peřinu.No, nic,kočina jsem vyšoupla z ložnice a šla přeprat peřinu. V noci musel spát v obýváku. Ráno mi proklouzl mezi nohama a skočil na postel k dceři,kde se samozřejmě také vyčůral(bylo to snad nestřežených 5min.) Opět jsem vše uklidila a letěla do práce,Kočina nechala v obýváku a,do ložnice zavřela. Manžel mi po příchodu z práce říkal. že se to naše chlupatý zlatíčko vychc....než on vstal ještě na sedačku. To už se mi zdá, že to opravdu dost přehání. Sleduju ho jak chodí na WC(aby neměl něco s moč. cestama) ale zdá se mi zdravej.Taky si říkám jesli náš mazlík nemazlivej prostě jen netrpí pubertou. Je mu 8měsíců(krátce) Je možné, že je to pubezcent??? Ve středu jsem ho objednala na kastraci.ale upřimě řečeno nevím, zda-li to můj problém vyřeší. Myslíte, že jeho nevhodné chování může být kocouří puberta? Je šance, že to po kastraci přejde a bude se chovat opět jak slušně vychovanej kočin?A další otázečka. Máte někdo tip. čím vyčistit tu sedačku? d
drhl to manžel, drhla jsem to já už 2X,ale pořád to hrozně smrdí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2008 18:45:14
Odpovědět s citátem

No vzhledem k věku je velká pravděpodobnost, že na vině je jeho dospívání a kastrace by tenhle problém měla vyřešit. Ta fenka jen mohla způsobit, že kočičák začal mít potřebu si svoje území obhájit označkováním

Pokud opravdu jeho obchcávání tolik smrdí, tak opravdu se může jednat o značkování a nepotěším Vás, ten puch jde strašně špatně vyčistit.

Na čištění doporučím tato fora:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2268
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1383
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2042
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=889

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 5. 2008 21:25:14
Odpovědět s citátem

moc děkuju. Odkazy pročtu a pokusím se o likvidaci zápachu.
Doufám, že kastrace celej náš problém vyřeší.Ještě jednou díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
reina



Založen: 07.08.2005
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha 4

Předmět: čurání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 5. 2008 19:22:19
Odpovědět s citátem

možná bych doporučila jako první spojit se s útulkovou tetou, třeba něco poradí.

já můžu říct následující - měla jsem kocourka který čuráním protestoval. odjela jsem na víkend pryč? šup, vrátila jsem se, postavil se doprostřed místnosti abych na něj viděla a ztrestal mě. no a takhle bych mohla pokračovat dál...

dále: umístila jsem kotě. začalo čurat kam nemělo. následně bylo vyšetřeno u doktora, ledvinové problémy.

no... a moje kočky mi doma čurají do špinavého prádla v koupelně. tím pádem tam nemají přístup když tam nejsem já. vím, že tím proti něčemu protestují a já nevím proti čemu (občas málo pozornosti, občas něco bolí, občas jim dle mého názoru jenom něco přelítne přes čumáček)

každopádně jsem tuším slyšela že ocet či citron zamezí tomu, aby tam kocour chodil, čural, apod. - nebo různé spreje
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2008 6:48:07
Odpovědět s citátem

Ocet funguje spíš na odstranění zápachu z počůraných míst. Citrón sice funguje, ale jen na některé kočky. U čůrání do špinavého prádla jde spíš o to že se kočka snaží přebít vaše pachy z toho prádla. Můj kocour obvykle označkuje manželovy ponožky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2008 10:29:51
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Citrón sice funguje, ale jen na některé kočky.


Arrow Ano, mě chodila "na záchod" jedna číča trvale do velkého květináče Surprised - a tak jsem tam dala jednak kulaté kameny a druhak je ještě obložila plátky citrónu, potažmo kameny pokropila jeho šťávou ... A je klid, už tam nechodí. Razz
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2008 19:15:01
Odpovědět s citátem

uju napsal:
Tak tady se opět připojím i já:-(
jde o našeho kočina, kterej začíná pěkně vytrapovat,tím myslím, že začíná také čůrat do postele:-( Když se vyčůral poprvé byla u nsá na návštěvě fenka která tam chtěla s náma taky spát,tak jsem to brala jako takový protest a vyjádření nespokojenosti. Ale co teď? Fenka je pryč. Ležím s kočinem v pelechu. Chvilku si hrajem potom čekám, že si lehne a budem spát jako vždy, ale kočin si sedl,nahodil takovej divnej posed(čůrací) a klíďo píďo se mi vych...na peřinu.No, nic,kočina jsem vyšoupla z ložnice a šla přeprat peřinu. V noci musel spát v obýváku. Ráno mi proklouzl mezi nohama a skočil na postel k dceři,kde se samozřejmě také vyčůral(bylo to snad nestřežených 5min.) Opět jsem vše uklidila a letěla do práce,Kočina nechala v obýváku a,do ložnice zavřela. Manžel mi po příchodu z práce říkal. že se to naše chlupatý zlatíčko vychc....než on vstal ještě na sedačku. To už se mi zdá, že to opravdu dost přehání. Sleduju ho jak chodí na WC(aby neměl něco s moč. cestama) ale zdá se mi zdravej.Taky si říkám jesli náš mazlík nemazlivej prostě jen netrpí pubertou. Je mu 8měsíců(krátce) Je možné, že je to pubezcent??? Ve středu jsem ho objednala na kastraci.ale upřimě řečeno nevím, zda-li to můj problém vyřeší. Myslíte, že jeho nevhodné chování může být kocouří puberta? Je šance, že to po kastraci přejde a bude se chovat opět jak slušně vychovanej kočin?A další otázečka. Máte někdo tip. čím vyčistit tu sedačku? d
drhl to manžel, drhla jsem to já už 2X,ale pořád to hrozně smrdí.


No já bych mu rozhodně nechala udělat vyšetření, zda má v pořádku ledviny.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2008 14:10:44
Odpovědět s citátem

Jinx napsal:
Myslím, že mu to nevadí. Do ostatních pokojů (resp. do kuchyně a obývacího pokoje) nemůže chodit z prostých důvodů - číhá na něho mnoho nebezpečí na poličkách a skříních (velmi ho lákají výšky) a to ani nemluvím o tom, že jsme do obýváku přestěhovali jedovatou kytku.
Stejně je zbytek prostoru dost malý. Skrýší má v ložnici dostatek, dokonce má dva třímetrové široké parapety podél oken, na kterých sedává a sleduje dění venku; hračky apod. Já už fakt nevim co. Včera ráno jak jsem sem psala, že se to stalo, tak v noci na dnešek se to bohužel opakovalo. Crying or Very sad Sad Večer jsme prali první peřinu, dnes večer budeme prát druhou peřinu... Zbývá už jen jedna...


Uvažovala jste na tím, že močení do postele může být protestem proti půldenní „samovazbě“ v ložnici?

Jinx, nezlobte se, ale podle mě si Vy nebo přítel jednoduše nepřejete, aby se v době vaší nepřítomnosti kocour volně pohyboval po bytě a argumentace jeho bezpečností je pouze racionální zdůvodnění pro Vás a okolí. Prakticky ve všech kočičích domácnostech, které znám, se kočky volně courají po všech místnostech bez sebemenší ujmy na zdraví či vybavení bytu.

Sama mám rozjíveného 9měsíčního siamáka (jedno z nejtemperamentnějších plemen), s kterým akutně mlátí puberta. Zhruba od 9.00 do 16.30 je doma sám, pouze se psem. Byt je normálně vybaven běžnými spotřebiči a různými serepetičkami a přesto všechny dveře zůstávají otevřené! Ač má kocour blbých nápadů víc než dost, nepojídá houbičky, nepije saponáty, neshazuje toustovač, nerozbíjí kořenky (to všechno máme na lince taky)… Jediné doposud napáchané škody jsou převržená váza s kytkama (částečně je zkonzumoval a zase vyzvracel ke svačině) a sežraný uherák, který někdo zapomněl vrátit do ledničky. Kocour většinu dne jednoduše prospí v koupelně na topení – je to ale místo, které si vybral sám a ne které jsme mu vydělili!

Tím, že jsme z koček udělali své spolubydlící, jsme již tak víc než dost zúžili jejich životní prostor. Netvrdím, že kočka nemůže být v bytě šťastná. Jen jí k tomu musíme vytvořit v rámci možností ideální podmínky. To se ale - alespoň z mého pohledu, neslučuje s půldenním nuceným pobytem v jediné (byť z Vašeho pohledu plně vybavené) místnosti bytu.

Sama říkáte, že kocour je vychovaný, čistotný a vcelku bezproblémový – není tedy důvod zavírat ho (když už něco zavírat, tak spíše ložnici před kocourem než kocoura do ložnice:-))! Jedovatou kytku vyhoďte, spotřebiče a kořenky zatlačte k zadnímu okraji linky, do předsíně přidejte další WC, do kuchyně misky granulemi a vodou, do obýváku nějaké škrabadlo… A nechte kocourovi všude volný pohyb. Uvidíte, že se nic nestane – kocourovi ani bytu!

Ano, budete mít otisky kočičích tlapek na lince a policích, chlupy na sedačce a sem-tam možná něco převrhnutého - ale takové jsou kočky… S tím se buď musíte smířit, nebo přehodnotit své rozhodnutí chovat v bytě zvíře!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2008 15:48:28
Odpovědět s citátem

Uvažovala jste na tím, že močení do postele může být protestem proti půldenní „samovazbě“ v ložnici?

Kdyz ctu celou diskuzi,tak souhlasim s Baliskem. My mame 2+1 a dva kocicaky, loznice je zaroven takovy kocici pokoj,kde maji skrabadlo do stropu a v zastlane posteli casto spi.Ale dvere maji otevrene(zachod v predsini, jidlo a piti v kuchyni) Take se nam nikdy nestalo,ze by se pokouseli lezt nekam do vysek,na policky,cokoliv shazovali nebo byli nejak jinak ohrozeni. Ano,jedine ta linka byva v ohrozeni,pokud se na ni nedopatrenim zapomene neco k jidlu Smile To si to pak kocour odtahne do loznice pod postel a tam udela curbes.
My akorat zavirame obyvak,pokud nejsme doma a to z toho duvodu,ze jedine tam jsou kytky a oba kocicaci je velmi radi okusuji nebo hrabou obcas hlinu z kvetniku.
Myslim,ze Vas kocicak je jednoduse nespokojeny v uzavrene mistnosti a jeste navic sam pul dne a takhle to dava jasne najevo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2008 15:58:20
Odpovědět s citátem

Myslím, že máte pravdu. Naše kočka má taky k dispozici celý dům. Jenom jeden malý pokoj je přes den zavřený, protože jsem tam přestěhovala všechny jedovaté kytky. Se mnou tam však může. Nedovedu si předstvavit, že by byla zavřená celý den v jedné malé místnosti. To by se musela zákonitě zbláznit. Představte si, že vy jste zavřená v jedné místnosti a nemůžete nikam a čekáte až někdo přijde a milostivě vás pustí ven. Peklo, co? Twisted Evil Tak se nedivte, že se vaše kočička snaží udělat něco, aby jste pochopili, že to není to pravé ořechové. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2008 16:07:33
Odpovědět s citátem

Jen bych chtěla dodat, že příspěvky od autorky Jinx ohledně kocoura v ložnici jsou z roku 2004, takže pevně věřím, že její problém byl už vyřešen.


A problém autorky uju, která téma obnovila svým dotazem, je jiného rázu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Kocouří močení do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2008 16:16:48
Odpovědět s citátem

April napsal:
Jen bych chtěla dodat, že příspěvky od autorky Jinx ohledně kocoura v ložnici jsou z roku 2004, takže pevně věřím, že její problém byl už vyřešen.


A problém autorky uju, která téma obnovila svým dotazem, je jiného rázu.

April


AHA Smile dobra poznamka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2008 14:53:56
Odpovědět s citátem

Takže kočičáka jsem dala vykastrovat. Musím říct, že hned se náš problém vyřešil. čekala jsem, že se bude zklidňovat nějaký čas(než hladinka hormonů klesne),ale Barník je od té kastrace fakt zlato(nesmím to zakřiknout) Totálně se zklidnil,chová se vzorně a dokonce se začal mazlinkat a hrát si:-D
Jinak co se týče čištění skvrn od jeho obchcávání, tak manžel(protože nesehnal tekutý ariel) koupil v plusu tekutý prací práček newpak. Sice má hnusnou,lacinou jablečnou vůni, ale je pravda, že sedačka již cítit není. Stojí něco kolem 90Kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top