Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Počůrávání

Fórum: Hygiena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Bob



Založen: 30.09.2010
Příspěvky: 1

Předmět: Počůrávání
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2010 8:24:51
Odpovědět s citátem

Máme tříměsíčního kocourka evropského typu, byl velice čistotný, nikdy se nám nešel vyvenčit jinam, než na svůj záchůdek. Ale posledních 14dní je tomu jinak, oblíbil si gauč a postel, (gauč už nám takhle mile označkoval nejméně 10x) postel tak 3x. Denně se vracíme domů se strachem, co nám zase nadělil. Záchodek má čistý, tím to být nemůže. Na velkou chodí také tam, ale gauč a postel nám prostě pořád počůrává:/ Nejdřív jsme mu v tom máchali čumák, ale když to nezabíralo, tak jsme přestali.
Jsou na tenhle druh problému vhodné kozlíkové kapky? Veterinář nám doporučil přípravek Feliway, má s tím někdo zkušennost? Na kastraci je ještě brzy. Nebo vyšetření moči? Jak mu ji máme odebrat? Děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2010 19:51:58
Odpovědět s citátem

Nezměnili jste stelivo za jiné? Nezměnilo se u vás doma něco, co by kotě mohlo vnímat negativně?

Tříměsíční kotě by ještě značkovat nemělo, takže tím to nebude.

Především já osobně bych zakoupila za pár korun dostatečně velké igelity-třeba takové, co se dávají na nábytek při malování a přikryla před odchodem do práce postel i gauč. Jestli tedy nelze kotěti zamezit v přístupu do místností, kde tyto kusy "oblíbeného" nábytku jsou. TO by bylo nejjednodušší řešení, ale asi není možné, že.... Takže igelity.

Žeby zdravotní problém? No, asi bych začala rozborem moči.
No a moč-aby se průkazně daly ověřit struvity, musí být moč stará tak nejvíc hodinu před vyšetřením. Takže já to dělám tak, že kočku prostě na noc zavřu do přepravky a pustím ji ven a posadím rovnou do kadibudky chvíli před odjezdem na veterinu-mám připravenou velkou lžíci, kterou pod ni strčím, do té se vyčůrá a já to přeleju do připravené nádobky. Kočku zase šoupnu do přepravky a s čerstvou močí jedeme.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Počůrávání
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2010 7:32:45
Odpovědět s citátem

Tak standardní pokyny:

1. nezměnili jste postavení záchůdku? není na příliš frekventovaném místě v domácnosti? nebo např. vedle pračky?
2. máte krytý - nekrytý? případně pořídit druhý opačného typu
3. jaké stelivo používáte? není voňavé, silikagelové? atp.
4. máchání čumáku je blbost a už NEDĚLAT!!!
5. Feliway je přípravek k navození pohody, dejte vlevo v menu vyhledat, najdete na toto téma pár vláken
6. jak radí Tatiana - exponovaná místa zakrýt či zabránit přístupu, plus tedy pořádně vyčistit - mně se osvědčil tekutý Ariel a přípravky od firmy Alp Ecology.

Také jsem se setkala s kocourem, který "rohy" gauče, křesla a různé pelechy či lavory považuje za toaletu, tudíž se rohy musely zakrýt polštáři, a pelechy odklidit.
Jinak gauč a postel mohou být místa, kde trávíte hodně času a která jsou načichlá vámi, takže možná i proto si vybral tahle místa, ne, že by je přeznačkovával, ale dává tam svůj pach, takže zkusit protipachové přípravky od výše zmiňované firmy.
Projevy nečistotnosti mohou pramenit i z určité nespokojenosti byť i s drobnostmi, změna denního režimu - např. po dovolené chození do práce (?). Chce to probrat, zda se něco nezměnilo.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: Počůrávání
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2010 9:33:24
Odpovědět s citátem

Pro vaši jistotu, abyste nic nezanedbali, radím vyšetřit moč. S přípravkem Feliway dobrou zkušenost nemám, moje kočky na něj prostě nereagovaly. Za rozbor moči jsem platila 22,-Kč, za Feliway 560,-Kč. Moč jsem nesla s žádankou od veterinářky do laborky pro lidi, bez kočky.
Naopak vyzkoušet kozlíkovy kapky doporučuji, není to finančně náročné a pokud kocourek na ně reaguje, nic tím nezkazíte. Zkuste kapnout kapičku přímo na stelivo.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terra



Založen: 04.12.2009
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Počůrávání
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2010 9:34:36
Odpovědět s citátem

Bob napsal:
Máme tříměsíčního kocourka evropského typu, byl velice čistotný, nikdy se nám nešel vyvenčit jinam, než na svůj záchůdek. Ale posledních 14dní je tomu jinak, oblíbil si gauč a postel, (gauč už nám takhle mile označkoval nejméně 10x) postel tak 3x. Denně se vracíme domů se strachem, co nám zase nadělil. Záchodek má čistý, tím to být nemůže. Na velkou chodí také tam, ale gauč a postel nám prostě pořád počůrává:/ Nejdřív jsme mu v tom máchali čumák, ale když to nezabíralo, tak jsme přestali.
Jsou na tenhle druh problému vhodné kozlíkové kapky? Veterinář nám doporučil přípravek Feliway, má s tím někdo zkušennost? Na kastraci je ještě brzy. Nebo vyšetření moči? Jak mu ji máme odebrat? Děkuji za rady.


Myslím, že kocourek je nešťastný, děje se mu něco, co nemůže "rozdýchat" a zvládnout. Možná, že z Vašeho pohledu je všechno v pořádku, ale z jeho určitě ne. Mazlitel, když chce žít s kočičákem spokojeně, musí být velmi empatický a dokázat se vžít do kočičí situace. A po odhalení, co se děje neblahého, změnit, co vadí.

Kdysi dávno jsme odjeli na týden na dovču - o kočky se nám starala kamrádka kočičářka. Měly všechno, co potřebovaly, ale stejně nám neodpustily a odnesla to sedačka.

Minulý měsíc mi psala majitelka koťátka od nás, že byl zlatý a nesmírně čistotný a teď čurá na sedačku - ukázalo se, že mu chybí láska a mazlení druhé spolubydlící, když ho místo shazování ze sedačky začala mazlit, bylo po problému a koucourek je opět zlatý a čistotný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka77



Založen: 07.09.2011
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 21:06:10
Odpovědět s citátem

Taky se mi to stalo,pořídili jsme kocourovy kočičku a zdálo se mu že ji máme račí než jeho,vyřešili jsme to častějším mazlením.Kocour se ke mně přestal tulit a začal se stranit,když jsem se pokoušela o mazlení dělal že nemá zájem.Násilím jsem ho vzala a muchlala,muchlala,muchlala pravidelně.Pomohlo to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top