Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Výstavy

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2011 20:57:09
Odpovědět s citátem

Dotaz ohledně výstav.
Můžu prostě vzít svého kocouře a jít s ním na výstavu? Nemyslím tím ho vystavovat, ale jen se porozhlídnout a třeba zjistit, co že je ten můj rošťák za rasu Smile
Jde mi o to, jestli mě tam s ním pustí a jestli ho třeba vzít v přepravce nebo tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2011 4:42:44
Odpovědět s citátem

Rozhodně nemůžete. Každá kočka která jde na výstavu musí projít veterinární prohlídkou, musí mít předepsaná očkování a splnit další podmínky. Platí to i pro útulkové kočičky, které bývají na výstavách obvykle nabízeny k adopci. Na výstavy chodí kontroly z veterinární správy a kdyby tam viděli kočku, která není zapsaná v katalogu mohli by s tím mít organizátoři výstavy velké problémy. Nadšení by z vaší přítomnosti určitě nebyli ani vystavovatelé a věřte mi že ani pro vaši kočku by to nebyl příjemný zážitek. Pokud máte kočku bez PP, zjistěte si co je zapotřebí a přihlašte ji na výstavu do kategorie koček domácích, potom může na výstavě být legálně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2011 13:11:52
Odpovědět s citátem

Dík za odpověď. Přesně to jsem potřeboval vědět, jestli je možnost vzít i kočku bez PP a do nějaké kategorie ji přihlásit, čímž se zároveň zúčastnit výstavy. Jiná možnost jak se kočička na výstavu může dostat tedy neexistuje - jen jako přihlášená v některé z kategorií.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 4. 2011 21:02:38
Odpovědět s citátem

Holistr napsal:
Dík za odpověď. Přesně to jsem potřeboval vědět, jestli je možnost vzít i kočku bez PP a do nějaké kategorie ji přihlásit, čímž se zároveň zúčastnit výstavy. Jiná možnost jak se kočička na výstavu může dostat tedy neexistuje - jen jako přihlášená v některé z kategorií.


Ano, to je jediná cesta, jak se legálně dostat s domácí kočkou na výstavu. Přihlásit ji v kategorii 14 - kočka domácí. Musí být vykastrovaná, musí mít očkovací průkaz a tam neprošlé očkování včetně vztekliny, musíte zaplatit výstavní poplatek. A pak mít nějakou výbavičku do klece, kde kočka bude. Nemyslete si ale, že to pro ni bude radost-spíš naopak. Pokud není zvyklá, bude to snášet dost špatně. Ale to musíte vědět vy, jak se chová v nezvyklém prostředí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: výstavní skupina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 12:45:06
Odpovědět s citátem

Zdravím,
nevíte jak určit posuzovací skupina u zvířete? Chtěla jsem vyplnit přihlášku na říjen do Kongresáku a mají v propozicích toto:
vystavovatelé vyplní u EMS kódu i posuzovací skupinu zvířete!!!

Vím, že to v katalogu je, ale nikdy jsem nevěděla jak se to určuje, zvládám pouze kategorii a třídu. Díky a radu.
Už jsem psala na 1.OK, která výstavu pořádá ale přes 14 dní mi neopověděli a telefon neberou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: výstavní skupina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 12:56:47
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Zdravím,
nevíte jak určit posuzovací skupina u zvířete? Chtěla jsem vyplnit přihlášku na říjen do Kongresáku a mají v propozicích toto:
vystavovatelé vyplní u EMS kódu i posuzovací skupinu zvířete!!!

Vím, že to v katalogu je, ale nikdy jsem nevěděla jak se to určuje, zvládám pouze kategorii a třídu. Díky a radu.
Už jsem psala na 1.OK, která výstavu pořádá ale přes 14 dní mi neopověděli a telefon neberou.

Posuzovací skupina se vyplňuje jen u některých plemen a to u těch, která se posuzují ve skupinách - např. mainské mývalí, burmilly, sphynxové, cornish rexové. U každého plemene je rozdělení do skupin jiné a já chovám britky, které se posuzují v každé barevné varietě, takže skupiny moc neznám. S vyplněním přihlášky a určením skupiny, do které vaše kočka patří (pokud chováte plemeno, kterého se to týká) by vám měl poradit buď chovatel, od kterého kočku máte, nebo někdo z vaší ZO, rozdělení do skupin u některých plemen najdete na webu www.kotatko.net.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 13:00:02
Odpovědět s citátem

Konkrétně: http://www.kotatko.net./index.php?view=slabikarChovatele04
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: vystavni skupina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 13:34:23
Odpovědět s citátem

Hurá jsme č. 7
Už vystavuji tři roky a tohle jsem řešila poprvé, Tatiano, znám Vás pouze z diskuzí, nebudete na nějaké výstavě, ráda bych se s Vámi i s kočičkama alespoň pozdravila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: vystavni skupina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 16:59:45
Odpovědět s citátem

V tom případě stačilo podívat se do katalogu některé z Vašich předchozích výstav nebo na posuzovací list a hned budete víte v jaké skupině jste posuzovaní. Většinou sice není v propozicích výstavy uvedeno, že mají vystavovatelé uvádětdo přihlášky i posuzovací skupinu, ale mělo by to být samozřejmostí. Výstavnímu výboru tím ulehčíte práci. Je to trochu ostuda, že to ani po třech letech vystavování nevíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: skupina
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2011 21:32:01
Odpovědět s citátem

Do katalogů dívala, ale s touto kočičkou jsem zatím byla jen v kotěcí skupině a její matka je jiná barva nikdo jiný tuto barvu u mého plemene v katalozích, které si schovávám nebyl. No každopádně už vím kde to hledat. (jsou nakonec stejná skupina) Je zajímavé, že pořád narážím v chovatelství na něco, co nevím a přitom to snad každý zná...
I když na první výstavu jsem nevěděla jak ostříhat drápky a vyčistit uši - takže rozhodně pokrok...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2011 11:26:22
Odpovědět s citátem

Pro Martinu

No abych pravdu řekla, mé výstavní ambice značně otrávilo rozhodnutí FIFE, že vystavovatelé z jiných organizací mohou získat max. championa nebo premiora, dál nemůžeme. A abych jezdila na všechny další výstavy výhradně do zahraničí na výstavy WCF a TICA, tak to se mi tedy fakt nechce, a ani na to nemám-nejsem schopná řídit auto dlouhé hodiny.

Takže si zřejmě občas vyberu nějakou výstavu poblíž mého bydliště, kde předvedu svého nahatého krasavce peterbalda Bivoje. Aby lidi viděli, jaká je to nádhera-a on se navíc rád předvádí a výstavy a lidi mu nevadí. Čím víc lidí si ho všímá, tím více si to užívá.

Prozatím se nechystám nikam. Možná do Prahy 15. a 16.října. Ale rozhodnutá ještě nejsem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2011 14:57:38
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Pro Martinu

No abych pravdu řekla, mé výstavní ambice značně otrávilo rozhodnutí FIFE, že vystavovatelé z jiných organizací mohou získat max. championa nebo premiora, dál nemůžeme. A abych jezdila na všechny další výstavy výhradně do zahraničí na výstavy WCF a TICA, tak to se mi tedy fakt nechce, a ani na to nemám-nejsem schopná řídit auto dlouhé hodiny.

Takže si zřejmě občas vyberu nějakou výstavu poblíž mého bydliště, kde předvedu svého nahatého krasavce peterbalda Bivoje. Aby lidi viděli, jaká je to nádhera-a on se navíc rád předvádí a výstavy a lidi mu nevadí. Čím víc lidí si ho všímá, tím více si to užívá.

Prozatím se nechystám nikam. Možná do Prahy 15. a 16.října. Ale rozhodnutá ještě nejsem.


Tak na propagaci plemene mimo FIFE by to šlo maximálně do kategorie mimo soutěž, ale chápu, že už ten princip člověka otráví, že se mu na žádnou výstavu ani nechce , mě tohle nařízení taky mrzí, i když jsem ve FIFe a nijak extra mi nevadí - tak tohle prostě nedomysleli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2011 21:35:06
Odpovědět s citátem

No ale PEB byli v květnu FIFE uznaní, takže už žádné mimo soutěž! Prostě nesmíme dál než na šampióna nebo premiora. Tedy u výstav FIFE.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 0:14:14
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No ale PEB byli v květnu FIFE uznaní, takže už žádné mimo soutěž! Prostě nesmíme dál než na šampióna nebo premiora. Tedy u výstav FIFE.

....až na to, že Vám toho šampiona ani premiora stejně neuznají, protože titul nonFIFákům neudělí. Takže můžete sbírat CACy, to je tak vše.....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 16:18:09
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No ale PEB byli v květnu FIFE uznaní, takže už žádné mimo soutěž! Prostě nesmíme dál než na šampióna nebo premiora. Tedy u výstav FIFE.


... nebo se stát členem FIFe.
Celkem chápu, že tohle pravidlo tu vzniklo, protože nejen u nás ale i ve světě bylo dost chovatelů, kteří nechtěli chovat pod podmínkami FIFe, ale o to raději navštěvovali FIFe výstavy.
Myslím, že toto rozhodnutí není sice "dobrácké", ale stále nezakazuje účast na výstavách i non FIFe - pouze ji omezuje a kdo chce jezdit víc tak holt se musí stát členem a podrobit se i s tím souvisejícím pravidlům.
V případě neuznaných plemen to byl problém ovšem Peterbald už jím byť krátce je.
Já také jako člen FIFe a chovající plemeno podle standardu FIFe nebudu jezdit např na TICA, kde by mnou chovaný typ koček neodpovídal jejich standardu. Pro zajímavost dobrá, ale nějak dlouhodobě?
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 16:19:58
Odpovědět s citátem

nelly ness napsal:
tatiana napsal:
No ale PEB byli v květnu FIFE uznaní, takže už žádné mimo soutěž! Prostě nesmíme dál než na šampióna nebo premiora. Tedy u výstav FIFE.


... nebo se stát členem FIFe.
Celkem chápu, že tohle pravidlo tu vzniklo, protože nejen u nás ale i ve světě bylo dost chovatelů, kteří nechtěli chovat pod podmínkami FIFe, ale o to raději navštěvovali FIFe výstavy.
Myslím, že toto rozhodnutí není sice "dobrácké", ale stále nezakazuje účast na výstavách i non FIFe - pouze ji omezuje a kdo chce jezdit víc tak holt se musí stát členem a podrobit se i s tím souvisejícím pravidlům.
V případě neuznaných plemen to byl problém ovšem Peterbald už jím byť krátce je.
Já také jako člen FIFe a chovající plemeno podle standardu FIFe nebudu jezdit např na TICA, kde by mnou chovaný typ koček neodpovídal jejich standardu. Pro zajímavost dobrá, ale nějak dlouhodobě?

... dodatek ... NON FIFE se velmi rádi a často účastnili např světové výstavy, která ovšem by měla být vyvrcholením FIFe kalendáře výstav ne? Tak je to zas trochu takové polovičaté nebýt členem ale chtít vyhrát nejprestižnější titul roku
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 20:12:39
Odpovědět s citátem

Víte, dost chovatelů odešlo z FIFe třeba pro nespokojenost s prací SCHK, patřím mezi ně a vím o spoustě dalších. A je dost úsměvné, že naše kočky získaly tituly ještě za členství ve FIFe a najednou by nějakým úředním rozhodnutím nesměly do tříd, kam patří. Mě je to úplně jedno, vím co mám doma a umím s tím pracovat, netoužím po titulech a pohárech. Kočkám je to srdečně jedno, v jaké organizaci jsme, nejsou o to horší, že jsme v nonFIFe. Domnívám se že na světových výstavách jsou vybíráni jen ti nejlepší jedinci a při posuzování se nerozhodovalo podle členské příslušnosti. A že vyhrávali nonFIFe? No tak asi byli lepší!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 20:56:46
Odpovědět s citátem

Problematika kočičích výstav je mnohem hlubší. Dodnes jsem nepochopila, proč, když chci pouze vystavovat, MUSÍM být členem jakékoliv organizace? Patrně proto mají psí výstavy tolik přihlášených jedinců, protože tam mě nikdo nenutí, abych byla někde členem, pokud chci pouze vystavovat - to má být jako trest, že vrážím spoustu peněz do výstav?? Pokud chci chovat, je to samozřejmě už o něčem jiném. Ale bavíme se o výstavách. Když dělalo FIFe opatření proti účasti na jejich výstavách, nebylo nic snazšího, než aby ustanovili, že Vámi uváděná Světová výstava bude pro členy FIFe, se psem také nedostanu titul klubového vítěze, nejsem-li čelenem toho kterého klubu - ale Světového vítěze dostanu, aniž bych byla členem kdekoliv, protože ho prostě dostane NEJLEPŠÍ zvíře a ne podle příslušenství MAJITELE k organizaci. Krom toho FIFe se z každého přihlášeného odvádějí poplatky, takže jeho škoda, natož, musím-li platit jako non-FIFe cenu v eurech či přepočtu Kč jako zahraniční vystavovatel.
Také jsem odešla z FIFe, hlavně proto, že mi neumožňovali chovat dle mého (a není to o jiném typu plemene, které vidíte na výstavě v TICA) - britka je britkou všude, pouze zkostnatělé FIFe neuznává mnohé barvy, nepovoluje různá křížení barvy očí, což mi přinese prospěch v barvě oka - a já vím, co dělám, vím, co chci dosáhnout a nebudu se poníženě prosit, jestli mi to v SCHK každoročně někdo schválí nebo se špatně vyspí a smete mi žádost ze stolu.
Možná to bude ku prospěchu, my nebudeme na výstavy jezdit (nejsem výstavní maniak, takže mě to opravdu nebere...), mnohé organizace tak nenaplní potřebný počet koček a ubude mezinárodních výstav a ubude tak šampionů - vždyť dobře víme, že v ojedinělých barvách si vyjezdila šampiona každá micka...
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 9. 2011 21:44:33
Odpovědět s citátem

Když jsem začínala, tak jsem se bláhově domnívala, že výstavy jsou o krásných zvířatech. Velice rychle jsem byla vyvedena z omylu.

Leckdy jsou o správné příslušnosti ke správné organizaci a správném původu - rozuměj - ne o kráse exteriéru, ale od KOHO ta kočka je, z čí CHS. A že se nosí pod čísly, anonymně? K smíchu! Posuzovatelů je omezené množství a kolikrát jsou sami zároveň i chovateli a vystavovateli-a žeby nepoznali své odchovy a své lidi, co si od nich zvířata koupili?

A těch, co rádi navštěvují výstavy a sbírají tituly a poháry, těch je taky dost. A nemyslím, že jsou to všichni "fifáci". Jsem zvědavá, jestli po tomto úžasném opatření FIFE naplní všechny organizace, co výstavy pořádaly, kapacity. Jestli všechny ty výstavy budou. Nevím, ale klecné není nejlevnější, a někde jsme jako členové nonfife platili o dost více než fifáci, tak si nemyslím, že jsme byli nadbyteční.

Výstava by měla být o kočkách a jejich kráse, ale není. Aspoň u nás ne.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 7:19:56
Odpovědět s citátem

Zdravím, opět souhlasím s Taťánou. Občas jsme na výstavy jezdili moc rádi, rada si povídám s lidmi o kočičkách, a mám radost, když se návštěvníkům líbí. Výstavní úspěch potěší, ale není to hlavní důvod proč jsme jezdili.
Na vlastní kůži jsem zažila, kdy se mě pan Coste při posuzování ptal z jaké linie a od koho kočičku mám. Také často k posuzovacímu stolku naběhne dlouholetý chovatel, který se se všemi posuzovateli dobře zná, s tím , že se jde podívat na ten svůj odchov, dají se vesele do řeči, jako jé, to je také od tebe apod., no a šup, už má kotě BIS, připadně minimálně chovnost i se zálomkem na ocase, anonymita jak vyšitá. Naštěstí mě to žíly netrhá, a je mi to spíš k smíchu.
Výstava v Liberci už je zrušená, důvod neznám, ale možná měli strach, že nenaplní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 9:03:51
Odpovědět s citátem

No ale tak v tom případě, když jsou FIFe výstavy tak špatné ... se jich chcete účastnit? Pokecat s chovateli se dá i u kafe jinde než na výstavě.

A pochopitelně, že se chovatelé a posuzovatelé znají ... jak by ne když někteří tráví každý víkend na výstavách a takto tráví X let??? I já když mám na posouzení svůj odchov tak tam jdu, protože mne to zajímá ... na tom přeci není nic nepochopitelného.

Pokud se Vám zdá jiný systém výstav spravedlnější (TICA ringy, kde chovatel vůůůbec nesmí k posuzovateli, atd) tak proč nepomoci české TICA jednu uspořádat?

Některým výstavám možná ubydou vystavovatelé, ale že jich bude drasticky mnoho? Liberec (kde jsem také byla) se letos nekoná, ale příští rok snad bude ... i když třeba to je pro mne z výstav kam se nemusím vracet ... když mám možnost tak si vyberu pro sebe a pro kočičáky výstavu, kde se mi líbí ... a kde po 12té hodině najdete záchody v kulturním stavě a ne takové že se tam štítíte dojít ...

mmch. že Britka je vždy Britka ... budu posuzovat z MCO, kterým rozumím víc ... ano stále mají 4 nohy, dvě uši, oči ... ale v detailech se liší! Typ preferovaný TICA se v některých detailech diametrálně liší od vyžadovaného v FIFe ... ale i co se týče Britek jsem slyšela překvapení účastníka myslím WCF výstavy, který byl rozčarován rozdílností.
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Nelly Ness
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 10:47:55
Odpovědět s citátem

jen krátce.... Pro každého je přednostní něco jiného. Pro mě chovatelský cíl, kterého chci dosáhnout, chovat zvířata především zdravá, příjemná v povaze, v neposlední řadě typová a v barvách, které se mi líbí. Finance raději věnuji do kvalitního krmiva a jiné vymyšleninky pro kočky, já jim raději dopřeji pohodu a klid, než každotýdenní zavírání do výstavních klecí, bydlení po hotelích, to vše je pro většinu koček stres. O zdravotní problematice výstav - to by bylo jiné téma - a já také chci minimalizovat riziko, že si z výstavy dovezu plíseň, rezistentní chlamydie či něco jiného.
Takže jak jsem psala - mně osobně nařízení FIFe vůbec nevadí - a přijdou mi trochu směšné Vaše závěry, že s chovateli (FIFe?) si můžu pokecat jinde na kafi, to už trochu zavání demagogií. Možná až budete chovate déle, budete míz za sebou více vrhů, budete i na výstavy pohlížet jinak. Možná ne...
Napíšu ale větu, za kterou si stojím (a tímto polemiku s Vámi končím): dle mého má být zajištěn prostor pro posuzování tak, aby u posuzovatelského stolku mohl být jen rozhodčí, steward a vystavovatel.
Nikoliv chovatelé či další osoby, kteří posuzování ovlivňují, jak píše Ajnoka - a děje se to na každé výstavě, o BISkách nemluvě. /kdybyste myslela,že závidím, tak nezávidím, mám kočku též BIS/. Možná, že alespoň na tom se spolu shodneme - pokud ne, nevadí, nejsem členem FIFe Razz Razz
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nelly Ness
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 12:52:31
Odpovědět s citátem

O tom kafi je to reakce na to, že někdo (nevím přesně kdo) psal, že jsou pro něj výstavy místem setkání s ostatními chovateli. Pokud primárně proto se účastní výstav a proto se hlavně cítí omezován, když FIFe omezila možnost vystavování ... tak je to demagogie. Ale ne z mé strany.

Osobně je pro mne velmi zajímavé slyšet posuzovatelův názor na mnou odchované zvíře. V rámci introspekce a představ a reálném typu zvířete je dobré slyšet názor druhé osoby. A posudek v tomhle případě není přesným záznamem všeho co na posouzení padne. Také mám své představy a cíle v chovu a celkem jasně mám představu kam se chci směřovat, ale jako v jakékoliv jiné tvůrčí činnosti je potřeba slyšet externí kritiku, která občas odhalí detaily, které člověk sám opomíjí a nebo naopak zmírní sebekritiku. Ano někdy se na posouzení dostane celá Hujerovic rodinka, ale to už je pak v kompetenci stevarda nechat tam pouze dva lidi. Nebo v případě, kdy majitel neumí jazyk v kterém se posuzuje je lepší si sebou vzít člověka, který vše odborně přeloží a v případě začátečníka i vysvětlí. A ovlivňování v takovém případě? Možná už je to spíš o subjektivním pohledu posuzovatele, než o ovlivňování. Nebo o kvalitě zvířat, které se ve výběru nacházejí. Někteří posuzovatelé prostě některé detaily nemají rádi a proto vždy upřednostní někoho, kdo je nemá ... a už to může být "blbost" třeba v podobě barvy zvířete, atd.

Ale ad. téma FIFe výstav je pro mne logické ...
chci se účastnit FIFe výstav a hodně? Stanu se členem FIFe i s jeho pravidly . Ovšem nechci být kvůli mým rozdílným představám o chovu členem? No tak mám možnost občas výstavu navštívit, ale nedostanu žádný titul. No a kdo se jich nechce ani účastnit ani být členem je přeci spokojeným člověkem a nemá potřebu se dohadovat o tom že je omezen na jejich účasti.
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2011 14:17:38
Odpovědět s citátem

Nelly ness, nepsala jsem, že chci jezdit na výstavy kvůli setkání s chovateli, ale s lidmi, s návštěvníky, s nimi si ráda o kočičkách povídám, a ráda je představuji, protože mnou chované plemeno na výstavách vidět není.
Těžko se můžu s někým neznámým sejít na kafi Laughing , chce to pozorněji číst.
Podle mě, by kvůli objektivitě chovatel, pokud kočku prodal někomu jinému u posuzování být neměl, pokud je v kontaktu s novým majitelem, jistě se dozví jak se líbila. pokud chovatel o přestávkách sedí s posuzovateli v e veselém hloučku u kafíčka, tak mi netvrďte, že zůstávají nestranní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2011 16:26:48
Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že jsem nečetla dost pozorně ...

Chovatel nemá opravdu vliv na posouzení ... pokud máte ten dojem stěžujte si, ale překvapivě i když si posuzovatel s chovatelem popovídá většinou to na jeho rozhodnutí nic nemění. Věřte nebo ne, ale jsou to také lidi a rádi na chvíli odskočí alespoň v mluvě k něčemu normálnímu ... a i od člověka s kterým si popovídáte o tom jak se má a jak se mu líbilo tam a tam můžete slyšet pěknou kritiku na své zvíře.

A je to blbost ... není nad to to slyšet na vlastní uši ... každá reprodukce není přesnou kopií a je dobré občas i na tom posouzení se posuzovatele zeptat na názor, když něco vytýká. Ne jen vyslechnout posudek a vyběhnout pryč. Pokud nejste dostatečně zkušená může Vám některé detaily podrobněji vysvětlit a říci i proč volí to druhé zvíře ( i když Vám to připadá, že je to kvuli "známému" xichtu).
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2011 20:47:52
Odpovědět s citátem

Nevím tedy, kolik let jezdíte na výstavy vy, ale já od r. 2003 a za tu dobu mám v zásobě spoustu vlastních zážitků. Jak posuzovatelka do nebe vychválila kocoura, kterého jsem předváděla, ale když zjistila, že je ve stejné třídě jako kocour, kterého předtím posuzovala (jedné velmi známé pražské chovatelky a za ty roky vystavování se spolu velmi dobře znaly), jen holt čirou náhodou ten mnou předváděný předchozí den dokončil titul a byl přeřazen do vyšší třídy a tím pádem se z něj stal náhle konkurent té známé chovatelky. V tu ránu se předchozí kladné hodnocení najednou otočilo o 180 stupňů, protože přece nějaký neznámý kocour nemohl vzít známému titul!
A za ty roky jsem mohla sledovat, jak určití chovatelé vyhrávali u určitých posuzovatelů ... Že se posuzovatel nedá ovlivnit? Ale běžte! To jste toho asi ještě moc nezažila. S posuzovatelem může mluvit pouze vystavovatel a přihlížející do toho nemají co kibicovat! I kdyby to byl chovatel. Leda by vznikl nějaký spor a posuzovatel se ptal na něco, co by vystavovatel nevěděl a co by případně mohl chovatel zodpovědět (např. spor ohledně barvy). Ale opravdu nechápu přítomnost davu přihlížejících - na spoustě výstav bývá hrozně málo místa a kolikrát se mi stalo, že jsem měla problém prodrat se ke svému posuzovateli právě kvůli spoustě radilů! To mi rozhodně správné nepřipadá.
A nedělejte si opravdu iluze, že na výstavách FIFe je vše tip ťop! Za ty roky jsem viděla protekci, kamarádíčkování, domlouvání s jediným cílem - dobrat se dobrého výsledku na úkor jiných. A přijde vám normální, že se do výstavní klece dostanou koťata bez pp? Jak jinak by se tam dostala, než protekcí.
Nevím, jak mám rozumět tomu, když tvrdíte, že vyslechnutí posudku na vlastní uši je lepší než tlumočené - dovedete si představit, že by každý vystavovatel chtěl slyšet na vlastní uši, jak je posuzovaná konkurence? Trohu přitažené za vlasy, že ... A že přihlížející mohou tlumočit? Tak od toho jsou snad stewardi - nebo by aspoň měli být schopni tlumočit! A ne jak se mi stalo dokonce dvakrát při výstavě ve Valticích (bývá tam jednou za dva roky) byla u zahraničního posuzovatele ruská stewardka, která neuměla česky. Jediná moje klika, že jsem starší ročník a ruštinu ze školy znám, ale pro jiné absolutní nemožnost se domluvit a rozumět posudku (a ono bývá velice často i problém ten posudek přečíst, aby člověk vůbec věděl, co má překládat)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
nelly ness



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2011 23:15:24
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
... ale pro jiné absolutní nemožnost se domluvit a rozumět posudku (a ono bývá velice často i problém ten posudek přečíst, aby člověk vůbec věděl, co má překládat)
...

No vidíte. Na jednu stranu tvrdíte, že nemá být chovatel u posouzení, že stačí posudek, ale pak tvrdíte, že to nejde občas ani přečíst. Navíc samotná přítomnost není snad kibicování? A i pokud se vystavující nějakým způsobem ohrazuje tak je stejně jen na posuzovateli zda to s ním hne nebo ne ...

Ano někdy je problém, že je na posuzování spousta lidí, ale ne tolik jich jsou "kibicující" vystavovatelé a chovatelé jako i návštěvníci, kteří jsou zvědaví, tetičky ze třetího kolene, které jsou doprovodit nováčky na jejich posouzení. Pokud Vám to vadí - požádejte stevarda, aby je vyprovodil. Z vlastní zkušenosti Vám mohu říct, že není na škodu stevarda oslovit, protože když tam makáte celý den a staráte se a překládáte tak opravdu už nevnímáte, že tam stojí celý dav návštěvníků atd.

K bez pp koťátkům ... když takovou věc víte - udělala jste s tím něco? Chinaski taky zpívaj "Jaký si to uděláš takový to máš" ... a pokud o něčem víte a nic s tím neděláte (pokud ano tak se omlouvám) tak je trochu problém s tím zpětně něco dělat.

Ale i tak jsme se dostali k tomu jak jsou FIFe výstavy zkorumpované, děsné a zbytečné ... takže na co se jich účastnit vůbec?
_________________
Nelly Ness Coonies etc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2011 15:19:35
Odpovědět s citátem

A copak pomůže přítomnost chovatele k tomu, aby byl posudek čitelný? Mě přijde opravdu zbytečné, aby u posuzování kromě vystavovatele přihlížel i chovatel či další doprovodná četa. Nakonec rozhodující stejně je, co posuzovatel napíše do posudku - protože ten předkládáte k žádosti o přiznání chovnosti a titulu, ten můžete doložit zájemcům o kotě do chovu atd. Co je vám platné, když posuzovatel vynese vaši kočku ústně do nebe, když do posudku napíše něco jiného.

A jestli jsou výstavy zkorumpované nebo ne - vždycky to bude o tom, co si vystavovatelé dovolí a pořadatelé a posuzovatelé připustí. Abych pravdu řekla, vždycky jsem byla radši, když moje kočky posuzoval zahraniční posuzovatel než český, protože tam jsem viděla větší objektivitu. Nepatřím mezi vystavovatele - zlatokopy, kteří musí být na každé výstavě, je tedy asi víc než jisté, že ti, co jsou na každé výstavě, musí časem být u stále stejných posuzovatelů už více než dost známí a vím o některých, kteří toho dovedou ve svůj prospěch využít. Já jsem byla naopak ráda, že mě nikdo z posuzovatelů nezná a nepamatuje si.

A proč jezdit na výstavy FIFe, když jsem nonFIFe? Třeba proto, že v naší organizaci potřebuji na trvalou chovnost aspoň jednu výbornou z výstavy. Třeba proto, že když mám pěknou kočku v neobvyklé barvě, ráda ji ostatním ukážu. Ale hlavně proto, že i když jsem z FIFe odešla, mám přesto mezi členy FIFe spoustu dobrých kamarádů, kteří nehledí na členskou příslušnost a rádi se mnou poklábosí o kočkách a nedávají mi najevo, že bych se měla asi cítit méněcená, když nejsem v tak skvělé organizaci, jako je FIFe. Ano, FIFe tady má nejvíc výstav, a momentálně je tady jediná organizace, co kočičí výstavy pořádá. Pro někoho, kdo k uchovnění potřebuje výstavu a nemá možnost jet do zahraničí na nonFIFe výstavu, je to jediná možnost. Ale nechápu, proč by FIFe neměla uznat tituly, které byly získány na FIFe výstavách podle regulí FIFe. A taky mimochodem nechápu, proč by Čech na české výstavě v Česku měl platit poplatek v eurech jen protože je v jiné organizaci. Pochopila bych zvýšení poplatku oproti členům SCHK, ale proč právě v eurech?

Nechápu, proč si myslíte, že jsem s přítomností koťat bez pp na výstavě nic nedělala. Byla z toho stížnost na pořádající organizaci, protože těch prohřešků tam bylo daleko víc - třeba udělení chovnosti kočce, která v době výstavy ještě neměla 10 měsíců, posouzení kocoura v kategorii domácích koček, který byl ve skutečnosti kočka (a za nějaký čas po výstavě porodil bezpapíráky). A výsledek - stížnost dali "šetřit" té ZO, která se prohřešku dopustila, ovšem proč ta by trestala sama sebe, že ... takže stěžovatelé z toho vyšli jako blbci, nic se vlastně nestalo, tomu dotyčnému, co koťata bez pp vystavil a nechal si posoudit kočku jako kocoura jsem na jeho web fotografie dokazující uvedené prohřešky asi nejspíš umístila já. Ostatně můžete si počíst v návštěvní knize SCHK pár stránek zpět. Opravdu v takové organizaci já být teda nechci a když jsem odtud z uvedených důvodů odešla (a přidaly se k tomu ještě další věci, třeba činnost SCHK ke stížnosti na odchov koťat bez pp po mé kočce členkou SCHK atd.), tak opravdu nechápu, proč bych se měla jen kvůli výstavám znovu do FIFe vracet. To si je opravdu odpustím nebo vyjedu do zahraničí. Protože pro mě opravdu není důležitý počet titulů, ty vám nezaručí, že je kočka opravdu vhodná pro chov, výstava vždy bude jen přehlídkou krásy, ale nezaručí vám, že vystavované zvíře třeba nenese nějakou skrytou dědičnou chorobu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Výstavy
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2011 17:47:04
Odpovědět s citátem

Děvčata, s velkým zájmem jsem si přečetla polemiku o výstavách, už jsem tu na Kocouřovi dlouho nebyla (nějak mi nezbývá čas) a vidím, že je to dobré - stále se najdou nadšenci ochotní hájit "to své". Úvodem chci říct - netlučte Nelly Ness, je sice ještě relativně mladá, ale velmi zkušená vystavovatelka, vynikající stewardka a velmi čestný člověk. Taky vidí na výstavách občas i to špatné, ale má chuť a sílu s tím ještě bojovat... protože nikde není nic ideální, chyby jsou - někdy z neznalosti, někdy z nedostatku dobré vůle, někdy z prospěchářství. Můžu říct, že vystavuji už dlouho (asi 18 let?) za tu dobu jsem si prošla všechny fáze - od totální nevědomosti, přes nadšení, pocit jak tomu bezvadně rozumím, deziluzi, pragmatismus, postupně jsem se propracovala k tomu, že prostě jezdím na ty výstavy, kde se mi líbí, snažím se udělat si tam hezký den - bavit se s lidmi, kteří mě baví, nenechat se vytočit od těch ostatních. Po letech stewardování a váhání jsem nakonec začala žákovat - a můžu vám říct, že je to zase úplně jiný pohled - vidíte motivy, které vedou posuzovatele k tomu, aby udělili zrovna téhle kočce titul (nominaci, BIVku nebo cokoliv) a je to zaímavé. Celé se to odvíjí od toho, že posuzovatel musí být v zásadě pozitivní pži hodnocení kočky - kdo z nás je takový masochista, aby přinesl svůj poklad na stůl někomu, kdo se nad ním poblije? (i takové znám). Takže je naprostá pravda to, co říká Nelly Ness - když dva lidé poslouchají hodnocení kočky, ani zdaleka neslyší totéž. Viděla jsem mnoho majitelů, kteří odcházeli od stolu a sdělovali svým bližním, jak se jejich kočička moc líbila, jak byl pan posuzovatel nadšen, jen ty ouška (nosík, ocásek, cokoliv) prý ještě dorostou (zmenší se...). přitom jsem na vlastní uši slyšela, jak jim v podstatě říká, že ta kočka je hodně průměrná, možná spíš horší - a ta ouška (nosík, ocásek...) jsou tragická... Není nad to, slyšet na vlastní ucho. A že je lidí u posuzovatele hodně? Ano, je. Ale víc než naslouchající chovatel mi vadí "chytráci - napovídači" ochotní kdykoliv upozornit na chyby cizích kočiček (to kdyby byl posuzovatel slepec a nevšiml si) nebo chovatel-exhibicionista, který s každým svým odchovem předvede náležitý taneček, aby si všichni všimli, že to je OD NĚJ! Ale Ness má pravdu - jaký si to uděláme, takový to máme. Steward může požádat diváky, aby nekecali do posouzení, já jako majitel můžu požádat, aby ten či onen odešel, posuzovatel může umravnit kohokoliv. Mimochodem - kdyby chtěl posuzovatel nadržovat každému, koho zná, zbláznil by se, protože zná všechny Smile Čechy jsou malé a kdo vystavuje často, prostě se s nimi zná. A upřímně - ti zkušení chovatelé a vystavovatelé mají většinou lepší oko než někdo méně zkušený dokážou si na výstavy vybrat kočky, které mají šanci vyhrát. Můžu vám říct, že zdaleka to není tak zkorumpované, jak jsem i já kdysi myslela, jasně, že není úplně vždy všechno košer a najdou se i tací, co se dají ovlivnit, ale v podstatě je to většinou fair soutěž. Už jen krátce k non-FIFe: v Čechách to počet výstav asi moc neovlivní (to zvládne ekonomická krize a neviditelná ruka trhu) ale třeba v Německu, kde je non-vystavovatelů hodně, už rušili výstavy. Je čas se nad tím zamyslet a ukázat, že i non-FIFe výstavy mohou být - a zajímavé. Je to jedinečná šance. To jsem se zase rozpovídala, ale to je tím, že je to zajímavé téma, nad kterým se dá diskutovat hodiny Smile tak naviděnou někde na výstavě !
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top