Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Feliway

Fórum: Ostatní

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
muspetka



Založen: 26.12.2007
Příspěvky: 9

Předmět: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 16:05:40
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s přípravkem Feliway?
Nám se furt ne a ne snest kočiny matka s dcerou, mamka furt žárlí a prcek je střeštěný pometlo. Nejsou spolu pořád, protože každá má spíš jedno vlastní patro v baráku a jen se navštěvují. Mamina sice nahoru chce, ale pak děsně vyvádí, ještě že jí ta malá vždycky zdrhne. Ta mamina je naštvaná i na nás a občas vystartuje i na mě. Tak dumám nad tím, co by se dalo dělat. Dost mě to trápí, protože sem chtěla, aby byly holčiny kámošky. Vím že by měly bejt furt spolu, ale to se moc nedá...mamina pak u nás stojí u dveří a kňourá. Dole, tam kde je její teritorium se snesou líp, ale taky to neni nic moc.
Děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 17:26:02
Odpovědět s citátem

S Feliway máme dobrou zkušenost, ale nejsem si jistá, že v tomto případě to pomůže. Máme sphynxe a ti jsou dost závislí na svých dvounožcích. Předloni jsme odjeli na týden na dovolenou a o kočky se starala moje mamka, bohužel u nás nemohla přespávat, takže kočiny 2x denně navštěvovala. Když jsme se vrátili byla jedna z koček v takové depresi, že ani nevylézala z pelechu, nemluvila s námi a v noci dělala hovínka po celém baráku. Byli jsme z toho nešťastní až pana doktora napadlo použít Feliway. Hned druhý den začala mít kočina dobrou náladu a do týdne se její chování změnilo na normální hodnou mazlivou kočku. Feliway obsahuje feromon, který u koček navozuje dobrou náladu, ale nejsem si jistá, že bude fungovat při teritoriálních soubojích. Zkusit to můžete, rozhodně to nikomu neuškodí, ale v tomto případě bych na tzo moc nespoléhala.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 17:54:10
Odpovědět s citátem

Feliway také použila moje tchýně. Koupili si 3/4 ročního britského kocourka a ten po přivezení do nového domova, zalezl za skříň a odmítal odtamtud vylézt. Po té ce toto trvalo 14dní, tak pořídili feliway. Myslím, že kocourek konečně po nějaké době vylezl a začal se v novém chovat jako doma. Úplně však rozkvetl, když si po roce vzali domů zraněného kocourka a on získal společníka pro skopičiny. Zkoušeli jsme, jak se bude snášet s dalšími kočkami, když jsme ho hlídali u nás, ale to nám milý kocourek zlobil kočičku. Zůstali jsme u názoru, že bude solitér, proto nás velmi překvapilo jak s druhým kocourkem v domácnosti ožil. Na začátku ale byla terapie s feliway.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 8:52:58
Odpovědět s citátem

Osobní zkušenosti s přípravkem nemám, ale svého času jsem se o přípravek dost zajímala : neučinkuje na všechny kočky, náplň vydrží cca 4 týdny, v zásuvce by pro optimální účinek měl být difuzér nepřetržitě. Pokud jsou místnosti, ve kterých kočky pobývají větší, měl by být přípravek umístěn v každé z nich. Na http://www.hafani.cz se dá objednat jak difuzér, tak náplň nebo i spray.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
carol0



Založen: 23.01.2011
Příspěvky: 56

Předmět: Re: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2011 20:39:55
Odpovědět s citátem

Začnu po zpátku Cameli nemá ráda návštěvy, radši se zneviditelný.
Přijela má rodina a přivezla Feliway, po pár hodinách co byl v zásuvce Cameli ležela ve svém pelíšku a nechala se hladit od 16
měsíční neteře,které se vyhýbá na několik metrů!?
Nevěřila jsem vlastním očím!
Toyotka,která čeká miminka, je spíše momentálně odtažitá pomazlit se už nehodí tak často, se po druhem dni od nás nemůže odlepit!

I já sama se chci zeptat,je to vůbec možné působení takto rychle.
Píšou během týdne,proto mě to dost překvapilo a určitě doporučuji!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Feliway
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2011 5:34:32
Odpovědět s citátem

Jak už jsem psala v předchozím příspěvku, je ta reakce na Feliway někdy opravdu téměř okamžitá. Jestli jsem to dobře pochopila, tak jsou to feromony, které navozují u kočky dobrou náladu a pohodu. Takže si myslím, že pokud je problém jen v tom, že jsou kočky smutné nebo mrzuté, tak má Feliway účinek téměř za pár minut a pak už to není tak znát, ale působí to samozřejmě dál. Carol to je dobře, že mají holky hned lepší náladu. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2011 9:27:34
Odpovědět s citátem

U nás působí též, ale po delší době-tak po měsíci. Ale hlavně že působí Wink . Lepší je odpařovač-koupila jsem i sprey, ale ten se mi nezdá, žeby měl nějaké převratné účinky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (76x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (34x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top