Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Slzí oko

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
falbalaB



Založen: 29.07.2010
Příspěvky: 5

Předmět: Slzí oko
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2011 7:20:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
kocourovi je něco málo přes rok a odmala mu více slzí pravé oko. Včera jsme byli na kastraci, takže jsem se mimojiné zeptala i na tohle. Když Papule spal, tak se mu na to doktorka podívala. Měla jsem obavu z chlamýdií, ale ona si všimla, že Papulovi zasahují do oka řasy a že by to vyřešil chirurgický zákrok a odkázala mě na kočičí očařku. Chci se zeptat, máte s tím někdo zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2011 8:06:17
Odpovědět s citátem

Jo jo, to bude entropium - vchlípení očního víčka dovnitř a opravdu se to řeší chirurgicky. To víčko a potažmo řasy na něm dráždí oko, a to pak může slzet. Z kočičích očařů třeba MVDr. Beránek (Pha - Pardubice), nebo na psy s tímto problémem se specializuje i MVDr. Herčík (Praha), tak bych řekla, že by to zvládl i u kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2011 10:30:08
Odpovědět s citátem

Také to může být ucpaný slzný kanálek-projevuje se to rovněž výtokem z oka. Ovšem zde operace-byť ji vet doporučí-jen jen trápení kocouře a vyhození peněz, anžto se to většinou stejně vrátí. A operace je pro kočku hnusná. Nechte si nejdřív zjistit, zda se nejedná o tento problém. Moje vetka mi to řekla zadarmo, MVDr. Beránek potvrdil za 500 Kč. Operaci jsem odmítla poté, co vím, co obnáší-kamarádka nechala kocoura operovat, bylo to hnusné, dost trpěl a oko mu teklo stejně dál. Pravila, že nikdy více.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
falbalaB



Založen: 29.07.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2011 10:34:41
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpovědi. Slzné kanálky má prý v pořádku. Oční lékařku mi přímo doporučili, takže i vím za kým mám jít. Ale nechci teď kocoura někam tahat po tý kastraci.
Každopádně pokud by to nebylo vyložené nutné, tak operace určitě ne. Jen mě spíš zajímaly názory ostatních.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2011 10:42:02
Odpovědět s citátem

S těmi kanálky má tatiana pravdu. Ale entropium je něco jiného, opravdu se to jinak než operativně řešit nedá - my to měli u psa (šarpej). Je po dvouoperacích (v odstupu asi tří let, jedna nezabrala) a je v pohodě, jen občas slzí, když se cpe jídlem Smile Operace entropia není tak strašná,jako kanálky, je to celkem ,,banální" zákrok, tak jestli vám to řekne i oční lékařka, jděte do toho Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Emily



Založen: 10.06.2009
Příspěvky: 151

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2011 17:14:20
Odpovědět s citátem

Presne tak, pokial je to entropium tak rozhodne operovat, pretoze to je velmi bolestive. Ako ked vam stale nieco picha do oka. Je to povazovane za velmi jednoduchy zakrok.
Mojmu kocurikovi tiez tieklo ocko (neslo o Entropium), operoval ho doktor Beranek. Vysledok je, ze oko slzi furt a navyse je mensie ako oko zdrave, takze som z toho nestastna. Odhladnuc od toho ze kocur 3 tyzdne pretrpel s golierom na krku, hrozne.
Nemozem vsak tvrdit, ze operacia uspesna nebola, neviem to posudit. Pan Beranek tvrdil, ze odstranil z oka zrasty, ktore by kocicakovi v neskorsom zivote posobili problemy s videnim. Takze tazko sudit, ale vzdy mi je luto ked sa pozriem na to svoje zlato ako ma mensie ocko a slzi mu Crying or Very sad
Takze riadne si to rozmysliet. Ja keby som mohla vziat rozhodnutie spat, nedala by som ho operovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top